Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλήμερα... Μόλις το παρήγγειλα από expansys... Με εταιρικό τελικά αφμ... ξέρει κανείς πόσο περίπου θα κάνει μέχρι να έρθει Ελλάδα (Λήμνο συγκεκριμένα)??? και κάτι άλλο...Η εγγύηση να φανταστώ ισχύει κανονικά και εδώ ε??? (Σόρρυ αν ρωτάω μπούρδες!!!!!)

Σε δύο με τρείς ημέρες.

Εγγύηση ισχύει.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με το καλο να σας ερθει παιδια...

Οντως η αναμονή ειναι κακο πραγμα απο την στιγμη που αποφασισες να το παρεις.

Δευτερη μερα με το νοτελι πληρης φόρτιση την νυχτα και σήμερα ουσιαστικά θα δοκιμάσουμε τις τεραστιες αντοχες του.

Το πρόβλημα που ειχα φαίνεται πως λύθηκε αλλά εκανα και ενα φορματ την sd για καλου κακου.

Οποτε αν μες στη ημερα μου κανει τιποτα ιδια οπως χθες παω για επαναφορά εργ ρυθμίσεων. Ας ελπίσουμε οτι εστωσε τουλάχιστον ετσι δείχνει.

Για ρουτ βασικα ηθελα να περιμένω τον cf αλλα αν μεχρι αυριο δεν το βγάλει παω στην αλλη λυση που υπαρχει.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο βίντεο στο youtube που να δείχνει οσο τον δυνατόν πιο πολλές λειτουργίες του spen έτσι για να εξοικειωθούμε πιο πολύ??? Edited by Superuser
Μορφοποίηση Κειμένου

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε το χαμπάρι όλοι του NOTE 1+2 τα φορα ήταν είναι κ θα είναι τα πιο χαρούμενα απο εχθές που το έχω κάνω σαν χαζοχαρούμενο:lol:

Έπρεπε να βλέπατε εχθές μουτσούνες Ηλια κ Ευθυμη ,με το που βγήκε το Νοτελι απ το τσαντάκι τους κόπηκαν τα τσισα :lol:

Μετά γίναμε ο περίγελος του σερβιτόρου απ την καφετέρια που αράξαμε... τα γνωστά περί "που την πάτε αυτήν την παντόφλα" klp klp.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω πως θα είναι πρόβλημα για μένα. Όποτε πλήττω στρέφομαι στο κινητό μου και αρχίζω να σκαλίζω το xda.

Πάντα με την λογική πως θα το κάνω καλύτερο κ.τ.λ.

Αυτή η χαζομάρα που είναι σούπερ out of the box μου την δίνει :Ρ

Σαν iphone12 μου κάνει

 

Τώρα π.χ. το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι πως δεν έχουμε ακόμα avatar ;)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο βίντεο στο youtube που να δείχνει οσο τον δυνατόν πιο πολλές λειτουργίες του spen έτσι για να εξοικειωθούμε πιο πολύ???

 

Δοκιμασες την εφαρμογη Help?Εχει how to για το πενακι(gestures κτλ κτλ)

 

@ Χαρης επρεπε να τους τραβηξεις βιντεο με τα σαλια και τα τσισα

 

@bikiapo Σπαστο, Σπαστο Σπαστο :-)))

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

πρώτη φορά το εχω πάθει τέτοια εξάρτηση με το τηλ δεν ξερω αν θα καταφέρω να βγαλω τη βδομάδα!αρχιστε να λέτε μονο τα αρνητικά σχολια μπας και κρατήσουμε λίγο δεν αντέχω αλλο με το iPhone μου έρχεται να το σπασω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ποιον τρόπο περνάμε το swipe στο νοτελι...

Είμαι στοκ ακόμα και αρουταριστος...

Η νεα ομεγα που κυκλοφορεί νομίζω οτι το εχει αλλα θέλω να μείνω στοκ ακόμα...

Edited by Superuser
Μορφοποίηση Κειμένου

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ναι , εγγραφή στο http://www.swype.com και κατέβασμα σύμφωνα με τις οδηγίες.

Όλα δουλεύουν ρολόι

 

Παιδιά με ποιον τρόπο περνάμε το swipe στο νοτελι...

Είμαι στοκ ακόμα και αρουταριστος...

Η νεα ομεγα που κυκλοφορεί νομίζω οτι το εχει αλλα θέλω να μείνω στοκ ακόμα...

 

Για δες το post του Διαφωτιστη.

Edited by Superuser
Μορφοποίηση Κειμένου

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε το χαμπάρι όλοι του NOTE 1+2 τα φορα ήταν είναι κ θα είναι τα πιο χαρούμενα απο εχθές που το έχω κάνω σαν χαζοχαρούμενο:lol:

Έπρεπε να βλέπατε εχθές μουτσούνες Ηλια κ Ευθυμη ,με το που βγήκε το Νοτελι απ το τσαντάκι τους κόπηκαν τα τσισα :lol:

Μετά γίναμε ο περίγελος του σερβιτόρου απ την καφετέρια που αράξαμε... τα γνωστά περί "που την πάτε αυτήν την παντόφλα" klp klp.

