Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1775

Εγω παντως για τον ''παιχνιδιαρη'' συμφορουμιτη θα προτεινα να ριξει μια ματια και εδω χωρις ομως και εγω να εχω ασχοληθει παραπανω με gaming :
https://www.retroarch.com/
https://xiaoji001.org/wap/index.html
Σε εφαρμογες δηλαδη που τρεχουν μια χαρα σε Android και δεν θα χρειαζονται οι εναλλαγες σε περιβαλλον linux...!
Και φυσικα θα κοιτουσα και καποια καλυτερη υλοποιηση σε Amlogic tv box γιατι οπως και να το κανουμε το HK1 δεν ειναι και οτι καλυτερο σε θερμοκρασιες (το κακο βεβαια ειναι οτι πλεον δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες...) !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί τρόποι υπάρχουν. Πχ ένα airmouse με πληκτρολόγιο όπως έχω και εγώ (minix) ή να βάλεις την εντολή στο τηλεκοντρόλ αλλά θέλει να βάλεις ένα xml στο userdata, keymaps της μορφής:


PlayerControl(tempodown) PlayerControl(tempoup)


Με τα up & down αλλάζω το playback speed.
Οκ ήθελα να σε βοηθήσω με μια δοκιμή αλλά δεν παίζει να κάνω όλα αυτά που λες στο Firestick αφού δεν υπάρχει εύκολη λύση.
Πάντως γενικά δεν έχει θέμα με παύσεις και +-10 δεύτερα.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gatos814 said:

Εγω παντως για τον ''παιχνιδιαρη'' συμφορουμιτη θα προτεινα να ριξει μια ματια και εδω χωρις ομως και εγω να εχω ασχοληθει παραπανω με gaming :
https://www.retroarch.com/
https://xiaoji001.org/wap/index.html
Σε εφαρμογες δηλαδη που τρεχουν μια χαρα σε Android και δεν θα χρειαζονται οι εναλλαγες σε περιβαλλον linux...!
Και φυσικα θα κοιτουσα και καποια καλυτερη υλοποιηση σε Amlogic tv box γιατι οπως και να το κανουμε το HK1 δεν ειναι και οτι καλυτερο σε θερμοκρασιες (το κακο βεβαια ειναι οτι πλεον δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες...) !

Το θέμα είναι ποιο να πετύχεις που να έχει και ξεκλειδωτο bootloader γιατί θέλω να το ανάβω και να φορτώνει κατευθείαν τις επιλογές κονσόλας κάτι που προσφέρει το emuelec.Αν έχεις κάτι σε συσκευή μέχρι τα 100 ευρώ όχι nvidia που ξεφεύγει με ξεκλειδωτο bootloader και αλλο emulator ευχαριστως να προτείνεις ακουω.

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, tzivas31 said:

Το θέμα είναι ποιο να πετύχεις που να έχει και ξεκλειδωτο bootloader γιατί θέλω να το ανάβω και να φορτώνει κατευθείαν τις επιλογές κονσόλας κάτι που προσφέρει το emuelec.Αν έχεις κάτι σε συσκευή μέχρι τα 100 ευρώ όχι nvidia που ξεφεύγει με ξεκλειδωτο bootloader και αλλο emulator ευχαριστως να προτείνεις ακουω.

Χμμ...
Προσπαθω να καταλαβω γιατι εχεις κολλησει με το EmuELEC...
Απλα για να ξεκινας σε περιβαλλον κονσολας η για το τι μπορει πραγματικα να ...''κανει'' ;
Και ποιος σου ειπε οτι αυτες οι εφαρμογες δεν μπορουν να εκκινησουν με την εναρξη του tv box σε περιβαλλον Android ;
Και ενταξει..αν δεν μπορουν οι ιδιες να το κανουν απο τις ρυθμισεις τους υπαρχουν εφαρμογες στο Android που μπορουν!
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.argonremote.launchonboot&hl=en&gl=US&pli=1
Δεν ξερω αν εχεις στην κατοχη σου καποιο αλλο μποξακι αλλα αυτες τις εφαρμογες θα μπορουσες να τις δοκιμασεις στο τηλεφωνο σου αν ειναι Android ...σε κανενα ταμπλετ η στην τελικη αν δεν εχεις κατι απο αυτα σε περιβαλλον Windows (μιας και δουλευουν σε πολλες συσκευες!) για να εχεις ΜΟΝΟΣ σου την καλυτερη αντιληψη για το αν καλυπτουν η οχι ΟΛΑ αυτα που ζητας!!!

