Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paokara, ωραία τα λες γενικά, αλλα βοήθα και μένα(ενδεχωμένως κι άλλους). Πως θα κόψουμε σε τμήματα songs mp3, ωστε να έχουμε πολλά και να τα χρησιμοποιούμε για ήχους κλήσεις;

Κάποιος είπε πως το κάνει το ΝΕRO,αλλα ενω το "σκάλισα", δεν είδα πως γίνεται αυτό.

Τhanks.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι ακριβώς με το ΝERO. Με το wave editor του. Ανοίγει το τραγούδι σε μορφή κυματομορφής και αφού επιλέξεις το τμήμα που θές κάνεις save selection ή κάτι τετοιο (ή απλά κάνεις copy και μετα σε ένα νέο αρχείο κάνεις paste) και το σώζεις σε mp3 με όχι πάνω απο 96 kbps κατα την γνώμη μου. Αν έχει live συσκευή, ΄τοτες θα πρέπει να το σώσεις σε wave αλλα με 16ΚΗΖ μέγιστο. Εναλακτικά ατέβασε cool edit 2000 (το βρίσκεις έυκολα και αυτό και το #@@$@ του), που και εκεί ισχύει η ίδια διαδηκασία!

 

P.S.: Have to go for today...!

Link to comment
Share on other sites

Eαν πάντως καταφέρετε, ανεβάστε ορισμένα κομματάκια,ρεφρένς στους χαρτοφύλακές σας στο pathfinder,εσυ και ο didimos π.χ., αλλα και όποιος άλλος μπορεί.(προτιμήσεις έχω σε 80'ς.) Αντε βρε παιδιά να εμπλουτίσουμε το όμορφο αυτό κινητό. Ν'α΄στε καλά.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος glav ( 2 Αύγ. 2004 , 13:04)

 

Οι φωνητικές κλήσεις, δουλεύουν και χωρίς το hands free. Οι απαντήσεις, όπως ανάφερε και ο φίλος Παοκάρας, αν έχεις MP3 για ήχο κλήσης δεν δουλεύουν. Το γράφει και το manual άλλωστε.

 

 

και πως κανεις φωνητικη κληση?τι πρεπει να πατησεις?πηγα παντως να το ενεργοποιησω και ελεγε να διαλεξω συσκευη,δηλαδη handsfree η karkit

Link to comment
Share on other sites

Για το κοψιμο των mp3, mp3 sound cutter . Πολυ ευκολο στη χρηση, θα πρεπει να βαλλετε το cr@ck για πληρη χρηση. Τα βαζω 192 bitrate και ακουγονται αψογα!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SakisPlayer ( 2 Αύγ. 2004 , 14:41)

 

Eαν πάντως καταφέρετε, ανεβάστε ορισμένα κομματάκια,ρεφρένς στους χαρτοφύλακές σας στο pathfinder,εσυ και ο didimos π.χ., αλλα και όποιος άλλος μπορεί.(προτιμήσεις έχω σε 80'ς.) Αντε βρε παιδιά να εμπλουτίσουμε το όμορφο αυτό κινητό. Ν'α΄στε καλά.

 

 

LOL... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Viper ( 2 Αύγ. 2004 , 15:21)

 

http://www.cooolsoft.com. Κατεβαζεις το mp3 sound cutter 1.40. Για το

cr@ck ψαξε στο google, δεν θυμαμαι το site.

 

Nά'σαι καλά. :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paokaras45 ( 2 Αύγ. 2004 , 09:55)

 

Πού διάβασες κάτι τέτοιo! Ας προσέχουμε τι λέμε εδω μέσα γιατι ποστάρουμε χωρίς να σκεφτόμαστε!

 

α)Αναβάθμιση έχει βγεί 2 εβδομάδες τώρα, αλλα δεν λυνει όλα τα bugs! Πού ακούστηκε κάτι τετοιο! Την έχω κάνει και η μόνη διαφορά ήταν στους χρόνους απενεργοποίησης της οθόνης (ψάξτε παλιότερο μου ποστ) και στο οτι πλέον δεν κολλάει στην αποστολή με bluetooth σε άλλη συσκευή (τουλάχιστιον μεχρι τώρα)

 

β) Το reboot στον συγχρονισμό με το sync station, το οποίο έχει χιλιοαναφερθεί οτι συμβαίνει σε ΟΛΟΥΣ, δεν διορθόθηκε! Γενικά ψιλοπ@π@ρια αναβάθμιση είναι!

