Jump to content

Επιλογή παρόχου σταθερής και internet στην επαρχία


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους/ όλες!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κανείς στο φόρουμ που να έχει εμπειρία ή να έχει ακούσει για την κάλυψη της Wind ως προς το σταθερό και το internet στην περιοχή της Κυπαρισσίας (Μεσσηνία).

Προς ώρας έχω σταθερό και internet Vodafone, αλλά δε με συμφέρει το internet (δεν είναι HOL - Vodafone double play και είναι με ογκοχρέωση - επίσης, στη γειτονιά μου, το 3G δεν πιάνει καλά και συνδέομαι μέσω GPRS, με αποτέλεσμα να σέρνεται), οπότε όταν λήξει θέλω κάτι σε απεριόριστο κι εδώ παίζουν μόνο ΟΤΕ και Wind...Επειδή η Wind είναι πιο οικονομική, θα ήθελα να μάθω τι απόψεις κυκλοφορούν για τη συγκεκριμένη εταιρεία σ' αυτό το θέμα.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

γενικά η wind δεν έχει και πολύ τεχνική υποστήριξη όσο την έχω ζήσει, αλλά αξίζει το ρίσκο για τα λεφτά από το να πας στον οτε
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα αν θες κάποιο γείτονα... Από οτι καταλαβαίνω για μικρή κοινότητα πρόκειται! Δύσκολα να βρεις από εδώ μέσα να έχει στην ίδια περιοχή.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Είπα να ρωτήσω online, γιατί οι μόνοι που ξέρω που έχουν Wind είναι σε γειτονική πόλη (Φιλιατρά) και, ως γνωστόν, σε κάτι τέτοια μέρη αυτές οι εταιρίες αλλού λειτουργούν καλά κι αλλού όχι...

Ακούγεται δε ότι τη Wind θα την αγοράσει η Vodafone...Έχετε υπόψη κάτι σχετικά;...Γιατί, αν ισχύει, καλύτερα να πάω στον ΟΤΕ...Όσο καλή είναι η Vodafone για κινητό, άλλο τόσο δε λέει για σταθερό/ internet (εδώ τουλάχιστον) και δε θέλω να ξαναμπλέξω!

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες και ρώτησες online. Απλώς αν πρόκειτα για κάποιο δήμο Αθήνας/Θεσσαλονίκης θα σου απάνταγαν αρκετά άτομα, ή κάποια μεγάλη πόλη...

Για εξαγορά από VODAFONE δεν ισχύει. Σίγουρα θα είσαι σε καλύτερη μοίρα από το adsm stick της VODAFONE, καθώς η WIND Σταθερή χρησιμοποιεί το χαλκό του ΟΤΕ (όπως HOL, FORTHNET κτλ) τώρα στην περίπτωση που δεν έχει κάποια άλλη εταιρία κάλυψη είναι μονόδρομος η WIND συγκριτικά με ΟΤΕ.

 

Θα πρότεινα, τέλος, να πας σε κάποιο κατάστημα της γειτονιάς/περιοχής σου να κάνεις από εκεί την αίτηση (αν υπάρχει κάτι κοντά) για να μπορούν να σε εξυπηρετήσουν αν δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα, να τους ρωτήσεις για το δίκτυο κτλ

Μικρή πόλη πιστεύω θα υπάρχει κάποια όχι τόσο απρόσωπη εξυπηρέτηση!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχουμε κατάστημα WIND εδώ, όπως και Γερμανό (τον κανονικό ΟΤΕ μας τον πήραν...Τώρα έχει μόνο στην Καλαμάτα :( )...Απλά δε ρωτάω εκεί για την ποιότητα του δικτύου, γιατί και στη Vodafone μου είχαν πει ότι λειτουργεί καλά, αλλά σ' εμένα μόνο καλά δεν πάει. Ίσως είναι και θέμα γειτονιάς, δεν ξέρω. Αφού, όμως, μου λες ότι κι η WIND το δίκτυο του ΟΤΕ χρησ/ποιεί, καλή θα είναι, υποθέτω.

