Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση : Με ποιο Kies κάνετε ενημέρωση? Γιατι με το 2 μου λέει ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή και να πάω στο 3. Στο 3 δεν βγάζει τίποτα. Και κολλάει μετά απο λίγο. Σε windows 7 64bit.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απογοητευση η 4.4.2. Δεν τρεχουν οι εφαρμογες που ειναι στη micro sd, δεν αφηνει αλλον file explorer να εχει προσβαση στη micro sd εκτος τον στοκ ενω και η κουρτινα σκαλωνει ελαφρως στο ανεβοκατεβασμα. Τα υπολοιπα δεν τα εχω σκαλισει. Μολις βρω χρονο παω για καστομ ρομ
Link to comment
Share on other sites

Α, καλώς ήρθες στην Kitkat. Αυτό είναι γενικό πρόβλημα, όχι του Note 2 αλλα διορθώνεται με root! Νομίζω πως έφτασε η ώρα του. Η κουρτίνα πάει σφαίρα σε εμένα, μπορεί και λόγω Nova Launcher, αν και νομίζω οτι στον TW δεν είχε επίσης θέμα.

 

Jobus, σε Windows 7 x64 τα κάνω όλα, πρέπει να μην σας έχει κάτσει καλά το Kies3. Είναι απαραίτητο απο 4.3 και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

δεν αφηνει αλλον file explorer να εχει προσβαση στη micro sd εκτος τον στοκ

σε εμένα ο es file explorer παίζει κανονικά στη sd.

:( edit, όντως δεν παίζει. αφήνει να διαβάσει αλλά όχι να γράψει.

Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έτσι , μα είναι δυνατόν ; Ότι συνήθισα τον es πάλι με ρίχνει στον δικό του file explorer ;

Πάνε με τα καλά τους εκεί στην google/samsung δεν ξέρω ποιος ευθύνεται ;

Έχω και τον 12χρονο γιο μου να μου την λέει διότι (καλά είναι τρέλα αυτό) το lumia 535 των 100 ευρώ που του πήρα για τα Χριστούγεννα , είναι γρηγορότερο σε όλα τα βασικά :shock:.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έτσι , μα είναι δυνατόν ; Ότι συνήθισα τον es πάλι με ρίχνει στον δικό του file explorer ;

Πάνε με τα καλά τους εκεί στην google/samsung δεν ξέρω ποιος ευθύνεται ;

Έχω και τον 12χρονο γιο μου να μου την λέει διότι (καλά είναι τρέλα αυτό) το lumia 535 των 100 ευρώ που του πήρα για τα Χριστούγεννα , είναι γρηγορότερο σε όλα τα βασικά :shock:.

 

Ρε παιδια, αφου εχετε τοσα πολλα θεματα, μην ξαναπαρετε Samsung, ουτε Android. Πηγαίνετε στα WP να βρειτε την υγειά σας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει στο sammobile? Εάν δεν έχει πρόβλημα με την εμβέλεια του bluetooth να την περάσω μέσω odin.

Κι εγώ ψάχνω να την βρω μήπως την περάσω με οντιν αλλά δεν την βρίσκω.

Είμαι με την απροβληματιστη fnl1 Δεκεμβρίου από taiwan βέβαια και δεν καίγομαι τόσο ...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια .....εκανα την διαδικασία για ροοτ με το νοτε2 τωρα αν θελω να προσθαφαίρεσω προγράμματα το κανω απο το super su? η απο το μενου κανονικα? επισης πως φενεται οτι εχει γινει rooted? με ρωραει το super su αν θελω να ενεργοποιήσω το knox για να μην βγαζει αναδιωμενα παραθιρα αλλα δεν φενεται να κανει κατι.......
Link to comment
Share on other sites

κυλησε ενα δακρυ συγκινησης μετα την αναβαθμιση σε 4.4.2. Το ΒΤ δουλευει οπως πριν, τα θεματα με το Η/Υ λυθηκαν και το κινητο ειναι σαφως πιο γρηγορο.:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, αφου εχετε τοσα πολλα θεματα, μην ξαναπαρετε Samsung, ουτε Android. Πηγαίνετε στα WP να βρειτε την υγειά σας :lol:

