Jump to content

Προβλημα οταν παιζω παιχνιδια


alexis36th
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα,για πρωτη φορα εδω και μηνες, αποφασισα να ασχοληθω λιγο με τα παιχνιδια που εχω στο pc.σε ολα τα παιχνιδια που δοκιμασα ομως,οσες φορες και να τα δοκιμασα,μετα απο 10-20 λεπτα χανεται η εικονα και ο υπολογιστης σταματα να ανταποκρινεται.λειτουργει φανταζομαι καθως λαμπακια,ανεμιστηρακια κλπειναι αναμμενα,αλλα δεν αντιδρα σε κανενα κουμπι εκτος απο αυτο που απενεργοποιει το τροφοδοτικο.δοκιμασα αφου παρουσιαστει το προβλημα να το αφησω 1 ωρα μηπως και γινει κατι,αλλα τζιφος...

δε μου εχει συμβει,ουτε αχω ακουσει ποτε κατι παρομοιο.εχει ιδεα κανενας ποιο ειναι το προβλημα;

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

Σημερα,για πρωτη φορα εδω και μηνες, αποφασισα να ασχοληθω λιγο με τα παιχνιδια που εχω στο pc.σε ολα τα παιχνιδια που δοκιμασα ομως,οσες φορες και να τα δοκιμασα,μετα απο 10-20 λεπτα χανεται η εικονα και ο υπολογιστης σταματα να ανταποκρινεται.λειτουργει φανταζομαι καθως λαμπακια,ανεμιστηρακια κλπειναι αναμμενα,αλλα δεν αντιδρα σε κανενα κουμπι εκτος απο αυτο που απενεργοποιει το τροφοδοτικο.δοκιμασα αφου παρουσιαστει το προβλημα να το αφησω 1 ωρα μηπως και γινει κατι,αλλα τζιφος...

δε μου εχει συμβει,ουτε αχω ακουσει ποτε κατι παρομοιο.εχει ιδεα κανενας ποιο ειναι το προβλημα;

 

Κάνε update στους drivers της κάρτας γραφικών και άμα δεν φτιάξει ούτε μετά το update κάνε unistall τους drivers και πέρνα τους καινούργιους από την αρχή.

Αν δεν φτιάξει με το παραπάνω μόλις στο ξανακάνει δες αν ανεβάζει θερμοκρασία ο υπολογιστής.

Λογικά είναι θέμα της κάρτας γραφικών και με ένα update των drivers θα φτιάξει όμως καλού κακού κάνε ένα scan με κάποιο antivirus.

Link to comment
Share on other sites

Κανε αυτα που γραφει ο φιλος παραπανω αν και απο οτι φαινεται ειναι θεμα θερμοκρασιας.Δοκιμασε να ανοιξεις τα καπακια του κουτιου και ακομα καλυτερα να βαλεις και εναν ανεμιστηρα να χτυπαει το εσωτερικο.Αν συνεχισει το προβλημα οντως απεγκατεστησε drivers και περνα τους απο την αρχη και μην βαλεις απαραιτητα τους πιο τελευταιους και ειδικα αν ειναι beta. Τελος εαν τυχον εχεις κανει overclocking οπουδηποτε επανεφερε τις εργοστασιακες ρυθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

οντως θεμα θερμοκρασιας ειναι.μετα απο 5 λεπτα cod 4 παρατηρησα οτι cpu και gpu φτανουν 90 βαθμους.ιο δεν εχει και οι drivers ειναι προσφατοι.σοβαρο overclocking με το υλικο που εχω δε γινεται,οποτε δεν το εχω δικιμασει

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

Ηταν φανερο..Αλλαγη στα ανεμιστηρακια με πιο μεγαλα και επωνυμα και προσοχη να γινεται σωστη απαγωγη του αερα απο το κουτι.Κλασικα φαινομενα που εκδηλωνονται το καλοκαιρι..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...