Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτες παράλαβα από birdphone, δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ και πολύ ακόμα και είμαι σε περίοδο προσαρμογής λόγω μεγέθους!!! (Μια χαρά χωράει σε τσέπη τελικά...)

Μου έχει έρθει προειδοποίηση για update αλλά δεν την έκανα γιατι άκουσα διάφορα μικροπροβληματάκια με updates τελευταία...υπάρχουν ακόμα??? προχωράω άφοβα σε update ή να περιμένω???

 

Προχώρησε τώρα πριν το στήσεις. Τα περισσότερα μικροπροβλήματα προέρχονται από το ότι τα update πέφτουν από πάνω. Με καθαρή εγκατάσταση δεν υπάρχει πρόβλημα. Καλορίζικο! Θα το ευχαριστηθείς! :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προχώρησε τώρα πριν το στήσεις. Τα περισσότερα μικροπροβλήματα προέρχονται από το ότι τα update πέφτουν από πάνω. Με καθαρή εγκατάσταση δεν υπάρχει πρόβλημα. Καλορίζικο! Θα το ευχαριστηθείς! :)

 

Λες να κάνω και εγω το update τώρα που εκανα επαναφορά;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Λες να κάνω και εγω το update τώρα που εκανα επαναφορά;

Ναι, καν' το. Αν δεν το έχεις στήσει, ακόμα καλύτερα. Κάνε το update, κάνε ένα hard reset και ξεκίνησε μετά το στήσιμο. Μόνο το μικρό, το τελευταίο, φαντάζομαι πως δεν έχεις κάνει, σωστά;

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καν' το. Αν δεν το έχεις στήσει, ακόμα καλύτερα. Κάνε το update, κάνε ένα hard reset και ξεκίνησε μετά το στήσιμο. Μόνο το μικρό, το τελευταίο, φαντάζομαι πως δεν έχεις κάνει, σωστά;

 

Ναι το τελευταίο δεν εχω κάνει. Το στήσιμο το τελείωσα πριν λιγο :D

Ευχαριστώ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Προχώρησε τώρα πριν το στήσεις. Τα περισσότερα μικροπροβλήματα προέρχονται από το ότι τα update πέφτουν από πάνω. Με καθαρή εγκατάσταση δεν υπάρχει πρόβλημα. Καλορίζικο! Θα το ευχαριστηθείς! :)

 

Ok ευχαριστώ και αυτό θα κάνω... Ελπίζω να μη μου κανει κανένα προβληματάκι...

Καμιά καλή θηκούλα για προστασία αλλα χωρίς να το μεγαλώνει και να το κρύβει πολύ??? Κάτι σαν την caze zero 5 που έχω βάλει στο iphone5 η οποία είναι διάφανη και προστατευει πίσω πλευρά και πλαγια υπάρχει αντίστοιχα και για το Note???

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Τη βοηθεια σας παδια.Εχει σπασει η οθονη απο την καμερα μπροστα μεχρι κατω αριστερα στο πληκτρο αφης.Η οθονη φαινεται μια χαρα και λειτουργει κανονικα απλα εχει τσακισει ολη η διαγωνιος.Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να καταλαβω πως εσπασε.Κατα τα αλλα το τηλεφωνο δουλευει κανονικα και δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα....

 

Ποσο κοστιζει η αλλαγη?Μπορω να κανω κατι?

Edited by gbaladi
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ και αυτό θα κάνω... Ελπίζω να μη μου κανει κανένα προβληματάκι...

Καμιά καλή θηκούλα για προστασία αλλα χωρίς να το μεγαλώνει και να το κρύβει πολύ??? Κάτι σαν την caze zero 5 που έχω βάλει στο iphone5 η οποία είναι διάφανη και προστατευει πίσω πλευρά και πλαγια υπάρχει αντίστοιχα και για το Note???

 

