Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοώ πως αν σε ένα μηνυμα θελουμε να γράψουμε μια αγγλική να μην αναγκαζόμαστε να πιέζουμε το γρανάζι και να τσεκάρουμε την αγγλική γλώσσα.

 

Με ποιο απλό τρόπο δεν γίνεται;;

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ πως αν σε ένα μηνυμα θελουμε να γράψουμε μια αγγλική να μην αναγκαζόμαστε να πιέζουμε το γρανάζι και να τσεκάρουμε την αγγλική γλώσσα.

 

Με ποιο απλό τρόπο δεν γίνεται;;

 

Αν στο γρανάζι, δηλαδή στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου, τικάρεις και τα αγγλικά και τα ελληνικά, σέρνωντας το δάχτυλο σου στο space (κενό) του πληκτρολογίου αλλάζεις γλώσσα..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ πως αν σε ένα μηνυμα θελουμε να γράψουμε μια αγγλική να μην αναγκαζόμαστε να πιέζουμε το γρανάζι και να τσεκάρουμε την αγγλική γλώσσα.

 

Με ποιο απλό τρόπο δεν γίνεται;;

 

 

οποτε το ιδιο λεμε, οπως σου ειπα και πριν και ο φιλος παραπανω, σερνεις το space και αλλαζεις γλωσσα. Αν δεν ειναι επιλεγμενες οι γλωσσες πηγαινε στις ρυθμισεις και τσεκαρε ποιες θες να εναλλασονται

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου έχω περάσει το Link2SD και ενώ μεταφέρονται οι εφαρμογές στο 2ο διαμέρισμα χωρίς πρόβλημα ..κάποιες εφαρμογές όπως το Sygic χρησιμοποιεί ένα φάκελο 500 περίπου MB ο οποίος παραμένει στην κάρτα της συσκευής δεσμεύοντας αρκετό χώρο δοκίμασα με μετακίνηση στην external SD αλλά δεν την βρίσκει το πρόγραμμα Sygic …υπάρχει κάποιος τρόπος μεταφοράς του Φακέλου από την συσκευή στην external SD και το πρόγραμμα να συνεχίσει να τον αναγνωρίζει ;
Link to comment
Share on other sites

αφου μεταφερεις στο 2ο διαμερισμα τις τοσο μεγαλες εφαρμογες κανε το 3 γιγα για να μην εχεις προβλημα με τον χωρο
Link to comment
Share on other sites

αφου μεταφερεις στο 2ο διαμερισμα τις τοσο μεγαλες εφαρμογες κανε το 3 γιγα για να μην εχεις προβλημα με τον χωρο

 

Δεν έχω πρόβλημα χώρου στο 2ο διαμέρισμα …..στην μνήμη της συσκευής έχω πρόβλημα με το φάκελο του Sygic που πιάνει 500 ΜΒ αυτόν θέλω να μεταφέρω στην external SD και να τον διαβάζει το πρόγραμμα (Sygic )

Link to comment
Share on other sites

και γω επειδη εχω τον ιδιο πρ.πλοηγησης ειναι το μονο που εχω αναγκαστηκα στην μνημη του τηλεφωνου..ολα τα αλλα τα εχω στο 2ο διαμερισμα της καρτας οποτε εχω περιπου 1 γιγα ελευθερο στην εσωτερικη μνημη
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω αν το συγκεκριμένο gadget

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=181096072219&index=0&nav=WATCHING&nid=46601522743 είναι συμβατό με το s duos και αν το έχει δοκιμάσει κάποιος. Εναλλακτικά ας μου προτείνει κάποιος κάτι παραπλήσιο για έξτρα φόρτιση.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω αν το συγκεκριμένο gadget

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=181096072219&index=0&nav=WATCHING&nid=46601522743 είναι συμβατό με το s duos και αν το έχει δοκιμάσει κάποιος. Εναλλακτικά ας μου προτείνει κάποιος κάτι παραπλήσιο για έξτρα φόρτιση.