Ελπιζω να κανεις πλακα ετσι? Αν και μεγαλυτερη πλακα απο αυτη που μου εκανε η σαμσουνγκ δυσκολα θα μου κανει αλλος. Dr Ketan σου 'ρχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια .....εκανα την διαδικασία για ροοτ με το νοτε2 τωρα αν θελω να προσθαφαίρεσω προγράμματα το κανω απο το super su? η απο το μενου κανονικα? επισης πως φενεται οτι εχει γινει rooted? με ρωραει το super su αν θελω να ενεργοποιήσω το knox για να μην βγαζει αναδιωμενα παραθιρα αλλα δεν φενεται να κανει κατι.......

 

βαλε το unistall expert.οταν πας να πεταξεις κατι εξω θα ζητησει δικαιωματα root αν πατησεις οκ και συνεχισει δουλευει το root.πετα εξω τη σαβουρα το knox.επισης βαλε την full εκδοση του titanioum backup και κανε backup εφαρμογες και οτι αλλο θες.και οποσδηποτε κανε backup τον efs!!!!!backup την rom με custom recovery.τα backup απο titanioum και efs τα εχεις παντα στην καρτα μνημης και αν χρειαστει τα κανεις αντιγραφη στο τηλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπιζω να κανεις πλακα ετσι? Αν και μεγαλυτερη πλακα απο αυτη που μου εκανε η σαμσουνγκ δυσκολα θα μου κανει αλλος. Dr Ketan σου 'ρχομαι!!

 

καιρος ηταν βαλε του γιατρου να σωθεις και να βρεις το φως σου

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χθες βράδυ πήγα να βάλω ΟΤΑ την Kit Kat αλλά ευτυχώς κρατήθηκα και έκανα cancel. Απο το πρωί διαβάζω να δώ σχόλια και από ότι βλέπω το πρόβλημα είναι με τις εφαρμογές που δεν έχουν δικαίωμα εγγραφής στην SD. Αυτό από ότι είδα λύνεται με root. Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως ένα κινέζικο που έχω και έχει Kit Kat αποθηκεύει μια χαρά στην SD και δεν είναι root. Αρα τη ζημιά δεν την έχει κανει η Google, την έχει κάνει η Samsung. Σωστά?

Προσωπικά θα μέινω με Jelly Bean προς το παρόν.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να κανεις πλακα ετσι? Αν και μεγαλυτερη πλακα απο αυτη που μου εκανε η σαμσουνγκ δυσκολα θα μου κανει αλλος. Dr Ketan σου 'ρχομαι!!

 

Προφανώς και κάνω πλάκα, γιατί το κινητό το πήρα για το πενάκι. Αν δεις πάντως μερικές παλαιότερες δημοσιεύσεις μου, σχεδόν είχα μαζέψει κόσμο να πάμε στην Samsung Hellas για ξύλο. Καταστάσεις Bruce Lee :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε καιρός απ την τελευταία φορά και δε θυμάμαι. ...

Με την ΟΤΑ αναβάθμιση τα προγράμματα και οι ρυθμίσεις μένουν όπως είναι ή πάμε εγκατάσταση απ την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Μένουν όπως είναι δεν χάνονται τα δεδομένα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, αφου εχετε τοσα πολλα θεματα, μην ξαναπαρετε Samsung, ουτε Android. Πηγαίνετε στα WP να βρειτε την υγειά σας :lol:

Αν και είδα το επόμενο μήνυμά σου , πρέπει ωστόσο να σου κάνω γνωστό πως αναφέρομαι σε λειτουργία που χρησιμοποιούσα και την αφαίρεσαν . Και όσο για την ταχύτητα ,είναι κάτι που πρέπει να βρουν τρόπο να το αντιμετωπίσουν . Ο ανταγωνισμός πλέον έχει ανεβάσει αρκετά τον πήχη ταχύτητας .

Εάν δεν είχα εθιστεί στο πενάκι και δεν χρησιμοποιούσα κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές (που δεν υπάρχουν για τα wp ), θα ήμουν ήδη κάτοχος windowsphone , δεν θα περίμενα να μου το πεις εσύ .