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gatos814 said:

Χμμ...
Προσπαθω να καταλαβω γιατι εχεις κολλησει με το EmuELEC...
Απλα για να ξεκινας σε περιβαλλον κονσολας η για το τι μπορει πραγματικα να ...''κανει'' ;
Και ποιος σου ειπε οτι αυτες οι εφαρμογες δεν μπορουν να εκκινησουν με την εναρξη του tv box σε περιβαλλον Android ;
Και ενταξει..αν δεν μπορουν οι ιδιες να το κανουν απο τις ρυθμισεις τους υπαρχουν εφαρμογες στο Android που μπορουν!
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.argonremote.launchonboot&hl=en&gl=US&pli=1
Δεν ξερω αν εχεις στην κατοχη σου καποιο αλλο μποξακι αλλα αυτες τις εφαρμογες θα μπορουσες να τις δοκιμασεις στο τηλεφωνο σου αν ειναι Android ...σε κανενα ταμπλετ η στην τελικη αν δεν εχεις κατι απο αυτα σε περιβαλλον Windows (μιας και δουλευουν σε πολλες συσκευες!) για να εχεις ΜΟΝΟΣ σου την καλυτερη αντιληψη για το αν καλυπτουν η οχι ΟΛΑ αυτα που ζητας!!!

Ας τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή δεν έχω ούτε smart tv ούτε box.Εχω μια τηλεόραση Lg 37" Full HD. Είμαι στην έρευνα αγοράς για ένα καλό boxaki που καταρχας να παίζω old school παιχνίδια amstrad,amiga,sega,nintendo,sony με παρέα ή μόνος στο σαλόνι στη τηλεόραση.Αν με πατέντα μπορώ να βλέπω και netflix,disney και vodafone tv χωρίς να χρειάζεται να συνδέσω laptop με tv ακόμα καλύτερα γιατί τα πιστοποιημένα boxakia έχουν κλειδωμένο bootloader οπότε δεν μπορώ να κάνω πολλά.Budget για box,κάρτα μνήμης 256 ή 128 και 2 ασυρματα χειριστήρια μέχρι 150 ευρώ ταβάνι ή και φτηνότερα αν γινεται.Για windows δεν με ενδιαφέρει γιατί έχω ένα απλό laptop που πρέπει να συνδέεται με τη tv και είναι μανούρα για να αράζω με τη παρεα.Για θέμα ψύξης πάντως το HK1 s905x3 είδα σε βίντεο που το ανοίγουν έχει κανονική ψυκτήρα πάνω στον επεξεργαστή και όχι μια απλή μεταλλική πλάκα με ένα χοντρό thermal pad όπως άλλα οπότε αν δω ψηλές θερμοκρασίες βγάζω τη ψυκτρα αλλάζω thermal paste με mx-4 και ξαναβάζω τη ψυκτρα.Η αγορά θέλω να πιστεύω θα γίνει τέλος εβδομάδας που θα πληρωθώ τώρα που έχεις όλα τα στοιχεία αν έχεις να προτείνεις κάτι δοκιμασμένα καλύτερο ευχαριστως να το ακούσω.

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, tzivas31 said:

