Jump to content

Sony Xperia Go


Koucos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 937
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι. Εκτός κι αν βάλεις κάποια εφαρμογή τρίτου οπότε μέσα από τις ρυθμίσεις μπορείς να ορίσεις να εμφανίζεται μήνυμα ότι παραδόθηκε στην notification bar. Μην περιμένεις όμως κάποια flash screen όπως ήταν στα παλιά κινητά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια .Ειμαι καινουργιος στο forum και θα ηθελα να ρωτησω κατι.

Αν εχει κανει κανεις root το xperia go και ποιο τροπο ακολουθησαι.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και γω κάτοχος του κινητού

Προς το παρόν μεχρι να το συνηθίσω το χρησιμοποιώ παράλληλα με το προηγούμενο αλλάζοντας την sim

 

Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση σε android 4

Όταν λέμε clean install μεσώ SEUS εννοούμε την επιλογή Αναβάθμιση με Επαναφορά σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και γω κάτοχος του κινητού

Προς το παρόν μεχρι να το συνηθίσω το χρησιμοποιώ παράλληλα με το προηγούμενο αλλάζοντας την sim

 

Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση σε android 4

Όταν λέμε clean install μεσώ SEUS εννοούμε την επιλογή Αναβάθμιση με Επαναφορά σωστά;

 

Ναι αλλα και σβησιμο των φακελων της καρτας μνημης ωστε να μην εχει φακελους των εφαρμογων προηγουμενης εκδοσης. Και οταν κανεις clean install κανε και μια επαναφορα ρυθμισεων να σαι σιγουρος. Φυσικα αφου εχεις παρει ολα τα μπακ απς σου γιατι θα χασεις τα παντα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρκετές απορίες. Βασικά είναι κάποια πράγματα που το προηγούμενο κινητό το απλό Elm τα είχε και στο go(το smart υποτίθεται) μου φαίνονται περίεργα που δεν υπάρχουν

 

1. Δεν έχει κουμπάκι να κλειδώνω το κινητό π.χ πριν το βάλω στην τσέπη.

2. Δεν ξεχωρίζει τα μηνύματα σε εισερχόμενα και εξερχόμενα όλα τουρλουμπουκι. Δεν έχει κάν ταξινόμηση ανά ημερομηνία!!

3. Στις κλήσεις μια από τα ίδια όλες μαζί

 

Πρέπει να κατεβάσω δηλαδή extra εφαρμογες για να έχω τα βασικά;

 

Και κάτι άλλο. Πολλοί παρατήρησα ότι κανετε root τα κινητά για να σβήσετε εφαρμογές. Εγω απλά πήγα στις ρυθμίσεις-εφαρμογες και απενεργοποίησα όσες δεν χρειαζόμουν(και δεν μπορούσα να σβήσω). Κάτι facebook, twitter,timescrape, google+,top εφαρμογες, cosmote my view και παρατήρησα ότι ελευθερώθηκε και χώρος και μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά...

 

Υστερα απο την αναβάθμιση σε 4.0.4 ότι το κινητό δεν βρίσκει πολλά wifi. Όλα τα υπόλοιπα δίπλα πιάνουν και το δικό μου τπτ!!

 

Το έχω κάνει root.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρκετές απορίες. Βασικά είναι κάποια πράγματα που το προηγούμενο κινητό το απλό Elm τα είχε και στο go(το smart υποτίθεται) μου φαίνονται περίεργα που δεν υπάρχουν

 

1. Δεν έχει κουμπάκι να κλειδώνω το κινητό π.χ πριν το βάλω στην τσέπη.

2. Δεν ξεχωρίζει τα μηνύματα σε εισερχόμενα και εξερχόμενα όλα τουρλουμπουκι. Δεν έχει κάν ταξινόμηση ανά ημερομηνία!!

