Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά πάντως πιστεύω ότι η samsung τα σκ@τωσε στις τελευταίες 2 αναβαθμίσεις και ακόμα δεν ήρθε η 4.2.2...

 

Μάλλον μας ωθεί με το τρόπο της στο note 3... :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε Παρη αυτό ήταν. Εφερα την εφαρμογη goggle +στην εργοστασιακή της έκδοση και πάτησα και το ανενεργό πριν ακόμη δώ την συμβουλή σου και όντως η μπαταρία επέστρεψε στις επιδόσεις της.επειδη δεν ήξερα ποιο από τις δυο ρυθμίσεις έπαιξε ρόλο στην παλιά γνώριμη αυτονομία τωρα με την απάντηση σου ξέρω και δεν την ξαναπαθαινω.οσο για την καρτέλα ρυθμίσεων για την επαναφορα του τηλ.εχω ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις που δειχνεις που οπως προειπα απο τις 4 επαναφορες οι 2 λειτούργησαν οπως έπρεπε δηλ η συσκευη κατεβάζε τις εφαρμογές μου απο μόνο του.τελοσπαντον σε ευχαριστω για τις απαντήσεις σου

Δυστυχως τρεχει πολύ σαβουρα απο πισω απο default και θελει γερό καθάρισμα, θα δεις το κινητο και θσ παρει αναπνοη σε ολα.

 

 

 

 

 

 

Προσωπικά πάντως πιστεύω ότι η samsung τα σκ@τωσε στις τελευταίες 2 αναβαθμίσεις και ακόμα δεν ήρθε η 4.2.2...

 

Μάλλον μας ωθεί με το τρόπο της στο note 3... :p

Ασε Γιωργο γιατι αυτη η εταιρεία λειτουργεί πολύ ανορθοδοξα και δεν θελω ουτε να το σκέφτομαι. ...

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ασε Γιωργο γιατι αυτη η εταιρεία λειτουργεί πολύ ανορθοδοξα και δεν θελω νσ το σκέφτομαι. ...

 

Πάρη δεν είμαστε χθεσινοί στα κινητά... Tο έχει ξανακάνει η Samsung... Να τα βράσω τα full updates άμα είναι να συμπεριφέρεσαι έτσι... Και δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα γίνει στην 4.2.2... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πάρη δεν είμαστε χθεσινοί στα κινητά... Tο έχει ξανακάνει η Samsung... Να τα βράσω τα full updates άμα είναι να συμπεριφέρεσαι έτσι... Και δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα γίνει στην 4.2.2... :wacko:

 

Μακάρι να κάνουμε λάθος και να μην το καψει το νοτελι, εχει να καψει το s3 πρώτα (σιγουρο αυτο) και ισως τη γλυτώσουμε εμεις. Θα δειξει....

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να κάνουμε λάθος και να μην το καψει το νοτελι, εχει να καψει το s3 πρώτα (σιγουρο αυτο) και ισως τη γλυτώσουμε εμεις. Θα δειξει....

 

Θα μείνουμε εδώ με αυτή την έκδοση. Σιγά!

 

Edit πριν λίγο το τηλέφωνο κόλλησε μετα απο εκαθαριση μνημης.

Εντάξει έφτασα στο σημείο να βγάλω μπαταρία για να ανοίξει πάλι.

Δεν ξέρω γιατί έγινε αυτό. Δεν ειζα πειράξει κάτι αλλο. Κρίμα. Σπαστηκα λιγάκι. :thumbdown:

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Θα μείνουμε εδώ με αυτή την έκδοση. Σιγά!

 

Edit πριν λίγο το τηλέφωνο κόλλησε μετα απο εκαθαριση μνημης.

Εντάξει έφτασα στο σημείο να βγάλω μπαταρία για να ανοίξει πάλι.

Δεν ξέρω γιατί έγινε αυτό. Δεν ειζα πειράξει κάτι αλλο. Κρίμα. Σπαστηκα λιγάκι. :thumbdown:

Κι εγώ μετά τα τελευταία 2 update έχω κάτι κολληματάκια και FC που δεν τα είχα. Βέβαια, όλα τα έχω κάνει από πάνω, χωρίς hard reset, αλλά μετά το μεγάλο της 4.1.2 δεν είχα θέματα. Με τα 2 μικρά παρατήρησα τέτοιου είδους κολλήματα. Έλεγα να κάνω με την 4.2.2 hard reset αλλά δεν βλέπω να το γλιτώνω αν την αργήσουν.

Ελπίζω, όποτε κι αν την δώσουν, να κάνουν σωστή δουλειά όπως αρμόζει σε μια συσκευή σαν το Note.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μετά τα τελευταία 2 update έχω κάτι κολληματάκια και FC που δεν τα είχα. Βέβαια, όλα τα έχω κάνει από πάνω, χωρίς hard reset, αλλά μετά το μεγάλο της 4.1.2 δεν είχα θέματα. Με τα 2 μικρά παρατήρησα τέτοιου είδους κολλήματα. Έλεγα να κάνω με την 4.2.2 hard reset αλλά δεν βλέπω να το γλιτώνω αν την αργήσουν.

