Jump to content

Android Application για τον ΕΟΠΥΥ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν έχεις προσέξει, το βασικό ατού της εφαρμογής είναι ότι λειτουργεί και offline.

Προτιμώ να έχει λίγο μεγάλο μέγεθος και να έχω κάθε στιγμή διαθέσιμα τα τηλέφωνα όλων των νοσοκομείων, διαγνωστικών κέντρων και συμβεβλημένων ιατρών.

Ποια άλλη εφαρμογή δίνει αντίστοιχες πληροφορίες offline;

Γιατί εάν έχω ίντερνετ μπορώ να τα βρω όλα με 10 διαφορετικούς τρόπους.

 

Έχεις δίκιο, αλλά θα ήταν προτιμότερο να μπορείς να αποθηκεύσεις μόνο όσες πληροφορίες θες ή τις πληροφορίες για την πόλη σου μόνο.

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις δίκιο, αλλά θα ήταν προτιμότερο να μπορείς να αποθηκεύσεις μόνο όσες πληροφορίες θες ή τις πληροφορίες για την πόλη σου μόνο.

 

Αρχικά να επιβεβαιώσω στο 100% τα λεγόμενα του φίλου achilleas1. Η εφαρμογή αυτή κατασκευάστηκε με γνώμονα την αμεσότητα σε περίπτωση που κάποιος (σαν κι εμένα) δεν έχει στο κινητό του 3G υπηρεσίες και έτσι για να τις χρησιμοποιήσει πρέπει να χρεωθεί. Προσπαθώντας να καλυφθεί αυτό το κενό στις υπηρεσίες του ΕΟΠΥΥ, κατασκεύασα την εφαρμογή ώστε να μπορεί ο χρήστης να την κατεβάζει online όποτε θέλει και μπορεί να είναι από εκείνη την στιγμή και πέρα, σε περίπτωση που του χρειαστεί, άμεσα διαθέσιμη. Το μόνο που χρειάζεται να κάνει είναι να κατεβάζει τα updates που βγαίνουν ώστε να έχει τις τελευταίες ενημερώσεις και σαν λίστα συμβεβλημένων παρόχων και σαν εφαρμογή.

 

Καταλαβαίνω το πρόβλημά σου φίλε yandr. Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου κακοφαίνεται που είναι τόσο μεγάλη η εφαρμογή, όμως σκέψου ότι από τα 3,4 MB τα 2,85ΜΒ είναι η Βάση που έχει την πληροφορία και μόλις τα 0.6ΜΒ είναι η εφαρμογή. Επίσης έχει προβλεφθεί ώστε η εφαρμογή να λειτουργεί από την SD ώστε να μην επιβαρύνεται η RAM της συσκευής πολύ. Όμως δε μπορεί να γίνει κάτι άλλο. Επίσης (τουλάχιστον για την ώρα) δεν υπάρχει η δυνατότητα της επιλεκτικής διαχείρισης των αποθηκευμένων δεδομένων. 'Ισως γίνει κάτι στο μέλλον, όμως προέχουν άλλα πράγματα οπότε και αν γίνει κάτι τέτοιο θα αργήσει.

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανα hard reset στο κινητό και το έστησα από την αρχή, έβαλα και την εφαρμογή σου! Σε γενικές γραμμές μου άρεσε!

Μερικές παρατηρήσεις:

*αυτό για το μέγεθος ισχύει. Αν την μεταφερεις στην SD πιάνει μόνο 500+k που είναι πολύ καλό. Απλά εγώ πριν δεν είχα εξαρχής χώρο, οποτε δεν μου την κατέβαζε. Αν θες μια λύση για αυτό, δες την εφαρμογή Athens transportation. Κατεβάζεις την εφαρμογή, και μετα η εφαρμογή ζητάει να κατέβει η βαση δεδομένων, ρωτώντας που να αποθηκευτει.

* κάτι πιο σημαντικό θα ήταν να μπορώ να επιλέξω πολλές περιοχές και όχι μια κάθε φορά, έτσι ώστε να μπορώ να βλέπω και τις γειτονικές περιοχές με μια αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανα hard reset στο κινητό και το έστησα από την αρχή, έβαλα και την εφαρμογή σου! Σε γενικές γραμμές μου άρεσε!