Ας τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή δεν έχω ούτε smart tv ούτε box.Εχω μια τηλεόραση Lg 37" Full HD. Είμαι στην έρευνα αγοράς για ένα καλό boxaki που καταρχας να παίζω old school παιχνίδια amstrad,amiga,sega,nintendo,sony με παρέα ή μόνος στο σαλόνι στη τηλεόραση.Αν με πατέντα μπορώ να βλέπω και netflix,disney και vodafone tv χωρίς να χρειάζεται να συνδέσω laptop με tv ακόμα καλύτερα γιατί τα πιστοποιημένα boxakia έχουν κλειδωμένο bootloader οπότε δεν μπορώ να κάνω πολλά.Budget για box,κάρτα μνήμης 256 ή 128 και 2 ασυρματα χειριστήρια μέχρι 150 ευρώ ταβάνι ή και φτηνότερα αν γινεται.Για windows δεν με ενδιαφέρει γιατί έχω ένα απλό laptop που πρέπει να συνδέεται με τη tv και είναι μανούρα για να αράζω με τη παρεα.Για θέμα ψύξης πάντως το HK1 s905x3 είδα σε βίντεο που το ανοίγουν έχει κανονική ψυκτήρα πάνω στον επεξεργαστή και όχι μια απλή μεταλλική πλάκα με ένα χοντρό thermal pad όπως άλλα οπότε αν δω ψηλές θερμοκρασίες βγάζω τη ψυκτρα αλλάζω thermal paste με mx-4 και ξαναβάζω τη ψυκτρα.Η αγορά θέλω να πιστεύω θα γίνει τέλος εβδομάδας που θα πληρωθώ τώρα που έχεις όλα τα στοιχεία αν έχεις να προτείνεις κάτι δοκιμασμένα καλύτερο ευχαριστως να το ακούσω.

Αχ με κάνεις να επανέλθω και δεν το ήθελα....Εάν τυχόν πάρεις το HK1 Box θα σου συνιστούσα να μην προσπαθήσεις να του αλλάξεις την ψύκτρα...έχουν "χαθεί" κουτιά και κουτιά κατά αυτή την προσπάθεια και δεν μιλώ μόνο για αυτό αλλά και για Vontar X4 S905X4, Transpeed X4, HK1 X4 και άλλα...πολύ απλά μπορείς να του βάλεις ένα USB ανεμιστήρα από κάτω και όλα καλά....τον ανεμιστήρα τον βάζεις στην USB της Tv ή και άλλο εξαιρετικό μόντ που έχω αναφέρει εδώ για να ξεκινάει και σταματάει ο ανεμιστήρας από μόνος του (αφού πιάνουν και τα χέρια σου θα είναι "piece of cake" για εσένα).

https://myphone.gr/forum/topic/73324/?do=findComment&comment=7113462

1640513626441_HK1Box_temp.jpg

HK1Box_Temp_Led_1.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tzivas31 said:

Ας τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή δεν έχω ούτε smart tv ούτε box.Εχω μια τηλεόραση Lg 37" Full HD. Είμαι στην έρευνα αγοράς για ένα καλό boxaki που καταρχας να παίζω old school παιχνίδια amstrad,amiga,sega,nintendo,sony με παρέα ή μόνος στο σαλόνι στη τηλεόραση.Αν με πατέντα μπορώ να βλέπω και netflix,disney και vodafone tv χωρίς να χρειάζεται να συνδέσω laptop με tv ακόμα καλύτερα γιατί τα πιστοποιημένα boxakia έχουν κλειδωμένο bootloader οπότε δεν μπορώ να κάνω πολλά.Budget για box,κάρτα μνήμης 256 ή 128 και 2 ασυρματα χειριστήρια μέχρι 150 ευρώ ταβάνι ή και φτηνότερα αν γινεται.Για windows δεν με ενδιαφέρει γιατί έχω ένα απλό laptop που πρέπει να συνδέεται με τη tv και είναι μανούρα για να αράζω με τη παρεα.Για θέμα ψύξης πάντως το HK1 s905x3 είδα σε βίντεο που το ανοίγουν έχει κανονική ψυκτήρα πάνω στον επεξεργαστή και όχι μια απλή μεταλλική πλάκα με ένα χοντρό thermal pad όπως άλλα οπότε αν δω ψηλές θερμοκρασίες βγάζω τη ψυκτρα αλλάζω thermal paste με mx-4 και ξαναβάζω τη ψυκτρα.Η αγορά θέλω να πιστεύω θα γίνει τέλος εβδομάδας που θα πληρωθώ τώρα που έχεις όλα τα στοιχεία αν έχεις να προτείνεις κάτι δοκιμασμένα καλύτερο ευχαριστως να το ακούσω.

