Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ηχείο είναι απαράδεκτο...

Αφήνω όλα μου τα κινητά στο ίδιο ακριβώς σημείο όταν κάνω μπάνιο για να ακούω μουσική, χρόνια τώρα.

Το ΝΟΤΕ ΙΙ ξαφνικά έσκασε στο πάτωμα, έμεινα μ@λ@κ@ς, λέω φαντάσματα στο σπίτι!

Στην μετέπειτα έρευνα αποδείχτηκε πως το ηχείο του είναι τόσο δυνατό που με μπασάτα κομμάτια το κινητό χοροπηδάει...

Πρέπει να το κάνω βίντεο στο YouTube αυτό, τέλος.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!! Είχα βγει έξω για φαγητό και άφησα το τηλέφωνο να φορτίσει κλειστό. Μετά από 2,5 ώρες λοιπόν είναι μόλις στο 53% από το 5% που το άφησα. Τόσο αργά φορτίζει ή συμβαίνει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Είχα βγει έξω για φαγητό και άφησα το τηλέφωνο να φορτίσει κλειστό. Μετά από 2,5 ώρες λοιπόν είναι μόλις στο 53% από το 5% που το άφησα. Τόσο αργά φορτίζει ή συμβαίνει κάτι?

Πρέπει να το πας επειγόντως στο service Ευθύμη

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

@Te_salat, @GeoX

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις! Λοιπόν, επειδή μου αρέσει η φιλοσοφία του cloud και πάντα ήθελα να έχω πρόσβαση στα πάντα από παντού, μου αρέσει η ιδέα να τα έχω όλα στο Gmail και να σουτάρω το Outlook, που εδώ που τα λέμε ποτέ μου δεν συμπάθησα και γενικά δεν μου αρέσει να εξαρτιέμαι από την M$.

 

Το ερώτημα είναι αν θα μπορέσω να μεταφέρω σωστά τις επαφές απ' το Outlook στο Gmail. Να ξαναπώ ότι μιλάω για πολύ φροντισμένες επαφές με πολλές πληροφορίες η κάθε μία, όχι απλά όνομα-τηλέφωνο. Θα ήθελα να μεταφερθούν όλα χωρίς αλλοιώσεις. Θα το ψάξω και πιστεύω πως θα βρω τη λύση.

 

Όσο για το Kies (ή όπως αλλιώς λέγεται) προτιμώ να μην το βάλω στο PC αν δεν είναι απαραίτητο. Με βολεύει να έχω επαφές και ημερολόγιο στο Gmail και να γίνονται όλα στο σύννεφο. Τα τραγούδια, videos, PDFs κτλ. φαντάζομαι πως θα μπορώ να τα περνάω ρίχνοντάς τα σε συγκεκριμένα folders κατευθείαν στη συσκευή βλέποντάς την ως USB Drive (όπως κάναμε στα παλιά καλά Windows Mobile), σωστά;

 

Φιλαράκι ρίξε και μια ματια εδώ,

http://office.microsoft.com/en-us/outlook-help/export-outlook-contacts-to-google-gmail-HA001148902.aspx

έτσι το έκανα και εγώ πριν αρκετά χρονια όταν πρώτο ξεφορτώθηκα το μιλo, και έπιασα Android (HTC hero).

 

Σε γενικές γραμμές τα περνάει σωστά, αλλα για καλο κακό, ρίξε μια ματια στης πιο συχνές σου επαφές να σιγουρευτείς, και μετά στην πορεία όταν βρείς καμια επαφή που δεν είναι ok, την αλλάζεις από το τηλ...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το πας επειγόντως στο service Ευθύμη

 

Πως να παει αφου εχει μετρησει ο counter?

 

 

Επισης για κανετε το εξης τεστ με την σημερινη γαλλικη lj1.Με το wifi ανοιχτο και συνδεδεμενο δοκιμαστε να κανετε restart.Μετα το restart δουλευει κανονικα το wifi σας ή φαινεται σαν να μην μπορειτε να το ενεργοποιησετε?

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

@Te_salat: Ευχαριστώ και πάλι Κώστα. Θα το ψάξω, δεν με χαλάει αν υπάρξει κάποια μετακίνηση των πεδίων κτλ. αρκεί να μην χαθούν δεδομένα. Θα κάτσω μια μέρα να τα φτιάξω και τέλος.

 

@atsavli: Ευχαριστώ για το link, θα το ψάξω.