 

Εδώ ξανά άναψε τσιγάρο o freddy μετά από μία εβδομάδα μόλις το είδε...και λίγα λες!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν λίγο.

Και αμέσως παραλία για καφέ μαζί με το άλλο μωρό μου (το S3)

Σα πρώτη εντύπωση φαίνεται πιο premium απ το μικρό ίσως και λόγο μεγέθους.

Η οθόνη κάτσε καλά όλα τα λεφτά.

Και στο καφέ που είμαι τώρα άψογα αδα ακόμα κ στον ήλιο δεν έχει θέμα να κάνεις κλήσεις μνμ κ.α.

Αλλά ΔΕΝ είναι πολύ καλύτερη απ το S3 σε φωτεινότητα, ευκρίνεια, είναι αλλά οχι τόσο πολύ, πάντως τη δουλειά σου τη κάνεις κ έξω άνετα ενώ σε πιο σκιά η σε Εσωτερικο χώρο είναι αλλού!!

Για μερικούς το μέγεθος θα είναι θέμα, εγώ δε θα το έχω για δύσκολες συνθήκες(οδήγηση,δρόμο κ.α.)

Αλλά..αλλά το μέγεθος είναι κ το μόνο ψεγάδι που είδα έως τώρα στη μισή ώρα που το κοιτάω, βραδάκι νεοτερα!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα είναι πλέον διαθέσιμα και το μόνο που χρειάζεται είναι λίγα κλικ για να μπω και γω στο club. Κάνω κινέζικο αυτο-βασανιστήριο όμως....και ακόμα κάθομαι χαλαρός.

 

(ο καθένας με τον πόνο του από αυτούς που δεν το έχουμε ακόμα... :lol: )

Link to comment
Share on other sites

σημερινη 'νεα παραλαβή΄απο expansys, δεν ειναι Γαλλικο κοματι σαν τα πρωτα, ειναι απο Γερμανια.

Εχει επίσης διαφορετικο csc με το πρωτο Γαλλικο που ειχα.

csc : DBTALIA:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά κάτω από ντάλα ήλιο αυτή τη στιγμή τα τσεκάρω και τα 2 μαζί και ναι το note είναι πιο ευδιάκριτο κατά 20% τουλάχιστον.

Πολύ χάρηκα προσωπικα :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

σημερινη 'νεα παραλαβή΄απο expansys, δεν ειναι Γαλλικο κοματι σαν τα πρωτα, ειναι απο Γερμανια.

Εχει επίσης διαφορετικο csc με το πρωτο Γαλλικο που ειχα.

csc : DBTALIA:)

 

Μηπως αυτη φοραει multi-view???

Για δες αν μπορείς...Μου αρέσει πολύ αυτη η εφαρμογή...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε το χαμπάρι όλοι του NOTE 1+2 τα φορα ήταν είναι κ θα είναι τα πιο χαρούμενα απο εχθές που το έχω κάνω σαν χαζοχαρούμενο:lol:

Έπρεπε να βλέπατε εχθές μουτσούνες Ηλια κ Ευθυμη ,με το που βγήκε το Νοτελι απ το τσαντάκι τους κόπηκαν τα τσισα :lol:

Μετά γίναμε ο περίγελος του σερβιτόρου απ την καφετέρια που αράξαμε... τα γνωστά περί "που την πάτε αυτήν την παντόφλα" klp klp.

Κανονικά όμως, έχω βρεθεί με τον Ηλία και μετά βρίσκουμε τον Χάρη κι αρχίζουμε γενικότητες κτλ κτλ.. ώσπου του λέω "δεν αφήνουμε τώρα τις ιστορίες βγάλε το εργαλείο να το δούμε"!!! Μετά έγινε προσεκτική περιφορά της συσκευής από χέρι σε χέρι και με τα ανάλογα πάντα επιφωνήματα θαυμασμού :w00t:

Το πήρα πριν λίγο.

Και αμέσως παραλία για καφέ μαζί με το άλλο μωρό μου (το S3)

Σα πρώτη εντύπωση φαίνεται πιο premium απ το μικρό ίσως και λόγο μεγέθους.

Η οθόνη κάτσε καλά όλα τα λεφτά.

Και στο καφέ που είμαι τώρα άψογα αδα ακόμα κ στον ήλιο δεν έχει θέμα να κάνεις κλήσεις μνμ κ.α.

Αλλά ΔΕΝ είναι πολύ καλύτερη απ το S3 σε φωτεινότητα, ευκρίνεια, είναι αλλά οχι τόσο πολύ, πάντως τη δουλειά σου τη κάνεις κ έξω άνετα ενώ σε πιο σκιά η σε Εσωτερικο χώρο είναι αλλού!!