Anyway, τον Αύγουστο λήγει η δέσμευσή μου στη Vodafone, οπότε έχω χρόνο για έρευνα.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Στειλε μου π.μ. να τα πουμε.

Wind να βαλεις, ειναι αρκετα αξιοπιστο στην Κυπαρισσια και πολυ πιο φτηνο.!!!

Link to comment
Share on other sites

  Καλησπέρα σε όλους/ όλες!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κανείς στο φόρουμ που να έχει εμπειρία ή να έχει ακούσει για την κάλυψη της Wind ως προς το σταθερό και το internet στην περιοχή της Κυπαρισσίας (Μεσσηνία).

Προς ώρας έχω σταθερό και internet Vodafone, αλλά δε με συμφέρει το internet (δεν είναι HOL - Vodafone double play και είναι με ογκοχρέωση - επίσης, στη γειτονιά μου, το 3G δεν πιάνει καλά και συνδέομαι μέσω GPRS, με αποτέλεσμα να σέρνεται), οπότε όταν λήξει θέλω κάτι σε απεριόριστο κι εδώ παίζουν μόνο ΟΤΕ και Wind...Επειδή η Wind είναι πιο οικονομική, θα ήθελα να μάθω τι απόψεις κυκλοφορούν για τη συγκεκριμένη εταιρεία σ' αυτό το θέμα.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

 

Η wind από όσο ξέρω έχει προβλήματα με το streaming.Πάντως εάν σε νοιάζει η οικονομία υπάρχουν πολύ καλές προσφορές όπως...http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=841

Link to comment
Share on other sites

Η wind από όσο ξέρω έχει προβλήματα με το streaming.Πάντως εάν σε νοιάζει η οικονομία υπάρχουν πολύ καλές προσφορές όπως...http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=841

 

Ποιες οικονομικές λύσεις αφού σου λέει πως μόνο ΟΤΕ και WIND πιάνει στην περιοχή της. Εκτός τόπου (ιδιόκτητου) και χρόνου (Αυγουστο) !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε λέει αυτό. Λέει ότι μόνο η wind έχει κατάστημα, για το δίκτυο δε λέει κάτι, οπότε μπορεί να τους έχει όλους για να διαλέξει.
Link to comment
Share on other sites

Δε λέει αυτό. Λέει ότι μόνο η wind έχει κατάστημα, για το δίκτυο δε λέει κάτι, οπότε μπορεί να τους έχει όλους για να διαλέξει.

 

Καλησπέρα σε όλους/ όλες!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κανείς στο φόρουμ που να έχει εμπειρία ή να έχει ακούσει για την κάλυψη της Wind ως προς το σταθερό και το internet στην περιοχή της Κυπαρισσίας (Μεσσηνία).

Προς ώρας έχω σταθερό και internet Vodafone, αλλά δε με συμφέρει το internet (δεν είναι HOL - Vodafone double play και είναι με ογκοχρέωση - επίσης, στη γειτονιά μου, το 3G δεν πιάνει καλά και συνδέομαι μέσω GPRS, με αποτέλεσμα να σέρνεται), οπότε όταν λήξει θέλω κάτι σε απεριόριστο κι εδώ παίζουν μόνο ΟΤΕ και Wind...Επειδή η Wind είναι πιο οικονομική, θα ήθελα να μάθω τι απόψεις κυκλοφορούν για τη συγκεκριμένη εταιρεία σ' αυτό το θέμα.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

 

Ρε παιδιά σε 10 posts και πνιγόμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Καλέ, μην τσακώνεστε :)

Στην περιοχή δεν έχει forthnet...Αν είχε, θα έβαζα, γιατί είχα στην Αθήνα κι ήμουν πολύ ευχαριστημένη. Όπως είπα, υπάρχουν μόνο OTE, WIND και VODAFONE...Να, όμως, που βρέθηκε και κάποιος εδώ που μένει Κυπαρισσία κι ίσως μπορεί να με βοηθήσει :)

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Μην παρεξηγεις έτσι λειτουργεί η κοινότητα. Φιλικά πειράγματα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...