Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το χεις γυρισμενο σε gsm η αυτοματο; γυρνατο σε gsm αν δε το εχεις κανει ηδη

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει περιπτωση να ειναι ελλατωματικο η συσκευη?κ πως θα το τσεκαρω?(cosmote εχω). Ηφιλη μου παντως ειναι εξωτερικο κ επομενως δεν εχει καμια απο τις 3 εταιρειας!

Κ στο γραφειο δεν εχω καλο σημα ενω ενας συναδελφος μου που εχει κι αυτος cosmote κ τηλεφωνο της πλακας εχει μια χαρα σημα

 

Μπορει και η φιλη σου στο εξωτερικό να εχει κατι παρόμοιο με την cosmote της Ελλάδας... Το μονο εύκολο που μπορείς να κανεις ειναι να βαλεις μια αλλη καρτουλα Vodafone π.χ και να πας στο γραφείο για να δεις αν εχει η συσκευή σου η το δίκτυο πρόβλημα.... Αλλιώς πήγαινε σε κάποιο service μήπως και μπορουν να σου το μετρήσουν....

Link to comment
Share on other sites

το χεις γυρισμενο σε gsm η αυτοματο; γυρνατο σε gsm αν δε το εχεις κανει ηδη

 

Το ειχα στο αυτοματο!μπορει να δημιουργει αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

βαλτο σκετο gsm

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά ,

 

Έχω ένα πρόβλημα με το 10 ημερών GS3 Μου..Είναι αγορασμένο απο Cosmote..

 

Σήμερα 4/6 μου ήρθαν τα 100mb απο το συμβολαιό μου..Άνοιξα λοιπόν το 3g..

 

Ποιιο είναι το πρόβλημα...Το 3g εξαφανίζετα και ας είναι ''κλειστό'' το κινητό στην τσέπη μου και νεκρόνει εντελός.Λέει όμως ότι έχω σήμα..π.χ έχω 4γραμμές σήμα,δεν μπορώ να πάρω/με παρουν τηλ και το ίδιο και στα μυνήματα..Άλλαξα κάρτα sim και σε 3 ώρες μου τό κανε 2-3 φορές..Πήγα τώρα σπίτι έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τώρα κάνω restore to backup που εκανα μολις εγκατέστησα πολλές εφαρμογές..

 

Tι μπορεί να συμβαίνει σε καινούριο κινητό;;

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα στο αυτοματο!μπορει να δημιουργει αυτο το προβλημα?

 

Όταν το χεις σε αυτόματο εναλλασει μεταξύ 3g και 2g. Σ καταναλώνει και μπαταρία. Βάλτο σε gsm μόνο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είχα το ίδιο πρόβλημα και είχα σκάσει. 5 ημερών S3 και νεκρωνε ούτε κλήσεις ούτε ίντερνετ. Η απάντηση είναι απλή. Φταίει η κοσμοτε. Έκανα φορητότητα στη Vodafone εδώ και 15 μέρες δεν έχω κανένα θέμα. Αν ψάξεις πιο πίσω θα δεις το ποστ με το πρόβλημα μου και είναι ίδιο με το δικό σου
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είχα το ίδιο πρόβλημα και είχα σκάσει. 5 ημερών S3 και νεκρωνε ούτε κλήσεις ούτε ίντερνετ. Η απάντηση είναι απλή. Φταίει η κοσμοτε. Έκανα φορητότητα στη Vodafone εδώ και 15 μέρες δεν έχω κανένα θέμα. Αν ψάξεις πιο πίσω θα δεις το ποστ με το πρόβλημα μου και είναι ίδιο με το δικό σου

 

Την συσκευη την πηρα απο cosmote με επιδοτηση..Δεν με συμφαιρει να την πληρωσω (480€ Επιδοτηση!)Και έφυγα απο την wind..Πήγα σε εταιρικό πρόβλημα..

 

Αυτό που λέω μου το κάνει μόνο στο 3g.Άν βάλω GSM Μόνο δίκτυο,έχει μόνο EDGE Σήμα το mobile internet οχι 3g..Το χω στο αυτοματο..Μία λειτουργούν όλα,μία τίποτα..

 

Να πάρω στο κεντρο εξυπηρέτησης πελατών μήπος κάνω τίποτα;;

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλεις το 3g όντως δουλεύει αλλά thats not the point. Εγώ αναγκαζόμουν και το έκανα restart 10 φορές τη μέρα είχαν σπάσει τα νεύρα μου και το είχα ούτε βδομάδα. Είναι θέμα cosmote
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , στο galaxy 3 ενω μιλάω στο τηλέφωνο συνήθως στα πρώτα 1-2 λεπτά σταματάνε να με ακούνε και να τους ακούω.. Αυτο θα συμβεί σε 2/10 κλήσεις και αρκετές φορές συνεχόμενα σε 2 κλήσεις. Δεν είναι πρόβλημα δικτύου σίγουρα θέλω να πιστεύω. Τι μου προτείνεται...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό μολις σβίνει η οθόνη και πατάω τι home buttom αντι να ανοίξη απλά η οθόνη πιγένει στην αρχική..έχω κάνει 2 φορές επαναφορά και μόνο εκείνη τη στιγμή δεν το κάνει αυτο..μετά ξανά τα ίδια!! Συμβαίνει και σε κανεναν άλλο???
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό μολις σβίνει η οθόνη και πατάω τι home buttom αντι να ανοίξη απλά η οθόνη πιγένει στην αρχική..έχω κάνει 2 φορές επαναφορά και μόνο εκείνη τη στιγμή δεν το κάνει αυτο..μετά ξανά τα ίδια!! Συμβαίνει και σε κανεναν άλλο???

