Jump to content

Qtek 8010


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικά, εγώ θέλω να χτυπάει και να δονείται ταυτόχρονα. Κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό;

NAI :!: υποστηρίζεται ... αφού το είπαμε δεν το είπαμε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

NAI :!: υποστηρίζεται ... αφού το είπαμε δεν το είπαμε :rolleyes:

 

 

Συγγνώμη... Άλλο κατάλαβα! Νόμιζα πως μου λέγατε πως ΔΕΝ χτυπάει και δονείται ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και αυτό είναι βασικά που θέλω.

Τέλοσπάντων, αφού γίνεται ταυτόχρονα όλα καλά.

 

Αν υπήρχε και η ηχογράφηση συνομιλίας(ή κάποιο πρόγραμμα που να το περνάς και να μπορείς να κάνεις ηχογράφηση συνομιλίας) θα το έπαιρνα το κινητάκι αύριο κιόλας, αλλά και πάλι ίσως ακόμη και χωρίς αυτό να καταλήξω στο 8010 μιας και απ' ότι φαίνεται αξίζει τα λεφτά του.

Πάντως αν κάποιος ξέρει κάτι ή μπορεί να μου δώσει καμια ιδέα για το που να ψάξω για κάνα πρόγραμμα που να το βάζεις στο κινητό και να πραγματοποιεί ηχογράφηση συνομιλίας θα ήθελα πολύ να μου το λεγε.

Link to comment
Share on other sites

... Πάντως αν κάποιος ξέρει κάτι ή μπορεί να μου δώσει καμια ιδέα για το που να ψάξω για κάνα πρόγραμμα που να το βάζεις στο κινητό και να πραγματοποιεί ηχογράφηση συνομιλίας θα ήθελα πολύ να μου το λεγε.

Η ηχογράφηση συνομιλίας είναι τεχνικά δυνατή στα Smartphones και υπάρχει τουλάχιστον ένα πρόγραμμα που την κάνει, αλλά δυστυχώς δεν λειτουργεί σε Qtek 8010. Ο λόγος είναι ότι το λειτουργικό σύστημα του Qtek είναι νεώτερο από το πρόγραμμα αυτό, και το πρόγραμμα είναι hard-coded να δουλεύει σε συγκεκριμένα versions. Το πρόγραμμα αυτό έχει αναφερθεί να δουλεύει σε άλλα smartphones οπότε ελπίζουμε σε μια αναβάθμιση για να δουλέψει και στο Qtek (ή την εμφάνιση κάποιου άλλου προγράμματος). Περισσότερα θα βρεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

ayan σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου.

Ελπίζω κι εγώ σε μια γρήγορη αναβάθμιση(αν μάθεις κάτι θα σου ήμουν ευγνώμων αν μου το λέγες) για το 8010 μιας και λέω να το πάρω έτσι κι αλλιώς γιατί απ' ότι έχω διαπιστώσει ως τώρα τα αξίζει τα λεφτά του...

 

 

 

Τώρα έχω μια πιο συγκεκριμένη απορία:

Εγώ κάνω μια ώρα κλήσεις την ημέρα, στέλνω 30 sms περίπου και σίγουρα κανά παιχνιδάκι να παίξω, κάνα βίντεακι να τραβήξω και πλοήγηση στο menu, με τέτοια χρήση πόσο περίπου θα κρατάει η μπαταρία του;

Link to comment
Share on other sites

αν όντως κανεις αυτά που λες το κινητο θα αντέξει λογικα για μια-μιαμισι ημερα αν δεν παιξεις πολλά παιχνιδια αλλιως σε 18-20 ωρες θα χρειαζεται φορτιση

αυτο που δεν ξέρω είναι ποσο θα κρατήσουν τα κύτταρά σου με μια ώρα την ημέρα. το καλό είναι πςσ εχει μικρη ακτινοβολία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα μιάμιση μέρα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ... Εμένα με τέτοια χρήση συνήθως κρατάει παραπάνω...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

αν όντως κανεις αυτά που λες το κινητο θα αντέξει λογικα για μια-μιαμισι ημερα αν δεν παιξεις πολλά παιχνιδια αλλιως σε 18-20 ωρες θα χρειαζεται φορτιση

αυτο που δεν ξέρω είναι ποσο θα κρατήσουν τα κύτταρά σου με μια ώρα την ημέρα. το καλό είναι πςσ εχει μικρη ακτινοβολία.