Λοιπον...
Η ουσια σε ολα αυτα που ειπα εγω ειναι να φυγεις απο την λογικη του EmuELEC και της καρτουλας για αλλαγη λογισμικου και να πας σε ενα πολυ καλυτερο μποξακι με πολυ καλυτερο επεξεργαστη που θα τρεχει σε περιβαλλον Android εφαρμογες σαν και αυτες που σου εδωσα και δεν θα χρειαζεται ουτε ανεμιστηρες ουτε πατεντες!
Ενα τετοιο μποξακι λοιπον ειναι π.χ. το gt king με τον Amlogic S922X και 4/64 μνημη που ειναι υπερ αρκετη μιας και τα περισσοτερα απο αυτα τα παιχνιδια ειναι μονο λιγα mb....!
Γι'αυτο σου ειπα να τσεκαρεις στα Windows τις εφαρμογες που σου εδωσα οι οποιες ειναι 2 απο τις πιο γνωστες στον χωρο!
Τελειωνοντας να σου πω οτι vodafone tv δεν παιζει πουθενα σε αυτα τα μποξακια με το απλο Android ...netflix θα εχεις υπο προυποθεσεις σε χαμηλη αναλυση ενω το disney δεν το εχω δοκιμασμενο σε απλο Android 9 &11 και δεν γνωριζω...αλλα νομιζω οτι εχει προβληματα με τον ηχο του μιας και αυτα τα μποξακια δεν εχουν αδεια για dolby κτλ....

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gatos814 said:

Λοιπον...
Η ουσια σε ολα αυτα που ειπα εγω ειναι να φυγεις απο την λογικη του EmuELEC και της καρτουλας για αλλαγη λογισμικου και να πας σε ενα πολυ καλυτερο μποξακι με πολυ καλυτερο επεξεργαστη που θα τρεχει σε περιβαλλον Android εφαρμογες σαν και αυτες που σου εδωσα και δεν θα χρειαζεται ουτε ανεμιστηρες ουτε πατεντες!
Ενα τετοιο μποξακι λοιπον ειναι π.χ. το gt king με τον Amlogic S922X και 4/64 μνημη που ειναι υπερ αρκετη μιας και τα περισσοτερα απο αυτα τα παιχνιδια ειναι μονο λιγα mb....!
Γι'αυτο σου ειπα να τσεκαρεις στα Windows τις εφαρμογες που σου εδωσα οι οποιες ειναι 2 απο τις πιο γνωστες στον χωρο!
Τελειωνοντας να σου πω οτι vodafone tv δεν παιζει πουθενα σε αυτα τα μποξακια με το απλο Android ...netflix θα εχεις υπο προυποθεσεις σε χαμηλη αναλυση ενω το disney δεν το εχω δοκιμασμενο σε απλο Android 9 &11 και δεν γνωριζω...αλλα νομιζω οτι εχει προβληματα με τον ηχο του μιας και αυτα τα μποξακια δεν εχουν αδεια για dolby κτλ....

Kαταρχας με αρεσει πολυ το interface του emuelec σε συγκριση με retroarch και happy chic που τα βρισκω πιο απροσωπα, κατα δευτερον δεν με περισσεύουν 170 και 180 να δωσω μονο για ενα box.Τελος ως τεχνικος υπολογιστων εχω το μικροβιο του πειραματισμου και δεν με αρεσουν οι ετοιμες λυσεις plug n play

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, zacharis said:

Παιδιά ξέρουμε έχει βγεί σε ATV android 11 custom ROM για S905X ή S905X3?

Ούτε έχει ούτε πρόκειται μάλλον να βγει.

Εδώ είπαμε οι άλλοι προσπαθούν να κάνουν downgrade από 11 σε 9 και εσύ θέλεις να πας από 9 σε 11?

https://myphone.gr/forum/topic/73324/?do=findComment&comment=7123928

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ath156 said:

Ούτε έχει ούτε πρόκειται μάλλον να βγει.

Εδώ είπαμε οι άλλοι προσπαθούν να κάνουν downgrade από 11 σε 9 και εσύ θέλεις να πας από 9 σε 11?

