Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια για εμενα απ την στιγμη που δεν μπορείς να βάλεις όποιο app εσυ θέλεις στην μπαρα τρώει άκυρο κ μπαινει η στάμπα του μέγιστου BLOATWARE :mad:

 

Μεχρι καποιο παληκαρακι στο xda να το moddarei...Μεχρι τοτε θα συμφωνω μαζι σου

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω φρικάρει έχει κολλήσει από εχτές το πρωί στην Γερμανία. Μιλάω με dhl και δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Ελπίζω να μην το έχουν χάσει.... Τα νεύρα μου. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Για θηκη απο ελλαδα εχετε βρει κατι;

 

Τη κάλτσα του Ευθύμη προς το παρόν.

Την άλλη εβδομάδα περιμένουμε κάτι....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποιος browser πιστεύετε ότι κάθεται καλύτερα στο Note 2? o stock ειναι παρα πολύ βελτιωμένος . ο chrome ψιλολαγκάρει ακόμα και μου την ψιλοσπάει. Έχετε δοκιμάσει κανέναν άλλο (Dolphin, Boat, Opera κτλπ)
Health-fitness.gr , slimmingpills.gr , phen375greece.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποιος browser πιστεύετε ότι κάθεται καλύτερα στο Note 2? o stock ειναι παρα πολύ βελτιωμένος . ο chrome ψιλολαγκάρει ακόμα και μου την ψιλοσπάει. Έχετε δοκιμάσει κανέναν άλλο (Dolphin, Boat, Opera κτλπ)

Εμένα ο maxthon τρέχει υπέροχα.. Τον έχω από πέρυσι στο πρώτο note και δεν τον αλλάζω... Θες να δω κάποια σελίδα να σου πω??

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο maxthon τρέχει υπέροχα.. Τον έχω από πέρυσι στο πρώτο note και δεν τον αλλάζω... Θες να δω κάποια σελίδα να σου πω??

 

Οχι. Ευχαριστώ πολύ. :) Γενικά μιλάω, για θέμα smoothness και ταχύτητα φόρτωσης σελίδων όπως και text wrapping. με flash μπορούμε να κάνουμε κάτι? δεν υπάρχει πλέον στο market η εφαρμογή βλέπω...

Health-fitness.gr , slimmingpills.gr , phen375greece.com
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Ευχαριστώ πολύ. :) Γενικά μιλάω, για θέμα smoothness και ταχύτητα φόρτωσης σελίδων όπως και text wrapping. με flash μπορούμε να κάνουμε κάτι? δεν υπάρχει πλέον στο market η εφαρμογή βλέπω...

 

Εδω https://dl.dropbox.com/u/14913717/install_flash_player_ics.apk

 

κατεβασε και κανε το install σαν κανονικο application

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δοκιμασε καποιος τον Apex??Ψιλολαγκαρει η κανω λαθος?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εφτασεεεεε :D:D:D:D:D

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347899

 

για το triangle away θα χρειαστει τα kernel sources

 

Αντε να φευγει η σαβουρα!!

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εφτασεεεεε :D:D:D:D:D

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347899

 

για το triangle away θα χρειαστει τα kernel sources

 

Σκεφτόμουν να το αγοράσω καιρό, τώρα το πήρα, να φανεί πως έχει λαό το νοτε2!

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Εφτασεεεεε :D:D:D:D:D

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347899

 

για το triangle away θα χρειαστει τα kernel sources

 

Αντε να φευγει η σαβουρα!!

 

Χμ... προσπάθησα να το τρέξω, αλλα με έβγαλε στην οθόνη με το μπλε android πειρατή και έμεινε εκεί... (επέλεξα το firmware που θέλω και του είπα να κάνει flash τα πάντα!)

Εχω αγοράσει την εφαρμογή και βέβαια είμαι root.

Κάνω κατι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Χμ... προσπάθησα να το τρέξω, αλλα με έβγαλε στην οθόνη με το μπλε android πειρατή και έμεινε εκεί... (επέλεξα το firmware που θέλω και του είπα να κάνει flash τα πάντα!)

Εχω αγοράσει την εφαρμογή και βέβαια είμαι root.

