Jump to content

Galaxy Nexus : Μετατροπή από yakjuxw σε yakju


djkostas20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν το κάνουμε αυτό, διαγράφονται τα πάντα από το κινητό;

Ναι διαγράφονται όλα γι' αυτό θα πρέπει να κάνεις backup με κάποιο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα,ευχαριστούμε πολύ για τον πλήρη και κατατοπιστικότατο οδηγό !!!! Είμαι πλέον και εγώ google branded από Samsung με 4.2.1 !!!

Ηθελα να ρωτήσω:1ον:τον bootloader δεν τον έχω κλειδώσει γιατί μόλις τελείωσα την διαδικασία το αφαίρεσα το κινητό από το PC και δεν έκατσα να ασχοληθώ να τον κλειδώσω. Τι διαφορές έχει οπτικά άμα τον κλειδώσω ;;; Περισσότερη ασφάλεια,κερδίζω την εγγύηση;;;

2ον:δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγω δεν λειτουργεί το <<swype>> ενώ τις έχω ενεργοποιήσει τις επιλογές μέσω του πληκτρολογίου για ολίσθηση μεταξύ γραμμάτων ????? !!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκανα ολη τη διαδικασια και περασα την 4.1.2. Δεν θα επρεπε να μου βγαλει ΟΤΑ update για την 4.2.1 ?? Τσεκαρω για update απο τις ρυθμισεις και δεν βγαζει κατι...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί, αναβάθμησα το Galaxy Nexus σε 4.2.2!!! Πιο γρήγορο και αφήνει καλύτερη αίσθηση, σαν να πας απο 4.0.4 σε 4.1.2!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ακόμα με την 4.1.1 και δεν σκοπεύω να περιμένω εις αεί την Samsung, ο οδηγός στην πρώτη σελίδα είναι επικαιροποιημένος;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ακόμα με την 4.1.1 και δεν σκοπεύω να περιμένω εις αεί την Samsung, ο οδηγός στην πρώτη σελίδα είναι επικαιροποιημένος;

 

Μια χαρά είναι, μόνο να κάνεις back up πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή απο Νο7 έχει αλλάξει? Γιατί για gsm 4.1.1 αντιστοιχεί το Νο4 τώρα ενώ στο παράδειγμα στην αρχική σελίδα λέει:

 

"Επιλέγουμε όποια επιλογή αντιστοιχεί στην έκδοση του κινητού μας.(π.χ. επιλογή 7 αν έχουμε 4.1.1 - Build JRO03C ή επιλογή 5 αν έχουμε 4.0.4 - Build IMM76K-I κλπ κλπ κλπ) και πατάμε Enter"

 

Ρωτάω μήπως έκανα κάποιο λάθος, είμαι τελείως μαμά 4.1.1(για λίγο ακόμα:) )

 

edit:Το πέρασα αυτό το βήμα και τώρα κατεβάζω να φλασάρω την 4.1.2 γιατί το image της 4.2.0 ήταν άδειο κ κατέβηκε στο δευτερόλεπτο!

 

 

Καμία βοήθεια κανείς???

 

Όλα τα παραπάνω οκ, τώρα κόλλησε στην εκκίνηση στο X της google κ δεν προχωράει! Να βγάλω μπαταρία??

 

 

Ok όλα τα παραπάνω:)

Edited by nexus82
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Μια χαρά είναι, μόνο να κάνεις back up πρώτα.

Υπάρχει εύκολος τρόπος για το back up ώστε να έχεις τελικά το τηλέφωνο όπως το είχες? Η πρέπει να σώσεις και να ξαναβάλεις ξεχωριστά όλα τα αρχεία, φωτογραφίες εφαρμογές κλπ.?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εύκολος τρόπος για το back up ώστε να έχεις τελικά το τηλέφωνο όπως το είχες? Η πρέπει να σώσεις και να ξαναβάλεις ξεχωριστά όλα τα αρχεία, φωτογραφίες εφαρμογές κλπ.?

 

Μέσω του Toolkit έχει επιλογή να κάνεις backup την εικονική κάρτα μνήμης

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

TA SMS XANONTAI?

 

Τι σχέση έχει η εικονική κάρτα μνήμης με τα sms? Φυσικά και χάνονται

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ADB drivers installed. I cannot install fastboot drivers! ADB is secure and bootloader is locked.

I want to make a backup of my phone but fail because bootloader is locked.

