Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα όταν στο galaxy s έβαλα cyanogen 4.x. Θυμάμαι ότι η λύση ήταν να περάσω μια stock Rom (οπότε λύθηκε το πρόβλημα) και μετά να φλασαρω 2 φορές την cyanogenn, την μια μετά την άλλη (οπότε δεν επανεμφανίστηκε το πρόβλημα).

...Όμως έτσι πρόσεξε μην χάσεις εγγύηση, ίσως αν δεν έχεις φλασαρει και δεν είσαι root να είναι καλύτερα να πας service

 

Δεν εχω κανει ποτε root.αυτο σκεφτομαι κ εγω.εννοω το σερβις γιατι μονος μου δεν βγαζω με τπτ ακρη.το προβλημα ειναι ο χρονος αναμονης μιας κ δεν βρισκομαι Αθήνα. Επισης το χρηματικο παιζει ρολο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε γνωρίζω. . .

 

Αγορασμένο απο Ελλάδα απο γνωστό ιντερνετικο κατάστημα και οχι μονο. ;)

 

Πάντως κάποια ουσιαστική αλλαγή δεν βλέπω. . .

 

Edit: Εμφανίστηκε εικονίδιο-εφαρμογή, "Βιβλία Play"

 

Update για το books store.

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση φασματος μου λεει οτι το Ν7100DDDMG1 ειναι απο την Ινδια.ενημερωση Ινδιας η κατι τετοιο.Απο ενα googlαρισμα το βρηκα στο xda developers.τι θα μπορουσα να κανω γιαυτο; σερβις στην samsung;
Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση φασματος μου λεει οτι το Ν7100DDDMG1 ειναι απο την Ινδια.ενημερωση Ινδιας η κατι τετοιο.Απο ενα googlαρισμα το βρηκα στο xda developers.τι θα μπορουσα να κανω γιαυτο; σερβις στην samsung;

 

Θα σε απογοητεύσω αλλα απο την στιγμη που δεν ειναι ευρωπαικο το κινητο σου δεν σε καλυπτει η samsung hellas.Εισαι το δευτερο κρουσμα απο χθες που εξ αιτιας του update φανερωνεται με ινδικο τηλεφωνο.Μηπως θα επρεπε να αναφερθουν τα μαγαζια που τα πηρατε και να μην "κανουμε τα στραβα ματια" σε αυτην την περιπτωση? Γιατι δεν νομιζω να πηρατε εις γνωση σας ασιατικο τηλεφωνο απο σκρουτζομαγαζα

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ειπαν τα "παιδιά" οτι ειναι "Ινδικό" αλλα δεν αντιμετωπίζω καποιο πρόβλημα. . .

 

Γιατι το γραφεις αυτό;

 

Πχ εμενα ειναι αγορασμένο απο μενα απο το birth phone. . .

 

 

Πριν την ενημέρωση. . .

 

http://i913.photobucket.com/albums/ac335/johnovelix/Screenshot_2013-07-22-17-47-08_zps6e1e1aed.png

 

 

Μετα την ενημέρωση. . .

 

http://i913.photobucket.com/albums/ac335/johnovelix/Screenshot_2013-07-22-17-55-21_zpsd567d956.png

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο πραγμα γραφει φιλε μου κ μενα.Απο το birdphone το αγορασα κ εγω.υπαρχει κατι που μπορει να γινει τωρα; εννοω μπορω να το κανω κατι μονος μου; καποιος οδηγος κατι;
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο πραγμα γραφει φιλε μου κ μενα.Απο το birdphone το αγορασα κ εγω.υπαρχει κατι που μπορει να γινει τωρα; εννοω μπορω να το κανω κατι μονος μου; καποιος οδηγος κατι;

 

