Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχουμε κάποια καλή δοκιμασμένη πρόταση για προστασία οθόνης;

 

οθονη κλειδωματος LG. Πολυ καλη και τζερτζελεδικη! :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω εναν φιλο που εχει το συγκεκριμενο κινητο,λπν στο ψητο,

θελω να του το κανω ροοτ..

ειναι ευκολο να μου δωσετε βηματα-λινκς;

δλδ ποια στοκ ρομ πρωτα να περασω,μετα ποια custom rom ? με τα λιγοτερα bugs,

μετα το αρχειο gapps και τελος το αρχειο swap για την sd..

ολα αυτα μαζι με τα βηματα παρακαλω..

σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας

 

edit..τωρα ειδα καποια ποστ πιο πισω τον οδηγο για ροοτ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372767

απλα τωρα θελω να μου προτεινετε την καλυτερη στοκ ρομ για να περασω μεσω odin

και μετα τν καλυτερη custom rom απο θεμα ανταποκρισης και με τα λιγοτερα bugs,το swap file

 

 

κανεις να απαντησει στο θεμα;

Link to comment
Share on other sites

κανεις να απαντησει στο θεμα;

Στο Link που αναφέρεις έχει σαφείς οδηγίες ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ CUSTOM ROM

ακλούθησε κατά γράμμα ότι γράφει

βαλε αυτή που λένε μόνο που τώρα είναι η πιο καινούρια έκδοση Light ROM v10.5 update package

Edited by kostas47y
Link to comment
Share on other sites

Στο Link που αναφέρεις έχει σαφείς οδηγίες ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ CUSTOM ROM

ακλούθησε κατά γράμμα ότι γράφει

βαλε αυτή που λένε μόνο που τώρα είναι η πιο καινούρια έκδοση Light ROM v10.5 update package

 

τελικα το εκανα το ροοτ ολα μια χαρα του εβαλα την v7 που ειχε στο λινκ,παντως θα του περασω την 10.5 γιατι δεν το ειχα ψαξει

και ερωτηση,στην v7 εχει ενα bug που ειδα,οταν επιλεγω να γραψω στα ελληνικα μου τα εμφανιζει παλι αγγλικα..

και οτι γλωσσα και να επιλεξω για γραφη μονο αγγλικα μου γραφει...αυτο λυνεται στην v10.5?

και αν ειναι ευκολο να μου δωσετε και το λινκ για να κανω και swap την sd?

Edited by neokosmitis
Link to comment
Share on other sites

τελικα το εκανα το ροοτ ολα μια χαρα του εβαλα την v7 που ειχε στο λινκ,παντως θα του περασω την 10.5 γιατι δεν το ειχα ψαξει

και ερωτηση,στην v7 εχει ενα bug που ειδα,οταν επιλεγω να γραψω στα ελληνικα μου τα εμφανιζει παλι αγγλικα..

και οτι γλωσσα και να επιλεξω για γραφη μονο αγγλικα μου γραφει...αυτο λυνεται στην v10.5?

και αν ειναι ευκολο να μου δωσετε και το λινκ για να κανω και swap την sd?

το προβλημα με τα Ελληνικα διωρθωνετε με ολες τις νεωτερες μετα την V7

Link to comment
Share on other sites

Κάνει.Έχω πάρει αυτές τις 2 μαζί μς τον φορτιστή τους

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290949568675&ssPageName=ADME:L:OC:US:3160

 

εχεις δει διαφορα με αυτες που ειναι 1900mah σε σχεση με την μαμα μπαταρια των 1500mah;

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με τα Ελληνικα διωρθωνετε με ολες τις νεωτερες μετα την V7

 

εγινε σε ευχαριστω παρα πολυ!κανενα .zip αρχειο για swap της μνημης εχουμε;ή γινεται αυτοματα;

Link to comment
Share on other sites

εγινε σε ευχαριστω παρα πολυ!κανενα .zip αρχειο για swap της μνημης εχουμε;ή γινεται αυτοματα;

Τι ακριβως θελεις να κανεις με το SWAP ?

