Jump to content

Τηλεφωνία+Ίντερνετ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά πιθανώς το θέμα να έχει χιλιοσυζητηθεί. Είμαι παλιός συνδρομητής στη ForthNet, απεριόριστο τηλέφωνο+ίντερνετ(24άρι) αλλά είναι κάπως ακριβό για τα δεδομένα της εποχής,(90 το δίμηνο περίπου). Είχα ζητήσει να με βάλουν στο πρόγραμμα των 25 ευρώ τον μήνα αλλά το αίτημα απ'ότι φαίνεται έχει απορριφθεί αφού μας ήρθε ξανά 90 ο καινούριος λογαριασμός. Θέλω να βρω άμεσα άλλον πάροχο, με καλύτερη τιμή και αξιοπιστία σε ίντερνετ+τηλέφωνο πάλι με 24ΜΒPS και απεριόριστα τηλέφωνα, να μην μπλέκω συνέχεια με εξυπηρέτηση πελατών κλπ. Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απόψεις...
Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

έχεις αρκετές επιλογές φίλε.

wind,Vodafone,CYTA , είναι μερικές από αυτές.προσωπικά μετά από ένα χρόνο στη CYTA, πριν μια βδομάδα έκανα φορητοτητα στη wind, με την προσφορά των 24 ευρώ το μήνα για απεριόριστα σταθερά υπεραστικά και ΈΩΣ 24 αρι ίντερνετ.μην ξεχάσεις μόνο το τέλος ενεργοποίησης κάπου 35 ευρώ, κάτι την δέσμευση για ένα χρόνο, που ισχύει για όλους τους παρόχους

Link to comment
Share on other sites

έχεις αρκετές επιλογές φίλε.

wind,Vodafone,CYTA , είναι μερικές από αυτές.προσωπικά μετά από ένα χρόνο στη CYTA, πριν μια βδομάδα έκανα φορητοτητα στη wind, με την προσφορά των 24 ευρώ το μήνα για απεριόριστα σταθερά υπεραστικά και ΈΩΣ 24 αρι ίντερνετ.μην ξεχάσεις μόνο το τέλος ενεργοποίησης κάπου 35 ευρώ, κάτι την δέσμευση για ένα χρόνο, που ισχύει για όλους τους παρόχους

 

πάντα έχω υπόψιν το τέλος ενεργοποίησης, από CYTA για ποιο λόγο έφυγες; γενικά γνώμη από CYTA και WIND;

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

πάντα έχω υπόψιν το τέλος ενεργοποίησης, από CYTA για ποιο λόγο έφυγες; γενικά γνώμη από CYTA και WIND;

 

1,5 χρόνο στην CYTA και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Μετά από 1 και κάτι χρόνο κάλεσα στην εξυπηρέτηση για να ζητήσω μεταφορά γραμμής και άλλη μία στο τεχνικό μετά την μεταφορά της γραμμής γιατί είχα χαμηλές ταχύτητες και επιλύθηκε μέσα σε 24ώρες!Τώρα τρέχει προσφορά 24mbps+απεριόριστα=29,3ευρώ και όταν κλείσεις χρόνο μένει στα 30ευρώ(αντί στα 32 λόγω bonus αφοσίωσης για παλιούς πελάτες).

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ανέφερε περιοχή μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος παραπάνω...
Link to comment
Share on other sites

wind αστικα,υπεραστικα,εξωτερικο ποσες χωρες+1 ωρα κινητα+ιντερνετ 42€ τον μηνα παγιο.... απο ποιοτητα,εξυπηρετηση κτλ πολυ ευχαριστημενος αλλα μαλλον θα αλλαξω σε forthnet λογω Nova που συνδιαστικα θα μου βγαινει 20-30€ λιγοτερο τον μηνα...

 

μηπως μπορεις να μου πεις και εσυ την ταχυτητα του ιντερνετ πως την ειδες? :) με wind επιανα γυρω στα 7.5-8, παλιοτερα μεχρι και 10, μη πεσω και παρακατω

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος τόσο από τις υπηρεσίες της cyta,(μπουκομα τα σαββατοκύριακα το ίντερνετ, συχνά πυκνά δεν δούλευε το τηλέφωνο voip, βλέπεις,) όσο κυρίως από την τεχνική υποστήριξη-εξυπηρέτηση πελατών.

