Jump to content

Συνδρομητική Τηλεόραση


StandArd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στα cinema o ote έχει πολύ ακριβό πρόγραμμα . θα δίνεις 30 ευρώ για σκέτο οτε tv +3 ευρώ ανα ταινία που θα νοικιάζεις . ξεφεύγει πολύ η τιμή μετά ;)
Αυτό που λες είναι ψηφιακό video clup δεν είναι τηλεόραση:!::( Πρέπει να το έχει αλλάξει αυτό? Εγώ nova3play έχω αλλά αν το έχει με 1 εταιρία κινητής τηλεφωνίας συνδυαστικά την κινητό-σταθερό γιατί όχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν υπήρχε πακέτο που να έχει όλα θα πήγαινα εκεί, που να πλέκω με παροχούς τώρα

Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 188
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκεί που είσαι μείνε, εσύ προσωπικά δεν πας καν forthnet το κρατάς και πας ΟΤΕ-tv με 30euro το full pack σκέτο ΟΤΕ-tv είσαι μια χαρά, που να πλέκεσαι τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια εταιρία έχεις?

 

forthnet εχω

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι ψηφιακό video clup δεν είναι τηλεόραση:!::( Πρέπει να το έχει αλλάξει αυτό? Εγώ nova3play έχω αλλά αν το έχει με 1 εταιρία κινητής τηλεφωνίας συνδυαστικά την κινητό-σταθερό γιατί όχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν υπήρχε πακέτο που να έχει όλα θα πήγαινα εκεί, που να πλέκω με παροχούς τώρα

 

απ'όσο ξέρω ο οτε υστερεί πολύ στα κανάλια cinema έχει ελάχιστες νέες ταινίες σε αυτά του πακέτου ως δόλωμα να τσιμπήσεις και μετά σου λέει αν θες να δεις κάτι νεότερο έχει το ondemand το οποίο έχει επιπλέον χρέωση για ενοικίαση κάθε μίας το οποίο στο σύνολο αν υποθέσουμε ότι το κάνεις χρήση η τιμή πάει στα ύψη (αν δεν κάνεις χρήση βάλε κάποιο ελεύθερο και δες, δεν χρειάζεται να πληρώνεις συνδρομητική)

Link to comment
Share on other sites

απ'όσο ξέρω ο οτε υστερεί πολύ στα κανάλια cinema έχει ελάχιστες νέες ταινίες σε αυτά του πακέτου ως δόλωμα να τσιμπήσεις και μετά σου λέει αν θες να δεις κάτι νεότερο έχει το ondemand το οποίο έχει επιπλέον χρέωση για ενοικίαση κάθε μίας το οποίο στο σύνολο αν υποθέσουμε ότι το κάνεις χρήση η τιμή πάει στα ύψη (αν δεν κάνεις χρήση βάλε κάποιο ελεύθερο και δες, δεν χρειάζεται να πληρώνεις συνδρομητική)

 

ναι ισχυει αυτο για τον οτε, οτι δεν εχει πολλες καλες ταινιες οπως η νοβα, ενας φιλος μου που εχει full pack οτε καθε φορα που παω σπιτι του δεν εχει καμια σοβαρη ταινια να δεις.

 

Αλλα το ειπα, καλυτερα να τα κατεβαζω παρα να δινω τοσα χρηματα για tv

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

forthnet εχω

Οπότε θα δίνουν και φοιτητικό nova3play λογικά:!:

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απ'όσο ξέρω ο οτε υστερεί πολύ στα κανάλια cinema έχει ελάχιστες νέες ταινίες σε αυτά του πακέτου ως δόλωμα να τσιμπήσεις και μετά σου λέει αν θες να δεις κάτι νεότερο έχει το ondemand το οποίο έχει επιπλέον χρέωση για ενοικίαση κάθε μίας το οποίο στο σύνολο αν υποθέσουμε ότι το κάνεις χρήση η τιμή πάει στα ύψη (αν δεν κάνεις χρήση βάλε κάποιο ελεύθερο και δες, δεν χρειάζεται να πληρώνεις συνδρομητική)

Έτσι οπός είναι το τηλεοπτικό περιεχόμενο στην ελεύθερη τηλεόραση πρέπει αν θες να δεις κάτι να έχεις οπωσδήποτε συνδρομητική τηλεόραση διαφορετικά το πετάς όπως έχω πολλές φορές ξαναγράψει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνδρομητική τηλεόραση πληρώνουμε όχι video clup, μετά αναρωτιούνται για ποίο λόγω πέφτουν οι πωλήσεις και τα κέρδη τους δεν είναι χαζός ο κοσμάκης:lol:

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Οπότε θα δίνουν και φοιτητικό nova3play λογικά:!:

 

 

 

 

Συνδρομητική τηλεόραση πληρώνουμε όχι video clup, μετά αναρωτιούνται για ποίο λόγω πέφτουν οι πωλήσεις και τα κέρδη τους δεν είναι χαζός ο κοσμάκης:lol:

οχι :(:(

 

ο λογος ειναι οτι αν δεν το κανουν 15€ το μηνα και παλι πολλα λεω, οι μονοι που θα τους εχουν ειναι

1)Οι ασχετοι απο τεχνολογια

2)Οι πολυ πλουσιοι

3)Εμεις οι μερακληδες της τεχνολογιας που απλα θελουμε ολο και περισσοτερα.