Μερικές παρατηρήσεις:

*αυτό για το μέγεθος ισχύει. Αν την μεταφερεις στην SD πιάνει μόνο 500+k που είναι πολύ καλό. Απλά εγώ πριν δεν είχα εξαρχής χώρο, οποτε δεν μου την κατέβαζε. Αν θες μια λύση για αυτό, δες την εφαρμογή Athens transportation. Κατεβάζεις την εφαρμογή, και μετα η εφαρμογή ζητάει να κατέβει η βαση δεδομένων, ρωτώντας που να αποθηκευτει.

* κάτι πιο σημαντικό θα ήταν να μπορώ να επιλέξω πολλές περιοχές και όχι μια κάθε φορά, έτσι ώστε να μπορώ να βλέπω και τις γειτονικές περιοχές με μια αναζήτηση.

 

Αρχικά καλημέρα. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια (αν έκανες και rate στο google play σε ευχαριστώ διπλά).

 

Ο λόγος που η βάση έρχεται με το πρόγραμμα, είναι γιατί έχει αποφασιστεί για λόγους ασφαλείας και traffic, το πρόγραμμα να μην έχει κανένα παρε-δώσε με το internet, με paths ή files για κατέβασμα. Σωστό ή λάθος λίγη σημασία έχει πια.

 

Σχετικά με το ζήτημά σου για την πολλαπλή επιλογή, έχε το νού σου την Παρασκευή. Ετοίμασα την έκδοση 2.3.1. και το έχει αυτό το feature συν την προσθήκη της εμφάνισης ChangeLog. Όλα θα είναι έτοιμα αύριο κατά το μεσημεράκι. Λίγη υπομονή.

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!!

Περιμένω το update της παρασκευής! :-)

Έκανα και rate!

 

Και κατι ακόμα που πρόσεξα.

Έστω ότι είμαι στην Α περιοχή και κοιτάζω για οφθαλμίατρους. Όταν πάτησω να αλλάξει περιοχή, τότε πρεπει να πάτησω πάλι ότι ψάχνω για γιατρούς και παλι ότι θέλω οφθαλμίατρους. Ίσως ήταν καλύτερα να έμεναν αποθηκευμένες οι επιλογές, εφόσον είμαι δυνατο.

Link to comment
Share on other sites

Στα επόμενα σχέδια έχει τεθεί και αυτό... Προχωράμε

 

Νέα Έκδοση 2.3.1

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Τελ. Ενημέρωση: 24/08/2012).
  • Αλλαγή τρόπου επιλογής κριτηρίων αναζήτησης.
  • Προσθήκη πλαισίου εμφάνισης ιστορικού αλλαγών εφαρμογής (ChangeLog).
  • Διορθώσεις εμφάνισης για μικρές αναλύσεις.

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

μου φανηκε αστειο, οτι ο εργαζομενος στον οργανισμο εχει nickname akalyptos!!

Καλη η εφαρμογή σου, μπραβο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αρχικά καλό φθινόπωρο σε όλους.

 

Φίλε VagST είναι ένα παλιό nick που μου έχει μείνει από το 1994 και δεν το έχω αλλάξει από τότε... btw ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

 

Μετά από μία μικρή διακοπή για την απαραίτητη ξεκούραση (μη φανταστείτε 8 μέρες ήταν) επιστρέψαμε με καινούργια έκδοση. Έχουμε λοιπόν:

 

Νέα Έκδοση 2.3.2

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Τελ. Ενημέρωση: 07/09/2012).
  • Διορθώσεις σε μικρό πρόβλημα της δυνατότητας πολλαπλής επιλογής.

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η εφαρμογή τώρα και στο site του Ε.Ο.Π.Υ.Υ.

 

Δείτε την σελίδα εδώ.

Edited by akaliptos69
It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Ακάλυπτε!

σε ευχαριστούμε για την δουλειά σου!

και διπλά μπράβο που είσαι σε ένα δημόσιο οργανισμό και δουλεύεις!

 

ενημερωτικά!

1) να αλλάξεις τον κανονισμό του ΕΟΠΠΥ ο τελευταίος είναι ο ΦΕΚ B 1233 Τροποποίηση της υπ’ αριθμ. Φ.90380-25916-3294-3.11.2011 Eνιαίος Κανονισμός Παροχών Υγείας.

2) αν μπορεί για κάποια φεκ όπως το προηγούμενο να υπάρχει ενεργό λινκ για download

3) στα τηλ. στο FAQ είχε κάποιο θεματάκι με κάποιους χαρακτήρες.

4) τα 5ψηφια αν θα μπορούσαν να κλειθούν μέσα από την εφαρμογή

5) αν κάποιες επιλογές να γίνονται και export πχ ιατροί κτλ που θα έχει γίνει μετά την επιλογή των κριτηρίων.