 

γ)Πώς είναι δυνατό να λειτουργήσει το ράδιο με bt ακουστικά! ΈΛΕΟΣ Αν είχατε διαβάσει απλά το F...! Manual θα βλέπατε οτι το καλώδιο του handsfree λειτουργεί σαν κεραία (και δεν νομίζω να υπάρχει τηλ που έχει ράδιο χωρίς handfree, αν ναι διορθώστε με)! Με το bt με τί θα πιάνει σήμα!

 

δ)Ανούσιες ερωτήσεις του στύλ "τα mp3 παίζουν σαν μελωδία?" δεν χρειάζονται να γίνονται (τουλάχιστον όχι πάνω απο 1 φορά). ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΘΑ ΣΑΣ ΠΗΣΕΙ!

 

Όλα τα παραπάω αποτελουν προσωπικές απόψεις και ίσως λογοκριθούν! Αλλα έκατσα να διαβάσω σημερα τα ποστ απο το σαββατοκύριακο και μου ανάψαν τα λαμπάκια!!!!

 

Κλείνω με το γνωστό αλλα όχι εφαρμοσμένο ρητό:

Και όταν όλα τα άλλα αποτύχουν.... διαβάστε το manual...!!!

 

@παοκι πολλοι απο εμας κανουν ερωτησεις του στυλ που λες γιατι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ TO KINHTO AYTO αλλα ΘΕΛΟΥΝ να το παρουν και ρωτανε ΑΠΟ ΠΡΙΝ για να μην την ΠΑΤΗΣΟΥΝ AΦΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ οποτε θα ειναι αργα πια..........(πησει η.. πεισει ειναι?)..verstanden?EDIT και φυσικα αυτοι που ρωτανε ΕΝΩ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΤΟ MANUAL και το κινητο ειναι σιγουρα ασυγχωρητοι! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία παιδιά . . . :)

Δεν έγινε και τίποτα

 

Μάλλον , πιθανόν , ίσως , ο φίλος ο PAOKARAs45 να ήταν λίιιιγο απότομος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stamos ( 2 Αύγ. 2004 , 14:43)

 

και πως κανεις φωνητικη κληση?τι πρεπει να πατησεις?πηγα παντως να το ενεργοποιησω και ελεγε να διαλεξω συσκευη,δηλαδη handsfree η karkit

 

 

Απλά, από την αναμονή, κρατάς για λίγο πατημένο το πλήκτρο έντασης και ενεργοποιείται...

Καλά ρε σεις (που έχετε το κινητό) πάντως, μου φαίνεται ότι το manual δεν το έχετε διαβάσει... :p

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες για πειτε αν συμβαινει και σε εσας. Προσπαθω να στειλω ενα θεμα μεγεθους 263 ΚΒ με το ΜΑ-700 BLUETOOTH. Βγαζει μηνυμα οτι ειναι πολυ μεγαλο και δεχεται μεχρι 250 ΚΒ. Το ιδιο και σε εικονα, δεχεται μεχρι 50 ΚΒ. Μπορει καποιος να δοκιμασει ή εχει σχεση το bluetooh που εχω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αλλη μια ερωτηση απο μενα: Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος στη φορτιση.Μεχρι τωρα την πρωτη φορα το φορτισα 8-9 ωρες κλειστο και την δευτερη φορα το αφησα να κλεισει το εβαλα να φορτιζει και το ανοιξα για να λειτουργει.Μου κρατησε την πρωτη φορα 1.5 -2 μερες και τωρα μια μερα που το εχω ανοιχτο απο χτες το βραδυ ειναι στη μεση...Μηπως πρεπει να το φορτιζω με αλλο pattern πιο αποδοτικο η τοσο αντεχει?Α επισης να πω οτι ολες τις μερες το εχω ψιλοπατησει κατω δηλαδη ολο παιζω games ακουω ραδιοφωνο και σημερα ολο με το irda περναγα πραγματα στο κινητο...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

icy20 :

 

Για τη μπαταρία τα έχουμε πει πολλές φορές .