 

... και δώρο 48GB στο dropbox!

Thanks sammy :D

Το θέμα είναι αν τα 48 GB είναι για πάντα ή για 1-2 χρόνια... Αν είναι το δεύτερο, τότε είναι μια έξυπνη παγίδα για να σε αναγκάσει να τα σκάσεις στη Dropbox λίγο πριν "λήξουν" για να μην τα χάσεις και ξεβολευτείς...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

@Te_salat: Ευχαριστώ και πάλι Κώστα. Θα το ψάξω, δεν με χαλάει αν υπάρξει κάποια μετακίνηση των πεδίων κτλ. αρκεί να μην χαθούν δεδομένα. Θα κάτσω μια μέρα να τα φτιάξω και τέλος.

 

@atsavli: Ευχαριστώ για το link, θα το ψάξω.

 

 

Το θέμα είναι αν τα 48 GB είναι για πάντα ή για 1-2 χρόνια... Αν είναι το δεύτερο, τότε είναι μια έξυπνη παγίδα για να σε αναγκάσει να τα σκάσεις στη Dropbox λίγο πριν "λήξουν" για να μην τα χάσεις και ξεβολευτείς...

 

2 χρονια

10chrs

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να έχει πρόβλημα δηλαδή.. Θα το παρακολουθήσω αφού δεν μπορώ να το παω ακόμα λόγω counter και βλέπουμε
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να έχει πρόβλημα δηλαδή.. Θα το παρακολουθήσω αφού δεν μπορώ να το παω ακόμα λόγω counter και βλέπουμε

 

Φανταζομαι δεν ειχες καποια διακοπη ρευματος

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι δεν ειχες καποια διακοπη ρευματος

Όχι δεν είχα όσο έλειπα, θα το καταλάβαινα.. Τώρα που το άνοιξα καλά πάει πάντως.. Θα το δω και βλέπουμε, άσε που δεν μπορώ να το αποχωριστώ τώρα με τίποτα :p

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς τις εφαρμογές best face και Photo Note που τις βρίσκουμε ?

ή κάνω κάτι λάθος και είναι ενσωματωμένες ?

 

note to self : ... είναι ενσωματωμένες.. το βρήκα. Να δω πως λειτουργεί τώρα :-)

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο είναι απαράδεκτο...

Αφήνω όλα μου τα κινητά στο ίδιο ακριβώς σημείο όταν κάνω μπάνιο για να ακούω μουσική, χρόνια τώρα.

Το ΝΟΤΕ ΙΙ ξαφνικά έσκασε στο πάτωμα, έμεινα μ@λ@κ@ς, λέω φαντάσματα στο σπίτι!

Στην μετέπειτα έρευνα αποδείχτηκε πως το ηχείο του είναι τόσο δυνατό που με μπασάτα κομμάτια το κινητό χοροπηδάει...

Πρέπει να το κάνω βίντεο στο YouTube αυτό, τέλος.

 

Αν θες ήχο στο κινητο μονο στην ΝΟΚΙΑ θα βρεις ποιότητα.

 

 

@@@εδω τα αποτελέσματα του τεστ για την αυτονομία του Note ii

http://blog.gsmarena.com/samsung-galaxy-note-ii-battery-life-test-is-complete-here-are-the-results/

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Είχα βγει έξω για φαγητό και άφησα το τηλέφωνο να φορτίσει κλειστό. Μετά από 2,5 ώρες λοιπόν είναι μόλις στο 53% από το 5% που το άφησα. Τόσο αργά φορτίζει ή συμβαίνει κάτι?

 

Εμένα το μεσημέρι έσβησε τελείως και το άφησα σβηστό να φορτίζει...σε μια ώρα ήταν στο 44%.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες ήχο στο κινητο μονο στην ΝΟΚΙΑ θα βρεις ποιότητα.

 

Κωστα και το Note εχει πολυ καλο ηχειο και πιο μπασο απ του S3.

Και στο λεω μιας και εχω δοκιμασει ολα τα Νοκια smartphones εκτος του 808.

Εγω πιστευω ειναι απ τα καλυτερα και μακαρι να το ειχαμε και στο S3

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μεσημέρι έσβησε τελείως και το άφησα σβηστό να φορτίζει...σε μια ώρα ήταν στο 44%.

