Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλέ μου χθες αντιμετωπισα το ίδιο προβλημα . προσπάθησα να το συνδέσω με το all share σε τηλεοραση Samsung αλλά τίποτα. Μηδένισα και το counter με triangle away αλλά τίποτα. Με χάλασε λίγο το γεγονος και δεν ξέρω τι φταίει.

 

Έχω διαβάσει γενικά ότι υπάρχει πρόβλημα με root και all share και με χάλασε και εμένα το γεγονός αυτό με καλώδιο έχεις ακούσει αν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα . πάντως κρίμα γιατί είναι ορεα φάση το έχω δει στη πράξη και μου αρεσε.:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω διαβάσει γενικά ότι υπάρχει πρόβλημα με root και all share και με χάλασε και εμένα το γεγονός αυτό με καλώδιο έχεις ακούσει αν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα . πάντως κρίμα γιατί είναι ορεα φάση το έχω δει στη πράξη και μου αρεσε.:(

 

Με καλώδιο δεν βρίσκω κανένα λογο γιατί να μην παιζει..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Με OMEGA ROM δεν δουλεύει το kies ?

Μου εμφανίζει μήνυμα ότι δεν υποστηρίζει το τηλέφωνο μου το kies 2.0

Είμαι με 42.1 ομέγα

Link to comment
Share on other sites

@agriniopk , στο kies εμφανίζει το μήνυμα : Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει λογισμικού μέσω kies (μόνο σε officialυποστηρίζει) τις άλλες λειτουργίες που έχει μπορείς να τις κάνεις ,

εγώ την χρησιμοποίησα μόνο μια φορά για τους drivers , για μένα είναι άχρηστη εφαρμογή (πρώτο screenshot)

θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει γενικά κάποιο πρόβλημα με το all share cast και custom rom εχω ( omega v42.1) . Έχω διαβάσει κάτι για μηδενισμό counter ισχύει κάτι τέτοιο και αν ναι πως μηδενίζετε ο counter . Σκεφτούμε να παραγκειλω το all share cast αλλά δε θέλω να πάω σε εργοστασιακή κατάσταση .

Ευχαριστώ.

ποτέ δεν είχα πρόβλημα με omega και allshare ( screenshot δεύτερο κ.λ.π.)

πρέπει να έχεις λογαριασμό samsung account στο κινητό , να πας στην σελίδα http://allshareplay.samsung.com/ να συνδεθείς , να κατεβάσεις στον υπολογιστή σου το AllSharePCSW να το εγκαταστήσεις , ...,για να συνδεθείς απ ενεργοποιείς το firewall από τον υπολογιστή σου μέχρι να συνδεθείς ..........

δεν χρειάζεται να πας στο μενού , ρυθμίσεις , περισσότερες ρυθμίσεις , AllShare Cast για να δεις τις διαθέσιμες συσκευές , καμία δεν βγάζει

(θα μηδενίσω το counter αν χρειασθεί να το πάω για service http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση της ομεγα πιστευετε οτι ειναι πιο σταθερη-γρηγορη-ελαφρια και με καλυτερη αυτονομια μπαταριας.εγω εχω την ν42 αλλα δεν ειμαι τοσο ευχαριστημενος απο μπαταρια και καποια κολληματακια. Και επειδη δεν ειχα χροβο να περασω παλαιοτερες εκδοσεις θα ηθελα τη γνωμη σας.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Μήπως ξέρει κανεις, το fast dormancy πρέπει να το έχουμε απενεργοποιημένο?

H Ελλάδα είναι ο Παράδεισος…
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος γιατι δεν ανανεωνονται μονες τους οι πληροφοριες του widget καιρου ? το εχω βαλει καθε μια (1) ωρα (με v43 ειμαι)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Μήπως ξέρει κανεις, το fast dormancy πρέπει να το έχουμε απενεργοποιημένο?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3656397#post3656397

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329505

γνωριζει καποιος γιατι δεν ανανεωνονται μονες τους οι πληροφοριες του widget καιρου ? το εχω βαλει καθε μια (1) ωρα (με v43 ειμαι)

δοκίμασες να σβήσεις τα δεδομένα του ?

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

 

στις ρυθμισεις του widget καιρου δεν βλεπω κατι για διαγραφη δεδομενων..

πως γινεται αυτο ??

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις του widget καιρου δεν βλεπω κατι για διαγραφη δεδομενων..

πως γινεται αυτο ??

Διαχειριστής εφαρμογών στο όλα

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Φοράω την omega v44.1 και παρατηρώ ότι μαυρίζει κάπως, σκουρένουν τα χρώματα της αρχικής μου οθόνης στο πάνω τμήμα της οθόνης.Γνωρίζεται που οφείλεται το πρόβλημά μου;
Link to comment
Share on other sites

Φοράω την omega v44.1 και παρατηρώ ότι μαυρίζει κάπως, σκουρένουν τα χρώματα της αρχικής μου οθόνης στο πάνω τμήμα της οθόνης.Γνωρίζεται που οφείλεται το πρόβλημά μου;

ίσως δεν κάθισε σωστά , εγώ με full wipe θα έβαζα την v44.2 που είναι καλύτερη

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές χάνεται τελείως ο ήχος, (δεν δουλεύει το κουδούνισμα, το ξυπνητήρι κλπ) και χρειάζεται επανεκκίνηση. Αυτά δουλεύανε σωστά επί μήνες με ακριβώς τα ίδια προγράμματα φορτωμένα σε στοκ κατάσταση.