 

 

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι αυτή η μέση χρήση μου στο κινητό αλλά σίγουρα υπάρχουν μέρες που είναι τόση μεγάλη και πήρα την υπερβολική χρήση για να δω πόσο περίπου θα κρατάει.

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ότι κάνοντας την ίδια ερώτηση στο forum του Nokia 6230i(είμαι ανάμεσα σε αυτό και το 8010) μου είπαν ότι κρατάει 2 μέρες με αυτήν την υπερβολική χρήση.

Ήμουν έτοιμος να πάρω το 8010 αλλά μετά από αυτήν την απάντηση και επειδή για μένα το θέμα της μπαταρίας είναι το πρώτο σε ένα κινητό έχω προβληματιστεί έντονα και δεν ξέρω τι να κάνω.

Εσείς, αν βέβαια ξέρετε για το 6230i, ποιό από τα δύο θα πέρνατε από πλευράς μπαταρίας και μόνο;

 

Εγώ βασικά ενθουσιάστηκα από το review του κινητού όπου λέει:

Έτσι το 8010 άντεξε κάτι παραπάνω από 3 μέρες (73 ώρες), με πολλά τηλεφωνήματα, αρκετά έντονη αποστολή/λήψη μηνυμάτων, σερφάρισμα στο internet, chatting και λίγα, (πολύ λίγα) MP3 ...

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε FREY πρωινιάτικα πήραμε σβάρνα όλα τα thread και ποστάρουμε άλλα ντάλα

κουτρουβάλα;;;

 

ANYWAY! Το HTC Feeler (SP3i,Qtek 8020) διαφέρει από το Typhoon μόνο στο

joystick. Το ένα έχει joystick το άλλο έχει joypad.

 

:P

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Οχι ταυτόχρονα χτυπάει και δονείται...

 

Υπάρχει επιλογή κουδούνισμα και μετά δόνηση για αυτό που θες..

 

Απο ποιότητα κατασκευής σκίζει :!:

 

 

Kai iparxei kai ena mikro programmataki pou mporei na kanei to led na anabosbinei pio grigora otan dexesai klisi!

~One Sky~

~One Destiny~

Link to comment
Share on other sites

Erwtisi:Sxedon se ola ta kinita (me bluetooth) mporeis na steileis kataxwriseis tou imerologiou i tou ''to do list'' kai me auto ton tropo stin ousia stelneis free minimata se allous mesw bluetooth.Omws sto 8010 pws ginetai auto?Sto imerologio den exei entoli gia na steilei kai mesw tou smart explorer stelnei kapoia arxeia pou ipopteuomai pws einai oi kataxwriseis sto imerologio alla ta alla kinita den tis anoigoun.Kamia idea?

~One Sky~

~One Destiny~

Link to comment
Share on other sites

Kai iparxei kai ena mikro programmataki pou mporei na kanei to led na anabosbinei pio grigora otan dexesai klisi!

pou mporw na to brw?????

 

mporw na to ruthmisw na anavosvinei grigora otan p.x. exw anapantites klhseis i minima???

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ότι κάνοντας την ίδια ερώτηση στο forum του Nokia 6230i(είμαι ανάμεσα σε αυτό και το 8010) μου είπαν ότι κρατάει 2 μέρες με αυτήν την υπερβολική χρήση.

Ήμουν έτοιμος να πάρω το 8010 αλλά μετά από αυτήν την απάντηση και επειδή για μένα το θέμα της μπαταρίας είναι το πρώτο σε ένα κινητό έχω προβληματιστεί έντονα και δεν ξέρω τι να κάνω.

Εσείς, αν βέβαια ξέρετε για το 6230i, ποιό από τα δύο θα πέρνατε από πλευράς μπαταρίας και μόνο;

.

δεν μπορώ να σου πώ ποιό έχει καλύτερη μπαταρία γιατί δεν έχω δοκιμάσει το 6230ι πάντως αν κρίνω από το 6230 δεν είναι ιδιαίτερα εντυπωσιακές δυνατότητες.δεν θα έπαιρνα το 6230ι παντως μονο για την καλυτερη μπαταρία(αν έχει) και τα 1.3μπ της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να σου πώ ποιό έχει καλύτερη μπαταρία γιατί δεν έχω δοκιμάσει το 6230ι πάντως αν κρίνω από το 6230 δεν είναι ιδιαίτερα εντυπωσιακές δυνατότητες.δεν θα έπαιρνα το 6230ι παντως μονο για την καλυτερη μπαταρία(αν έχει) και τα 1.3μπ της κάμερας.