Ευχαριστώ

 

Έχω πάρει το ίδιο δουλεύει κομπλέ !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και γω επειδη εχω τον ιδιο πρ.πλοηγησης ειναι το μονο που εχω αναγκαστηκα στην μνημη του τηλεφωνου..ολα τα αλλα τα εχω στο 2ο διαμερισμα της καρτας οποτε εχω περιπου 1 γιγα ελευθερο στην εσωτερικη μνημη

 

απο οτι καταλαβα δεν μπορουμε να μετακινησουμε τον φακελο .....οκ ευχαριστω τον φιλο

 

Τελικά τα κατάφερα με αυτό το πρόγραμμα “ FolderMount “ μεταφέρει τον φάκελο στην external SD και αφήνει ένα εικονικό φάκελο στο σύστημα

Edited by kostas47y
Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν η Ινδική στέλνει ενα μνμ κάπου σε ενα αριθμό μαλλον Ινδια κατι στο πάροχο και χρεώνει ενα μνμ.

Στο μηνα στέλνει κανα 2-3 μνμ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το ίδιο δουλεύει κομπλέ !

Αν εχεις την καλοσυνη δωσε μου περισσοτερες πληρογοριες.

Απο αποψη συνδεσης ειναι καλο?κουμπωνει καλα ή παει πανω κατω και μετα απο κανενα εξαμηνο να φευγει μονο του απο τη θεση του?

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα δεν μπορουμε να μετακινησουμε τον φακελο .....οκ ευχαριστω τον φιλο

 

απ'οσο γνωριζω εγω οχι..στα αγγλικα forum ισως να βρεις κατι αλλα θελει διαβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησα κατι........Κλειστε το τηλεφωνο τελειως και καλεστε απο ενα αλλο και στα 2 νουμερα που εχετε εφοσον ειναι κλειστο......Οταν το ανοιγετε σας ερχοντε οι κλησεις σαν μηνυμα?Εμενα δεν μου ηρθε τιποτα και καλεσα απο σταθερο και στις δυο καρτες....
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έρχονται κανονικά. Πρώτα όμως δεν τα λάμβανα και πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση της κάθε εταιρείας για να τα ενεργοποιήσω.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έρχονται κανονικά. Πρώτα όμως δεν τα λάμβανα και πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση της κάθε εταιρείας για να τα ενεργοποιήσω.

Το εκανα και εγω αλλα και παλι δεν ερχοντε μηπως ειναι καποια αλλη ρυθμιση????Ρε δεν παμε καλα!!!!Εβαλα την σιμ της κοσμοτε σε κανονικη συσκευη απλη και περνς τηλ στην σιμ της βονταφονε και χυπαει εκει!!!Πως εγινε αυτο????Δηλαδη σε μονη συσκευη με κοσμοτε καρτα μεσα χτυπανε και οι δυο!!!!!Βοηθειαααα παιδιααααα!!!Πειτε μου σας παρακαλω στην διαχειριση καρτων τι εχουμε ενεργοποιημενο και τι οχι???Πως ειναι το πιο σωστο για να μην χανουμε και τις κλησεις οταν ειναι κλειστο....Κατι παιζει με τις ρυθμισεις σε καποια φαση ελαβα μηνυμα απο βονταφονε για χαμενη κληση ενω ηταν κλειστο αλλα απο κοσμοτε οχι......Παρακαλω να πει καποιος τις ρυθμισεις που θελει για να μην χανουμε καμια κληση...

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θελω να κανω root το τηλεφωνο γιατι κολλαει και καθυστερει αρκετα. Με το root θα ειναι καλυτερα? Επισης θελω να ρωτησω αν μετα το root μπορεις να κανεις recovery στην εργοστασιακη κατασταση (οπως ηταν δηλαδη πριν γινει το root).