 

Φοράω την v43 με τον 3.0.36 Perseus-alpha33 kernel.

 

Είμαι σε αναζήτηση της αιτίας, μήπως κάποια εφαρμογή σαν τα smart profiles έχει κάποια ασυμβατότητα.

Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές χάνεται τελείως ο ήχος, (δεν δουλεύει το κουδούνισμα, το ξυπνητήρι κλπ) και χρειάζεται επανεκκίνηση. Αυτά δουλεύανε σωστά επί μήνες με ακριβώς τα ίδια προγράμματα φορτωμένα σε στοκ κατάσταση.

 

Φοράω την v43 με τον 3.0.36 Perseus-alpha33 kernel.

 

Είμαι σε αναζήτηση της αιτίας, μήπως κάποια εφαρμογή σαν τα smart profiles έχει κάποια ασυμβατότητα.

Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;

 

έπαθα ακριβώς το ίδιο.Δεν χτύπησε το ξυπνητήρι για να πάω στη δουλειά μου και έκανε απόρριψη την κλήση ξαφνιοκά χωρίς λόγο.Εγκατέστησα μια νέα έκδοση της rom και το πρόβλημα λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

ίσως δεν κάθισε σωστά , εγώ με full wipe θα έβαζα την v44.2 που είναι καλύτερη

 

Πια ειναι η διαφορά της ν44.1 με την v44.2;

Link to comment
Share on other sites

απλά να πω το γνωστό , το ξυπνητήρι δεν χτυπάει όταν το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημένο

Πια ειναι η διαφορά της ν44.1 με την v44.2;

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26325764&postcount=3

καλύτερο beta firmware κ.λ.π.

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

To οτι ειναι Beta όμως;Δεν είναι αρνητικό;

δεν έχω προβλήματα , για full omega βάλε την 43 με omega files κ.λ.π.

από 43(4.1.2) , σε 44(4.2.1) , και το αντίθετο πάντα με full wipe

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

απλά να πω το γνωστό , το ξυπνητήρι δεν χτυπάει όταν το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημένο

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26325764&postcount=3

καλύτερο beta firmware κ.λ.π.

 

Προφανώς. Δεν είναι Symbian....

Ανοιχτό ήταν το κινητό, έβγαλε την οθόνη που βγάζει το ξυπνητήρι, αλλά βουβά. Ενώ στις ρυθμίσεις η ένταση σε όλα ήταν στο 60-90% δεν ακουγόταν τίποτα. Ούτε ήχος κλήσης ούτε ειδοποίησης. Έχασα και δυο κλήσεις έτσι από τη γυναίκα :X:cry:

Συνολικά μου συνέβει δύο φορές, ανεξάρτητες, μια με στοκ κερνελ σε v44.1 και μια με τον Perseus με την V43

 

To οτι ειναι Beta όμως;Δεν είναι αρνητικό;

 

Νόμιζα ότι το παραπάνω θέμα ήταν από την v44.x αλλά τελικά δεν. Και την έβγαλα. Δεν έχει πολλά θέματα, λίγο μπαταρία μου έτρωγε παραπάνω και λείπουν κάποια πράγματα

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

το διαφανο widget που φαινεται στις αρχικες οθονες στο xda για τις ομεγα που βρισκεται? εχω την ομεγα ν40 Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς. Δεν είναι Symbian....

Ανοιχτό ήταν το κινητό, έβγαλε την οθόνη που βγάζει το ξυπνητήρι, αλλά βουβά. Ενώ στις ρυθμίσεις η ένταση σε όλα ήταν στο 60-90% δεν ακουγόταν τίποτα. Ούτε ήχος κλήσης ούτε ειδοποίησης. Έχασα και δυο κλήσεις έτσι από τη γυναίκα :X:cry:

Συνολικά μου συνέβει δύο φορές, ανεξάρτητες, μια με στοκ κερνελ σε v44.1 και μια με τον Perseus με την V43

 

 

 

Νόμιζα ότι το παραπάνω θέμα ήταν από την v44.x αλλά τελικά δεν. Και την έβγαλα. Δεν έχει πολλά θέματα, λίγο μπαταρία μου έτρωγε παραπάνω και λείπουν κάποια πράγματα

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Στα καλά καθούμενα δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης, το ξυπνητήρι, οι ειδοποιήσεις ούτε τα mp3 files παίζουν! Είχα το ίδιο θέμα και με 44.1 και με 44.2 και με 43. Εννοείται πάντα full wipe! Έχω τρελαθεί! Πως μπορώ να δω ποιο app ευθύνεται; Υποψιάζομαι viber, facebook κτλ... Και παρακαλάω να μην είναι hardware issue...

< Trust No One and Deny Everything >
Link to comment
Share on other sites

δε δούλεψε τελικα με την διαγραφή δεδομένων. ... καποια αλλη ιδέα ;;

Κάτι παίζει γιατί τον τελευταίο καιρό μου το κάνει κι εμένα.

Θέλει προσπάθεια και καμιά φορά ανοίγω και το gps για να ενημερωθεί.

Link to comment
Share on other sites

το διαφανο widget που φαινεται στις αρχικες οθονες στο xda για τις ομεγα που βρισκεται? εχω την ομεγα ν40

 

κανεις??????

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v43.1 (Android 4.1.2)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1663656

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...