Για μερικούς το μέγεθος θα είναι θέμα, εγώ δε θα το έχω για δύσκολες συνθήκες(οδήγηση,δρόμο κ.α.)

Αλλά..αλλά το μέγεθος είναι κ το μόνο ψεγάδι που είδα έως τώρα στη μισή ώρα που το κοιτάω, βραδάκι νεοτερα!!

Μεγειά και με χαρά!!! Βλέπω μαζεύεται η παρέα... κάτσε ήρθε ένας από την UPS μόλις....και ναι!!!!!:dance:

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑΑΑΑ!!!! παιδια το Γκρι είναι φανταστικό!!!! το θεμα ειναι οτι φοβαμαι να το πιασω στα χερια μου μην κανω καμια μαμακια....το ξαναεβαλα στο κουτι της συσκευασιας παλι ισα που το ειδα...

χρειαζομαστε θηκη επειγοντως!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό, το έχω ανοιχτό από χθες.

Ίσως δεν το βρήκατε ακόμα μερικοί μερικοί ;-)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑΑΑΑ!!!! παιδια το Γκρι είναι φανταστικό!!!! το θεμα ειναι οτι φοβαμαι να το πιασω στα χερια μου μην κανω καμια μαμακια....το ξαναεβαλα στο κουτι της συσκευασιας παλι ισα που το ειδα...

χρειαζομαστε θηκη επειγοντως!!!!!!!!

 

Μην το φοβάσαι... Άνοιξε το πιάστω στα χέρια σου και μόλις εξοικειωθείς πάνω στην ώρα με το μέγεθός του δεν θα το αφήνεις απο τα χέρια σου με η χωρίς θήκη...

Edited by Superuser
Μορφοποίηση Κειμένου

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑΑΑΑ!!!! παιδια το Γκρι είναι φανταστικό!!!! το θεμα ειναι οτι φοβαμαι να το πιασω στα χερια μου μην κανω καμια μαμακια....το ξαναεβαλα στο κουτι της συσκευασιας παλι ισα που το ειδα...

χρειαζομαστε θηκη επειγοντως!!!!!!!!

 

Ενταξει ψυχραιμια :lol:

Τεσσερις μερες που το εχω τωρα χωρις θηκη δεν εχει παθει κατι.Μη φοβασαι, πιασ'το :cool:

 

Πολύ καλό, το έχω ανοιχτό από χθες.

Ίσως δεν το βρήκατε ακόμα μερικοί μερικοί ;-)

 

Nα προσθεσω εδω οτι οταν ειναι ενεργοποιημενο, φαινεται αχνα κοκκινος ο σενσορας προφανως για να αντιλαμβανετε την κινηση.Μην παθετε σοκ μερικοι και νομιζετε οτι κατι παει στραβα.Απο μπαταρια, δεν ειδα να επηρεαζεται σοβαρα απο το συγκεκριμενο feature

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό, το έχω ανοιχτό από χθες.

Ίσως δεν το βρήκατε ακόμα μερικοί μερικοί ;-)

 

Δωστω στα ελληνικά γιατι δεν βγάζω ακρη...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δωστω στα ελληνικά γιατι δεν βγάζω ακρη...

 

ρυθμισεις-κινηση-γρηγορη ματια ;)

 

 

@Ευθυμης Μεγειες!!!!!!

Ωραια θηκη.Απο που την πηρες γατουλι? :lol::lol::lol:

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι καταπληκτικό!!! Φωτογραφίες από unboxing κι έπεσε και δουλειά τώρα!!!

 

http://db.tt/kC9C3eVg

 

http://db.tt/UccE0lQU

 

http://db.tt/3fx9L3H0

 

http://db.tt/XqP0izrH

 

Και η απόλυτη θήκη...γατάκια :D:D

http://db.tt/BzOVnSDa

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑΑΑΑ!!!! παιδια το Γκρι είναι φανταστικό!!!! το θεμα ειναι οτι φοβαμαι να το πιασω στα χερια μου μην κανω καμια μαμακια....το ξαναεβαλα στο κουτι της συσκευασιας παλι ισα που το ειδα...

χρειαζομαστε θηκη επειγοντως!!!!!!!!

 

Μη μασάς ;)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Μην το φοβάσαι... Άνοιξε το πιάστω στα χέρια σου και μόλις εξοικειωθείς πάνω στην ώρα με το μέγεθός του δεν θα το αφήνεις απο τα χέρια σου με η χωρίς θήκη...

 

Όντως δε γλιστράει με τη καμία όπως Π.χ.το hox, το τηλέφωνο έχει καλό grip αλλά βεβαίως μέχρι να βρούμε καμία καλή θήκη

Edited by Superuser
Μορφοποίηση Κειμένου

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...