 

αυτο ειχα διαβασει σε μια custom rom οτι ειναι θεμα με το s voice. επειδη δεν το ειχε το home button σε πηγαινει στην αρχικη. Το εκανε και σε μενα μολις το ροοταρα και παγωσα την εφαρμογη.όταν την ξεπαγωσα δουλευε κανονικα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό μολις σβίνει η οθόνη και πατάω τι home buttom αντι να ανοίξη απλά η οθόνη πιγένει στην αρχική..έχω κάνει 2 φορές επαναφορά και μόνο εκείνη τη στιγμή δεν το κάνει αυτο..μετά ξανά τα ίδια!! Συμβαίνει και σε κανεναν άλλο???

 

Συμφωνώ και εγώ με τον nikolis και στο θέμα του note 2 είχε συζητηθεί παλιότερα και η λύση ήταν στο S voice.Όσοι είχαν πρόβλημα το είχαν επειδή είχαν απενεργοποίηση την λειτουργία του s voice από το home button.

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα φιλοι μου, παρατηρησα οτι μετα το τελευταιο update μου εμφανιζει την εφαρμογη gmail οτι τρωει πανω απο 20% μπαταρια ενω πρωτα δεν την εμφανιζε ουτε 1%.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα!νεος κατοχος σ3 και θελω να ρωτησω ποια ειναι ι τελαιυτεα αναβαθμηση ανεξαρτιτου χωρας?εμενα φοραει την 4.1.2 XXEMC2!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα!νεος κατοχος σ3 και θελω να ρωτησω ποια ειναι ι τελαιυτεα αναβαθμηση ανεξαρτιτου χωρας?εμενα φοραει την 4.1.2 XXEMC2!

 

εκεί είσαι και αναμένεις όπως όλοι μας.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε μια φιλη επεσε το κινητο και ραγισε επανω αριστερα η οθονη αλλα δουλευει το κινητο...Ποσο κοστιζει η αλλαγη της ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Galaxy S III είναι πολύ εύκολο να πέσει η να γλιστρήσει όσο είναι "γυμνό". Πριν πάρω θήκη στην αρχή το είχα μονό στο κρεβάτι χωρίς sim και μου είχε πέσει αρκετές φορές, στο στρώμα εννοείται, κυρίως γλιστρούσε.

Με θήκη μου έπεσε 2 φορές από απροσεξία αλλά δεν έπαθε απολύτως τίποτα ευτυχώς.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

εκεί είσαι και αναμένεις όπως όλοι μας.

 

εμενα δες τι λεει.... :confused::(:cry:

 

 

http://s23.postimg.org/azzcppul3/dddd.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Καλεσε στο επισημο σερβις http://www.smartec.gr/hourservice.php

γυρω στα 130 νομιζω.

 

Ευχαριστω.Μακαρι να ειναι μονο τοσο.

 

Του S1 του γιου μου ειχε 180

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εμενα δες τι λεει.... :confused::(:cry:

 

 

http://s23.postimg.org/azzcppul3/dddd.jpg

 

Εμένα πάντως μέχρι προχτές που το είχα τσεκάρει δεν είχε κάτι καινούριο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε μια φιλη επεσε το κινητο και ραγισε επανω αριστερα η οθονη αλλα δουλευει το κινητο...Ποσο κοστιζει η αλλαγη της ?

 

Ευχαριστω.

 

Καλεσε στο επισημο σερβις http://www.smartec.gr/hourservice.php

γυρω στα 130 νομιζω.

 

Πηρα τηλ και οντως τοσο στοιχιζει τελικη τιμη...Μηπως καπου αλλου πιο φτηνα χωρις ΦΠΑ ?

Το 9volto θελει 150 τελικη.

Απο μια ...ιντερνετικη ερευνα που εκανα παντου μου ειπαν πιο πολλα για την οθονη.Ειναι δυνατον η smartsc να βαζει μεταχειρισμενη οθονη ?

Ευχαριστω.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ και οντως τοσο στοιχιζει τελικη τιμη...Μηπως καπου αλλου πιο φτηνα χωρις ΦΠΑ ?

Το 9volto θελει 150 τελικη.

Απο μια ...ιντερνετικη ερευνα που εκανα παντου μου ειπαν πιο πολλα για την οθονη.Ειναι δυνατον η smartsc να βαζει μεταχειρισμενη οθονη ?

Ευχαριστω.

 

Είναι το επίσημο σέρβις, δεν πιστεύω ότι μπορεί να κάνει τέτοια. Η μόνη εναλλακτική είναι να αλλαχθεί μονο το τζάμι (15-20 κόστος) αλλά με πολύ μεγάλη δυσκολία και κάποιο ρίσκο να μην γίνει καλη δουλειά. Το επίσημο σέρβις δεν το κάνει αυτό, πρέπει να το κάνεις μόνος σου!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Είναι το επίσημο σέρβις, δεν πιστεύω ότι μπορεί να κάνει τέτοια. Η μόνη εναλλακτική είναι να αλλαχθεί μονο το τζάμι (15-20 κόστος) αλλά με πολύ μεγάλη δυσκολία και κάποιο ρίσκο να μην γίνει καλη δουλειά. Το επίσημο σέρβις δεν το κάνει αυτό, πρέπει να το κάνεις μόνος σου!

 

Για διευκρινηση εβαλα και ξαναπηραν τηλ και ειπαν καινουργια θα ειναι η οθονη...Συνηθως οι επισημες αντιπροσωπειες/service ειναι πιο ακριβες αλλα εδω μαλλον δεν ισχυει

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...