3. Στις κλήσεις μια από τα ίδια όλες μαζί

 

Πρέπει να κατεβάσω δηλαδή extra εφαρμογες για να έχω τα βασικά;

 

Και κάτι άλλο. Πολλοί παρατήρησα ότι κανετε root τα κινητά για να σβήσετε εφαρμογές. Εγω απλά πήγα στις ρυθμίσεις-εφαρμογες και απενεργοποίησα όσες δεν χρειαζόμουν(και δεν μπορούσα να σβήσω). Κάτι facebook, twitter,timescrape, google+,top εφαρμογες, cosmote my view και παρατήρησα ότι ελευθερώθηκε και χώρος και μνήμη.

 

1. Το power button στην πανω πλευρα κλειδωνει το κινητό.

2. Η ταξινομηση, λογω λειτουργικού γίνεται ανά επαφή και δευτερευόντως ανα ημερομηνία μεσα σε κάθε επαφή.

3. Οτι και στο 2.

 

Απλά υπάρχουν ορισμένες εφαρμογές που δεν απενεργοποιούνται χωρίς το root και το TB.

 

Δεν εχω παρατηρήσει κατι τέτοιο οσον αφορα στη λήψη του wifi..

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχώ δει στο YouTube ότι σε κάποιες αγορές, το κίτρινο Go διατήθεται με διαφορετικά hands-free, θήκη για το μπράτσο (arm-strap) και ένα λουράκι επιπλέον, σε αντίθεση με τις μαύρες και άσπρες εκδόσεις. Ξέρει κανείς τι παίζει στην Ελλάδα; Το έχει πάρει κανείς σε κίτρινο κι αν ναι τι είχε μέσα;
Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με ενα LG e-400 εκείνο έχει φίλτρα ταξινομησης στις κλήσεις(εισερχόμενες,εξερχόμενες, αναπάντητες) ενώ το go όχι
Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με ενα LG e-400 εκείνο έχει φίλτρα ταξινομησης στις κλήσεις(εισερχόμενες,εξερχόμενες, αναπάντητες) ενώ το go όχι

 

Το Samsung galaxy 3 που είχα πριν δεν είχε πάντως τέτοια ταξινόμηση.. Ίσως είναι τροποποίηση της lg..

 

Μου ενεργοποιείται συνεχώς ο συγχρονισμός. Τον κλείνω και μετά από λίγο πάλι είναι ανοιχτός. Το έχει κι άλλος αυτό το θέμα;

Edited by Psylos_

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχώ δει στο YouTube ότι σε κάποιες αγορές, το κίτρινο Go διατήθεται με διαφορετικά hands-free, θήκη για το μπράτσο (arm-strap) και ένα λουράκι επιπλέον, σε αντίθεση με τις μαύρες και άσπρες εκδόσεις. Ξέρει κανείς τι παίζει στην Ελλάδα; Το έχει πάρει κανείς σε κίτρινο κι αν ναι τι είχε μέσα;

Ισχύει γενικά αυτό. Αναλόγως την αγορά για την οποία απευθύνεται αλλάζει και το περιεχόμενο της συσκευασίας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από χθες παρατηρώ τα επίπεδα της μπαταρίας.

Η οθόνη με χαμηλό φωτισμό στο 50 τρώει 38% αλλά υπάρχει και ένα learning Client 2.1 που δεν ξέρω τι είναι και τρώει 34%. Τα άλλα έιναι κάτω απο 6%

 

Ξέρει κανείς τι είναι;

 

υ,γ Έχω data, gps wifi κλειστά. Τα ανοίγω μόνο όταν τα χρειάζομαι

Σε 22 ώρες η μπαταρία έπεσε 22%. Μια πλήρη φόρτιση μόνο και μια μη πλήρη

 

Και για να απαντήσω μόνος μου στην ερωτηση μου

Υπάρχει ολόκληρο θέμα στο επίσημο site

http://talk.sonymobile.com/thread/56141?start=0&tstart=0

 

Κρατάω 2 πράγματα απο κει

1. Έχει να κάνει με το γρηγορότερο κλείδωμα του gps

2. Την απάντηση της Sony ότι θα αντικατασταθεί η υπηρεσία απο άλλη στο επόμενο update

 

Sony xperia support wrote

This has now been investigated for some time and with user feedback in mind it has been decided that the Learning Client will be removed in next software update. A way of doing this without impacting GPS performance has also been found.

