Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα στην jelly bean ξερετε αμα δουλευει το Mod με το password sto exchange οπως στις αλλες version της ωμεγα?

 

Ναι, αλλά δεν το εχω κάνει ακόμα για την JB Omega.

Μόλις είναι έτοιμο θα στο στείλω να το δοκιμάσεις.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν το εχω κάνει ακόμα για την JB Omega.

Μόλις είναι έτοιμο θα στο στείλω να το δοκιμάσεις.

 

σε ευχαριστω παρα πολυ που μου απαντησες, πιστευεις οτι θα ειναι ετοιμο σε 2-3 μερες ή θα αργησει? για να ξερω να περιμενω

Link to comment
Share on other sites

Θελει full wipe παιδια η 18.1;

 

Αν ερχεσαι απο ν.18 δεν χρειαζετε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μετα απο καιρο βρηκα χρονο:O.και ξεκιναω με τα μπραβο στον γιαννη και την ομαδα της ω,για την δουλεια που κανουν για ολους μας.Και μπαινω στο ψητοοοο,λοιπον το θεμα που εχω ειναι οτι, απ την ω17 δεν μπορω να βαλω ουτε την 18 αλλα ουτε την 18.1 κανω ολα τα wipe και απο recovery και απο την συσκευη αλλα τιποτα,μετα το reboot μου βγαζει 2 μυνηματα goole.gapps διακοπηκε και google.android.phone η΄ apps δεν θυμαμαι απ τα νευρα μου:mad: οτι διακοπηκε,ολα αυτα πριν επαναφερω με tittanium κατι.Απ΄οτι διαβαζω κανενας δεν το εχει αυτο το προβλημα,αν παει καπου το μυαλο σας πειτε μου.Ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μετα απο καιρο βρηκα χρονο:O.και ξεκιναω με τα μπραβο στον γιαννη και την ομαδα της ω,για την δουλεια που κανουν για ολους μας.Και μπαινω στο ψητοοοο,λοιπον το θεμα που εχω ειναι οτι, απ την ω17 δεν μπορω να βαλω ουτε την 18 αλλα ουτε την 18.1 κανω ολα τα wipe και απο recovery και απο την συσκευη αλλα τιποτα,μετα το reboot μου βγαζει 2 μυνηματα goole.gapps διακοπηκε και google.android.phone η΄ apps δεν θυμαμαι απ τα νευρα μου:mad: οτι διακοπηκε,ολα αυτα πριν επαναφερω με tittanium κατι.Απ΄οτι διαβαζω κανενας δεν το εχει αυτο το προβλημα,αν παει καπου το μυαλο σας πειτε μου.Ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα.

 

Μετά το reboot που θα στα εμφανίσει μπες ξανά σε recovery και κανε πάλι wipe data factory.

Και πες τι έγινε ..........

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μετα απο καιρο βρηκα χρονο:O.και ξεκιναω με τα μπραβο στον γιαννη και την ομαδα της ω,για την δουλεια που κανουν για ολους μας.Και μπαινω στο ψητοοοο,λοιπον το θεμα που εχω ειναι οτι, απ την ω17 δεν μπορω να βαλω ουτε την 18 αλλα ουτε την 18.1 κανω ολα τα wipe και απο recovery και απο την συσκευη αλλα τιποτα,μετα το reboot μου βγαζει 2 μυνηματα goole.gapps διακοπηκε και google.android.phone η΄ apps δεν θυμαμαι απ τα νευρα μου:mad: οτι διακοπηκε,ολα αυτα πριν επαναφερω με tittanium κατι.Απ΄οτι διαβαζω κανενας δεν το εχει αυτο το προβλημα,αν παει καπου το μυαλο σας πειτε μου.Ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα.

 

Πιστεύω να προλάβω και το βράδυ να έχετε την v19,

κανε λίγο υπομονή και δοκίμασε την v19 με full wipe.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Μιχάλη για την απάντηση και Γιάννη ελπίζω να ναι η 19 και η τυχερή σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ την περίμενα πως και πως :) Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ την περίμενα πως και πως :)