 

να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

 

Σχετικά με τα θέματα που έθεσες.

1. Σωστή παρατήρηση. Το είχαμε δει και εμείς αλλά δεν πρόλαβα να το ανεβάσω πριν το αναφέρεις. Διορθώθηκε.

2. Με την νέα έκδοση έγινε και αυτό.

3. Και αυτό είχε διαπιστωθεί, και πάλι με πρόλαβες. Η νέα έκδοση είναι ενημερωμένη.

4. Αυτό δεν έχει γίνει ακόμα θα ενσωματωθεί στο μέλλον.

5. Γίνεται συζήτηση για το πως μπορεί να γίνει αυτό. Ο λόγος απλός... αν κάποιος θέλει με excel αυτή την πληροφορία, μπορεί να γίνει άνετα, εύκολα και άμεσα μέσω του site του ΕΟΠΥΥ. Συζητείται η σκοπιμότητα αυτού του εγχειρήματος. Θα κινηθούμε αναλόγως.

 

Και πάλι όμως ευχαριστώ για το review και τις προτάσεις. Είναι πολύ χρήσιμες και με βοηθούν να εξελίσσω την εφαρμογή. Keep them coming.

 

Έχουμε και λέμε λοιπόν.

 

Νέα έκδοση 2.3.4

 

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Τελ. Ενημέρωση: 28/09/2012).
  • Προσθήκη και Διαχείριση Υπερσυνδέσμων στα FAQs.
  • Διόρθωση προβλημάτων εμφάνισης στα FAQs.

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση 2.3.5

 

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Τελ. Ενημέρωση: 01/10/2012).
  • Διόρθωση προβλημάτων στη λειτουργία Επιστροφή.

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέα έκδοση 2.3.6

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Τελ. Ενημέρωση: 12/10/2012).
  • Προσθήκη λειτουργίας απευθείας κλήσης στα 5ψήφια νούμερα του ΕΟΠΥΥ, για ραντεβού στα ιατρεία του ΕΟΠΥΥ.
  • Προσθήκη λειτουργίας αποστολής στοιχείων παρόχου Υγείας, με SMS.

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέα έκδοση 2.3.7

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Tελ. Ενημέρωση: 26/10/2012).
  • Διόρθωση μικρών ατελειών στο υπάρχον UI.

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νέα έκδοση 2.3.8

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Τελ. Ενημέρωση: 09/11/2012).
  • Διόρθωση Λαθών στο σύστημα αναζήτησης Παρόχων και Υπηρεσιών.
  • Προσθήκη Εικόνας Φόντου.
  • Αλλαγή εικονιδίου εφαρμογής.

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Νέα έκδοση 2.3.9

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Tελ. Ενημέρωση: 04/12/2012).
  • Αναβάθμιση στο UI της εφαρμογής με γραφικά στα πλήκτρα αναζητήσεων.

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ ευχαριστώ φίλε μου (και αν έκανες και rate στο market σε ευχαριστώ διπλά)
It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

Να ευχηθώ σε όλους

 

Χρόνια πολλά, Καλά Χριστούγεννα με Υγεία και Ευτυχία και σε οικογενειακό και σε προσωπικό επίπεδο.

 

Σήμερα ανέβηκε το χριστουγεννιάτικο θέμα της εφαρμογής μαζί με ανανεωμένη λίστα παρόχων.

Έχουμε και λέμε λοιπόν:

 

Νέα έκδοση 2.4.0

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Tελ. Ενημέρωση: 24/12/2012).
  • Χριστουγεννιάτικο Θέμα Εφαρμογής.

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά Γιάννη.

Να είσαι πάντα καλά.

υγεία και ευτυχία για όλους μας.

 

 

μερικές παρατηρήσεις:

1) Αν είναι εφικτό στα τηλ παρόχων υγείας και γενικώς ότι τηλέφωνα υπάρχουν να μπορείς να τα κάνεις κλήση, πατώντας πάνω στο νούμερο. (αυτό βέβαια θέλει και τροποποίηση της λίστας του ΕΟΠΥΥ διότι πολλά είναι 210ΧΧΧΧΧΧΧ - ΧΧΧΧΧΧΧ -ΧΧΧΧΧ, αντί για 210ΧΧΧΧΧ, 210ΧΧΧΧΧΧ, 210ΧΧΧΧΧΧ)

2) πολύ ωραίο το χριστουγενιάτικο theme, αν μπορείς φτιάξε και άλλα και να μπορεί κάποιος να βάζει ότι θέλει..... ή ακόμη να δώσεις οδηγίες για κάποιον που θέλει κάτι custom.