Δυστυχώς τόσο κρατά , δύο , άντε και τρεις ημέρες :(

Εάν δεν ασχολείσαι όμως καθόλου με τα multimedia του κινητού σου

τότε κρατά περισσότερο !

Πολύ χλωμό όμως αυτό εεε ; :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Viper (22 Ιούλ. 2004 , 12:30)

 

Νιωθω πολυ τυχερος. Ακουω για bug, ακουω για restart, προβληματα οταν σε καλουν (αυτο με τις επιλογες που βγαζει), αλλα σε εμενα τιποτα!!

Φτου φτου μη το ματιασω!!

 

Για οποιον ενδιαφερεται, βγηκε το handset manager για το bluetooth

ΜΑ-700 της mobile action για Κ700i. Επιτελους...

 

 

εχεις κανενα site να το δουμε?καθως επισης και τι τιμη παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Παντως προβληματα δε υπαρχουν αλλα θυμιζω οτι mp4 δεν παιζει, α με το mpegable broadcaster μπορουμε να κανουμε αρχεια με καταληξη.αωι? Aυτα τα ολιγα..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paokaras45 ( 2 Αύγ. 2004 , 09:55)

 

Πού διάβασες κάτι τέτοιo! Ας προσέχουμε τι λέμε εδω μέσα γιατι ποστάρουμε χωρίς να σκεφτόμαστε!

 

α)Αναβάθμιση έχει βγεί 2 εβδομάδες τώρα, αλλα δεν λυνει όλα τα bugs! Πού ακούστηκε κάτι τετοιο! Την έχω κάνει και η μόνη διαφορά ήταν στους χρόνους απενεργοποίησης της οθόνης (ψάξτε παλιότερο μου ποστ) και στο οτι πλέον δεν κολλάει στην αποστολή με bluetooth σε άλλη συσκευή (τουλάχιστιον μεχρι τώρα)

 

β) Το reboot στον συγχρονισμό με το sync station, το οποίο έχει χιλιοαναφερθεί οτι συμβαίνει σε ΟΛΟΥΣ, δεν διορθόθηκε! Γενικά ψιλοπ@π@ρια αναβάθμιση είναι!

 

 

Όλα τα παραπάω αποτελουν προσωπικές απόψεις και ίσως λογοκριθούν! Αλλα έκατσα να διαβάσω σημερα τα ποστ απο το σαββατοκύριακο και μου ανάψαν τα λαμπάκια!!!!

 

 

Ισως εσυ πρεπει να να προσεχεις τι γραφεις πριν κανεις post.!!

Αν διαβαζες προσεκτικα αυτα που εγραψα θα δεις οτι μιλαω για τήν τελευταια αναβαθμιση και οχι για αυτη που κυκλοφορει εδω και δυο εβδομαδες.Επισης αναφερω και πηγη απο που το διαβασα και θα μπορουσες και μονος σου να πας και να το διαβασεις.

Και αν προσεχες και λιγο παραπανω θα εβλεπες οτι το τελος γραφω ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ με τροπο ειρωνικο.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

στο τ610 μονο η αριστερη κινηση του joystick μπορει να αλλαξει και να την κανει κανεις οτι θελει για shortcut, στο κ700 τι ισχυει,εχει μονο ενα shortcut που αλλαζει η και οι 4 κινησεις αλλαζουν?ειναι χρησιμο παντως να εχεις 4 και οχι 1 shortcut.εσεις που εχετε το κινητο για πειτε και σε μας τους μελλοντικους αγοραστες!
Link to comment
Share on other sites

Και οι 4 κινήσεις αλλάζουν !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 21century ( 2 Αύγ. 2004 , 22:36)

 

Παντως προβληματα δε υπαρχουν αλλα θυμιζω οτι mp4 δεν παιζει, α με το mpegable broadcaster μπορουμε να κανουμε αρχεια με καταληξη.αωι? Aυτα τα ολιγα..

 

 

arxeiakia .mp4, ean den sfalw, ta paizei!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα παίζει... ;)

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stamos ( 2 Αύγ. 2004 , 21:31)

 

εχεις κανενα site να το δουμε?καθως επισης και τι τιμη παιζει?

 

 

mobileaction.com, το πηρα απο Γερμανο 60 ευρω. Υπαρχουν και φνηνοτερα παντως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...