Link to comment
Share on other sites

εχεις δει διαφορα με αυτες που ειναι 1900mah σε σχεση με την μαμα μπαταρια των 1500mah;

 

Δεν μπορώ να σου πω γιατί το τηλέφωνο είναι της συζύγου μου,λόγω δουλειάς μιλάει πολύ και της έχω δώσει μόνο τις δυο 1900αρες και την μαμά την έχω....φυλάξει :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πω γιατί το τηλέφωνο είναι της συζύγου μου,λόγω δουλειάς μιλάει πολύ και της έχω δώσει μόνο τις δυο 1900αρες και την μαμά την έχω....φυλάξει :)

 

Αν μπορεις να μαθεις ποσες μερες κραταει με την 1900mah μπαταρια, θα με βοηθουσε πολυ!!!:)

Link to comment
Share on other sites

οτι γινεται με το swap,μπορω να κανω πολλα πραγματα δηλαδη;θελω οτι ''γουσταρω'' να το μεταφερω στην καρτα μνημης και ως εσωτερικη μνημη να αναγνωριζει την sd
Link to comment
Share on other sites

οτι γινεται με το swap,μπορω να κανω πολλα πραγματα δηλαδη;θελω οτι ''γουσταρω'' να το μεταφερω στην καρτα μνημης και ως εσωτερικη μνημη να αναγνωριζει την sd

Υπαρχει η εφαρμογη Link2SD εφοσων εισαι Root που μπορεις να μεταφερεις και να αποθηκευεις στην συνεχεια ολες τις εφαρμογες σου στην extSDCard

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η εφαρμογη Link2SD εφοσων εισαι Root που μπορεις να μεταφερεις και να αποθηκευεις στην συνεχεια ολες τις εφαρμογες σου στην extSDCard

 

α ωραια,αυτο νομιζω το εχει το κινητο με την ρομ που το περασα,οποτε μια χαρα,σας ευχαριστω ολους!

Link to comment
Share on other sites

α ωραια,αυτο νομιζω το εχει το κινητο με την ρομ που το περασα,οποτε μια χαρα,σας ευχαριστω ολους!

θελει μια μικρη προετοιμασια

πρεπει να χωρισεις την καρτα σε δυο διαμερισματα (partition )Fat32( Primary και τα δυο )με το MiniTool Partition Wizard Home Edition αν ειναι 8 GB κανε ενα 6 και ενα 2 GB (οταν το link2sd ανοιξει τις εφαρμογες δεν παταμε Μετακινηση σε SD αλλα παταμε Συνδεση)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και καλο μηνα.Θελω μια βοηθεια αγορασα για το κινητο S7562 την Gold 2450mAh Battery For SAMSUNG Galaxy S3 III Mini I8190 Duos S7562 απο το EBAY επειδη η δικια του δεν κραταει ουτε μια μερα.Αλλα ακουσα οτι αυτα τα mAh που διαφημιζουν ειναι ψεμα και πολλες εχουν εκραγει κατα την ομιλια,ισχυει?ειναι τοσο επικινδυνες?γνωριζει καποιος κατι να με διαφωτηση? η αδικα φοβαμαι?ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη εγκατέστησε το samsung kies και προσπάθησε να κάνει αναβάθμιση στο κινητό της αλλά της βγάζει σφάλμα ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή. Καμιά βοήθεια; :(
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη εγκατέστησε το samsung kies και προσπάθησε να κάνει αναβάθμιση στο κινητό της αλλά της βγάζει σφάλμα ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή. Καμιά βοήθεια; :(

Απο οτι ξερω...δεν υπαρχει επισημη αναβαθμηση

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω...δεν υπαρχει επισημη αναβαθμηση

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Πριν καιρό επειδή της παρουσίαζε κάποιο πρόβλημα της το έστειλαν για αναβάθμιση... Οπότε μήπως της πέρασαν καμιά άλλη αναβάθμιση και έτσι τώρα δε μπορεί να συνδεθεί με το KIES;

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε σήμερα νέα ενημέρωση για το S duos αλλά μου βγάζει σφάλμα στην εγκατάσταση, ίσως λόγο ρουτ.

 

Έκδοση: PDA:ML1 / PHONE:ML1 / CSC:ML1 (EUR)

Edited by dapostolidis
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε σήμερα νέα ενημέρωση για το S duos αλλά μου βγάζει σφάλμα στην εγκατάσταση, ίσως λόγο ρουτ.

 

Έκδοση: PDA:ML1 / PHONE:ML1 / CSC:ML1 (EUR)

 

 

Ομοίως....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...