Downgrade δεν μπορει να γινει σε αυτην την περιπτωση; απο το birdphone μου ειχαν πει οτι υπαρχει κανονικα εγγυηση κ πιανετε κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Ovelix ρώτησες την smartec και σου είπαν ότι καλύπτετε από εγγύηση?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα ειναι καθαρα για καλυψη της συσκευης απο την εδω αντιπροσωπεια στα πλαίσια της διετους εγγυησης, γιατι διαφορετικα παει αλλου το πραγμα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτο το μαγαζί είχε φάει πάλι κράξιμο με το σ3 ....αλλά βλέπω μυαλό δεν βάλανε ακόμα.Εαν όντως είναι ινδικό εγγύηση δεν υπαρχει.Ευχομαι καλά ξεμπερδέματα στα παιδιά...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως,σε μη ευρωπαικες συσκευες και δη ασιατικες στη περιπτωση των παιδιων τοτε εγγυηση εδω γιοκ!

Παντως αν ισχυει αυτο ειναι οντως απαραδεκτο οπως και εμενα πριν 1 χρονο που μου ειχε στειλει αλλο e shop συσκευη απο ινδονησια αν θυμαμαι καλα και δε την επαιρνε και πισω μεχρι που τον απειλησα με δικηγορο και εστειλε ανθρωπο δικο του και τη πηρε και μου εδωσε τα λεφτα αμεσως.

Για αυτο προσοχη παιδια και να τα λεμε αμεσως αυτα προς γνωση και συμμορφωση!;)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ρε παιδια.Τι αλλο μπορει να γινει τωρα?Παει για πεταμα το τηλεφωνο?Δεν μπορει να βρεθει καποια λυση του στυλ unlock η κατι τετοιο?Να μιλησω αυριο με την samsung να δω τι γινεται?θα μιλησω και με το birdphone και να δω τι ακρη θα βγαλω.Αν κ αυτο που θα ηθελα θα ηταν να μην ανακατευτει κανεις κ με μια καινουρια ρομ η κατι τετοιο να λυθει κι ας μην υπαρξει εγγυηση.Ουτως η αλλως δεν υπαρχει εγγυηση.Τι λετε να κανω?ακουω γνωμες.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω επίσης ινδικό, είχα τηλεφωνήσει αμέσως μόλις το πήρα (Ιανουάριο) στην Samsung και αφού τους έδωσα το IMEI, μου είπαν ότι προορίζεται για την Ευρωπαϊκή αγορά και συνεπώς καλύπτεται κανονικά από την εγγύηση. Προτείνω ο φίλος να κάνει το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Ινδικό που προορίζεται για ευρωπαϊκή αγορά...κάπως κουφό μου κάνει.Ας δώσει ΙΜΕΙ όμως μήπως και είναι τυχερός.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

το τηλ το πηρα Ιανουαριο μαζι με εναν φιλο μου.ο φιλος μου τοτε ειχε παρει τηλ κ ειχε δωσει το ΙΜΕΙ του και του ειχαν πει οτι προοριζετε για την Ευρωπαικη αγορα αλλα για την Τσεχια αν δεν κανω λαθος.Εγω το πρωι θα παρω τηλεφωνο την samsung και θα δω τι μπορει να γινει.Αν μπορουν να μου διορθωσουν την βλαβη κι ας επιβαρυνθω θα το κανω.Κριμα ειναι να το αφησω ετσι το τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

το τηλ το πηρα Ιανουαριο μαζι με εναν φιλο μου.ο φιλος μου τοτε ειχε παρει τηλ κ ειχε δωσει το ΙΜΕΙ του και του ειχαν πει οτι προοριζετε για την Ευρωπαικη αγορα αλλα για την Τσεχια αν δεν κανω λαθος.Εγω το πρωι θα παρω τηλεφωνο την samsung και θα δω τι μπορει να γινει.Αν μπορουν να μου διορθωσουν την βλαβη κι ας επιβαρυνθω θα το κανω.Κριμα ειναι να το αφησω ετσι το τηλεφωνο

Φίλε μου δεν νομίζω να έχεις θέμα με την εγγύηση. Πολλά παιδιά με ινδικό έδωσαν το imei στη Samsung και το κινητό καλυπτόταν από εγγύηση κανονικά. Ίσως κάποιες παρτίδες στέλνουν και στην Ευρώπη καλύπτοντας πχ αυξημένη ζήτηση (σημειώνοντας τα imei).