 

(No Greek keyboard)

 

??? Σε τι ακριβώς θες βοήθεια?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα αποφαση και εκανα μετατροπη και εγω το Nexus μου από yakjuxw σε yakju.

 

Πολυ ευκολος οδηγος και και ειμαι ΕΝΤΕΛΟΣ ΑΣΧΕΤΟΣ με το θεμα. Διαβαζεις και κανεις τοσο απλα. Το καλυτερο απο ολα ειναι οτι μολις ξανα ανοιξα το κινητο αρχισε να ξαναεγκαθιστα ολα τα applications που ειχα.

 

Μπραβο djkostas20 για το κατατοπιστικοτατο post σου

 

Υ.Γ Εχει κανενας θεμα με τη μπροστινη καμερα?? Σαν να μην υπαρχει ειναι στην 4,2,2

Edited by GreekNick7
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα αποφαση και εκανα μετατροπη και εγω το Nexus μου από yakjuxw σε yakju.

 

Πολυ ευκολος οδηγος και και ειμαι ΕΝΤΕΛΟΣ ΑΣΧΕΤΟΣ με το θεμα. Διαβαζεις και κανεις τοσο απλα. Το καλυτερο απο ολα ειναι οτι μολις ξανα ανοιξα το κινητο αρχισε να ξαναεγκαθιστα ολα τα applications που ειχα.

 

Μπραβο djkostas20 για το κατατοπιστικοτατο post σου

 

Υ.Γ Εχει κανενας θεμα με τη μπροστινη καμερα?? Σαν να μην υπαρχει ειναι στην 4,2,2

 

Τι εννοεις σαν να μην υπαρχει;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα και με την μπροστα καμερα εγινε και αμεσως αναβαθμισει σε 4.3 :D

 

Μετανιωνω που δεν το εκανα νωριτερα

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς μήπως τυχόν το toolkit δεν αναβαθμιστεί σε 4.3 ? επειδή έχει πάνω απο 1.5 βδομάδα που έχει κυκλοφορήσει το img και δεν του έκαναν update. Δεν έχει γίνει ξανά τέτοια καθυστέρηση.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ADB drivers installed. I cannot install fastboot drivers! ADB is secure and bootloader is locked.

I want to make a backup of my phone but fail because bootloader is locked.

 

(No Greek keyboard)

 

??? Σε τι ακριβώς θες βοήθεια?

 

Εγκαθιστώ κανονικά τους ADB drivers αλλά δεν μπορώ να βάλω τους Fastboot drivers. Από όσο μπορώ να δω δεν υπάρχει διαδικασία στο toolkit! 'Οταν βάζω την επιλογή για backup μου φορτώνει μόνο του σε fastboot και κολλάει. Για να το παρακάμψω αυτό πρέπει να κάνω unlock bootloader, αλλά κάνοντας το αυτό χάνω τα δεδομένα μου, σωστά? 'Αρα δεν μπορώ να σώσω τα δεδομένα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστώ κανονικά τους ADB drivers αλλά δεν μπορώ να βάλω τους Fastboot drivers. Από όσο μπορώ να δω δεν υπάρχει διαδικασία στο toolkit! 'Οταν βάζω την επιλογή για backup μου φορτώνει μόνο του σε fastboot και κολλάει. Για να το παρακάμψω αυτό πρέπει να κάνω unlock bootloader, αλλά κάνοντας το αυτό χάνω τα δεδομένα μου, σωστά? 'Αρα δεν μπορώ να σώσω τα δεδομένα μου!!!

 

Κοινοί είναι οι οδηγοί! Σε fastboot στο διαβάζει το κινητό? Για backup δεν γνωρίζω αν θέλει ξεκλείδωτο bootloader. Εγω παντα unlocked τον έχω

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Απλα ηθελα να ευχαριστησω και εγω με την σειρα μου για τον οδηγο.

Βοηθησα με αυτον εναν φιλο που ειχε κολλησει στο 4.2.1 λογω του οτι

ηταν samsung branded το κινητο.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απλα ενα μεγαλο ευχαριστω! πλεον εχω yakju!!! και 4.3!!!:) ειναι απλο μην το σκεφτεστε καντε το! δεν ειναι κατι δυσκολο! το σκεφτομουν αρκετο καιρο γιατι ειμαι ασχετος με ολα αυτα, και παλι ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος, εαν γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, σε ποια εκδόση θα επανέλθει το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...