Κάνω κατι λάθος?

 

Δεν μου φαινεται να εχεις κανει κατι λαθος.Φανταζομαι εισαι σιγουρα root και η rom που κατεβασες ειναι ολη (εννοω μηπως εχει θεμα η rom που κατεβασες).Τη rom που την εβαλες?internal ή external?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

External, αλλά γιατί? παίζει ρόλο?

Δεν έχει θέμα η ROM, γιατί την φλασαρα με ODIN (μιας και κόλλησε το Mobile Odin) και όλα είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

External, αλλά γιατί? παίζει ρόλο?

Δεν έχει θέμα η ROM, γιατί την φλασαρα με ODIN (μιας και κόλλησε το Mobile Odin) και όλα είναι ΟΚ.

 

Ρωταω για την external μηπως εχει καποιο bug η εφαρμογη και δεν κανει mount οταν παει να φλασαρει.Ειδα ποσταρες και στο thread του,οποτε ασε να δουμε τί θα πει

 

Μην το παλευεις αλλο.Ποσταρε του το και ας περιμενουμε το fix

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αντε βρε Βαγγελη, καμια φωτο με τη θηκη εβγαλες? :) Σου εστειλε tracking η handtec?

 

 

 

Χαρη αν τη φλασαρεις ενημερωσε αν παιζει σωστα :)

 

Αργύρη θα ανεβασω μεχρι αυριο. Ημουν με galanakop σημερα για... αγοραπωλησιες και συγκριναμε γκρι (με flip) και λευκο.

Κουκλια και τα 2, αλλα το γκρι ειχε κερδισει ποντους απο τη θηκη, χωρις υπερβολη...

ΥΓ Οχι απο handtec κανενα νεο, μαλλον δεν ειχαν στοκ και μας την εφεραν, ελπιζω απο Δευτερα να εχουμε νεοτερα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε email ότι το έχουν αποστείλει. Μαζί είχε και αριθμό φορτωτικής.

 

Αντε τυχερακια :lol:

 

Για το mobile odin, μια χαρα φλασαρει.Μολις δοκιμασα τη στοκ γαλλικη LJ1.Και στο recovery μπηκε και κανονικα φλασαρε :confused:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αντε τυχερακια :lol:

 

Για το mobile odin, μια χαρα φλασαρει.Μολις δοκιμασα τη στοκ γαλλικη LJ1.Και στο recovery μπηκε και κανονικα φλασαρε :confused:

 

Χμ και εγω την στοκ Γαλλική εχω κατεβασει.

Επελεξες ολα τα components ? Εκανες open file?

Επελεξες να κανει και wipe data/cache κλπ?

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Χθες παράγγειλα σήμερα παρέλαβα... Άψογο το τηλέφωνο, όλο ανακαλύπτω!!

Μεγάλη η διαφορά απο το note 1 που είχα.

Ήρθε και το Update, ήρθε και το multi window ... μπορείς να το μεταφέρεις κάθετα ή οριζόντια να ανοίγει απ όπου θες και βασικά πετάς δεύτερη εφαρμογή στην οθόνη και παίζουν και οι 2 εφαρμογές μαζί. Πολύ καλό αν θέλεις να κάνεις chat και ταυτόχρονα να βλέπεις youtube ή να serfαρεις :)

Link to comment
Share on other sites

@Te_salat, @GeoX

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις! Λοιπόν, επειδή μου αρέσει η φιλοσοφία του cloud και πάντα ήθελα να έχω πρόσβαση στα πάντα από παντού, μου αρέσει η ιδέα να τα έχω όλα στο Gmail και να σουτάρω το Outlook, που εδώ που τα λέμε ποτέ μου δεν συμπάθησα και γενικά δεν μου αρέσει να εξαρτιέμαι από την M$.

 

Το ερώτημα είναι αν θα μπορέσω να μεταφέρω σωστά τις επαφές απ' το Outlook στο Gmail. Να ξαναπώ ότι μιλάω για πολύ φροντισμένες επαφές με πολλές πληροφορίες η κάθε μία, όχι απλά όνομα-τηλέφωνο. Θα ήθελα να μεταφερθούν όλα χωρίς αλλοιώσεις. Θα το ψάξω και πιστεύω πως θα βρω τη λύση.

