Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανες backup τον touchwiz? ρωταω γιατι αυτο ειναι εφαρμογη συστηματος..

 

ολα τα ειχα επιλεξει στο backup ..μολις εκανα restore απο το titanium αφου ειχα φλασαρει την ωμεγα εκει που ελεγε ο οδηγος να επιλεξουμε τον τοθψηςιζ με πρασινα γραμματα εμενα δεν τον ειχε ..Αλλα τον εχω τον touchwiz απλα δεν ειναι οπως πριν ειναι αδειες ολες οι οθονες...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βαζοντας τον siyah kernel παρατηρησα οτι δεν βλεπει την external sd οταν συνδεω στο pc. ισχυει αυτο ή παιζει να εκανα λαθος?

δεν υπάρχει τέτοιο θέμα , ίσως θέλει ψάξιμο η microsd

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη, υπαρχει επιλογη για επαναφορα των widgets; που την βρισκω;

 

Οχι ..τα wodgets δεν μπορείς να τα κάνεις backup ,μόνο τα εικονίδια ,φακέλους ,ρυθμίσεις του στοκ launcher .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

βαζοντας τον siyah kernel παρατηρησα οτι δεν βλεπει την external sd οταν συνδεω στο pc. ισχυει αυτο ή παιζει να εκανα λαθος?

 

Μάλλον θα πρέπει να κατεβάσεις τη μπάρα ειδοποιήσεων και να επιλέξεις το εικονίδιο του usb που σου βγάζει, όταν θέλεις να αποσυνδέσεις το κινητό απ'το pc θα πρέπει να το κάνεις ξανά.. δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για τη διαδικασία αυτή αλλά δεν χάνεις κάτι αν δοκιμάσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες 2 ερωτησεις ακομα:)

1:Ειδα οτι η omega υπαρχει σε AOKP και σκετη.Ποια περναω εγω και ποιες οι διαφορες?Εγω εχω περασει την απλη παντως.

2:Πηρε ενας φιλος το Samsung nexus και θελει μια καλη rom,υπαρχει η omega για εκεινο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις ένα link για αυτό?

 

εβαλα εγω χτες την τελευταια εκδοση miui 3.1.18 και δεν νομιζω να γυρισω ξανα στην ωμεγα (κριμα που το λεω) και ολο λογος ειναι η μπαταρια!απο χτες εχει το κινητο μου 1μερα και 2 ωρες με 48% ακομα με το συνεχεια ανοικτο το ιντερνετ του δυκτιου μου (οχι το wifi):D ασε οτι ειναι ταχυτατο! με ενα launcher της επιλογης σου θα το χαρεις πολυ! το link ειναι

Edited by spinaci
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζουμε εκει που λεει official η mirror η δεν εχει σχεση?

Και απο kernel τι βαζουμε μετα? Η δεν πειραζουμε τπτ?

Για τα Gapps που λεει θελει φλασαρισμα ζιπαρισμενο οπως ειναι η ξεζιπαρουμε? και το κανουμε αφου εγκαταστησουμε την ROM ζιπαρισμενη και αυτη?

Για ανερχομενη αναβαθμιση πως την κανουμε?

Με STOCK LAUNCHER παει καλα?

Απο διαχειριση της RAM πως παει?

:p

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

εβαλα εγω χτες την τελευταια εκδοση miui 3.1.18 και δεν νομιζω να γυρισω ξανα στην ωμεγα (κριμα που το λεω) και ολο λογος ειναι η μπαταρια!απο χτες εχει το κινητο μου 1μερα και 2 ωρες με 48% ακομα με το συνεχεια ανοικτο το ιντερνετ του δυκτιου μου (οχι το wifi):D ασε οτι ειναι ταχυτατο! με ενα launcher της επιλογης σου θα το χαρεις πολυ! το link ειναι

 

Φιλε μου με odin την φλασαρεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά την βοήθειά σας.πέρασα την omega v38 without bloatware με full wipe.δεν μπορώ να βάλω widget καιρού στο lockscreen μου.συγκεκριμένα πάω κλείδωμα οθόνης--επιλογές οθόνης κλειδώματος--καιρός το πρασινίζω και όταν κλικάρω πάνω του παγωνει για 4 δευτερόλεπτα και μου βγάζει μνμ "ρυθμίσεις διακόπηκε" καμιά ιδέα?

 

υ.γ. η rom είναι σκέτη μαγεία.είχα paranoid 2.99 με ανδροιδ 4.2.είχα ξεχάσει πως είναι να μην κυνηγάς την τελευταία έκδοση και αφήνεσαι στην ομορφιά της ομέγα

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Παιδες 2 ερωτησεις ακομα:)

1:Ειδα οτι η omega υπαρχει σε AOKP και σκετη.Ποια περναω εγω και ποιες οι διαφορες?Εγω εχω περασει την απλη παντως.

2:Πηρε ενας φιλος το Samsung nexus και θελει μια καλη rom,υπαρχει η omega για εκεινο το κινητο?

Mια απαντηση εδω φιλοι μου γιατι χαθηκε στα αλλα μηνυματα το ποστ μου.

Link to comment
Share on other sites

To ειχα παθει οταν περασα official ,εκανα factory reset και ολα οκ.

