Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατι σε ελληνικο δεν υπαρχει????Δεν ξερω καθολου αγγλικα..

 

Εδω θα βρεις οδηγίες στα ελληνικα. Είναι προς το τέλος του μηνύματος. Το λέω για να μην βιαστεις να πεις ότι αυτο το άρθρο είναι για το πως θα κανεις root.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v11

 

Η νέα έκδοση έχει μικρές διαφορές με την v10, διαβάστε το chengelog πριν την εγκαταστήσετε,

περισσότερα στα πρώτα post.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

το θέμα με το wifi και με SiyahKernel S3-v1.5beta1

http://www.gokhanmoral.com/gm/2012/07/30/siyahkernel-s3-v1-5/

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα διαβασα καπου οτι αμα το ρουταρεις μετα και θελεις να το γυρισεις στην αρχικη του κατασταση οπως το πηρες δυστυχως δεν μηδενιζεται ο counter ακομα οποτε χανεται η εγγυηση αληθευει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα διαβασα καπου οτι αμα το ρουταρεις μετα και θελεις να το γυρισεις στην αρχικη του κατασταση οπως το πηρες δυστυχως δεν μηδενιζεται ο counter ακομα οποτε χανεται η εγγυηση αληθευει?

 

Με το triangle away μηδενίζεται ο counter ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

το κλασικο widgets για της ειδησεις τις google που μπορουμε να το βρουμε; γενικα μπορουμε να το βρουμε για OMEGA;

Thanks :)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Wanam v2.0 όπως την γέννησε η μάνα της με τον στοκ κερνελ...

Απλά εξαιρετική σε όλα της...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Wanam v2.0 όπως την γέννησε η μάνα της με τον στοκ κερνελ...

Απλά εξαιρετική σε όλα της...

Είτε έχεις δίκιο φίλε, είτε έχεις άδικο.. Βρίσκω πολύ άκομψο εκ μέρους σου,να γράφεις για κάποιον άλλον dev και την Rom του, μέσα σε ένα θέμα που σχετίζεται με την δουλειά ενός άλλου dev.Νομίζω πως στο θέμα "τροποποιήσεις",θα μπορούσες να γράψεις ελεύθερα την άποψη σου και να μας ενημερώσεις όλους.

 

Φιλικα και με σεβασμό στην άποψη σου.

(συγνώμη για το "off topic")

 

edit Ήμουν σίγουρος φίλε galanakop,οτι κάποιο λάθος θα έκανες απο βιασύνη, καθώς είσαι γνωστός εδώ μέσα και γαι τον σεβασμό σου,αλλα και για την αντίληψη σου.

Το θέμα « λήξαν » λοιπόν όπως αναφέρεις και εσύ παρακάτω. ( Ας διαγράφει και αυτό το ποστ.)

Edited by felipe_grr
Link to comment
Share on other sites

Wanam v2.0 όπως την γέννησε η μάνα της με τον στοκ κερνελ...

Απλά εξαιρετική σε όλα της...

 

Είτε έχεις δίκιο φίλε, είτε έχεις άδικο.. Βρίσκω πολύ άκομψο εκ μέρους σου,να γράφεις για κάποιον άλλον dev και την Rom του, μέσα σε ένα θέμα που σχετίζεται με την δουλειά ενός άλλου dev.Νομίζω πως το θέμα "τροποποιήσεις",θα μπορούσες να γράψεις ελεύθερα την άποψη σου και να μας ενημερώσεις όλους.

 

Φιλικα και με σεβασμό στην άποψη σου.

(συγνώμη για το "off topic")

 

+1

φιλικα

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα θεωρείστε το λήξαν...

Άλλου ήθελα να ποστάρω και άλλου ποσταρα...

Σίγουρα δεν έχω δείξει ότι είμαι από αυτούς που δεν αναγνωρίζουν τις προσπάθειες και ειδικά του Γιάννη...

Θα παρακαλέσω έναν moderator να μεταφέρει το ποστ στο τροποποιήσεις galaxy s3...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

που θα μπορέσω να βρω οδηγίες για να αλλαξω τον kernel????