3) να δημιουργηθεί ένα .doc ή μια λίστα δυναμική που να μπαίνουν όλες οι ανακοινώσεις - νέα - δελτία τύπου...... ένα αρχείο που θα είναι οι αναφορές ενεργά link για αν μπορεί κάποιος να κατεβάζει το αντίστοιχο αρχείο.

4) Σε συνέχεια του 3, αν κάποιος θέλει να κάνω sync τα αρχεία που είναι στο κεντρικό site, για λόγους όπως: α) να τα έχω offline και β) επειδή είμαι ιατρός πολλές φορές θέλω να δω κάτι και δεν έχω ισχυρό σήμα στο κινητό μου.

5) Σε πολλούς οργανισμούς δίνονται παραπάνω από ένα τηλέφωνα, όσα είναι στην δεύτερη σειρά δεν φαίνονται...αν θες να ανεβάσω και screenshot.

 

 

Σε ευχαριστώ και εγώ όπως όλοι μας για την εξαιρετική δουλειά που κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά Γιάννη.

Αν και το όνομα είναι Γιώργος, σε ευχαριστώ πολύ, είσαι πάντα καλά και ότι καλύτερο για σένα και τους δικούς σου ανθρώπους.

Σχετικά με τις παρατηρήσεις που έχεις κάνει. Ας τα πάρουμε μία μία.

1) Αν είναι εφικτό στα τηλ παρόχων υγείας και γενικώς ότι τηλέφωνα υπάρχουν να μπορείς να τα κάνεις κλήση, πατώντας πάνω στο νούμερο. (αυτό βέβαια θέλει και τροποποίηση της λίστας του ΕΟΠΥΥ διότι πολλά είναι 210ΧΧΧΧΧΧΧ - ΧΧΧΧΧΧΧ -ΧΧΧΧΧ, αντί για 210ΧΧΧΧΧ, 210ΧΧΧΧΧΧ, 210ΧΧΧΧΧΧ)

Αυτό γίνεται ήδη, αν πατήσεις το πλήκτρο της κλήσης, σε βγάζει σε ένα ενδιάμεσο μενού, στο οποίο υπάρχουν όλα τα διαθέσιμα νούμερα να διαλέξεις να καλέσεις. Αν είναι ένα το νούμερο, προφανώς και δε θα σε βγάλει σε μενού αλλά θα το καλέσει απευθείας, διορθωμένο (αν έχει διαχωριστικό στον κωδικό περιοχής για παράδειγμα πχ 22920-12345 το αφαιρεί και καλεί τον σωστό αριθμό ενώ αν για παράδειγμα το νούμερο υπάρχει δύο φορές το εμφανίζει μία) Επίσης έχει προστεθεί και η "εξυπνάδα" να δίνει και άλλες επιλογές σε περίπτωση που έχουμε κινητό στην λίστα. Αν ο χρήστης διαλέξει κινητό τότε το πρόγραμμα του δίνει τη δυνατότητα να επιλέξει μεταξύ κλήσης και αποστολής σύντομου μυνήματος (SMS).

2) πολύ ωραίο το χριστουγενιάτικο theme, αν μπορείς φτιάξε και άλλα και να μπορεί κάποιος να βάζει ότι θέλει..... ή ακόμη να δώσεις οδηγίες για κάποιον που θέλει κάτι custom.

Χαίρομαι που σου αρέσει το χριστουγεννιάτικο θέμα. Για φέτος θα μείνω στο ένα. Όμως από του χρόνου έχω σκεφτεί να δημιουργήσω ακόμα ένα και να το διαθέσω με ένα extra πρόγραμμα ώστε να μπορεί ο χρήστης να επιλέγει. Πρέπει βέβαια να σημειώσω εδώ ότι δεν υπάρχει γραφίστας για αυτές τις δουλειές. ΟΛΗ η δουλειά γίνεται αποκλειστικά και μόνο από εμένα με αποτέλεσμα να αποτελεί μία επίπονη διαδικασία καθότι δεν έχω όλες τις γνώσεις που απαιτούνται και πρέπει κάθε φορά να λύνω τα προβλήματα της διαμόρφωσης των γραφικών μόνος μου. Και επειδή η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας, το αποτέλεσμα δεν είναι και το καλύτερο δυνατό. Το παλεύω όμως.