 

Εχω βρει αυτο τον οδηγο: http://www.droidiser.com/2012/10/how-to-root-samsung-galaxy-s-duos-install-cwm.html

 

Χρειαζεται κατι παραπανω απο αυτα που λεει στον οδηγο?

 

Ευχαριστω.

LG L90 Dual [D410]
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την καλοσυνη δωσε μου περισσοτερες πληρογοριες.

Απο αποψη συνδεσης ειναι καλο?κουμπωνει καλα ή παει πανω κατω και μετα απο κανενα εξαμηνο να φευγει μονο του απο τη θεση του?

 

Κοιτα αυτο που πήρα εγω εχει 2 τρόπους φόρτισης.

Ενα usb και ενα σαν το φορτιστή το δικό μας.

Η υποδοχή (αυτη που είναι ίδια με το φορτιστή μας) που φορτίζει αυτο το μαραφέτι δεν πιάνει καλα , οποτε το φορτίζω απο usb.

Σε θέμα κουμπώματος μέχρι ώρας καλό ειναι.

Το έχω κανα 2 μηνο.

 

Καλησπερα παιδια. Θελω να κανω root το τηλεφωνο γιατι κολλαει και καθυστερει αρκετα. Με το root θα ειναι καλυτερα? Επισης θελω να ρωτησω αν μετα το root μπορεις να κανεις recovery στην εργοστασιακη κατασταση (οπως ηταν δηλαδη πριν γινει το root).

 

Εχω βρει αυτο τον οδηγο: http://www.droidiser.com/2012/10/how-to-root-samsung-galaxy-s-duos-install-cwm.html

 

Χρειαζεται κατι παραπανω απο αυτα που λεει στον οδηγο?

 

Ευχαριστω.

 

Διάβασε μια αυτο που έχω γράψει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4759444#post4759444

 

 

:!:Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα

Edited by Sol_Ballads

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έρχονται κανονικά. Πρώτα όμως δεν τα λάμβανα και πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση της κάθε εταιρείας για να τα ενεργοποιήσω.

Πως εχεις τις ρυθμισεις των καρτων και λαμβανεις call alert και απο τους δυο παροχους?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε μια αυτο που έχω γράψει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4759444#post4759444

 

Τοσο απλη διαδικασια? Μου κανει εντυπωση. Λεει οτι κανει root τη συσκευη χωρις τη χρηση του Odin και του CWM. Τι "κακο" εχει η μεθοδος με Odin? Το αποτελεσμα και στις δυο περιπτωσεις ειναι το ιδιο?

LG L90 Dual [D410]
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε μια αυτο που έχω γράψει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4759444#post4759444

 

Τοσο απλη διαδικασια? Μου κανει εντυπωση. Λεει οτι κανει root τη συσκευη χωρις τη χρηση του Odin και του CWM. Τι "κακο" εχει η μεθοδος με Odin? Το αποτελεσμα και στις δυο περιπτωσεις ειναι το ιδιο?

 

Το κακό με το odin ειναι οτι προχωράει ο μετρητής οποτε εισαι εκτός εγγυησης.

Υπάρχει βεβαια τροπος να γίνει πάλι official ο μετρητής.

Ενω με το άλλο δεν το κανει αυτο. (Ετσι τουλαχιστον γράφει.)

 

Το αποτέλεσμα ειναι το ιδιο και στα δύο.

Γινεσαι root.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με το odin ειναι οτι προχωράει ο μετρητής οποτε εισαι εκτός εγγυησης.

Ενω με το άλλο δεν το κανει αυτο. (Ετσι τουλαχιστον γράφει.)

 

Το αποτέλεσμα ειναι το ιδιο και στα δύο.

Γινεσαι root.

 

Οκ, λεω να δοκιμασω τον τροπο που ποσταρες παραπανω, ειναι σιγουρα πιο απλος απο το Οdin και αφου λεει οτι δεν χανεις την εγγυηση, ας το δοκιμασουμε.

