Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημέρα παιδια

 

Ευτηχης κατοχος πλεον (μετα απο χρονια συμβιωση με Iphonia) ειπα να κανω την αλλαγη και δεν το μετανιωσα.

 

Το πηρα απο kaizer shop (ομονοια) και τα ελληνικά παίζουν κανονικα με το spen out of the box.

 

Εχει κανεις ιδέα πως βρισκω απο ποια χωρα ειναι (λογικα ειναι hungary εφοσον αυτο γραφει το βιβλιαρακι μεσα) ...πατωντας *#1234# μου βγαζει τα εξης αν βοηθαει

 

AP:N7100XXALJ1

CP:N7100XXALIH

CSC:N7100OXXALJ1

 

Θεωρώ οτι δεν θα έχω προβλημα με εγγυηση εφοσον μου τυπωσαν το imei στην αποδειξη τα παιδια εκει....

 

Με συγχωρέιτε που το κάνω double post εδώ αλλα μου κάνει εντύπωση που δεν έχει λεχθεί οτι η ουγγρικη version δουλεύει το spen στα ελληνικά. (αν ειναι η ουγγρική και δεν κάνω λαθος).

 

Επι του θέματος...τι κερδίζω αν το flasharo στην ελληνική rom? Θα περνει τα OTA updates αν μείνω Stock?

 

Sorry αλλα εχω μπερδευτει λιγο με τις εκδοσεις και τι κερδιζουμε/χάνουμε αν τα έχουμε stock.

 

(το kies να το βάλω στο Pc ή να μην ασχοληθώ?)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλημέρα παιδια

 

Ευτηχης κατοχος πλεον (μετα απο χρονια συμβιωση με Iphonia) ειπα να κανω την αλλαγη και δεν το μετανιωσα.

 

Το πηρα απο kaizer shop (ομονοια) και τα ελληνικά παίζουν κανονικα με το spen out of the box.

 

Εχει κανεις ιδέα πως βρισκω απο ποια χωρα ειναι (λογικα ειναι hungary εφοσον αυτο γραφει το βιβλιαρακι μεσα) ...πατωντας *#1234# μου βγαζει τα εξης αν βοηθαει

 

AP:N7100XXALJ1

CP:N7100XXALIH

CSC:N7100OXXALJ1

 

Θεωρώ οτι δεν θα έχω προβλημα με εγγυηση εφοσον μου τυπωσαν το imei στην αποδειξη τα παιδια εκει....

 

Με συγχωρέιτε που το κάνω double post εδώ αλλα μου κάνει εντύπωση που δεν έχει λεχθεί οτι η ουγγρικη version δουλεύει το spen στα ελληνικά. (αν ειναι η ουγγρική και δεν κάνω λαθος).

 

Επι του θέματος...τι κερδίζω αν το flasharo στην ελληνική rom? Θα περνει τα OTA updates αν μείνω Stock?

 

Sorry αλλα εχω μπερδευτει λιγο με τις εκδοσεις και τι κερδιζουμε/χάνουμε αν τα έχουμε stock.

 

(το kies να το βάλω στο Pc ή να μην ασχοληθώ?)

 

Οντως Ουγγαρέζικη δείχνει ότι είναι.

Εφόσον δεν έχεις σκοπό να ρουτάρεις και να φλασάρεις, άστο πρός το παρών όπως είναι. Ετσι κι αλλιως σου δουλεύουν ολα.

Αν αργότερα δεις ότι αρχει το update σε 4.1.2 περνάς όποια βγεί πρώτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φιλε te salat μπορεις να καταλαβεις την χωρα προελευσης απο το κουτι χωρις να το ανοιξεις μεσω imei?Αν ναι γνωριζεις το γαλλικο τι μορφης ειναι?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδια

 

Ευτηχης κατοχος πλεον (μετα απο χρονια συμβιωση με Iphonia) ειπα να κανω την αλλαγη και δεν το μετανιωσα.