3) να δημιουργηθεί ένα .doc ή μια λίστα δυναμική που να μπαίνουν όλες οι ανακοινώσεις - νέα - δελτία τύπου...... ένα αρχείο που θα είναι οι αναφορές ενεργά link για αν μπορεί κάποιος να κατεβάζει το αντίστοιχο αρχείο.

Υπάρχει η σκέψη να ενσωματωθούν και τα δελτία τύπου και οι ανακοινώσεις στο πρόγραμμα. Όμως αν γίνει κάτι τέτοιο θα γίνει με την μορφή που είναι τώρα οι συχνές ερωτήσεις. Έτσι ο χρήστης θα έχει ένα κείμενο και από εκεί και πέρα θα μπορεί να συνδεθεί και να κατεβάζει ότι τον ενδιαφέρει και τον αφορά. Το θέμα με τα links που αναφέρεις υπάρχει ήδη στις συχνές ερωτήσεις.

4) Σε συνέχεια του 3, αν κάποιος θέλει να κάνω sync τα αρχεία που είναι στο κεντρικό site, για λόγους όπως: α) να τα έχω offline και β) επειδή είμαι ιατρός πολλές φορές θέλω να δω κάτι και δεν έχω ισχυρό σήμα στο κινητό μου.

Δυστυχώς η διαδικασία του synchronisation για την ώρα δεν θα είναι εφικτή. Ο λόγος είναι ότι πρέπει να κατασκευάσουμε ένα web service για την δουλειά αυτή και μέχρι να γίνει αυτό δεν θα υπάρξει κάποια τέτοια υπηρεσία. Όμως στο μέλλον υπάρχει ο σχεδιασμός να γίνουν αρκετά πραγματάκια στον τομέα αυτό (web Services) ώστε να μπορεί ο χρήστης να παίρνει διάφορες διαθέσιμες και χρήσιμες πληροφορίες που τώρα το πρόγραμμα στερείται. Υπομονή λοιπόν, τα καλύτερα έπονται.

5) Σε πολλούς οργανισμούς δίνονται παραπάνω από ένα τηλέφωνα, όσα είναι στην δεύτερη σειρά δεν φαίνονται...αν θες να ανεβάσω και screenshot.

Το καταλαβαίνω αυτό και έχεις δίκιο, είναι πρόβλημα. Όμως αν μπεις και πάλι στη διαδικασία να κάνεις κλήση τότε θα δεις το ενδιάμεσο μενού που τα περιλαμβάνει όλα και έτσι δεν χάνεις ούτε ένα.

Σε ευχαριστώ και εγώ όπως όλοι μας για την εξαιρετική δουλειά που κάνεις.

Εγώ να ευχαριστήσω για τις πολύ χρήσιμες παρατηρήσεις που μου κάνετε όλοι και με βοηθάτε και στο debugging και στην εξέλιξη της εφαρμογής. Προχωράμε και εξελισσόμαστε λοιπόν.

 

Και πάλι καλή χρονιά σε όλους.

Edited by akaliptos69
It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σου Γιώργο,

πήγα να σου στείλω μαιλ σχετικά με το πρόβλημα στις ανακοινώσεις...αλλά είδα ότι έβγαλες άμεσα update!

 

να είσαι καλά!

 

 

υ.γ. Δες σχετικά με τις διευθύνσεις να στις ανοίγει στο google maps ή γενικά.....

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Γιώργο,

πήγα να σου στείλω μαιλ σχετικά με το πρόβλημα στις ανακοινώσεις...αλλά είδα ότι έβγαλες άμεσα update!

 

να είσαι καλά!

 

υ.γ. Δες σχετικά με τις διευθύνσεις να στις ανοίγει στο google maps ή γενικά.....

Καλημέρα καλημέρα... Ναι πήγα στο σπίτι να το δοκιμάσω και διαπίστωσα αμέσως το πρόβλημα και ανέβασα μέσα σε 1 ώρα καινούργια έκδοση για να μην υπάρξει θέμα. Ευτυχώς δεν υπήρξε... οπότε σήμερα έβγαλα άλλη μία για να είμαι και απόλυτα σωστός, λίγο πιο δουλεμένη και πιο σωστή.

 

Έχουμε και λέμε λοιπόν:

 

Νέα έκδοση 2.4.3

 

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Tελ. Ενημέρωση: 14/01/2013).
  • Επαναφορά Θέματος.
  • Νέα & Ανακοινώσεις - RSS Feed.
  • Διορθώσεις Λειτουργικών Προβλημάτων.
  • Μικρές Οπτικές Διορθώσεις.

It's just me.Nothing else.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...