Ελπίζω, όποτε κι αν την δώσουν, να κάνουν σωστή δουλειά όπως αρμόζει σε μια συσκευή σαν το Note.

 

Παιδιά η Samsung το έχει παρακάνει με τα futures και δεν της βγαίνει άλλο.

Κινητό είναι, έχει κάποια όρια, το ότι ανεβαίνει πολύ σε hardware έχει και μειονεκτήματα μετά από κάποιο σημείο.

Αρχίζουν οι θερμοκρασίες που μπορεί να είναι φυσιολογικές, άλλα δεν παύουν να είναι ενοχλητικές και πολλά άλλα.

Μην το κάνουμε σαν την Microsoft με τα windows tablets που δεν μπορείς να τα ακουμπισεις όταν δουλεύουν στο foul οι Intel.

 

Εγώ πάντως δεν έχω αποκλείσει τι ενδεχόμενο να ξαναπαρω Note 2 στο όποιο φυσικά θα βάλω το firmware που είχα και δεν θα το κουνησω από εκεί αν η υλοποίηση είναι σαν την 4.2.2 του S4.

Έχει φτάσει η ROM να είναι 2650ΜΒ. Δηλαδή του note 3 ποσό θα είναι;

Εντάξει θα πάθαιτε με την FHD οθόνη και την κάμερα του S4 που θα μπουν και στο Note3 αλλά τι να το κάνω όταν συσκευή με τα κορυφαία benchmarks αυτή την εποχή, ανοίγει τις εφαρμογές πιο αργά απο το Note2.

 

Δεν είμαι ευχαριστημένος απο την Samsung κανει λάθη χωρις λογο εξ αιτίας του πανικού που επικρατεί απο τον βομβαρδισμό πανομοιότυπων συσκευών απο δεκάδες κατασκευαστές, και προσπαθεί να ξεχωρίσει με λάθος τρόπο.

Ας αφήσει τα "κουνηματα"και τα άχρηστα futures και ας κάνει την διαφορά με κατασκευές πιο premium.

To 4αρι πάντως είναι ότι πιο καλό έχει βγάλει σε android από ποιότητα κατασκευής και συναρμολογισης.

Πολύ στιβαρό το κούμπωμα στο πίσω καπάκι το οποίο είναι πιο ενισχυμένο και το bezel καλύτερο και πιο ανθεκτικό απο πραγματικό μέταλλο. Φαντάζομαι το Note3 πως θα είναι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μετά τα τελευταία 2 update έχω κάτι κολληματάκια και FC που δεν τα είχα. Βέβαια, όλα τα έχω κάνει από πάνω, χωρίς hard reset, αλλά μετά το μεγάλο της 4.1.2 δεν είχα θέματα. Με τα 2 μικρά παρατήρησα τέτοιου είδους κολλήματα. Έλεγα να κάνω με την 4.2.2 hard reset αλλά δεν βλέπω να το γλιτώνω αν την αργήσουν.

Ελπίζω, όποτε κι αν την δώσουν, να κάνουν σωστή δουλειά όπως αρμόζει σε μια συσκευή σαν το Note.

 

Δεν εχω το παραμικρο προβλημα μετά το τελευταίο update,εχω κανει ομως καθαρη εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Παρη αυτό ήταν. Εφερα την εφαρμογη goggle +στην εργοστασιακή της έκδοση και πάτησα και το ανενεργό πριν ακόμη δώ την συμβουλή σου και όντως η μπαταρία επέστρεψε στις επιδόσεις της.επειδη δεν ήξερα ποιο από τις δυο ρυθμίσεις έπαιξε ρόλο στην παλιά γνώριμη αυτονομία τωρα με την απάντηση σου ξέρω και δεν την ξαναπαθαινω.οσο για την καρτέλα ρυθμίσεων για την επαναφορα του τηλ.εχω ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις που δειχνεις που οπως προειπα απο τις 4 επαναφορες οι 2 λειτούργησαν οπως έπρεπε δηλ η συσκευη κατεβάζε τις εφαρμογές μου απο μόνο του.τελοσπαντον σε ευχαριστω για τις απαντήσεις σου

 

Το Google+ δεν έχει επιλογή ΑΝΕΝΕΡΓΟ αλλά μόνο ΕΠΙΒΟΛΗ ΔΙΑΚΟΠΗΣ που σημαίνει ότι αν την διακόψεις στο επόμενο restart θα ξανατρέξει.:worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το Google+ δεν έχει επιλογή ΑΝΕΝΕΡΓΟ αλλά μόνο ΕΠΙΒΟΛΗ ΔΙΑΚΟΠΗΣ που σημαίνει ότι αν την διακόψεις στο επόμενο restart θα ξανατρέξει.:worry:

 

Πατας πρωτα την καταργηση ενημερωσεων και μετα σου βγαζει ανενεργο:

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μηπως καποια λιστα (ή να φτιαχτει) με ποιες θα μπορουσαν να γινουν ΑΝΕΝΕΡΓΕΣ ωστε να μην επιρεαστει καποια βασικη λειτουργια της συσκευης..........