 

Το πηρα απο kaizer shop (ομονοια) και τα ελληνικά παίζουν κανονικα με το spen out of the box.

 

Εχει κανεις ιδέα πως βρισκω απο ποια χωρα ειναι (λογικα ειναι hungary εφοσον αυτο γραφει το βιβλιαρακι μεσα) ...πατωντας *#1234# μου βγαζει τα εξης αν βοηθαει

 

AP:N7100XXALJ1

CP:N7100XXALIH

CSC:N7100OXXALJ1

 

Θεωρώ οτι δεν θα έχω προβλημα με εγγυηση εφοσον μου τυπωσαν το imei στην αποδειξη τα παιδια εκει....

 

Με συγχωρέιτε που το κάνω double post εδώ αλλα μου κάνει εντύπωση που δεν έχει λεχθεί οτι η ουγγρικη version δουλεύει το spen στα ελληνικά. (αν ειναι η ουγγρική και δεν κάνω λαθος).

 

Επι του θέματος...τι κερδίζω αν το flasharo στην ελληνική rom? Θα περνει τα OTA updates αν μείνω Stock?

 

Sorry αλλα εχω μπερδευτει λιγο με τις εκδοσεις και τι κερδιζουμε/χάνουμε αν τα έχουμε stock.

 

(το kies να το βάλω στο Pc ή να μην ασχοληθώ?)

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας, πρόβλημα με την εγγύηση δεν θα έχεις κανένα ελληνική rom δεν χρειάζεται να φλασαρεις μιας και σου αναγνωρίζει ελληνικά το spen, τα updates θα τα έχεις κανονικά με το kies μην ασχολείσαι δεν αξίζει.

Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

Φιλε te salat μπορεις να καταλαβεις την χωρα προελευσης απο το κουτι χωρις να το ανοιξεις μεσω imei?Αν ναι γνωριζεις το γαλλικο τι μορφης ειναι?

 

Οχι δεν μπορείς χωρις να ανοίξει το κουτι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

σημερα εγινε το εξης...

Απο το πρωι 8.00 ξεκινησα απο το σπιτι με 66% μπαταρια.

 

τωρα εχω ακομα 51%!!!!!!!!!!!

αποκλειστικα με whatsapp/κλησεις/ μαιλ.

 

δεν εχω λογια.Το καλυτερο κινητο που εχω παρει τα τελευταια 5 χρονια.

Υπαρχει τροπος να βαλουμε το swiftkey/flow και εμεις;δεν μου αρεσουν τα πληκτρολογια του κινητου.

Καποιος το δουλευει με swype?

δεν εχω δοκιμασει να το εγκαταστησω καν

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι έχω την εντύπωση ότι η τελευταία 4.1.1 σε σχέση με την 4.2.1 είναι πιο σταθερή και πιο γρήγορη...

Δεν ξέρω εσείς τι πιστεύετε???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

σημερα εγινε το εξης...

Απο το πρωι 8.00 ξεκινησα απο το σπιτι με 66% μπαταρια.

 

τωρα εχω ακομα 51%!!!!!!!!!!!

αποκλειστικα με whatsapp/κλησεις/ μαιλ.

 

δεν εχω λογια.Το καλυτερο κινητο που εχω παρει τα τελευταια 5 χρονια.

Υπαρχει τροπος να βαλουμε το swiftkey/flow και εμεις;δεν μου αρεσουν τα πληκτρολογια του κινητου.

Καποιος το δουλευει με swype?

δεν εχω δοκιμασει να το εγκαταστησω καν

 

Δημήτρη τα εχω δοκιμάσει όλα στο Note2. Ετσι κι αλλιώς τα έχω αγοράσει για προηγούμενες συσκευές.

Το θέμα του S-Pen δεν λύνεται και το χρειάζομαι οπωσδήποτε.

 

Τελευταία δοκίμασα το beta swype που διαθέτει αναγνώριση γραφής.