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Αν και είδα το επόμενο μήνυμά σου , πρέπει ωστόσο να σου κάνω γνωστό πως αναφέρομαι σε λειτουργία που χρησιμοποιούσα και την αφαίρεσαν . Και όσο για την ταχύτητα ,είναι κάτι που πρέπει να βρουν τρόπο να το αντιμετωπίσουν . Ο ανταγωνισμός πλέον έχει ανεβάσει αρκετά τον πήχη ταχύτητας .

Εάν δεν είχα εθιστεί στο πενάκι και δεν χρησιμοποιούσα κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές (που δεν υπάρχουν για τα wp ), θα ήμουν ήδη κάτοχος windowsphone , δεν θα περίμενα να μου το πεις εσύ .

 

Σου είπα πως έχει το πράγμα. Είναι θέμα της ΚιτΚατ, επαγωγικά θέμα της Google. Aν συγκεκριμένοι κινέζοι επέλεξαν να το κάνουν bypass με εμμεσο τρόπο, αυτό είναι άλλο θέμα. Σου είπα επίσης πως λύνεται με root. Κάνε επίσης ενα factory reset και θα στρώσει. Εγω δεν βλέπω lag περαν απο μερικά γνωστά και αναμενόμενα. Επίσης η γκρίνια (γενικά μιλάω) έμαθα με τον καιρό οτι δεν είναι παραγωγική. Αν δεν είχα phablet & tablet android, με 80+ εφαρμογές, και όλες οι paid αγορασμένες κανονικά, και υπήρχε windows phone με πενάκι, θα το σκεφτόμουν σοβαρά. Αν και αν και αν. Καταλαβαίνεις τι εννοώ...

Link to comment
Share on other sites

κυλησε ενα δακρυ συγκινησης μετα την αναβαθμιση σε 4.4.2. Το ΒΤ δουλευει οπως πριν, τα θεματα με το Η/Υ λυθηκαν και το κινητο ειναι σαφως πιο γρηγορο.:cool:

Ελληνικό έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Εγώ έχω ένα Γαλλικό με την 4.3,που τώρα αποφάσισα να το χαρίσω στο γιατρό μου-παλιό μου μαθητή .Να κάνω την αναβάθμιση σε 4.4 ;Αξίζει ή θα μπλέξω;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

4.1.2 forever...Ή αλλιώς πιασ´τ´αυγό και κουρευτω ειναι οι αναβαθμισεις τους.

Πάντα αργοπορημενες ήταν και πάντα θα ειναι.Για να έχεις τελευταία εκδόση λογισμικού με τους αλήτες που μπλεξαμε πρέπει να αγοράζεις κάθε έξι μήνες το καινούργιο s και note εναλλάξ.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

4.1.2 forever...Ή αλλιώς πιασ´τ´αυγό και κουρευτω ειναι οι αναβαθμισεις τους.

Πάντα αργοπορημενες ήταν και πάντα θα ειναι.Για να έχεις τελευταία εκδόση λογισμικού με τους αλήτες που μπλεξαμε πρέπει να αγοράζεις κάθε έξι μήνες το καινούργιο s και note εναλλάξ.

 

στα περισοτερα εχεις δικιο φιλε μου αλλα αν θεωρεις οτι εμπλεξες και ειναι αλητες καλυτερα να το πουλησεις και να αλλαξεις συσκευη

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση σε 4.4, ελληνική ROM, αντιμετωπίζω πρόβλημα με το wifi.

φεύγω απο το σπίτι μου, όπου δουλεύει το wifi χωρίς πρόβλημα, και προφανώς το κιν γυρνάει σε δεδομένα απο δίκτυο κινητής.

Όταν επιστρέψω όμως στο σπίτι μου, όχι μόνο το κιν δεν γυρνά ξανά σε wifi αλλά μένει απενεργοποιημένο παρόλο που το επιλέγω και δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω αν δεν κάνω restart ή δεν μπω και ξαναβγώ απο airplane mode.

έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα? μήπως είναι bug και άλλων εκδόσεων πέραν της ελληνικής?

Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...