 

Δεν ξέρω αν απευθύνεσαι σε μενα αλλά την πέρασα με full wipe τι θα μπορούσε να πήγε στραβά; γιατι να ξανακάνω factory reset;

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν γυρισα σε official απο ωμεγα μου εκανε ακριβως το ιδιο στα settings μαυριζε η οθονη και μετα μου πετουσε το μηνυμα που ειπες..εκανα factory reset και εστρωσε,,τι να σου πω..!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν γίνεται να ρυθμισω κάποιες εφαρμογές να μην κλείνουν όταν γεμίζει η μνήμη η να δώσω κάποιες προτεραιότητες;

 

Ας πούμε πριν είχα παράλληλα ανοιχτές σε multi window chrome και μtorrent, Greek radios (online radio) και viber με avast που τρέχουν μόνιμα. Ξαφνικά από αυτά που ανέφερα έκλεισαν όλα εκτός από τις δύο εφαρμογές που έτρεχαν στο multi window.

Avast και viber ξανά άνοιξαν μόνα τους μετά από λίγο με το δεύτερο να ανοιγοκλείνει κατά διαστήματα.

 

Είναι φυσιολογικό να μην τα σηκώνει όλα η μνήμη;

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν γυρισα σε official απο ωμεγα μου εκανε ακριβως το ιδιο στα settings μαυριζε η οθονη και μετα μου πετουσε το μηνυμα που ειπες..εκανα factory reset και εστρωσε,,τι να σου πω..!

 

Μολις έκανα factory resets δεν έγινε απολύτος τίποτα.τωρα πρέπει να ξαναστήνω

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την v38 και τις επαφές. Στο αρχειο κλήσεων και στα μηνύματα δεν τις εμφανίζει, αλλά απλα τους αριθμούς των τηλεφώνων.... Όταν ξαναπερναω την v36 διορθώνετε το πρόβλημα... Καμιά πρόταση?
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την v38 και τις επαφές. Στο αρχειο κλήσεων και στα μηνύματα δεν τις εμφανίζει, αλλά απλα τους αριθμούς των τηλεφώνων.... Όταν ξαναπερναω την v36 διορθώνετε το πρόβλημα... Καμιά πρόταση?

σβήσε το google account

καθάρισε την data απο τα phone και contacts

επανεκκίνηση , βάλε το google account

εγώ θα έκανα full wipe

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου απαντησει ποια ειναι η διαφορα της omega aokp με αυτη που εβαλα εγω (την απλη omega).
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε ξερω τι λετε για την μπαταρια και την v38. Εγω εβαλα το ds battery saver pro Και απο χτες το πρωι που το εβγαλα απο τη φορτιση ειναι ακομα στο 68% με διαφορα που εκανα ενδιαμεσα !!!!!. Το εχω στο aggresive αλλα μπορειτε να επιλεξετε ποια να παραμενουν ενεργα. Δοκιμαστε το!

 

Επισης παιδια εχετε βρει το transparent statusbar για την 38 χωρις να βγαζει το UI error? Η καποιο fix?

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ειδες διαφορες γενικα στο κινητο ?Την προτεινεις? Επισης τα gapps τα περνας μετα την εκγατασταση της ρομ?

ΚΑΙ ΤΑ 2 ΑΡΧΕΙΑ ζιπαρισμενα οπως ειναι ε?

 

Παιδια δε ξερω τι λετε για την μπαταρια και την v38. Εγω εβαλα το ds battery saver pro Και απο χτες το πρωι που το εβγαλα απο τη φορτιση ειναι ακομα στο 68% με διαφορα που εκανα ενδιαμεσα !!!!!. Το εχω στο aggresive αλλα μπορειτε να επιλεξετε ποια να παραμενουν ενεργα. Δοκιμαστε το!

 

Επισης παιδια εχετε βρει το transparent statusbar για την 38 χωρις να βγαζει το UI error? Η καποιο fix?

 

αυτο ειναι καλυτερο η τo auto killer memory optimizer?Se ρωταω γιατι εχω διαβασει οτι δεν κανει να κλεινεις εφαρμογες "μονος" σου...Η ραμ ποσο χωρο καταναλωνει περιπου εσενα?

 

οχι την φλασαρα, κανονικα απο το ClockworkMod!!

 

ΦΙλε μολις την φλασαρα και εγω αλλαΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΗΝ 4.1.1 και οχι την 4.1.2 που ειχα? τι πρεπει να κανω?

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μία ερώτηση: έχω omega v36 με kernel Siyah 1.8.9+. Αν θελήσω να βάλω την omega v38 μπορώ να το κάνω κατευθείαν με αυτόν τον kernel ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο πρώτα;; Ευχαριστώ....
< Trust No One and Deny Everything >
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μία ερώτηση: έχω omega v36 με kernel Siyah 1.8.9+. Αν θελήσω να βάλω την omega v38 μπορώ να το κάνω κατευθείαν με αυτόν τον kernel ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο πρώτα;; Ευχαριστώ....

 

Όπως είσαι φλασαρε την 38 και μετά βάλε όποιον κερνελ θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει που βρίσκω το weather app της samsung σε zip για να το φλασάρω; γιατι δεν το βρίσκω στο omega app;

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...