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γίνεται διότι η nova έχει από παλιά συμβόλαιο με τα μεγαλύτερα studios του Hollywood μέχρι το 16 νομίζω,Για αυτό ο ΟΤΕ το έχει ρίξει στο Ευρωπαϊκό cinema και έχει λίγες γνωστές ταινίες

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γίνεται διότι η nova έχει από παλιά συμβόλαιο με τα μεγαλύτερα studios του Hollywood μέχρι το 16 νομίζω,Για αυτό ο ΟΤΕ το έχει ρίξει στο Ευρωπαϊκό cinema και έχει λίγες γνωστές ταινίες
Αυτές οι εταιρίες παίζουν σε διαφορές συνδρομητικές πλατφόρμες αυτό που λες ισχύει στα αθλητικά, όχι στα κινηματογραφικά:!:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οχι :(:(

 

ο λογος ειναι οτι αν δεν το κανουν 15€ το μηνα και παλι πολλα λεω, οι μονοι που θα τους εχουν ειναι

1)Οι ασχετοι απο τεχνολογια

2)Οι πολυ πλουσιοι

3)Εμεις οι μερακληδες της τεχνολογιας που απλα θελουμε ολο και περισσοτερα.

15€ το μηνά για το full pack και να έχει πρόγραμμα δεν θα γίνει πότε ξεχαστώ:X αν μιλάς για 3play θα μπορούσαν σε κάποιες ευπαθείς ομάδες να το δίνουν ποίο χαμηλά. Αλλά αυτό πρέπει να το κάνει το Ελληνικό Κράτος σε συνεργασία με της εταιρίες.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Αυτο γίνεται διότι η nova έχει από παλιά συμβόλαιο με τα μεγαλύτερα studios του Hollywood μέχρι το 16 νομίζω,Για αυτό ο ΟΤΕ το έχει ρίξει στο Ευρωπαϊκό cinema και έχει λίγες γνωστές ταινίες

 

η nova έχει συμβόλαιο με τα μεγαλύτερα studios του Hollywood και έτσι προβάλλει όλες τις καινούργιες ταινίες και σειρές δωρεάν σε αντίθεση με τον οτε που αν θες να δεις μια καινούργια ταινία πληρώνεις έξτρα ποσό την κάθε ταινία που θες να δεις που είναι εκτός της μηνιαίας συνδρομής

Link to comment
Share on other sites

η nova έχει συμβόλαιο με τα μεγαλύτερα studios του Hollywood και έτσι προβάλλει όλες τις καινούργιες ταινίες και σειρές δωρεάν σε αντίθεση με τον οτε που αν θες να δεις μια καινούργια ταινία πληρώνεις έξτρα ποσό την κάθε ταινία που θες να δεις που είναι εκτός της μηνιαίας συνδρομής

 

Ολα ειναι θεμα προοπτικης για καποιους ειναι δωρεαν για καποιους οχι,

Απο την δικη μου οπτικη γωνια με 50 μηνα δεν ειναι και τοσο δωρεαν :shifty: :shifty:

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Το ποιοτικό περιεχόμενο που η nova έχει δημιουργήσει στα κινηματογραφικά κάνει την διαφορά πάντως 50euro όμως για το nova cinema pack και όχι για το nova3play cinema pack είναι έκτος οικονομικής πραγματικότητας. Αν δεν τα αλλάξουν τότε απλά δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Το ποιοτικό περιεχόμενο που η nova έχει δημιουργήσει στα κινηματογραφικά κάνει την διαφορά πάντως 50euro όμως για το nova cinema pack και όχι για το nova3play cinema pack είναι έκτος οικονομικής πραγματικότητας. Αν δεν τα αλλάξουν τότε απλά δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

 

15 ευρώ είναι το cinema +29,90 τοnova 3play . Συγκριτιτικά με τον ανταγωνισμό είναι η πιο χαμηλή τιμή αφού στον οτε πληρώνεις και μηνιαία συνδρομή και επιπλέον ποσό για κάθε καινούργια ταινία που βλέπεις όπως το ίδιο ισχύει και για το hol tv