 

Δεν το εχω παρατηρήσει ρε παιδιά γιατι το βάζω βράδυ και το βγάζω την αλλη μερα το πρωι

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ενα βουνο προγραμματα τρεχουν , κοιταω υπολοιπο ram 1,1 giga:lol:Ρε τι παθαμε με δαυτο.Εχω μαζι μου μια συσκευη λες και εχω το pc του σπιτιου μου σε εκδοση τσεπης:lol:Μεταβατικα τεχνολογικα σοκ ειναι αυτα ειμαστε ερμαια της μαμας sammy!
Link to comment
Share on other sites

Efthimis δοκίμασε άλλο φορτιστή ή άλλο καλώδιο αν βρείς..Δεν ξέρεις καμιά φορά!!

Έχω ένα μακρύ καλώδιο αυτά της σειράς αλλα φορτιζε κανονικά s2/notes/s3 με τον φορτιστής της καθε συσκευής κάθε φορα. Εδώ είδα πλέον ο φορτιστής δινει αρκετό ρεύμα (1,3Α αν δεν κάνω λαθος) οπότε την επόμενη φορα θα δοκιμάσω το δικό του καλώδιο..πάντως έχουν περάσει 4 ώρες και είναι ακόμα στο 80% οπότε στάνταρ υπάρχει θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μακρύ καλώδιο αυτά της σειράς αλλα φορτιζε κανονικά s2/notes/s3 με τον φορτιστής της καθε συσκευής κάθε φορα. Εδώ είδα πλέον ο φορτιστής δινει αρκετό ρεύμα (1,3Α αν δεν κάνω λαθος) οπότε την επόμενη φορα θα δοκιμάσω το δικό του καλώδιο..πάντως έχουν περάσει 4 ώρες και είναι ακόμα στο 80% οπότε στάνταρ υπάρχει θέμα...

 

Ελα βραδιατικα που υπαρχει θεμα αμεσως πανικος..... Τον ασπρο δεν εχει μεσα η συσκευασια? Κανε μια φορτιση κλειστο το νοτε και μετα θα βγαλεις συμπερασμα:happy:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ελα βραδιατικα που υπαρχει θεμα αμεσως πανικος..... Τον ασπρο δεν εχει μεσα η συσκευασια? Κανε μια φορτιση κλειστο το νοτε και μετα θα βγαλεις συμπερασμα:happy:

Ναι η επόμενη θα είναι με το καλώδιο του και θα το παρακολουθήσω να δω αν φταίει... Και fingers crossed!!!

Τώρα που το είπες έχω μια ερώτηση... Σε ότι unboxing εχω δει τα γκρι έχουν φορτιστη και καλώδια λευκά ενώ τα λευκα μαύρο ¨σετ¨. Το δικό μου όπως είπες έχει λευκό φορτιστη και καλώδιο ενώ είναι γκρι.. Περιεργο δεν είναι??

Link to comment
Share on other sites

Ναι η επόμενη θα είναι με το καλώδιο του και θα το παρακολουθήσω να δω αν φταίει... Και fingers crossed!!!

Τώρα που το είπες έχω μια ερώτηση... Σε ότι unboxing εχω δει τα γκρι έχουν φορτιστη και καλώδια λευκά ενώ τα λευκα μαύρο ¨σετ¨. Το δικό μου όπως είπες έχει λευκό φορτιστη και καλώδιο ενώ είναι γκρι.. Περιεργο δεν είναι??

 

:confused:Καταρχην να καταλαβω το φορτισες με πολυφορτιστη universal τυπου που αλλαζει θυρες? Επισης για την συσκευασια εγω απο expansys πηρα το γκρι νοτε και τα μεσα του ηταν ολα κατασπρα .Εαν το καλωδιο το δικο σου ειναι ιδιο με τα ασπρα δεν εγινε και κατι για να σε ανησυχησει :p

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

:confused:Καταρχην να καταλαβω το φορτισες με πολυφορτιστη universal τυπου που αλλαζει θυρες? Επισης για την συσκευασια εγω απο expansys πηρα το γκρι νοτε και τα μεσα του ηταν ολα κατασπρα . :p

Τελικά άκυρο τα λευκα έχουν ολα λευκό σετ ενώ τα γκρι μάλλον είναι λιγακι μπερδεμενα αλλα δεν βαριέσαι τώρα.. Όχι απο τον φορτιστη του φυσικά αλλα με άλλο καλώδιο της σειράς (είναι πιο μακρύ και με βολεύει). Μπορεί να είναι αυτο αλλιώς περιμένω triangle away να μηδενισω counter και service

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...