όλοι μας

εγκατάσταση σε recovery μόνο με FULL WIPE (μετά την εγκατάσταση πάντα κάνω πάλι full wipe)

smoothness σαν την προηγούμενη

RAM έμεινε στα 818 mb

δεν υπάρχουν FC σε κανένα Keyboard , χρησιμοποιούμε όποιο θέλουμε

όποιος έχει το swiftkey , δουλεύει

wifi δουλεύει καλά , σήμα στα ίδια επίπεδα ,ίσως καλύτερα από την προηγούμενη (αν κάποιος έχει πρόβλημα με την ταχύτητα , όπως λέει ο Γιάννης βάζουμε : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1852323)

edit

Μ άρεσε την κρατάω

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εβαλα την ω19 και ειχα παλι τα ιδια αφου εκανα επαναφορα με τιτανιουμ:mad:,αφου προσπαθησα να μην το σπασω:Xτο αψαξα ηρεμα και μετα απο πολλαααα full wipe περασα μονο εφαρμογες και δεδομενα και οχι το part 2 που κανω απ την πρωτη ω για το gs2 και βρηκα την υγεια μου:)και μαλιστα ειναι και πολυ καλη.Καληνυχτα σε ολους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εβαλα την ω19 και ειχα παλι τα ιδια αφου εκανα επαναφορα με τιτανιουμ:mad:,αφου προσπαθησα να μην το σπασω:Xτο αψαξα ηρεμα και μετα απο πολλαααα full wipe περασα μονο εφαρμογες και δεδομενα και οχι το part 2 που κανω απ την πρωτη ω για το gs2 και βρηκα την υγεια μου:)και μαλιστα ειναι και πολυ καλη.Καληνυχτα σε ολους.

 

Εγώ φιλέ μου δεν κατάλαβα και πολλά από αυτά που είπες :-) είναι καλή τελικά η v19 αξίζει να την περάσουμε???

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει φίλε μου...Πέρασε την ίσως η καλύτερη μέχρι την επόμενη jb...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

@@ioath

Γιάννη έχεις βάλει κάποιο tweak για ενίσχυση του ήχου? στην V18 ειδικά όταν έπαιζα μουσικη με την εφαρμογη Poweramp δεν μπορούσα να βάλω την ένταση στο τέρμα γιατι εκανε κραδασμούς όλη η συσκευη. Εννοείται ότι δεν είχα επιλέξει τίποτα απο το equalizer. Στην official LH8 δεν είχα τέτοιο προβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@@ioath

Γιάννη έχεις βάλει κάποιο tweak για ενίσχυση του ήχου? στην V18 ειδικά όταν έπαιζα μουσικη με την εφαρμογη Poweramp δεν μπορούσα να βάλω την ένταση στο τέρμα γιατι εκανε κραδασμούς όλη η συσκευη. Εννοείται ότι δεν είχα επιλέξει τίποτα απο το equalizer. Στην official LH8 δεν είχα τέτοιο προβλημα.

 

Κώστα δεν εχω βάλει κανένα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

όλοι μας

 

RAM έμεινε στα 818 mb

 

τι κανεις και εχεις τοσο εγω ισα ισα που 300ριζω.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν εχω βάλει κανένα.

 

ναι στην 17-18 ο ηχος και απο το πληκτρολόγιο ηταν υπερβολικός.στην 18.1 που φοραω ειναι κανονικος οπως ο μαμα.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν εχω βάλει κανένα.

 

Κατεβάζω τώρα την 19 με torrent. Ελπίζω να προλάβω μέχρι τις 5 που φεύγω απο το γραφειο:D

 

Γιάννη επειδη δοκιμάζω και τα γνήσια leaked firmwares για να έχω μια ιδέα ώστε να μην τα ρίχνουμε όλα άδικα στις custom, κάτι δεν μ αρέσει στα τελευταία builds.

Πρώτα πρώτα μου φαίνονται λίγο πιο αργα ειδικα στην περιήγηση στα μενου, μετα παρουσίασαν αδικαιολόγητα προβλήματα όπως αυτο με τα πληκτρολόγια κλπ.

Έχω την εντύπωση ότι θα φάνε τον μήνα μέχρι να φτάσουν εκει που πρέπει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που είναι πολυ νωρίς, θα μπορούσα να πω ότι η V19 είναι η καλύτερη JB rom που έχω δοκιμάσει.

Θα ήθελα να συμπληρώσω ότι άποψη μου αφορα την ταχύτητα και το smoothness γιατι όσο την δουλεύω αποκαλύπτονται τα προβλήματα του firmware.

Πολλα κρασαρίσματα εφαρμογών και του TW. Τουλάχιστον όχι κολληματα της συσκευής όπως γίνεται με την Wanam 3.0 που βασίζεται στο ίδιο firmware.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα καλά τα είπες

 

λίγες αλλαγές

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31082528&postcount=17445

την περιμένουμε

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31147696&postcount=18039

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Κώστα καλά τα είπες

 

λίγες αλλαγές

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31082528&postcount=17445

την περιμένουμε

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31147696&postcount=18039

 

Εγω πέρασα ηδη το fix του jkey γι το copy paste.

 

Τι άλλα προβλήματα διορθώνονται με τα fixes?

Δεν έχω συναντήσει ακόμα κάτι άλλο εκτός απο κάποια μηνύματα για κρασαρίσματα του TW, τα οποία ουσιαστικά είναι reloads.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...