 

 

Simfwnw!Exwntas dokimasei aplws to 6230i tha proteimousa to 8010.Apo mpataria kati asxeto allo an prokeitai na xrisimopoiiseis poli to kinito sou se sinergasia me ipologisti to 8010 tha einai panta fortismeno.Kati allo sxetika me tin camera:Ipo swstes sinthikes lipsis to 8010 bgazei poli kales fotografies (i toulaxiston aksioprepestates) se sigkrisi px me to siemens s65 to opoio exei 1.3mp camera.I alitheia omws einai oti to 6230i exei anwteri camera...

~One Sky~

~One Destiny~

Link to comment
Share on other sites

pou mporw na to brw?????

 

mporw na to ruthmisw na anavosvinei grigora otan p.x. exw anapantites klhseis i minima???

 

Εδώ!

 

Δοκιμάστε και το iMenu είναι πολύ καλό προγραμματάκι, πολύ

πρακτικό!

 

Και για να μην παρεξηγούμασθε πρόκειτε για 100% legal software.

 

:p :p :p

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Εδώ!

 

Δοκιμάστε και το iMenu είναι πολύ καλό προγραμματάκι, πολύ

πρακτικό!

 

Και για να μην παρεξηγούμασθε πρόκειτε για 100% legal software.

 

:p :p :p

thnx manos!

...

 

to imenu ti akrivws kanei????? auto einai http://www.airfagev.com/downloads1.asp?id=82 ???

Link to comment
Share on other sites

thnx manos!

...

 

to imenu ti akrivws kanei????? auto einai http://www.airfagev.com/downloads1.asp?id=82 ???

 

Είναι ένα πολύ πρακτικό προγραμματάκι που σου επιτρέπει με το πάτημα του κουμπιού on/off να κάνεις reboot το κινητό και να κάνεις copy/paste πράγματα λειτουργία που μου έχει λείψει από τα Νοκια Series 60 που είχαν το μολυβάκι.

 

Δοκίμασέ το!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Geia xara. Borei kapoios na mou pei tis rithmiseis MMS k GPRS gia Vodafone CU k an ginetai bima bima pos tis bazo sto qtek 8010 mou giati oses fores kian prospathisa den brika akri... :worry:

 

Thanks

http://www.danasoft.com/sig/WebPain.jpg
Link to comment
Share on other sites

pou mporw na to brw?????

 

mporw na to ruthmisw na anavosvinei grigora otan p.x. exw anapantites klhseis i minima???

Φίλε Μάνο εγκατέστησα τι LED.CAB αλλά δε μπόρεσα να καταλάβω πως λειτουργεί.Το μόνο που διαπίστωσα είναι πως άλλαξε την συχνότητα επανάληψης του ήχου .midi που χρησιμοποιώ σαν ήχο κλήσης και απενεργοποιήσε την δόνηση.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

1) Τα αρχεία ήχου τα οποία θα ηχογραφώ, θα μπορώ να τα περνάω στο pc έτσι δεν είναι; Αν ναι, τότε για να έχω το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα από πλευράς ποιότητας ήχου πόση ώρα, το μέγιστο, μπορώ να ηχογραφώ και με ποιόν τρόπο θα πετύχω το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα από πλευράς ήχου σε μια ηχογράφηση;

 

2) "Έτσι το 8010 άντεξε κάτι παραπάνω από 3 μέρες (73 ώρες), με πολλά τηλεφωνήματα, αρκετά έντονη αποστολή/λήψη μηνυμάτων, σερφάρισμα στο internet, chatting και λίγα, (πολύ λίγα) MP3 ..."

Τα παραπάνω τα λέει στο review του 8010. Είναι όντως έτσι όπως τα λέει; Εσείς κατά πόσο είστε ευχαριστημένοι από το κινητό σας από πλευράς μπαταρίας και πόσο στο περίπου κρατάει στον καθένα από εσάς η μπαταρία του 8010;

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν υπάρχει επιλογή σχετικά με την ποιότητα της ηχογράφισης. Οπότε η διάρκεια δεν επηρεάζει την ποιότητα. Γίνονται σε *.wav format οπότε τις περνάς όπως είναι στον υπολογιστή.

 

2) Το 8020 έχω, αλλά τα ίδια είναι. Αυτά που γράφει στο review τα επαληθεύει το τηλέφωνό μου. Είμαι υπερ-ευχαριστημένος από τη διάρκεια της μπαταρίας.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα σε γελάσω... Δεν εχω δοκιμάσει. Εγώ έχω γράψει μέχρι 9 λεπτά περίπου και το σταμάτησα. Θα δοκιμάσω και θα σου πω...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...