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Eγώ απανεργοποίησα το Hangouts, το Google+ και το ChatOn. Δεν μου χρειάζονται τέτοιες βλ@κείες.:lol:

 

Σταγονα στον ωκεανο αυτα που εβγαλες, εχει πολυυυ σαβουρα μεσα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάθησα να το ψάξω γιατί βαριέμαι. :p Εχεις κάποια να μας προτείνεις;:p

 

Εδω μπορειτε να δειτε τι εχω βγαλει χωρις να χρειαζεται ρουτ, εχω απεγκαταστησει και αρκετες άλλες αλλα θελει ρουταρισμα http://db.tt/huKi5m3O

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να προτρέψω κανέναν να κουνηθεί από την "μαμά" εγκατάσταση, το θέμα που συζητιέται από χτες εδώ είναι μια από τις απαντήσεις γιατί αρκετοί από εδώ μέσα δεν καλυπτόμαστε από την stock rom και προβαίνουμε σε εγκαταστάσεις custom roms.

 

Με την εγκατάσταση μιας "καθαρής" rom όπως η sotmax ή η revolution hd, ο χρήστης ξεκινά από μια απείρως "καθαρότερη" βάση, έχοντας τη δυνατότητα να επιλέξει ένα πολύ μικρότερο πλήθος εφαρμογών στην αρχική εγκατάσταση.

 

Όσον αφορά στο μέγεθος της rom του note 2, ερχόμενος από το nexus s και το galaxy nexus (δηλαδή καθαρά γκουγκλόφωνα), ήταν το πρώτο πράγμα που με εντυπωσίασε αρνητικά. Η μέση custom rom που κατεβάζω για εγκατάσταση έχει μέγεθος zip γύρω στο 1 gb όταν μια μέση φορτωμένη rom του galaxy nexus είναι zip των 200mb.

 

Από την άλλη, όντας μέχρι σήμερα ορκισμένος υποστηρικτής του vanilla android, δεν μπορώ να μην παραδεχτώ ότι το android που μας δίνει η samsung γα το note 2, με εξαίρεση το bloatware που συζητάμε παραπάνω, είναι μια από τις καλύτερες υλοποιήσεις που έχω χρησιμοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θελω να μπω και εγω στον κοσμο του note 2 εχω βρει ενα μεταχειρισμενο στα 320 ευρω αξιζει το κοπο?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θελω να μπω και εγω στον κοσμο του note 2 εχω βρει ενα μεταχειρισμενο στα 320 ευρω αξιζει το κοπο?

 

Αξίζει αλλα με λιγα παραπάνω παίρνεις καινούργιο. Αν βέβαια το μεταχειρισμενο ξέρεις οτι ειναι πενα εχει καλώς

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει αλλα με λιγα παραπάνω παίρνεις καινούργιο. Αν βέβαια το μεταχειρισμενο ξέρεις οτι ειναι πενα εχει καλώς

 

εχει κατι μικροφθορες προτιμοτερο μαλλον ειναι καινουργιο τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

εχει κατι μικροφθορες προτιμοτερο μαλλον ειναι καινουργιο τι λετε?

 

Η τιμή καινούργιου εχει φτάσει στα 394 €

Είναι μία διαφορά αξιοσημείωτη. Αυτές οι μικροφθορες που λες εμένα θα με χαλαγαν και θα προτιμούσα καινούργιο. Είναι δική σου απόφαση και της τσέπης σου.

Τσέκαρε και εδω που ενημερώνουν τα παιδιά για τυχόν μειώσεις στις τιμες κλπ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=347426

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εννοειται να το παρεις καινουργιο.Δυστυχως οι πωλητες δεν εχουν την αισθηση της αγορας.Θελουν να το πουλησουν παραπανω.Μια συσκευη απο τη 1η κιολας μερας χανει περιπου 20-30% της τιμης της.Και καθε χρονο αλλο 15% περιπου.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εννοειται να το παρεις καινουργιο.Δυστυχως οι πωλητες δεν εχουν την αισθηση της αγορας.Θελουν να το πουλησουν παραπανω.Μια συσκευη απο τη 1η κιολας μερας χανει περιπου 20-30% της τιμης της.Και καθε χρονο αλλο 15% περιπου.

 

Δεν νομίζω ότι εννοείτε τίποτα, κάνε λίγο τα μαθηματικά σου. ένα μεταχειρισμένο με αξία αγοράς 650 -25% είναι 490 ευρώ, με το σκεπτικό σου.

Η τιμή αγοράς όμως μεταβάλλεται, έτσι αν κοιτάς το skroutz και το βρεις 394 -25% είναι 295, πολύ κοντά στην τιμή που το βρήκε ο φίλος.

Εάν έχει τώρα μια 2η θήκη ή και μια sd ή είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας με απόδειξη για παράδειγμα είναι μιά χαρά η τιμή που του το δίνει. Γλιτώνει 70 + ευρώ. για κάποιους δεν είναι λίγο το ποσό.

Edited by javaj
Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζετε με ποιον τροπο θα βγαλω τη συντομευση επαφης ενος φιλου μου,που εχω αφησει στην οθονη σαν τετραγωνακι και φαινεται??ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...