 

Όσο για το Kies (ή όπως αλλιώς λέγεται) προτιμώ να μην το βάλω στο PC αν δεν είναι απαραίτητο. Με βολεύει να έχω επαφές και ημερολόγιο στο Gmail και να γίνονται όλα στο σύννεφο. Τα τραγούδια, videos, PDFs κτλ. φαντάζομαι πως θα μπορώ να τα περνάω ρίχνοντάς τα σε συγκεκριμένα folders κατευθείαν στη συσκευή βλέποντάς την ως USB Drive (όπως κάναμε στα παλιά καλά Windows Mobile), σωστά;

 

Παιδια μπορεί να γίνομαι κουραστικος, αλλα δεν βλέπω το λόγο να φλασαρεις σ αυτη την συσκευη.

Κώστα θα συμφωνήσω μαζί σου.

Αυτό που λέτε είναι πολύ σημαντικό για μένα και δείχνει την ποιότητα της official ROM. Γενικά δεν μου αρέσουν οι cooked ROMs και πάντα χρησιμοποιώ official, οπότε με το Note II + official ROM δεν θα έχω κανένα πρόβλημα. Super!!!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

@Te_salat, @GeoX

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις! Λοιπόν, επειδή μου αρέσει η φιλοσοφία του cloud και πάντα ήθελα να έχω πρόσβαση στα πάντα από παντού, μου αρέσει η ιδέα να τα έχω όλα στο Gmail και να σουτάρω το Outlook, που εδώ που τα λέμε ποτέ μου δεν συμπάθησα και γενικά δεν μου αρέσει να εξαρτιέμαι από την M$.

 

Το ερώτημα είναι αν θα μπορέσω να μεταφέρω σωστά τις επαφές απ' το Outlook στο Gmail. Να ξαναπώ ότι μιλάω για πολύ φροντισμένες επαφές με πολλές πληροφορίες η κάθε μία, όχι απλά όνομα-τηλέφωνο. Θα ήθελα να μεταφερθούν όλα χωρίς αλλοιώσεις. Θα το ψάξω και πιστεύω πως θα βρω τη λύση.

 

Όσο για το Kies (ή όπως αλλιώς λέγεται) προτιμώ να μην το βάλω στο PC αν δεν είναι απαραίτητο. Με βολεύει να έχω επαφές και ημερολόγιο στο Gmail και να γίνονται όλα στο σύννεφο. Τα τραγούδια, videos, PDFs κτλ. φαντάζομαι πως θα μπορώ να τα περνάω ρίχνοντάς τα σε συγκεκριμένα folders κατευθείαν στη συσκευή βλέποντάς την ως USB Drive (όπως κάναμε στα παλιά καλά Windows Mobile), σωστά;

 

 

 

Αυτό που λέτε είναι πολύ σημαντικό για μένα και δείχνει την ποιότητα της official ROM. Γενικά δεν μου αρέσουν οι cooked ROMs και πάντα χρησιμοποιώ official, οπότε με το Note II + official ROM δεν θα έχω κανένα πρόβλημα. Super!!!

Πιθανώς να έχεις προβλημα σε κάποια πεδία των επαφών σου λόγο μη απόλυτης συμβατοτητας. Δεν θα χάσεις όμως τίποτα.

Μπορείς σιγά σιγά ξεκινώντας απο τις επαφές που χρησιμοποιείς συχνότερα μπορείς να τις διορθώσεις και θα παραμείνουν έτσι για πάντα.

Το kies δεν χρειάζεται σε τίποτα. Αν σκοπευεις να το κανεις root περνάς μονο τους drivers.

Για μουσικη αρχεία κλπ θα φτιάξεις φακέλους στην εξ sd card.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χμ και εγω την στοκ Γαλλική εχω κατεβασει.

Επελεξες ολα τα components ? Εκανες open file?

Επελεξες να κανει και wipe data/cache κλπ?

 

Ναι.Ολα.open file.Δεν επελεξα wipe data/cache αλλα σιγουρα κατι θεμα εχει γιατι το application mobile odin μου το εκανε μπαχαλο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...