Το κινητο θα το εχω ανοιχτο κατα τη διαρκεια της διαδικασιας? Γιατι λεει απλα οτι συνδεεις το κινητο στο pc. Δεν λεει καπου να το κλεισεις και να μπεις σε download mode η boot mode.

 

Edit

Δεν λειτουργει αυτος ο τροπος, μου λεει οτι δεν μπορει να βρει μερικα αρχεια.

 

http://i39.tinypic.com/xq9jb4.jpg

 

Edit

Τελικα δουλεψε κανονικα, εγινε root το κινητο. Δεν ξερω τι κολλημα ειχε φαει στην αρχη. Μου εχει περασει το SuperSU, τωρα θελει ψαξιμο οσον αφορα το τι μπορεις να κανεις μετα το root, ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμαι με rootαρισμα συσκευης.

 

Aν περασω επισημη ROM, με τον τροπο που περιγραφεται εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4759444#post4759444

Θα χασω ολα τα δεδομενα και θα ειναι σαν να εχει γινει factory reset? (Λεω να βαλω την πιο προσφατη εκδοση [11/07/2013] αλλα ειναι region CHINA, λετε να εχω προβλημα?)

Edited by vasilis_ts
LG L90 Dual [D410]
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και εγω αλλα και παλι δεν ερχοντε μηπως ειναι καποια αλλη ρυθμιση????Ρε δεν παμε καλα!!!!Εβαλα την σιμ της κοσμοτε σε κανονικη συσκευη απλη και περνς τηλ στην σιμ της βονταφονε και χυπαει εκει!!!Πως εγινε αυτο????Δηλαδη σε μονη συσκευη με κοσμοτε καρτα μεσα χτυπανε και οι δυο!!!!!Βοηθειαααα παιδιααααα!!!Πειτε μου σας παρακαλω στην διαχειριση καρτων τι εχουμε ενεργοποιημενο και τι οχι???Πως ειναι το πιο σωστο για να μην χανουμε και τις κλησεις οταν ειναι κλειστο....Κατι παιζει με τις ρυθμισεις σε καποια φαση ελαβα μηνυμα απο βονταφονε για χαμενη κληση ενω ηταν κλειστο αλλα απο κοσμοτε οχι......Παρακαλω να πει καποιος τις ρυθμισεις που θελει για να μην χανουμε καμια κληση...

 

Πως εχεις τις ρυθμισεις των καρτων και λαμβανεις call alert και απο τους δυο παροχους?

 

Η Κοσμοτε και Βονταφον δεν σου είπαν τα νούμερα τους που πρέπει να βάλεις για την προώθηση εκτός δικτύου;

Γιατί αυτό πρέπει να γίνει. Εγώ όταν τους πήρα μου είπαν ότι είναι απενεργοποιημένη η υπηρεσία και μου έδωσαν τα νούμερα τους η καθε μία για να τα εισάγω. Εγώ έχω Frog και Q.

Λοιπόν εσύ πρέπει να πας εκεί που λέει Τηλέφωνο->Μενού->Ρυθμίσεις κλήσεων->Προώθηση κλήσης->Φων.κλήση. Εκεί θα σου βγάλει τις

κάρτες SIM1 και SIM2 ξεχωριστά. Θα πας στην κάθε μία στο τελευταίο πεδίο που λέει "Προώθηση όταν βρίσκεται εκτός δικτύου".Εκεί βάζεις το κάθε νούμερο που θα σου δώσουν ξεχωριστά στην εταιρεία που αντιστοιχεί η SIM1 και SIM2.

Ή αλλιώς πες μας ποιο πακέτο έχεις στην Κοσμοτε και Βονταφον αν το έχει κάποιος από εμάς για να σου δώσουμε το νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, υπαρχει καποιος τροπος να συνδεσω το κινητο με τν υπολογιστη κ να παιρνω ιντερνετ απτη τηλεφωνικη συσκευη? Να γινει ουσιαστικα το κινητο ρουτερ.

μονο για τα iphone γνωριζω οτι γινονται hotspot, το δικο μας ομως?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...