Link to comment
Share on other sites

Ovelix ρώτησες την smartec και σου είπαν ότι καλύπτετε από εγγύηση?

 

 

Οχι δεν το εχω κανει...

 

Τωρα ομως που με "μπριζώσατε" θα το κανω οσονούπω και θα σας ενημερωσω... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το εχω κανει...

 

Τωρα ομως που με "μπριζώσατε" θα το κανω οσονούπω και θα σας ενημερωσω... ;)

 

Για καντο ρε σι,και ελπίζω με το καλό να έχουν δίκιο τα παιδιά για τις παρτιδες.Και να μην υπαρχει πρόβλημα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγγνώμη αλλά αφού αγοράστηκε από την ελλάδα δεν υποχρεούται το κατάστημα από όπου το αγόρασες να σου δώσει εγγύηση? Δηλαδή ακόμα και η Samsung να μην το καλύπτει, το κατάστημα δεν είναι υποχρεωμένο από το νόμο να σε καλύψει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.προσπαθω σημερα να επικοινωνησω με την samsung κ δεν γινεται τπτ.τα τηλ που εχει δεν δουλευουν.εχετε καποιο αλλο τηλ μηπως κ βγαλω ακρη; 5 ημέρες ταλαιπωρουμε ετσι.ελεος πια.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.προσπαθω σημερα να επικοινωνησω με την samsung κ δεν γινεται τπτ.τα τηλ που εχει δεν δουλευουν.εχετε καποιο αλλο τηλ μηπως κ βγαλω ακρη; 5 ημέρες ταλαιπωρουμε ετσι.ελεος πια.

.

 

Μίλα κατευθείαν με τη Smartec στο 210 58 20 000. Είναι το επίσημο service της Samsung.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μιλησα και μου ειπαν το ΙΜΕΙ οτι ειναι απο Ολλανδία. Τωρα που κολλαει η Ολλανδία με την ενημερωση Ινδιας δεν ξερω.Καποιος μου ειπε να περασω γερμανικη η γαλλικη ρομ και θα διορθωθει το προβλημα.Ισχυει αυτο;Αλλιως το πακεταρω και το στελνω στην Ροδο που ειναι το κοντινότερο σερβις απο εμενα.
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση βασικού φάσματος είναι το modem, μη μπερδεύεστε... Δεν έχει να κάνει αν είναι ευρωπαϊκό, όλες οι τελευταίες αναβαθμίσεις πήραν αυτό το modem... Φίλε μου μπορείς να κατεβάσεις ενα οποιοδήποτε ευρωπαϊκό firmware απο το sammobile και να δοκιμάσεις μήπως λυθεί το πρόβλημα σου.... Εμένα είναι γερμανικό το τηλέφωνο και όταν το είχα πάει για service φορούσα γαλλικό.... Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι στον δρόμο και δεν μπορώ να σου στείλω οδηγό για να περάσεις ένα μαμα firmware... Αν μπορεί κάποιος άλλος ας βοηθήσει....
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός για το πως να περάσεις επίσημο firmware ειναι εδω.

 

Να σημειώσω ότι υπήρξαν κάποιες παρτίδες που αγοράστηκαν από κάποιο συγκεκριμένο μαγαζί στο skroutz και φορούσαν επάνω firmware της Ινδίας ενώ τα τηλέφωνα προοριζόταν για διάφορες χώρες τις ευρωπαϊκής ένωσης ,και συνεπώς καλυπτόταν απο εγγύηση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...