Για αξεσουάρ εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=347424

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ ότι μετά από full format δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Αναγκάστηκα εν τέλει να το κανω μετα απο προσπάθεια να κανω unroot δεν μπορούσα ουτε να κανω ουτε να δεχθω τηλέφωνα. Προσπάθησα με επανεκκίνηση κτλ. αλλα τίποτα. Ευτυχώς φλασαρα την τελευταία ελληνική και όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω είμαι κομπλέ πλέον. Ολα καλα. Λιγο η μπαταρία πέφτει σαν τρελή αλλα ειναι που δεν το εχω σεταρει οπως πριν.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του note 2 εχω μια απορία η rom που εχω μετα απο OTA update ειναι η JZ054K.N7100XXDME6 αλλά πρόσεξα οτι δεν υποστηρίζει ελληνικά με το spen οταν θελω να γραψω με αυτό τι πρέπει να κανω ρε παιδιά να περάσω αλλη rom?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια οντας κ εγω κατοχος τους Note II μολις 4 μερες τωρα με εχει παραξενεψει κατι πολυ. Οταν παω να τραβηξω φωτογραφιες μου φαινοντε οτι εχουν πολυ "θορυβο" ενω αποτι ειχα δει πριν παρω το κινητο η φωτογραφικη του φυσαει και βγαζει πεντακαθαρες φωτο. τις συγκρινω με το παλιο μου κινητο ενα galaxy s2 που ειχα και δεν μου φαινεται λογικο του s2 να βγαινουν πιο καθαρες.. Λετε να ειναι καποιο προβλημα στο λογισμικο? Δεν εχω πειραξει ρυθμισεις ολα ειναι στο αυτοματο και ειμαι σρ official rom 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

Τη βοηθεια σας παδια.Εχει σπασει η οθονη απο την καμερα μπροστα μεχρι κατω αριστερα στο πληκτρο αφης.Η οθονη φαινεται μια χαρα και λειτουργει κανονικα απλα εχει τσακισει ολη η διαγωνιος.Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να καταλαβω πως εσπασε.Κατα τα αλλα το τηλεφωνο δουλευει κανονικα και δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα....

 

Ποσο κοστιζει η αλλαγη?Μπορω να κανω κατι?

 

Γύρω στα 150ε φιλε μου στο περίπου,έτυχε και ρώτησα εχτές όταν πήγα να πάρω το δικό μου κινητό απο Smartec.Πάντως αν είναι μόνο το εξωτερικό τζαμι και οχι η οθόνη,ισως ειναι πιο συμφέρων να κοιτάξεις από έξω για το ανταλλακτικο.Γιατι εδώ τα δίνουν μαζί με οθόνη.Η σε κανένα xtreme mobile,ισως και να έχουν εκει.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του note 2 εχω μια απορία η rom που εχω μετα απο OTA update ειναι η JZ054K.N7100XXDME6 αλλά πρόσεξα οτι δεν υποστηρίζει ελληνικά με το spen οταν θελω να γραψω με αυτό τι πρέπει να κανω ρε παιδιά να περάσω αλλη rom?

 

Διάβασε πως θα περάσεις άλλη rom http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354955

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν πέρασα την ομεγα παρατήρησα,ότι με το πενάκι και μόνο χωρίς να αγγίζω οθονη,μπορούσα να επιλέγω οτι ηθελα.Υπάρχει μοντ/προγραμμα για να γίνετε αυτό και στις κανονικές λειτουργίες του κινητού?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Τελικά εγω που εκανα επαναφορά ρυθμίσεων και οχι update αν το κανω τώρα θα πρέπει να κάνω πάλι επαναφορά μετά;
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε πως θα περάσεις άλλη rom http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354955

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου το θεμα ειναι ποια από ολες υποστηρίζει τη λειτουργία που θέλω οποιαδήποτε Ελληνική?

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του note 2 εχω μια απορία η rom που εχω μετα απο OTA update ειναι η JZ054K.N7100XXDME6 αλλά πρόσεξα οτι δεν υποστηρίζει ελληνικά με το spen οταν θελω να γραψω με αυτό τι πρέπει να κανω ρε παιδιά να περάσω αλλη rom?

Τι εννοείς ότι δεν υποστηρίζει Ελληνικά? Τώρα το δοκίμασα και με το πενάκι αλλά και με το πληκτρολόγιο και γράφει κανονικά Ελληνικά. Το κινητό μου είναι μαμά με το τελευταίο update περασμένο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι δεν υποστηρίζει Ελληνικά? Τώρα το δοκίμασα και με το πενάκι αλλά και με το πληκτρολόγιο και γράφει κανονικά Ελληνικά. Το κινητό μου είναι μαμά με το τελευταίο update περασμένο.

 

Έχω το Samsung keyboard όταν ας πουμε θέλω να στείλω sms απο την default εφαρμογή sms και γυρναω σε Ελληνικά θέλω να χρησιμοποιώ το spen για να γραψω το μήνυμα αλλα δεν μου δινει επιλογή να το γυρίσω σε spen

Link to comment
Share on other sites

παιδια με ποιο προγραμμα ανοιγουμε αρχεια του office?κυριως για word και excel ενδιαφερομαι.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια με ποιο προγραμμα ανοιγουμε αρχεια του office?κυριως για word και excel ενδιαφερομαι.