Όμως εκτός ότι δεν κάνει σωστή αναγνώριση δεν φαίνεται ολη η λέξη καθως γράφεις και δεν ξέρεις τι εχει αναγνωρίσει και τι οχι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο μαχη με τον εαυτο μου κ λιγο με την συζηγο καταφερα κ εκανα την μεγαλη αλλαγη για μενα απο το iphone 5 το Νοτε 2:)

Εξακολουθω να χρησιμοποιω προιοντα της Apple αφου εχω λαπτοπ κλπ αλλα με το κινητο χρειαζομουν αλλαγη! Απο μια πλευρα αυτα που ηθελα τα εκανα μεν με το αλλο αλλα καπου με κουρασε.Το αφησα στη συζηγο κ μετα απο διαβασμα εδω μεσα εγινα κατοχος του Νοτε 2 αλλα κ ειναι η πρωτη μου φορα που μπαινω στον κοσμο του Android.:) Επισης διαβασα κ τον οδηγο του Elthis k προχωρησα σε ροοτ περισσοτερο για να αφαιρεσω καποια πραγματα που δεν χρειαζομαι.

Για οτι αλλη απορια θα σας ενοχλησω!:)

 

Τελικα παρολο που ειναι δυσκολη η αλλαγη στην <<αλλη>> πλευρα αξιζει με τα χιλια πιστευω!

 

Αυτα προς το παρον απο μενα κ απο την κρυα Αυστρια!

 

Φιλικα,

 

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο μαχη με τον εαυτο μου κ λιγο με την συζηγο καταφερα κ εκανα την μεγαλη αλλαγη για μενα απο το iphone 5 το Νοτε 2:)

Εξακολουθω να χρησιμοποιω προιοντα της Apple αφου εχω λαπτοπ κλπ αλλα με το κινητο χρειαζομουν αλλαγη! Απο μια πλευρα αυτα που ηθελα τα εκανα μεν με το αλλο αλλα καπου με κουρασε.Το αφησα στη συζηγο κ μετα απο διαβασμα εδω μεσα εγινα κατοχος του Νοτε 2 αλλα κ ειναι η πρωτη μου φορα που μπαινω στον κοσμο του Android.:) Επισης διαβασα κ τον οδηγο του Elthis k προχωρησα σε ροοτ περισσοτερο για να αφαιρεσω καποια πραγματα που δεν χρειαζομαι.

Για οτι αλλη απορια θα σας ενοχλησω!:)

 

Τελικα παρολο που ειναι δυσκολη η αλλαγη στην πλευρα αξιζει με τα χιλια πιστευω!

 

Αυτα προς το παρον απο μενα κ απο την κρυα Αυστρια!

 

Φιλικα,

 

Γιαννης

 

Καλορίζικο φίλε μου.

Με λίγο διάβασμα θα τα βρεις όλα. Η βίβλος ειναι κομπλε. Επίσης οτι θέλεις εδω είμαστε.

Θα σε συμβούλευα επισης να κάνεις οτι κι εγώ την πρώτη φορα που εγκατέλειψα το iphone για το πρώτο galaxy.

Ξεκινα να διαβάζεις ολο το thread και όποιο ποστ εχει κατι ενδιαφέρον καντο bookmark σ ενα φάκελο ξεχωριστό που θα τον ονομασεις Note.

Μετά τα βρίσκεις εύκολα και παίρνεις τις πληροφορίες που χρειάζεσαι.

Αν και τα περισσότερα ποστ αφορούν το πόσο είναι ικανοποιημενοι οι χρήστες.

Αυτα απο την ζεστή Αίγυπτο :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

σημερα εγινε το εξης...

Απο το πρωι 8.00 ξεκινησα απο το σπιτι με 66% μπαταρια.

 

τωρα εχω ακομα 51%!!!!!!!!!!!

αποκλειστικα με whatsapp/κλησεις/ μαιλ.

 

δεν εχω λογια.Το καλυτερο κινητο που εχω παρει τα τελευταια 5 χρονια.