με μια λέξη ανεκδιήγητοι.(ίσως να φταίει και το οτι προέρχομαι από τη netone που είχα μηδέν προβλήματα, και άριστη σχέση επικοινωνία με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.)

αντίθετα από την σταθερή της wind , που έχω στο γραφείο έχω καλύτερες εμπειρίες, οπότε επέλεξα να την βάλω και στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Περιοχή Πειραιάς επειδή με ρωτήσατε, από ForthNet γενικά μόνο μέχρι να μπει η σύνδεση είχα πρόβλημα από ΟΤΕ(πριν 5-6 χρόνια) κάτι άλλο που να κάνει μπαμ σαν πρόβλημα, όχι, μόνο μερικές φορές μου έκανε νερά σε YouTube, ή σκαλώματα σε σελίδες για λίγη ώρα αλλά με ένα κλείσε-άνοιξε το ρούτερ διορθωνόταν. Απο κει και πέρα με βάση τη σελίδα του ρούτερ δεν έχω πέσει κάτω από 15 MBPS ποτέ, έχει τύχει να πιάσω και 20-21 (σχετικές τιμές θα μου πείτε) με 2 υπολογιστές να χρησιμοποιούν το δίκτυο και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, αντιθέτως είναι σαν να μην επηρεάζεται... Σήμερα ξαναεπισκέφθηκα κατάστημα της εταιρείας έπειτα από συνομιλία με εξυπηρέτηση πελατών για να κάνω αίτηση να μπω στο πρόγραμμα των 25(σε 12 μήνες 35 αλλά θα υπάρξει εκ νέου προσφορά) πράγμα που εγκρίθηκε μέσα σε 2 ώρες, επομένως πλέον όποιος παλιός της Forthnet θέλει να αλλάξει πρόγραμμα ας τρέξει όσο προλαβαίνει :P
Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

εγω δε καταλαβαίνω τι εννοείς ότι έχει αποριφθεί. Αφού είσαι ευχαριστημένος και δε θες να αλλάξεις, πήγαινε σε ένα κατάστημα και πες τους να αλλάξετε το πρόγραμμα επι τόπου για να σου έρθει πιο φτηνό. Πριν λίγο καιρό έπαιζε και μια προσφορά που έδινε και 30 λεπτά σε κινητά μαζί με τηλέφωνα/ιντερνετ στα 25 ευρώ. Ψάχτο λίγο καλύτερα και κυνήγα τους για να βγάλεις άκρη.
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Περιοχή Πειραιάς επειδή με ρωτήσατε, από ForthNet γενικά μόνο μέχρι να μπει η σύνδεση είχα πρόβλημα από ΟΤΕ(πριν 5-6 χρόνια) κάτι άλλο που να κάνει μπαμ σαν πρόβλημα, όχι, μόνο μερικές φορές μου έκανε νερά σε YouTube, ή σκαλώματα σε σελίδες για λίγη ώρα αλλά με ένα κλείσε-άνοιξε το ρούτερ διορθωνόταν. Απο κει και πέρα με βάση τη σελίδα του ρούτερ δεν έχω πέσει κάτω από 15 MBPS ποτέ, έχει τύχει να πιάσω και 20-21 (σχετικές τιμές θα μου πείτε) με 2 υπολογιστές να χρησιμοποιούν το δίκτυο και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, αντιθέτως είναι σαν να μην επηρεάζεται... Σήμερα ξαναεπισκέφθηκα κατάστημα της εταιρείας έπειτα από συνομιλία με εξυπηρέτηση πελατών για να κάνω αίτηση να μπω στο πρόγραμμα των 25(σε 12 μήνες 35 αλλά θα υπάρξει εκ νέου προσφορά) πράγμα που εγκρίθηκε μέσα σε 2 ώρες, επομένως πλέον όποιος παλιός της Forthnet θέλει να αλλάξει πρόγραμμα ας τρέξει όσο προλαβαίνει :P

 

εγω εχω φορθνετ μαζι με νοβα και δινω 94 το διμινο.

τι εννοεις αποριφθηκε το αιτημα? αν θελεις να αλλαξεις πακετο στο αλλαζουν αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

thx παιδιά, αν δείτε στη προηγούμενη μου απάντηση όμως, λέω ότι τελικά μπήκα και εγώ στο πρόγραμμα των 25 ευρώ :P :D
Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...