Link to comment
Share on other sites

15 ευρώ είναι το cinema +29,90 τοnova 3play . Συγκριτιτικά με τον ανταγωνισμό είναι η πιο χαμηλή τιμή αφού στον οτε πληρώνεις και μηνιαία συνδρομή και επιπλέον ποσό για κάθε καινούργια ταινία που βλέπεις όπως το ίδιο ισχύει και για το hol tv
Άλλο είναι το nova 3play cinema pack και άλλο το nova cinema pack στο nova 3play πληρώνεις:

  1. Σταθερό
  2. internet
  3. τηλεόραση τα κινηματογραφικά κανάλια

ενώ στο δεύτερο μονάχα τα κινηματογραφικά κανάλια σύμφωνα με την ηλεκτρονική τοποθεσία της forthnetείναι 51,60euro εγώ τόσα λεφτά για απλή nova δεν θα τα έδινα.

Αυτός είναι ο λόγος ο οποίος forthnet δεν είναι κερδοφόρα όταν ο οργανισμός Τηλεπικοινωνιών Ελλάδος το δίνει 23euro απλά θα πάρω του ΟΤΕ για αυτό ο ΟΤΕ έχει κέδρος και μα αρέσει ότι δεν θέλει να το βελτιώσει τεχνολογικά. Για έμενα τα πακέτα της nova πρέπει να είναι μέχρι 40euro το nova 3play έχει πάρα πόλη καλές τιμές.

Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Άλλο είναι το nova 3play cinema pack και άλλο το nova cinema pack στο nova 3play πληρώνεις:

  1. Σταθερό
  2. internet
  3. τηλεόραση τα κινηματογραφικά κανάλια

ενώ πουθενά. τερο μονάχα τα κινηματογραφικά κανάλια σύμφωνα με την ηλεκτρονική τοποθεσία της forthnetείναι 51,60euro εγώ τόσα λεφτά για απλή nova δεν θα τα έδινα.

Αυτός είναι ο λόγος ο οποίος forthnet δεν είναι κερδοφόρα όταν ο οργανισμός Τηλεπικοινωνιών Ελλάδος το δίνει 23euro απλά θα πάρω του ΟΤΕ για αυτό ο ΟΤΕ έχει κέδρος και μα αρέσει ότι δεν θέλει να το βελτιώσει τεχνολογικά. Για έμενα τα πακέτα της nova πρέπει να είναι μέχρι 40euro το nova 3play έχει πάρα πόλη καλές τιμές.

Μπράβο ρε παληκάρι! Πως τα υπολογίζεις έτσι; Είσαι της δουλειάς; Φοβερή η λογική που έχεις.

Από που έχεις ακούσει όλα αυτά τα πράγματα περι κερδοφορίας και χασούρας;

Πάρε εσύ οτε να λες ότι έχεις οτε TV και να μην βλέπεις τίποτα και μετά όταν θα πληρώνεις και τα μαλλιοκέφαλά σου στους Γερμανούς θα ψάχνεσαι από που να φύγεις.

Αν πάρεις μια φορά nova δεν ξαναγυρνάς πουθενά γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει σύγκριση. Και όταν έρθει η στιγμή να πληρώσει και ο οτε δικαιώματα ταινιών για να τα βλέπεις χωρίς να τα πληρώνεις ξεχωριστά όπως τώρα, να δεις που θα φτάσει το πάγιο μετά του Γερμανού οτετζή.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παληκάρι! Πως τα υπολογίζεις έτσι; Είσαι της δουλειάς; Φοβερή η λογική που έχεις.

Από που έχεις ακούσει όλα αυτά τα πράγματα περι κερδοφορίας και χασούρας;

Πάρε εσύ οτε να λες ότι έχεις οτε TV και να μην βλέπεις τίποτα και μετά όταν θα πληρώνεις και τα μαλλιοκέφαλά σου στους Γερμανούς θα ψάχνεσαι από που να φύγεις.

Αν πάρεις μια φορά nova δεν ξαναγυρνάς πουθενά γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει σύγκριση. Και όταν έρθει η στιγμή να πληρώσει και ο οτε δικαιώματα ταινιών για να τα βλέπεις χωρίς να τα πληρώνεις ξεχωριστά όπως τώρα, να δεις που θα φτάσει το πάγιο μετά του Γερμανού οτετζή.