We thank you for your feedback.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει γενικά αυτό. Αναλόγως την αγορά για την οποία απευθύνεται αλλάζει και το περιεχόμενο της συσκευασίας.

 

Για την ελληνική αγορά όμως τι ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Για την ελληνική αγορά όμως τι ισχύει;

 

Το κιτρινο δεν το εχω δει να κυκλοφορει Ελλαδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για την ελληνική αγορά όμως τι ισχύει;

Συνήθως η Ελληνική αγορά, παρόλο που για το κίτρινο ισχύει ότι λεει ο Κωνσταντίνος, είναι πιο ριγμένη. Σπάνια το πακέτο είναι τόσο πλούσιο όσο σε άλλες χώρες. :whistle:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το κιτρινο δεν το εχω δει να κυκλοφορει Ελλαδα.

 

To κίτρινο το έχω δει στο media markt Πυλαίας

Και από ότι βλέπω στο skroutz. Υπάρχει στα getitnow, Υου, Πλαισιο, Public, Ηλεκτρονική, Σαραφίδης, Multirama

Τώρα δεν ξέρω αν έχει τα παρελκόμενα που αναφερθήκαν αλλά υπάρχει στην αγορά

Edited by blkik
Link to comment
Share on other sites

To κίτρινο το έχω δει στο media markt Πυλαίας

Και από ότι βλέπω στο skroutz. Υπάρχει στα getitnow, Υου, Πλαισιο, Public, Ηλεκτρονική, Σαραφίδης, Multirama

Τώρα δεν ξέρω αν έχει τα παρελκόμενα που αναφερθήκαν αλλά υπάρχει στην αγορά

 

Ημουν προσφατα σε Πλαισιο και media και δεν το ειδα. Γιαυτο και το ανεφερα. Απο,τι λες κυκλοφορει και επισημα πλεον (στην αρχη δεν κυκλοφορουσε)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά!

απορία και ερώτση μαζί:)

αν απενεργοποιήσεις κάποια apps που έχει το ίδιο το κινητό,ελευθερώνεται μνήμη??

η απλά δεν φαινονται στην οθόνη του κινητού?

εγω θέλω να τα αφαιρέσω τελείως απο την μνήμη του...

το system app freezer & remover είναι μια λύση?ενδείκνυται?να το κάνω έτσι η και με μια απλή απενεργοποίηση που έκανα ελευθερώθηκε μνήμη(δεν νομίζω...:confused:)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν τα κάνεις freeze και δεν εκκινούνται τότε, ναι, δεν καταλαμβάνουν μνήμη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Επειδη εχω μπερδευτει με ολα αυτα που γραφονται.Τελικα να κανεις καποιος την αναβαθμιση η' οχι? Τι διαφορετικο εχει και ποια ειναι τα μειον του? Απο οτι εχω καταλαβει παντως , οσοι την καναν μετα ψαχνουν να γυρισουν σε GB παλι.

Καλη χρονια σε ολους με υγεια.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα δωσω μονος μου την απαντηση.........http://talk.sonymobile.com/thread/53461?start=0&tstart=0

Νομιζω τα λεει ολα ο τιτλος και φυσικα το τι γραφουν μεσα.

Απαραδεκτο νομιζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι όταν λέμε αναβάθμιση να ξεκαθαρίζουμε τι εννοούμε. Από GB σε ICS ή από ICS σε JB; Από ότι φαίνεται εννοείς το πρώτο και όπως έχουμε πολλές φορές όταν αυτή γίνει σωστά τότε τρέχει αρκετά καλά. Ίσως αργότερα το κινητό πέφτει σε ταχύτητα αλλά αυτό απέχει πολύ από τα όσα γράφουν.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Go

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...