Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κλειστο Wifi - Η καρτα που ειχε τα δεδομενα ητανε απενεργοποιημενη...! Οποτε και το 3G κλειστο...! Και φαντασου η οθονη ητανε κλειστη τελειως...! Δεν αναψε καθολου....! Γιατι ητανε το βραδυ....!

 

Τσέκαρε και την άλλη κάρτα που ενδεχομένως ήταν ενεργή, και ας μην είχε ανοιχτά τα δεδομένα. Στις ρυθμίσεις κινητής τηλεφωνίας => Λειτουργία δικτύου, λέει "μόνο GSM";

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τσέκαρε και την άλλη κάρτα που ενδεχομένως ήταν ενεργή, και ας μην είχε ανοιχτά τα δεδομένα. Στις ρυθμίσεις κινητής τηλεφωνίας => Λειτουργία δικτύου, λέει "μόνο GSM";

 

Συνηθως την μια την εχω κλειστη...!

 

Η μια που ειναι ανοιχτη λεει μονο GSM η αλλη που ειναι κλειστη και το αλλο...! Οταν την ανοιγω βεβαια...!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση και απο εμένα. Μου βγάζει στο πάνω μέρος της οθόνης, ένδειξη για αναβάθμιση λογισμικού. Οταν πάω να την κάνω μέσω wifi μου βγάζει μήνυμα : "αποτυχία επεξεργασίας"

Μέσω Samsung kies μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση ?? (4.0.4)

Τι παίζει τελικά ?

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους!Αγόρασα σήμερα το κινητό και κατευθείαν πέρασα PMP_Light_ROMv7.Έβαλα κανονικά μετά τις κάρτες SIM και στην οθόνη μου γράφει ''Αφαιρέθηκε η κάρτα SIM...το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας θα είναι διαθέσιμο όταν εισάγετε μια έγκυρη κάρτα SIM και πραγματοποιήσετε επανεκκίνηση''.Έχω τρελαθεί και δεν ξέρω τι να κάνω!!!!Σας παρακαλώ βοήθεια.
ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΛΑ...Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΌΛΑ
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις πρώτα κάποια έκδοση του λογισμικού με διαφορετικό baseband από το δικό μας, από άλλη χώρα (νομίζω Ινδία ). Μετά θα κανείς τα υπόλοιπα βήματα. Μην ανησυχείς πάντως. Δεν χαλασες κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Οταν φορτιζετε το κινητο, αναβει led λαμπάκι?

 

Οχι.Λες και τους κανει κοπο ή θα ανεβαζε το κοστος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναβάλει την μαμά ROM (Ελληνική) μεσώ Odin και το κινητό έχει κολλήσει εδώ και πόση ώρα στο λογότυπο της Samsung.

Τι κάνω τώρα???????Έχω πελαγώσει....:(:(:(

ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΛΑ...Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΌΛΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναβάλει την μαμά ROM (Ελληνική) μεσώ Odin και το κινητό έχει κολλήσει εδώ και πόση ώρα στο λογότυπο της Samsung.

Τι κάνω τώρα???????Έχω πελαγώσει....:(:(:(

Μπες σε recovery mode και κανε wipe data /factory

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα.πηρα προχθες απο τον κωτσοβολο το κινητακι.περιτω να πω τελειο για τα λεφτα του.αλλα εχθες καταλαβα οτι φοραει το 4.0.4.λοιπον μια ερωτηση πως το αναβαθμιζω σε οτι πιο καινουργιο android μπoρει να παρει το κινητο,γιατι οταν παταω ενημερωση μου λεει οτι ειναι ενταξει.ναι ομως διαβασα οτι παιρνει και το 4.1.παιδια σας παρακαλω βοηθηστε ειτε με κανα post ειτε πειτε μου σε πια σελιδα θα βρω ακρη.???επισης ξερει κανενας αν θα παρει και το κιτκατ??
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα.πηρα προχθες απο τον κωτσοβολο το κινητακι.περιτω να πω τελειο για τα λεφτα του.αλλα εχθες καταλαβα οτι φοραει το 4.0.4.λοιπον μια ερωτηση πως το αναβαθμιζω σε οτι πιο καινουργιο android μπoρει να παρει το κινητο,γιατι οταν παταω ενημερωση μου λεει οτι ειναι ενταξει.ναι ομως διαβασα οτι παιρνει και το 4.1.παιδια σας παρακαλω βοηθηστε ειτε με κανα post ειτε πειτε μου σε πια σελιδα θα βρω ακρη.???επισης ξερει κανενας αν θα παρει και το κιτκατ??

 

Το Samsung Galaxy S Duos δεν θα πάρει την 4.1. Φυσικά για την kitkat ασφαλώς αστειεύεσαι…

Link to comment
Share on other sites

Φίλε gpghost13 μάλλον πολλά ζητάς, όχι κιτκατ δεν πρόκειται να πάρει το κινητάκι αλλά ούτε 4.1 όσο αφορά τις στοκ ρομ.

Μόνο custom μπορείς να του βάλεις αν θέλεις μια νεότερη ρομ.

