Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΙΑ η οθονη του εγινε σμπαραλια και που μπορω να παω να μου βαλουν αλλη ???και με τον ποιο φτηνο τροπο βεβαια!!

για ποιο κινητο αναφερεσαι,μαλλον τα εχεις μπερδεψει παλι και ποσταρεις σε λαθος thread!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. πήγα σήμερα στο Γερμανό για να πάρω bluetooth για να συνδέω κινητό με υπολογιστή..

Βρήκα με 35€ το οποίο είναι συμβατό με πολλά άλλα μοντέλα κ εταιρίες κινητών...

Αξίζει λέτε να το πάρω..?

Συνδέεται με usb κ έχει ενα cd - driver μέσα .... οδηγίες,κτλ..

Περιμένω γνώμες...!

Από μάρκα,κτλ μην με ρωτάτε... δεν το παρατήρησα..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. πήγα σήμερα στο Γερμανό για να πάρω bluetooth για να συνδέω κινητό με υπολογιστή..

Βρήκα με 35€ το οποίο είναι συμβατό με πολλά άλλα μοντέλα κ εταιρίες κινητών...

Αξίζει λέτε να το πάρω..?

Συνδέεται με usb κ έχει ενα cd - driver μέσα .... οδηγίες,κτλ..

Περιμένω γνώμες...!

Από μάρκα,κτλ μην με ρωτάτε... δεν το παρατήρησα..

οχι μην το παρεις γιατι ειναι ο πιο αχρηστος bluetooth adaptor που κυκλοφορει στην αγορα.ειναι της mobile action και θα συναντησεις πολλα προβληματα.καλυτερα να πας σε ενα multirama και να παρεις απο'εκει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για ποιο κινητο αναφερεσαι,μαλλον τα εχεις μπερδεψει παλι και ποσταρεις σε λαθος thread!

 

Μιλαω για ενα se k700i που επεσε απο τα χερια και εχει ''ανοιξει η οθονη '' στη μεση..Εχει ενα μαυρο πραγμα και δεν φαινεται τιποτα ...(στην μεση παντα) στο πλαι βλεπετε..και πρεπει και να την πληρωσω εγω την οθονη αν και δεν ειναι δικια μου η συσκευη...για αυτο ρωταω...ο φτηνοτερος τροπος??

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για ενα se k700i που επεσε απο τα χερια και εχει ''ανοιξει η οθονη '' στη μεση..Εχει ενα μαυρο πραγμα και δεν φαινεται τιποτα ...(στην μεση παντα) στο πλαι βλεπετε..και πρεπει και να την πληρωσω εγω την οθονη αν και δεν ειναι δικια μου η συσκευη...για αυτο ρωταω...ο φτηνοτερος τροπος??

30 euro στο 9volto.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι μην το παρεις γιατι ειναι ο πιο αχρηστος bluetooth adaptor που κυκλοφορει στην αγορα.ειναι της mobile action και θα συναντησεις πολλα προβληματα.καλυτερα να πας σε ενα multirama και να παρεις απο'εκει!

 

Καλά που δεν το πήρα... τότε..

Δεν μου λες.. αυτό από τα multirama είναι το level one bt 100m?? που αναφέρθηκε σε προηγούμενα post..? Λες να το ζητήσω έτσι..?

Οχι τπτ..αλλά δεν βολεύει με υπέρυθρες από φορητό να κάνεις μεταφορά αρχείων,κτλ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλά που δεν το πήρα... τότε..

Δεν μου λες.. αυτό από τα multirama είναι το level one bt 100m?? που αναφέρθηκε σε προηγούμενα post..? Λες να το ζητήσω έτσι..?

Οχι τπτ..αλλά δεν βολεύει με υπέρυθρες από φορητό να κάνεις μεταφορά αρχείων,κτλ..

Υπέρυθρες;

Πάρε bt οπωσδήποτε. Ακόμα και 10m.

Οι υπέρυθρες σε λίγο θα ξεχαστούν από όλους τους κατασκευαστές σαν μέσο μεταφοράς αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα τελικά .. το level one... !!

πολύ καλή δουλειά κάνει έτσι.. κ με 22 ευρώ..!

Τώρα κάνω το transfer των αρχείων..

Εχετε να προτείνετε κανά προγραμματάκι, κτλ?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα τελικά .. το level one... !!

πολύ καλή δουλειά κάνει έτσι.. κ με 22 ευρώ..!