Υπαρχει τροπος να βαλουμε το swiftkey/flow και εμεις;δεν μου αρεσουν τα πληκτρολογια του κινητου.

Καποιος το δουλευει με swype?

δεν εχω δοκιμασει να το εγκαταστησω καν

 

Δημητρη βαλε swiftkey. Απλα ειναι μαγικο και μετα απο κανα 2 εβδομαδες χρησης θα πατας στην... τυχη κουμπια και θα εμφανιζεται αυτο που θες. Trust me ;)

Οσο για το κινητο, τι να πεις.

Ειναι υπερανω καθε συγκρισης...

@Te_Salat

Κωστα δε μπορεις να πεις, σε ψησαμε ;)

Γενικα το μικροβιο του note ειναι αγιατρευτο.

Εχω το Ν10 κι ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, αλλα δεν παυει να μου λειπει η... γραφιδα του 10.1

Αν δεν ειχε αυτη την αναλυση (1280Χ800) που με κουραζε, δεν θα το αλλαζα κι αυτο με τιποτα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου.

Με λίγο διάβασμα θα τα βρεις όλα. Η βίβλος ειναι κομπλε. Επίσης οτι θέλεις εδω είμαστε.

Θα σε συμβούλευα επισης να κάνεις οτι κι εγώ την πρώτη φορα που εγκατέλειψα το iphone για το πρώτο galaxy.

Ξεκινα να διαβάζεις ολο το thread και όποιο ποστ εχει κατι ενδιαφέρον καντο bookmark σ ενα φάκελο ξεχωριστό που θα τον ονομασεις Note.

Μετά τα βρίσκεις εύκολα και παίρνεις τις πληροφορίες που χρειάζεσαι.

Αν και τα περισσότερα ποστ αφορούν το πόσο είναι ικανοποιημενοι οι χρήστες.

Αυτα απο την ζεστή Αίγυπτο :)

 

Te_Salat σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου! Θα την εφαρμοσω! Οντως χρειαζεται αρκετο διαβασμα κ απο οσο εχω διαβασει μεχρι τωρα

ολοι ειναι ευχαριστημενοι!:)

 

Φανταζομαι στην Αιγυπτο θα ειναι πιο ζεστη απο το κρυο που εχει εδω πανω:)

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη βαλε swiftkey. Απλα ειναι μαγικο και μετα απο κανα 2 εβδομαδες χρησης θα πατας στην... τυχη κουμπια και θα εμφανιζεται αυτο που θες. Trust me ;)

Οσο για το κινητο, τι να πεις.

Ειναι υπερανω καθε συγκρισης...

@Te_Salat

Κωστα δε μπορεις να πεις, σε ψησαμε ;)

Γενικα το μικροβιο του note ειναι αγιατρευτο.

Εχω το Ν10 κι ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, αλλα δεν παυει να μου λειπει η... γραφιδα του 10.1

Αν δεν ειχε αυτη την αναλυση (1280Χ800) που με κουραζε, δεν θα το αλλαζα κι αυτο με τιποτα...

 

Χαχα, σε έβαλα πρώτο πρώτο μέσα σε αυτούς πού μ έσπρωξαν στην αγορά.

Το swift keyboard είναι το καλύτερο για κλασική πληκτρολόγιση.

Παρόλο που είναι πιο γρήγορο από το πενάκι δεν μπορώ χωρίς αυτή την δυνατότητα.

Το είχα αγοράσει όταν βγήκε και μάλιστα ακριβούτσικο.

 

Με το γνήσιο πληκτρολόγιο

νομίζω ότι γράφω πιο γρήγορα και έχω διαθέσιμο το πενάκι.

Είναι θέμα συνήθειας. Χρησιμοποιώ την δυνατότητα swype και για πολύ συνθέτες λεξεις την αυτόματη πρόβλεψη.