Απλά για δοκιμή ρώτησα αν υπάρχει. Δεν ήξερα ότι έχουν πρόβλημα. Android 11 κανονικό έχει κυκλοφορήσει σε μποξάκια s905& S905X3?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, zacharis said:

Απλά για δοκιμή ρώτησα αν υπάρχει. Δεν ήξερα ότι έχουν πρόβλημα. Android 11 κανονικό έχει κυκλοφορήσει σε μποξάκια s905& S905X3?

Είπαμε όχι και μάλλον ούτε και στο σύντομο μέλλον.....ή και ποτέ.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tzivas31 said:

Kαταρχας με αρεσει πολυ το interface του emuelec σε συγκριση με retroarch και happy chic που τα βρισκω πιο απροσωπα, κατα δευτερον δεν με περισσεύουν 170 και 180 να δωσω μονο για ενα box.Τελος ως τεχνικος υπολογιστων εχω το μικροβιο του πειραματισμου και δεν με αρεσουν οι ετοιμες λυσεις plug n play

Καλους ... πειραματισμους !

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Dual Boot Coreelec + Android στην μνήμη EMMC των HK1 Box & H96 max X3

Σήμερα εγκατέστησα στο HK1 Box 4/32 στην κεντρική του μνήμη (EMMC) ταυτόχρονα, δηλαδή ως dual boot, την τελευταία έκδοση του Coreelec παράλληλα με την καθαρή port Ugoos 0.5.4 AOSP version.

Αυτό το είχα κάνει παλιότερα και με την στοκ, όμως δεν "τολμούσα" να το προτείνω σε άλλους καθώς ήταν έτσι και αλλιώς μία εγκατάσταση με ρίσκα. Τώρα όμως που έχω και τα κατάλληλα εργαλεία backup και εάν τυχόν κάποιος (οι) ενδιαφέρονται, θα μπορούσα να ανεβάσω έναν οδηγό step by step.

Με αυτή την εγκατάσταση:

- Το HK1 Box ή H96 max X3 θα ξεκινά εξ' ορισμού με Coreelec.

- Με την εντολή "Reboot from EMMC/NAND" που υπάρχει στο Μενού του Coreelec, θα επανεκινεί στο Android που έχετε.

- Είναι προφανές ότι το Coreelec από την EMMC λογικά θα "τρέχει" γρηγορότερα από οποιαδήποτε micro sd card και να χρησιμοποιήσετε. Για όσους ενδιαφέρονται για Netflix που μέσω Coreelec υπάρχει δυνατότητα θέασης σεHD ή FHD, πιθανόν μία τέτοια εγκατάσταση να τους είναι ιδιαίτερα χρήσιμη. Φυσικά και για άλλες χρήσεις.

- Δυνητικά θα μπορούσε να γίνει το ίδιο και για το Emuelec (όμως δεν το δοκίμασα - ακόμα).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδιά θέλω την βοήθεια σας γιατί με το bangood δεν βγάζω άκρη,εχω ένα km7 4ram android 11,μου ήρθε την προηγούμενη τριτη,και έχω 2 προβλήματα,περασα κανονικά kodi-Disney(συνδρομή)πάω να δω ταινία και η εικόνα παγώνει, το remote όμως δουλεύει κάμει πίσω/μπρος/επιλογή.αυτό γίνετε και σε Disney και YouTube,(έχω ανεβάσει και βίντεο στο YouTube)
Το βγάζω από το ρεύμα και μετά όλα καλά,μετά πάω να το κλείσω το tv box  μια χαρά κλείνει,μετα την επόμενη μέρα πάνω να ανοιξω το box και τίποτα,το λαμπάκι μένει κόκκινο(στο remote όμως  φαίνεται πως δίνει εντολή και κανω πάλι το ίδιο βγάζω βάζω το ρεύμα για να δουλέψει,τα έχω περιγράψει όσο μπορώ στο bangood ανέβασα και βίντεο,και τελικά ακόμα άκρη δεν έχω βρει,και σήμερα μου στέλνουν αυτό,ξερετε τι είναι;εγώ δεν έχω καταλάβει! Έχω κάνει 2 φορές εργοστασιακές ρυθμίσεις και έχω κάνει και επανεκκίνηση το remote, έχω βαρεθεί να σεταρω το box συνέχεια!

