Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα σε ολους!να την περασω την 52 ; ειναι stable?

 

Ναι ναι σταθερή. Την έχω 2 μέρες και δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα. Ίσως λίγο αργό στο να εμφάνιση την εικόνα όταν καλείς κάποιον αλλά όχι κάτι το σοβαρό.

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

 

Μόλις πέρασα την τελευταία ρομ :)

 

Δεν έκανα βέβαια full wipe και κράτησε όλα τα παλιά στοιχεία (όλα όλα!! :grin:) που μου άρεσε πααααααααρα πολύ :lol:

 

Προτείνεται κάτι τέτοιο όμως ή καλύτερα να σβηστούν τα πάντα για να γραφτούν τα πάντα κατ'αρχήν; :ninja: Μήπως λέω μένουν κατάλοιπα και τελικά έγινε μισοδουλειά...

 

Πάντως ο ρομποτέλος που περπατάει περιχαρής μετά την εγκατάσταση ήταν επικό φίτσουρ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!

 

Περασα και εγω την omega στο κινητο του αδερφου μου και ενω εκανα και τις δυο φορες clean install μου κανει συνεχεια παγωματα και καμια φορα reboot. Για να σιγουρευτω το κατεβασα και απο torrent και απο το αλλο Link αλλα εξακολουθει να κανει τα ιδια. Απο ταχυτητα παει μια χαρα παντως. Τι μπορει να συμβαινει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες περασα την v52 και το κινητο εχασε το root.Απ'οτι καταλαβα το εχασε μετα απο εγκατασταση ενος bootanimation που εβαλα.Τι κανω τωρα?

 

 

δεν το εχασε απο bootanimation γιατι πριν λιγο εβαλα και γω την 52 και το κινητο δεν ειναι root :blink:

Tην ξαναπερασα με full wipe παλι απο την αρχη και παλι το ιδιο !

 

ειναι θεμα rom τελικα !

Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρει και στις οδηγίες στο νούμερο 5 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=48715378&postcount=64139%22 τι δεν πρέπει να γίνει για να μην χαθεί το root.
Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπουμε αν είναι ρουταρισμένο;; :cry:

 

Πρέπει να έχεις ένα εικονίδιο στις εφαρμογές σου, super user- SU

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ το έχω :lol:

 

Με το φουλ wipe που δεν έκανα έχεις γνώμη; Ίσως καλύτερα να την επαναγκαταστήσω και να το κάνω με φουλ; :cry:

 

Επίσης, χάθηκε το κιλλ όταν πατούσα για 1 δευτερόλεπτο το αριστερό κουμπί :blink: Πώς γίνεται πλέον η δολοφονία των αψ;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Άστο έτσι κι αν έχεις πρόβλημα κάνε full.

Η δολοφονία επειδή με ενδιέφερε κι εμένα,βρήκα αυτό το θέμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538505 που το κάνει,έχει κι αλλά καλούδια και είναι ομορφούλικο.

Link to comment
Share on other sites

Δε βαραίνουν άσκοπα το κινητό τέτοια ζιπάκια; :confused:

 

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι απλά χάθηκε το κιλλ απ... Ή κάπου το έχουν κρύψει ή στο φινάλε δεν έκανε και τίποτε το ουσιαστικό και το αφαίρεσαν :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έβαλα την 52 που βρισκονται οι επιλογεσ προγραματιστή για να ενεργοποιησω τον ελεγχο λαθων usb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες και πάλι κύριοι :)

 

Από κέρνελ τι κάνουμε;

 

Αυτός εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2517875 θα δούλευε;;

 

Από κάτι άλλο έχουμε;

 

:cry:

 

 

ΕΔΙΤ και μια έξτρα ερώτηση... το μπακ απ του ναρδρόιδ πώς το βρίσκω για το αποθηκεύσω στον υπολογιστή;;;;

 

Βοηθείστε τον νιούμπη...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έβαλα την 52 που βρισκονται οι επιλογεσ προγραματιστή για να ενεργοποιησω τον ελεγχο λαθων usb

 

Ρυθμίσεις-άδειες-πληροφορίες συσκευής-αριθμός κατασκευής 7 ¨χτυπήματα" πάνω του.;)

Καλημέρες και πάλι κύριοι :)

 

Από κέρνελ τι κάνουμε;

 

Αυτός εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2517875 θα δούλευε;;

 

Από κάτι άλλο έχουμε;

 

:cry:

 

 

ΕΔΙΤ και μια έξτρα ερώτηση... το μπακ απ του ναρδρόιδ πώς το βρίσκω για το αποθηκεύσω στον υπολογιστή;;;;

 

Βοηθείστε τον νιούμπη...

 

Στην εξωτερική κάρτα-clockworkmod.

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό πράγμα που βρίσκω μέσα στο cwm είναι ένα .recovery_version (38 bytes).

 

Κι αυτό ούτε καν με το ES explorer ε... εκεί είναι ο φάκελος λευκός σαν όνειρο.

 

Με το FX το βρίσκω.

 

:confused:

Link to comment
Share on other sites

γιατι μου συγχρονιζονται αυτοματες φωτογραφιες samsung galaxy s3 ασχετες απο διαφορα προγραματα σας παρακο πως τισ βγαζω και που τις διαγραφω επανερχονται παλι??
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε φιλε Ioathe να εχουμε στο Omega files ενα Mod για να εχουμε τους ηχους κλειστρου στην camera στην 52?

η αν υπαρχει καπιο mod zip βαλτο μας να το κατεβασουμε !!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα...Ξερει καποιος φιλος να μου πει πως κανουμε reset στον counter μιας και το Triangle away δεν δουλευει σε Omega v52?

Ευχαριστω εκ των προτερων!:)

Link to comment
Share on other sites

Το S3 μου είναι root και θέλω να βάλω την OMEGA V52.Δεν ξανά έβαλα custom rom και έχω κάποιες απορίες.

Όταν το κάνω backup και περάσω την omega μετά που θα το κάνω restore το κινητό μου θα είναι όπως πριν?με τα τηλεφωνα ,μηνύματα,προγράμματα ,video και φωτογραφίες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα...Ξερει καποιος φιλος να μου πει πως κανουμε reset στον counter μιας και το Triangle away δεν δουλευει σε Omega v52?

Ευχαριστω εκ των προτερων!:)

 

Πως δεν δουλεύει. Μια χαρά δουλεύει, και σε stock και σε custom. Απλώς εννοείται ότι πρέπει να είσαι root.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν δουλεύει. Μια χαρά δουλεύει, και σε stock και σε custom. Απλώς εννοείται ότι πρέπει να είσαι root.

 

Ευχαριστω φιλε GUZ... δουλευει τελικα αλλα με στοκ κερνελ!!

Σε ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωω!!:):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες και πάλι κύριοι :)

 

Από κέρνελ τι κάνουμε;

 

Αυτός εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2517875 θα δούλευε;;

 

Από κάτι άλλο έχουμε;

 

:cry:

 

 

ΕΔΙΤ και μια έξτρα ερώτηση... το μπακ απ του ναρδρόιδ πώς το βρίσκω για το αποθηκεύσω στον υπολογιστή;;;;

 

Βοηθείστε τον νιούμπη...

 

 

Uuuuuuup! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v53

http://omegadroid.co/samsung-galaxy-s3-i9300/

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...