Με το πενάκι γράφω κυρίως σημειώσεις που περιέχουν σχήματα και διαγράμματα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, σε έβαλα πρώτο πρώτο μέσα σε αυτούς πού μ έσπρωξαν στην αγορά.

Το swift keyboard είναι το καλύτερο για κλασική πληκτρολόγιση.

Παρόλο που είναι πιο γρήγορο από το πενάκι δεν μπορώ χωρίς αυτή την δυνατότητα.

Το είχα αγοράσει όταν βγήκε και μάλιστα ακριβούτσικο.

 

Σε θυμάμαι τότε που σκεφτόσουν πειράματα του τύπου (μικρό κινητό + νεξους 7 κλπ) κι ευτυχως που εκανες τη σωστη κινηση.

Τωρα μονο με νοτελια σε βλεπω να παιζεις (κι οχι τιποτα αλλο, αλλα βλεπω προς την ανοιξη και κανα full hd 10.1 να τρελαθουμε) ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε θυμάμαι τότε που σκεφτόσουν πειράματα του τύπου (μικρό κινητό + νεξους 7 κλπ) κι ευτυχως που εκανες τη σωστη κινηση.

Τωρα μονο με νοτελια σε βλεπω να παιζεις (κι οχι τιποτα αλλο, αλλα βλεπω προς την ανοιξη και κανα full hd 10.1 να τρελαθουμε) ;)

 

Καλό το 10.1 αλλά βολεύτηκα χωρίς ταμπλέτα. Το Note με καλύπτει. Έχω το macbook 13 δίπλα μου σε sleep οπότε αν θέλω κάτι πάω σε αυτό. Προσπαθώ να περιορισω τα έξοδα γιατί μας τα παίρνει χοντρά η εφορία. Όλα τα διαθέσιμα για gadgets πάνε εκεί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμίτες.

Πρόσφατα αγόρασα και εγώ το αγαπημένο phablet όλων εδώ μέσα.

Προέρχομαι από το galaxy s με το οποίο ήμουν εξαιρετικά ευχαριστημένος αλλά πλέον φαινόταν λίγο "γερασμένο"

Ως τώρα μόνο θετικά σχόλια έχω να κάνω.

Η οθόνη, η ταχύτητα, η κάμερα όλα τέλεια.

Όμως πριν από λίγο ανακάλυψα μια πολύ μικρή μαύρη κουκκίδα στην οθόνη σταθερή στο ίδιο σημείο είτε σε portrait ή σε landscape που δεν φεύγει με το καθάρισμα.

Μοιάζει να είναι καμένο pixel.

Το ξέρω ότι είναι ίσως αμελητέο και ουσιαστικά δε φαίνεται αλλά όταν το ξέρεις το μάτι πάει εκεί με τη μία.

Πιστεύετε ότι κατι τέτοιο καλύπτεται από την εγγύηση;

Αξίζει τον κόπο να το ψάξω;

 

Άσχετο. Όλο το κείμενο γράφτηκε με την σέρνωντας το δάκτυλο στο πληκτρολόγιο της Samsung με ακρίβεια πάνω από 90%. Εξαιρετικό θα έλεγα. Σχεδόν όσο καλό όσο και το swype. Το κακό είναι ότι δε μαθαίνει τις νέες λέξεις.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει αναγνώριση γράφης στα ελληνικά με το s pen;

Edited by gandy
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 4 ημερες εχω και εγω το ΝΟΤΕ 2 και είμαι ικανοποιημενος. Παρατηρησα ομως οτι ορισμένες φορες εντελως ξαφνικα μολις μπαινω στην αρχικη οθονη, ειναι εξαφανισμένη η πλαινη μπαρα, με τις συντομευσεις των εφαρμογων. Γνωριζει κανεις γιατι γινεται αυτο και πως να την διατηρησω μόνιμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμίτες.

Πρόσφατα αγόρασα και εγώ το αγαπημένο phablet όλων εδώ μέσα.