Τώρα κάνω το transfer των αρχείων..

Εχετε να προτείνετε κανά προγραμματάκι, κτλ?

Τι ακριβώς ψάχνεις;

Αν θες πρόγραμμα για διαχείριση του κινητού μέσω bt, υπάρχουν μπόλικα.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα τελικά .. το level one... !!

πολύ καλή δουλειά κάνει έτσι.. κ με 22 ευρώ..!

Τώρα κάνω το transfer των αρχείων..

Εχετε να προτείνετε κανά προγραμματάκι, κτλ?

 

Κοίτα εδώ και σίγουρα θα βρεις πολλά ενδιαφέροντα πραγματάκια.

 

Μπορείς επίσης να κάνεις κλικ στα link της υπογραφής του RAVER καθώς και άλλων παιδιών εδώ μέσα και να βρεις ένα σωρό πράγματα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το κ700i περιπου 1,5 χρόνο.. Δε λέω, με έχει βολέψει αρκετά... Αλλά τώρα τελευταία μου έχει σπάσει τα νεύρα.. κατι παιζεται με τον φορτιστή κ την μπαταρία, δεν ξέρω τι ακριβώς, δεν κάνουν καλή επαφη; κ η μπαταρία θέλει καθε μέρα φόρτισμα!!Ακόμα, μπορει να μου δειχνει ότι η μπαταρία ειναι στο κόκκινο κ μετα από λιγο να ειναι γεμάτη στο πράσινο....

άσε που φοβάμαι να το παω για φτιάξιμο μήπως κ κάνουν κανένα μήνα να μου το φτιάξουν!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5th-mama-mou1.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το κ700i περιπου 1,5 χρόνο.. Δε λέω, με έχει βολέψει αρκετά... Αλλά τώρα τελευταία μου έχει σπάσει τα νεύρα.. κατι παιζεται με τον φορτιστή κ την μπαταρία, δεν ξέρω τι ακριβώς, δεν κάνουν καλή επαφη; κ η μπαταρία θέλει καθε μέρα φόρτισμα!!Ακόμα, μπορει να μου δειχνει ότι η μπαταρία ειναι στο κόκκινο κ μετα από λιγο να ειναι γεμάτη στο πράσινο....

άσε που φοβάμαι να το παω για φτιάξιμο μήπως κ κάνουν κανένα μήνα να μου το φτιάξουν!!

Όταν το φορτίζεις είσαι σίγουρη ότι η φόρτιση ολοκληρώνεται; Είναι πολύ πιθανό εξαιτίας της κακής επαφής η φόρτιση να σταματά και παρόλο που η μπαταρία δείχνει γεμάτη στην πραγματικότητα να μην είναι. Ίσως αυτό να εξηγεί το ότι δεν σου κρατάει πολύ.

 

Βέβαια υπάρχει και το ενδεχόμενο να χρειάζεσαι πλέον καινούρια μπαταρία.

 

Το ότι η μπαταρία τη μια στιγμή είναι στο κόκκινο και μετά στο πράσινο οφείλεται στην καθυστέρηση ενημέρωσης του δείκτη από το λογισμικό. Κατά κάποιο τρόπο είναι φυσιολογικό...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όταν το φορτίζεις είσαι σίγουρη ότι η φόρτιση ολοκληρώνεται; Είναι πολύ πιθανό εξαιτίας της κακής επαφής η φόρτιση να σταματά και παρόλο που η μπαταρία δείχνει γεμάτη στην πραγματικότητα να μην είναι. Ίσως αυτό να εξηγεί το ότι δεν σου κρατάει πολύ.

 

Βέβαια υπάρχει και το ενδεχόμενο να χρειάζεσαι πλέον καινούρια μπαταρία.

 

Το ότι η μπαταρία τη μια στιγμή είναι στο κόκκινο και μετά στο πράσινο οφείλεται στην καθυστέρηση ενημέρωσης του δείκτη από το λογισμικό. Κατά κάποιο τρόπο είναι φυσιολογικό...