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παιδιά έτσι λύνονται οι παρεξηγήσεις (κι εγώ ήμουν σίγουρος για το λάθος) :)

 

Φίλε μου για τον κερνελ που ρωτάς διάβασε λίγο τον οδηγό περί root.. Οι κερνελς συνήθως είναι σε μορφή zip οπότε αφού κατεβάσεις το αρχείο, πας από cwm και κανείς install zip file from sd card... Αλλιώς αν είναι σε μορφή tar το κάνεις από odin/mobile odin

Αν δυσκολεύεσαι και σε μπερδεύουν όλα αυτά άσε τον kernel που έχει η rom σου, δεν έχω δει ουσιωδεις διάφορες στους kernels στην παρουσα φαση! :)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παιδιά έτσι λύνονται οι παρεξηγήσεις (κι εγώ ήμουν σίγουρος για το λάθος) :)

 

Φίλε μου για τον κερνελ που ρωτάς διάβασε λίγο τον οδηγό περί root.. Οι κερνελς συνήθως είναι σε μορφή zip οπότε αφού κατεβάσεις το αρχείο, πας από cwm και κανείς install zip file from sd card... Αλλιώς αν είναι σε μορφή tar το κάνεις από odin/mobile odin

Αν δυσκολεύεσαι και σε μπερδεύουν όλα αυτά άσε τον kernel που έχει η rom σου, δεν έχω δει ουσιωδεις διάφορες στους kernels στην παρουσα φαση! :)

 

Ευχαριστω πολύ .......βοήθησες αρκετα :):):):):)

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ειμαι με ομεγα v11 και ολα ειναι σούπερ μπράβο Γιαννη για την δουλειά σου!!!μονο ενα πράγμα μου την δίνη στα νευρα λιγω πως μπορώ βρε παιδια να συνδεσω το κην σαν εξωτερική συσκευάσει στο pc μου γιατη συνδεεται συναιχια με MTP(στο s2 δεν ειχα τετοιο προβλημα τσεκαρα τον εντοπισμό σφαλμάτων και ολα κομπλε ενω εδω οχι!!!)τα φώτα σας παιδες :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Μία ερώτηση.

έβαλα το mobile odin pro και λέει ότι κάνει dumbing και δε βρίσκει την εξωτερική καρτα μνήμης.ούτε ο root explorer την βλέπει

Κάνω κάτι λάθος

Edited by eliasmad
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Μία ερώτηση.

έβαλα το mobile odin pro και λέει ότι κάνει dumbing και δε βρίσκει την εξωτερική καρτα μνήμης.ούτε ο root explorer την βλέπει

Κάνω κάτι λάθος

 

 

Στο mobile Odin δεν ξέρω, αλλά στο root explorer την κάρτα σου θα την δεις στο mnt σαν ExtSdCard

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Μία ερώτηση.

έβαλα το mobile odin pro και λέει ότι κάνει dumbing και δε βρίσκει την εξωτερική καρτα μνήμης.ούτε ο root explorer την βλέπει

Κάνω κάτι λάθος

 

Μου το έκανε κι εμένα πρόσφατα και αναγκαστικά να βρω το lite.. Είναι μάλλον παλιά η έκδοση.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Μία ερώτηση.

έβαλα το mobile odin pro και λέει ότι κάνει dumbing και δε βρίσκει την εξωτερική καρτα μνήμης.ούτε ο root explorer την βλέπει

Κάνω κάτι λάθος

 

Για δοκιμασε αυτη την εκδοση σε μενα δουλευει κανονικα

http://db.tt/C4xRKwnn

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε αυτη την εκδοση σε μενα δουλευη κανονικα

http://db.tt/C4xRKwnn

 

ευχαριστω nik187 δουλεύει κανονικά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία πως πάτε; Υπάρχει διαφορά σε σχέση πχ με κάποια stock ROM?

 

*ακούω ότι με την έκδοση Jellybean η αυτονομία θα είναι ακόμα καλύτερη. Ισχύει; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v11.1

περισσότερα στα πρώτα ποστ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ Γιάννη, θα τη βάλω τώρα.

 

Δοκίμασε κανείς να την τρέξει με άλλο κέρνελ; Καμία πρόταση;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ Γιάννη, θα τη βάλω τώρα.

 

Δοκίμασε κανείς να την τρέξει με άλλο κέρνελ; Καμία πρόταση;

πολύ καλή , με τον Kernel που φοράει και ... το wifi λειτουργεί σωστά

ακόμη δεν άλλαξα Kernel , την δοκιμάζω , πολύ καλύτερη από την 11

edit

Όλα λειτουργούν όπως αρμόζει σε μια omega , τέλεια

 

Μπαταρία

To βράδυ με ανοιχτό wifi , gps , και ειδοποιήσεις στα email (πάνω αριστερά το maildroid)

έχασε 3% (λογικά 2% είναι και διανύει το 3% ) ελπίζω και με την χρήση να πηγαίνει καλά

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να βαλω nova launcher αλλα δεν θελω να αποχωρηστω το widget του καιρου απο tw που μπορουμε να το βρουμε υπαρχει για χρηση με αλλον launcher?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...