Προέρχομαι από το galaxy s με το οποίο ήμουν εξαιρετικά ευχαριστημένος αλλά πλέον φαινόταν λίγο "γερασμένο"

Ως τώρα μόνο θετικά σχόλια έχω να κάνω.

Η οθόνη, η ταχύτητα, η κάμερα όλα τέλεια.

Όμως πριν από λίγο ανακάλυψα μια πολύ μικρή μαύρη κουκκίδα στην οθόνη σταθερή στο ίδιο σημείο είτε σε portrait ή σε landscape που δεν φεύγει με το καθάρισμα.

Μοιάζει να είναι καμένο pixel.

Το ξέρω ότι είναι ίσως αμελητέο και ουσιαστικά δε φαίνεται αλλά όταν το ξέρεις το μάτι πάει εκεί με τη μία.

Πιστεύετε ότι κατι τέτοιο καλύπτεται από την εγγύηση;

Αξίζει τον κόπο να το ψάξω;

 

Άσχετο. Όλο το κείμενο γράφτηκε με την σέρνωντας το δάκτυλο στο πληκτρολόγιο της Samsung με ακρίβεια πάνω από 90%. Εξαιρετικό θα έλεγα. Σχεδόν όσο καλό όσο και το swype. Το κακό είναι ότι δε μαθαίνει τις νέες λέξεις.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει αναγνώριση γράφης στα ελληνικά με το s pen;

 

Φίλε μου αν θες την γνώμη μου, άσε την αναγνώριση γραφης για την ώρα και πήγαινε στο σέρβις για το καμένο πίξελ. Φίλος με Note1 είχε πάει Smarteck για το ίδιο λόγο και άλλαξαν οθόνη με τη μία. Φαντάζομαι είσαι χωρίς ρουτ και έχεις απόδειξη με imei:::

 

@salinas κρατάς πατημένο το back button για να εμφανιστεί και με τον ίδιο τρόπο φευγει.

Link to comment
Share on other sites

Καλό το 10.1 αλλά βολεύτηκα χωρίς ταμπλέτα. Το Note με καλύπτει. Έχω το macbook 13 δίπλα μου σε sleep οπότε αν θέλω κάτι πάω σε αυτό. Προσπαθώ να περιορισω τα έξοδα γιατί μας τα παίρνει χοντρά η εφορία. Όλα τα διαθέσιμα για gadgets πάνε εκεί.

 

Ετσι ειναι... πραγματικα...

ασε που -κακα τα ψεματα- οσο λιγοτερα gadgets εχεις, τοσο περισσοτερο τα εκτιμας (π.χ. με ενα καλο tablet, θα περιοριζες τη χρηση του note 2 και δεν θα εκανες την αποσβεση που θα επρεπε)...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν... Με άλλον φορτιστή (HTC) κ με άλλο καλώδιο, το τηλέφωνο καταναλώνει περισσότερο ρεύμα από αυτό πού δέχεται κατά τη φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν... Με άλλον φορτιστή (HTC) κ με άλλο καλώδιο, το τηλέφωνο καταναλώνει περισσότερο ρεύμα από αυτό πού δέχεται κατά τη φόρτιση.

 

Δεν είναι καθόλου περίεργο. Η μπαταρία του note απαιτεί 2 Ab

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα.

Σας διάβαζα από την αρχή και τελικά με note και εγώ.

Από Android γνωρίζω μιας και είμαι από galaxy s2, galaxy s3 και τελικά εδώ.

Το πήρα μεταχειρισμένο και πάνω είχε wanam 4.1.1 την τελευταία αλλά μου έκανε κάτι κουλό.

Μετά από επανεκκίνηση ότι είχα στην τελευταία δεξιά σελίδα εξαφανιζόταν.

Έβαλα omega v7.2 δηλαδή 4.1.2 και μου κάνει το ίδιο πράγμα.

Απενεργοποίησα την βοηθητική σελίδα μήπως αυτό δημιουργούσε το πρόβλημα αλλά εξακολουθεί και γίνεται.