Οδηγίες ΕΔΩ στη σελίδα που έκανε ο φίλος μας xristosxat για το πως κάνεις root και πως περνάς την την PMP Light ROM v7.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια και τους δυο για τις αμεσες απαντησεις σας.το 4.1 το ανεφερα γιατι σε αλλα sait οπως το http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/SAMSUNG-Galaxy-S-Duos-GT-S7562-Black,99452,397537,584373.html?langId=-18 αλλα και αλλα μαγαζια το αναφερουν οτι το εχουν περασμενο,δηλαδη λες να λενε μπαρουφες?ι να το εχουν κανει και αυτοι με αυτον τον τροπο που μου ειπατε??
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά πρίν λίγο καιρό είχα διαβάσει κι εγω ότι το Samsung Galaxy S Duos θα είναι αναβαθμίσιμο σε 4.1 (Jelly Bean)

αλλά τελικά η Samsung το ακύρωσε. Αρα αυτά που γράφουν ακόμα, οι διάφορες σελίδες βασίζονται σε εικασίες και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βασίζονται σε εικασίες. Είχε μια λίστα ή Samsung με όλα τα τηλέφωνα που κάποια στιγμή θα παίρνανε jelly bean. Το ξέρω γιατί έχω και άλλο ένα μοντέλο που ήταν στη λίστα (galaxy mini 2). Και ήταν τόσο επίσημη η λίστα που και στα χαρακτηριστικά των τηλεφωνικών γράφανε κάτι του στυλ planned upgrade to 4.1 πλάι από τη stock έκδοση του android. Και ενώ όλος ο κόσμος περίμενε αυτό το πράγμα, ξαφνικά το καλοκαίρι είπανε αλλάζουμε γνώμη και δεν τα αναβαθμίζουμε. Σαν εξήγηση δώσανε ότι και καλά δεν θα έτρεχε το 4.1 ικανοποιητικά. Βλακείες...
Link to comment
Share on other sites

Δεν βασίζονται σε εικασίες. Είχε μια λίστα ή Samsung με όλα τα τηλέφωνα που κάποια στιγμή θα παίρνανε jelly bean. Το ξέρω γιατί έχω και άλλο ένα μοντέλο που ήταν στη λίστα (galaxy mini 2). Και ήταν τόσο επίσημη η λίστα που και στα χαρακτηριστικά των τηλεφωνικών γράφανε κάτι του στυλ planned upgrade to 4.1 πλάι από τη stock έκδοση του android. Και ενώ όλος ο κόσμος περίμενε αυτό το πράγμα, ξαφνικά το καλοκαίρι είπανε αλλάζουμε γνώμη και δεν τα αναβαθμίζουμε. Σαν εξήγηση δώσανε ότι και καλά δεν θα έτρεχε το 4.1 ικανοποιητικά. Βλακείες...

 

Ναι ενω το 4.0.4 το τρεχει καλα ε? χαχαχαχαχαχα:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Υπαρχει και το αλλο με τον Τοτο:p

 

αααααρε samsung κραξιμο που θες

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι τρέχει καλά. Ίσα ίσα που το άλλο τηλέφωνο, με χειρότερα χαρακτηριστικά τρέχει cm10.1 και πάει καλύτερα από το stock. Απλά περιέγραψα πως είχαν τα πράγματα πριν λίγους μήνες και ξαφνικά η εταιρεία αποφάσισε κάτι άλλο, γράφοντας εντελώς ακόμη και χρήστες που αγοράσανε το μοντέλο για αυτό το λόγο. Και για του λόγου το αληθές :

χαρακτηριστικά galaxy mini 2 παλιότερα και τώρα. Η αλλαγή έγινε την ημέρα που η Samsung ανακοίνωσε πως δεν θα το κάνει τελικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια χαρα.εχω και αλλη ερωτηση: προσπαθω να αποθηκευσω νουμερο στην sim και μου λεει:αδυναμια αποθηκευσης.οταν το επιλεγω να αποθηκευση στην μνημη του τηλεφωνου μου το αποθηκευει αλλα μου αναποδογυρζει το ονομα δηλαδη πχ(γραφω παπαδοπουλος γιωργος και αυτο μου το αποθηκευει γιωργος παπαδοπουλος)κουλο ετσι.επισης και απο το kies προσπαθησα να βαλω τηλ αλλα τα ιδια!παρακαλω περιμενω απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

οχι εχει χωρο η sim.το βρηκα τι ειναι δεν δεχετε η sim πολους χαρακτηρες τι βλακεια και αυτο.αναγκαστηκα και το εγραψα μισο το ονομα,ενω στην μνημη του τηλεφωνου χωραει οσους θελεις χαρακτηρες.και το αλλο λυθηκε που μου το αναποδογυριζε το ονομα.μεσα στην επεξεργασια εγραψα το επιθετο στην θεση που μου οριζε το κινητο και ολα οκ.αλλα παντως μεγαλη βλακεια αυτο με τους χαρακτηρες στην sm.αν ξερεις κανεις καμια λυση γι'αυτο το θεμα ας το πει. Edited by gpghost13
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχετε υπόψιν σας καμία καλή θήκη σε στυλ note ή s4 όπως αυτή?

 

http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/47/samsung-protective-flip-covers.jpg

 

Εδώ Ελλάδα, δύσκολο...

 

Στο Ebay, έχει διάφορες τέτοιου στυλ για S Duos... :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου για την θηκη ειδα προχθες μια ακριβως ιδια σαν αυτην που δειχνεις εδω. στο καταστημα της Εδεσσας στην wind που εκλεινε ετσι πανω στο κινητο με μαγνητη. καλη ηταν και το ειχε η πολητρια στο δικο της κινητο που ηταν s duos.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια να ρωτησω κατι?εχω το S7562 εδω και λιγους μηνες και καποια πραγματα δεν μ αρεσουν οπως οτι η παταρια του τελειωνει γρηγορα αλλα μου παρουσιαζει και δυσκολιες στο ιντερνετ(wi-fi).Συμβαινει και σε σας η θελει καποιες ρυθμισεις?ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία δεν είναι και τόσο τραγικό αλλά εξαρτάται και από την χρήση που του κάνεις.

Πάντως πήρα ένα σετάκι με φορτιστή για back up .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...