 

F937B4FC-57D8-45ED-BE8E-607EAB0B4745.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1. Μπορεί να είναι πρόβλημα του control-τηλεχειριστήριο.

2. Κλείσε τα cec Options και στην τηλεόραση και στο tv box.

3. Εργοστασιακές ρυθμίσεις στο tv box και προσπάθησε να κάνεις ξανά σύζευξη με το Bluetooth τηλεκοντρόλ.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, makis1024 said:

1. Μπορεί να είναι πρόβλημα του control-τηλεχειριστήριο.

2. Κλείσε τα cec Options και στην τηλεόραση και στο tv box.

3. Εργοστασιακές ρυθμίσεις στο tv box και προσπάθησε να κάνεις ξανά σύζευξη με το Bluetooth τηλεκοντρόλ.

Τι είναι το cec Options;που το βρίσκω στην tv στα ελληνικά πως λέγετε ας πούμε για να ψάξω να το βρω

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το CEC; Το CEC (Consumer Electronics Control) επιτρέπει τον έλεγχο των συσκευών HDMI με ένα τηλεχειριστήριο.

Διάβασε εδώ...

https://www.thefastcode.com/el-eur/article/how-to-enable-hdmi-cec-on-your-tv-and-why-you-should

 

Samsung = Anynet+

sony  = BRAVIA Sync

lg = Simplink

Έτσι θα βρεις την επιλογή ανάλογα με την τηλεόραση σου.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, makis1024 said:

Τι είναι το CEC; Το CEC (Consumer Electronics Control) επιτρέπει τον έλεγχο των συσκευών HDMI με ένα τηλεχειριστήριο.

Διάβασε εδώ...

https://www.thefastcode.com/el-eur/article/how-to-enable-hdmi-cec-on-your-tv-and-why-you-should

 

Samsung = Anynet+

sony  = BRAVIA Sync

lg = Simplink

Έτσι θα βρεις την επιλογή ανάλογα με την τηλεόραση σου.

Σε ευχαριστώ θα το κοιτάξω όταν πάω σπίτι άντε να δούμε,κάτι ακόμα αν όλα πάνε καλά με το tv box υπάρχει τρόπος αφού θα κανω εργοστασιακές ρύθμισης να μην χάσω τουλάχιστον το σεταρισμα από το kodi γιατο βαριέμαι να περνάω πάλι σε κάθε addons το real-debrid

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, akist25 said:

Αμάν,δεν πειράζει,σε ευχαριστώ για την βοήθεια!

Κατέβασε και αυτή την Rom , είναι μαμά Rom. Εάν δεν σου βρουν λύση απο το Banggood. Κάνε αναβάθμιση μέσο μαμά Recovery από SD card ή USB flash drive. Όπως είναι ζιπαρισμένο το περνάς στο στικάκι , δεν το ξεζιπάρεις.

https://disk.yandex.ru/d/HdT6zoVZ2RwviA

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο και το αυτοσχεδιο ανεμιστηρακι μετα απο προτροπη και βοηθεια του  ath156. Θελει ενα καθαρισματακι και περιμενω μεσα στη βδομαδα και to Hk1 4/128 και μνημες και ασυρματα χειριστηρια και λιωσιμο στα πειραματα και τις κουβεντες εδω μεσα!!!

 

cooling box.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tzivas31 said:

Ετοιμο και το αυτοσχεδιο ανεμιστηρακι μετα απο προτροπη και βοηθεια του  ath156. Θελει ενα καθαρισματακι και περιμενω μεσα στη βδομαδα και to Hk1 4/128 και μνημες και ασυρματα χειριστηρια και λιωσιμο στα πειραματα και τις κουβεντες εδω μεσα!!!

 

cooling box.jpg

Πρέπει να το σηκώσεις τουλάχιστον 2-3 εκατοστά για να μπορεί να παίρνει αέρα από κάτω (π.χ. με 4 βίδες+μόνωση/pad/κομμάτι από βάση ποντικιιού που θα κόψεις  ή 4 ελαστικά ή πλαστικά ποδαράκια ή ακόμα με κομμάτι μπατονέτας όπως στην φωτό από το λινκ που σου έστειλα ή με οτιδήποτε άλλο υλικό τυχόν έχεις Χ4 .....😎)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...