 

Για τους ιδιοκτήτες Samsung συσκευών (και όχι μόνο) υπάρχει το Polaris Office που είναι δωρεάν και το κατεβάζεις από Samsung Apps.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung keyboard όταν ας πουμε θέλω να στείλω sms απο την default εφαρμογή sms και γυρναω σε Ελληνικά θέλω να χρησιμοποιώ το spen για να γραψω το μήνυμα αλλα δεν μου δινει επιλογή να το γυρίσω σε spen

 

Ελα,κοιτα εδω...

http://img.tapatalk.com/d/13/07/18/abazu2ys.jpg

http://img.tapatalk.com/d/13/07/18/saja4a3e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 150ε φιλε μου στο περίπου,έτυχε και ρώτησα εχτές όταν πήγα να πάρω το δικό μου κινητό απο Smartec.Πάντως αν είναι μόνο το εξωτερικό τζαμι και οχι η οθόνη,ισως ειναι πιο συμφέρων να κοιτάξεις από έξω για το ανταλλακτικο.Γιατι εδώ τα δίνουν μαζί με οθόνη.Η σε κανένα xtreme mobile,ισως και να έχουν εκει.

 

Εχουμε ατομο που να γνωριζουμε οτι ξερει να περναει μονο το εξωτερικο περιβλημα που λες? Γιατι αν προσπαθησω να το κανω μονος μου, φοβαμαι οτι θα μου μεινει το περιβλημα μονο, αλλα οχι η συσκευη:D

Link to comment
Share on other sites

Ελα,κοιτα εδω...

http://img.tapatalk.com/d/13/07/18/abazu2ys.jpg

http://img.tapatalk.com/d/13/07/18/saja4a3e.jpg

 

Φιλε μου δεν ξερω αλλα για κάποιο λογο οταν γυρναω στα Ελληνικα δεν μου δινει την επιλογη το πληκτρολόγιο να γυρισω σε spen δεν εχει την επιλογη αυτη...

 

Έβαλα και το Swift keyboard μπας και.... αλλά αυτό δεν υποστηρίζει καθόλου spen....

 

Αυτο που ελεγα δεν δινει την επιλογη για spen χειρόγραφο δηλαδή οταν ειναι στα ελληνικά. ...παταω το πλήκτρο δίπλα στο Sym αλλα δεν βγάζει το εικονίδιο για αλλαγή σε spen!

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

παιδια με ποιο προγραμμα ανοιγουμε αρχεια του office?κυριως για word και excel ενδιαφερομαι.

 

Λοιπόν παρά τη μεγάλη προσπάθεια που έχω κάνει δοκιμάζοντας τα περισσότερα προγράμματα για office & excel πρέπει να πω πως κανένα δε με έχει αφήσει ικανοποιημένο. Για να δεις τα έγγραφα όλα είναι πάνω κάτω τα ίδια αλλά για την επεξεργασία τα πράγματα είναι δύσκολα. Γενικά δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιο που να ικανοποιεί ακόμα και τις βασικές ανάγκες. Λοιπόν ανάμεσα σε πλήρεις εκδόσεις των officesuite, polaris, kingsoft, thinkfree office, quickoffice pro, documents to go και cloudon θα έλεγα ότι το καλύτερο είναι το officesuite και το cloud on (το τελευταίο είναι δωρεάν αλλά χρειάζεται σύνδεση με το διαδύκτιο).

Έχω ακούσει καλά σχόλια για το Office 2012: TextMaker Mobile αλλά δε θέλω να αγοράσω και άλλο πρόγραμμα για τον ίδιο σκοπό... νομίζω ότι όσα έχω είναι αρκετά. Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος ας μας πει τη γνώμη του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια οντας κ εγω κατοχος τους Note II μολις 4 μερες τωρα με εχει παραξενεψει κατι πολυ. Οταν παω να τραβηξω φωτογραφιες μου φαινοντε οτι εχουν πολυ "θορυβο" ενω αποτι ειχα δει πριν παρω το κινητο η φωτογραφικη του φυσαει και βγαζει πεντακαθαρες φωτο. τις συγκρινω με το παλιο μου κινητο ενα galaxy s2 που ειχα και δεν μου φαινεται λογικο του s2 να βγαινουν πιο καθαρες.. Λετε να ειναι καποιο προβλημα στο λογισμικο? Δεν εχω πειραξει ρυθμισεις ολα ειναι στο αυτοματο και ειμαι σρ official rom 4.1.2

 

Οριστε και ενα δηγμα η πρωτη ειναι τραβηγμενη με το Note II και η 2η νε το s2 ειναι προφανενης η διαφορα στον θορυβο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...