Συγνώμη δηλαδή με της τιμές που έχει τώρα το ΟΤΕ-tv δεν μπορώ να έχω το nova3play full pack και το ΟΤΕ-tv. Αν είχα το nova cinema πολύ απλά δεν θα μπορούσα:!:Επίσης για την κερδοφορία και χασούρα δεν χρειάζεται να είσαι της δουλείας απλά μαθηματικά είναι 1+1=2

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν είχε ο οτε tv αυτά που έχει η nova σε τηλεοπτικό περιεχόμενο σίγουρα θα είχε και άλλες τιμές πολύ πιο πάνω
To κάθε κανάλι έχει διαφορετικό τηλεοπτικό περιεχόμενο, άρα διαφορετικό κόστος εγώ περίμενα πάντως τα αθλητικό πακέτο του ΟΤΕ να είναι ακριβό καθώς έχει τα καλύτερα πρωταθλήματα ποδοσφαίρου. Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Μάθε πρώτα πόσα χρήματα έδωσε για τα δικαιώματα όλων αυτών των πρωταθλημάτων και πόσα έδωσε η nova για το δικό μας και μόνο πρωτάθλημα, απλά μαθηματικά είναι και αυτά που σου γράφω και εγώ.. Μάθε επίσης πόσα χρήματα δίνει η nova σε δικαιώματα για τις ταινίες και πόσα δεν δίνει ο πΟΤΕ..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μια χαρά έφυγα από την nova..Μόνο στις ταινίες χάνει ΟΤΕ..Σε όλα τα Αλλά είναι μαζί η είναι πιο καλός..συν ότι δεν πληρώνω τα hd ..Και στης ταινίες.Η nova βάζει 5 ταινίες το μήνα και της περιφέρει από κανάλι σε κανάλι και μετά από κανένα 4μόνο άντε άλλη μια επανάληψη..Ποδόσφαιρο δεν βλέπω Αλλά και εκεί ότι δω θα είναι Εθνική η κανένα σοβαρό ξένο ματς και όχι την παράγκα εδώ..ντοκιμαντέρ,σειρές και ταινίες..Ε στο τελευταίο κατεβάζω που και που

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τα Υψηλής Ευκρίνειας κανάλια ούτε εμένα με χρεώνει αν μου έλεγε κάνα τέτοιο θα φύγει τρέχοντας. Όσον αφορά το κόστος πάντα αυτό μοιράζεται ανάμεσα σε όλους τους πελάτες όταν βγάζεις τέτοια συνδυαστικά πακέτα θα πρέπει να μειώσεις της τιμές των μεμονωμένων πακέτων, διαφορετικά δεν θα πουλάς τα μεμονωμένα πακέτα και δεν θα έχεις κέρδος. Να το πω με ένα παράδειγμα αν βγει 4play με την wind +nova 3play cinema pack στα 80euro οι συνδρομητές-πελάτες που έχουν το nova3play cinema pack με του αντιστοίχου πακέτου που πούλα η wind και το nova cinema pack(απλό) δεν θα έχει το ίδιο πρόγραμμα ποίος ο λόγος να πάρω τα μεμονωμένα πακέτα όταν τα συνδυαστικά είναι φθηνότερα? Λογικό δεν είναι το ερώτημα. Αυτό το έχει κάνει έξυπνα ο ΟΤΕ και έχει για πρώτη φόρα κέρδος. Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Νέα προϊόντα τηλεφωνίας και συνδρομητικής τηλεόρασης θα έχουμε από την Ισπανία και την Μάλτα που εφαρμόζεται Ευρωπαϊκή Πολιτική όσον αφορά την vodafone και την Deotchse Telecom, λέτε να έρθουν και Ελλάδα?
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Μάθε πρώτα πόσα χρήματα έδωσε για τα δικαιώματα όλων αυτών των πρωταθλημάτων και πόσα έδωσε η nova για το δικό μας και μόνο πρωτάθλημα, απλά μαθηματικά είναι και αυτά που σου γράφω και εγώ.. Μάθε επίσης πόσα χρήματα δίνει η nova σε δικαιώματα για τις ταινίες και πόσα δεν δίνει ο πΟΤΕ..

 

o οτε έχει επενδύσει ελάχιστα λεφτά συγκριτικά με τη nova . Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που η nova έχει το μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς στην συνδρομητική τηλεόραση

Link to comment
Share on other sites

επίσης έχει δώσει και πολλά λεφτά η nova για τα δικαιώματα στις ταινίες και έτσι μπορούν οι πελάτες της να βλέπουν τις πιο τελευταίες ταινίες δωρεάν
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σήμερα αυτό το αρθώ σχετικά με μετοχικές εξελίξεις γύρω από την forthnet:!: θα βγάλουν ανακοίνωση στο myphone? Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
η nova έχει συμβόλαιο με τα μεγαλύτερα studios του Hollywood και έτσι προβάλλει όλες τις καινούργιες ταινίες και σειρές δωρεάν σε αντίθεση με τον οτε που αν θες να δεις μια καινούργια ταινία πληρώνεις έξτρα ποσό την κάθε ταινία που θες να δεις που είναι εκτός της μηνιαίας συνδρομής

 

Στο cinema η nova έχει ρίξει λεφτά και για αυτό τόσο καλό περιεχόμενο συγκριτικά με την τιμή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...