 

 

Κοίτα σίγουρα δεν φορτιζει σωστά, φορτίζει σε πολύ λίγο χρόνο κ πολλές φορές σταματάει...Πιστεύεις ότι αξίζει να πάρω καινούρια μπαταρία;; Καλύτερα να πάρω ένα καινούριο κινητό... Το θέμα είναι ποιο;;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5th-mama-mou1.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σίγουρα δεν φορτιζει σωστά, φορτίζει σε πολύ λίγο χρόνο κ πολλές φορές σταματάει...Πιστεύεις ότι αξίζει να πάρω καινούρια μπαταρία;; Καλύτερα να πάρω ένα καινούριο κινητό... Το θέμα είναι ποιο;;

Γιατί δεν δοκιμάζεις πρώτα κάτι πιο απλό; Προσπάθησε να βρεις έναν άλλο φορτιστή ή όταν δεις ότι η φόρτιση σταματά με αυτόν που ήδη έχεις κούνα τον λίγο προκειμένου να ξανά κάνει επαφή.

 

Δοκίμασε επίσης να καθαρίσεις ή να ξύσεις ελαφρά τις επαφές τόσο του κινητού όσο και του φορτιστή.

 

Όσον αφορά την τελευταία σου ερώτηση δεν ξέρω αν σε βοηθά αλλά προσωπικά προσανατολίζομαι στην απόκτηση ενός W800 ή W810. Όλα όμως εξαρτώνται από τα πόσα θες να διαθέσεις για ένα κινητό και φυσικά τις ανάγκες σου. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eγω παιδια παντως μετα απο 22 μηνες συμβιωσης με το κινητο,ηρθε η ωρα να το αποχωριστω,δηλαδη θα παρει την θεση του στην βιτρινα του δωματιου μου(ντουλαπακι)και σε λιγες μερες περιμενω τον αντικαταστατη του ενα sony ericsson w800i.παντως το κινητο εξακολουθει να δουλευει περιφημα αλλα απο την μπαταρια του να εχει πεσει η αυτονομια αισθητα.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε επίσης να καθαρίσεις ή να ξύσεις ελαφρά τις επαφές τόσο του κινητού όσο και του φορτιστή.

Αυτό είναι πολύ πιθανόν να βιηθήσει xamosss. Κάντο με μια οδοντογλυφίδα.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να βοηθήσει;; Θα δοκιμασω... Οσο για το φορτιστή εχεις δικιο, πρεπει να δοκιμάσω να βρω κάποιον να δω τι παίζει..thanks a lot... Όσο για καινουριο κινητό θέλω οποσδήποτε να έχει ραδιόφωνο!!!:D
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5th-mama-mou1.gif
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! πήρα την συσκευή πρίν από 1 μήνα περίπου και τσαντίστηκα γιατί είναι εν μέρει κλειδωμένη από την vodafone. Θα ήθελα πληροφορίες κυρίως για το αν γίνεται να παίζουν τα mp3 σαν ringtones με κάποια αναβάθμιση και πως γίνετα αυτο. Σας ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! πήρα την συσκευή πρίν από 1 μήνα περίπου και τσαντίστηκα γιατί είναι εν μέρει κλειδωμένη από την vodafone. Θα ήθελα πληροφορίες κυρίως για το αν γίνεται να παίζουν τα mp3 σαν ringtones με κάποια αναβάθμιση και πως γίνετα αυτο. Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Καλως ηρθες!! Η ερωτηση σου εχει απαντηθει περιπου 1000 φορες αλλα αλλη μια δεν πειραζει.:p

 

Θα χρειαστεις το drm packager το οποιο θα βρεις στο google και μετατρεπει τα mp3 σε drm για να τα περασεις σε Voda live κινητο και να τα ορισεις ως ηχο κλησης.

 

Και μην ξεχνας να χρησιμοποιεις την αναζητηση.:)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ μαύρη πρόσοψη για το K700? Αν υπάρχει πουθενα στην Θεσσαλονίκη αλλιώς κάπιο site για να παραγγείλω????
Σταματήστε το Internet να κατέβω...
Link to comment
Share on other sites

Μερικές σελίδες πιο πίσω κάποια παιδιά συζητούσαν για προσόψεις. Ρϊξε μια ματιά. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ μαύρη πρόσοψη για το K700? Αν υπάρχει πουθενα στην Θεσσαλονίκη αλλιώς κάπιο site για να παραγγείλω????

εγω παντως δεν εχω :worry: κανενα k700i μαυρο.θα προκειτε για προσοψη ιμιτασιον και κακης ποιοτητας.καλυτερα παρηγγειλε καμια αυθεντικη γιατι παλιοτερα καποιος ειχε βαλει μια ιμιτασιον και δεν του καθοταν καθολου καλα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...