Μετά από επανεκκίνηση η τελευταία σελίδα αδειάζει από εφαρμογές και widget, θέλω να πιστεύω ότι δεν έχει πρόβλημα η συσκευή αλλά ότι είναι κάποια ρύθμιση που δεν την έχω πάρει χαμπάρι. Οπότε αν γνωρίζει κανείς....

Κατά τα άλλα η συσκευή πετάει, απίστευτη κάμερα και εννοείτε τρομερή οθόνη.

Λίγο μεγάλο για γυναικεία χέρια και στην αρχή με πόναγε το χέρι μου αλλά μου θύμισε όταν είχα αρχίσει μαθήματα οδήγησης που με πόναγε το κουτουπιέ μου μετά από λίγο καιρό όμως είχα συνηθίσει, το ίδιο πιστεύω θα γίνει και τώρα.

Γυμναστική, δεν βλάπτει....

Και εννοείτε ότι γράφω με το στοκ πληκτρολόγιο με κύλιση και είναι απόλαυση όπως το ότι μου έχει στην ίδια οθόνη και τα νούμερα, πολύ καλό :D

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα.

Σας διάβαζα από την αρχή και τελικά με note και εγώ.

Από Android γνωρίζω μιας και είμαι από galaxy s2, galaxy s3 και τελικά εδώ.

Το πήρα μεταχειρισμένο και πάνω είχε wanam 4.1.1 την τελευταία αλλά μου έκανε κάτι κουλό.

Μετά από επανεκκίνηση ότι είχα στην τελευταία δεξιά σελίδα εξαφανιζόταν.

Έβαλα omega v7.2 δηλαδή 4.1.2 και μου κάνει το ίδιο πράγμα.

Απενεργοποίησα την βοηθητική σελίδα μήπως αυτό δημιουργούσε το πρόβλημα αλλά εξακολουθεί και γίνεται.

Μετά από επανεκκίνηση η τελευταία σελίδα αδειάζει από εφαρμογές και widget, θέλω να πιστεύω ότι δεν έχει πρόβλημα η συσκευή αλλά ότι είναι κάποια ρύθμιση που δεν την έχω πάρει χαμπάρι. Οπότε αν γνωρίζει κανείς....

Κατά τα άλλα η συσκευή πετάει, απίστευτη κάμερα και εννοείτε τρομερή οθόνη.

Λίγο μεγάλο για γυναικεία χέρια και στην αρχή με πόναγε το χέρι μου αλλά μου θύμισε όταν είχα αρχίσει μαθήματα οδήγησης που με πόναγε το κουτουπιέ μου μετά από λίγο καιρό όμως είχα συνηθίσει, το ίδιο πιστεύω θα γίνει και τώρα.

Γυμναστική, δεν βλάπτει....

Και εννοείτε ότι γράφω με το στοκ πληκτρολόγιο με κύλιση και είναι απόλαυση όπως το ότι μου έχει στην ίδια οθόνη και τα νούμερα, πολύ καλό :D

 

Καλώστην κι εδώ:)

Την Ωμέγα την έβαλες με wipe data και dalvik?

Κανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων απο το μενού των settings, ώστε να διαγραφούν τα πάντα στην εσωτερική μνήμη (εννοείται ότι θα πρέπει να κρατήσεις αντίγραφο στο υπολογιστή σου οτι δεν θέλεις να χασεις). Αν και μετα απ αυτό συνεχίζει το πρόβλημα, τοτε βάλε με odin την official.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι έκανα και τα 3 wipe αφού από 4.1.1 πήγα σε 4.1.2 το μόνο που δεν έσβησα ήταν η εσωτερική μνήμη.

Θα το κάνω λοιπόν και βλέπουμε, γιατί από ότι κατάλαβα δεν το κάνει σε κανέναν άλλο ούτε είναι θέμα κάποιας ρύθμισης....:(

Ευχαριστώ Κώστα.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...