Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, manthes4 said:

Επειδη ουσιαστικά απο την πρωτη μερα που πηρα το μποξ έβαλα την slimbox και δεν ασχολήθηκα ξανα αυτες οι ρομ έχουν ηδη magisk και είναι με twrp; 

Οι Ugoos ports έχουν πάντοτε προεγκατεστημένο το Magisk. Αυτό είναι και το σημαντικό. TWRP νομίζω ότι έχει προεγκατεστημένο ο Sadman888...δεν είμαι σίγουρος για Σλιμποξ, αλλά όπως είπα το Magisk είναι το must (ακόμα και να μην έχει TWRP πάντοτε μπορείς να το βάλεις εσύ ή να χρησιμοποιήσεις το "προσωρινό").

Εάν βάλεις κάποια Ugoos port θα μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις και κάποιο από τα scripts που είχα φτιάξει ήδη από το 2022 για να φαίνεται μόνιμα η θερμοκρασία μπροστά. Ειδικά δε για το κουτί μας (HK1 Box & Vontar X3) που έχει και το "μισητό" μπλε λεντ μπροστά, ταυτόχρονα απενεργοποίησή του ή και άλλες παραμέτρους (ένταση οθόνης, Night Mode κλπ).

1.   Τα scripts αυτά μπορεί να τα χρησιμοποιήσει ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ έχει μία "καθαρή" Ugoos Port (not Hybrid) και για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ κουτί με οθόνη μπροστά.😎

2.   O Sadman888 & Slimhouse πρέπει να έχουν ήδη στα Settings την επιλογή 5 δεύτερα θερμοκρασία και 5 δεύτερα ώρα. Ειδικά ο Slimhouse, από κάποια έκδοση και μετά πρέπει να έχει ως επιλογή και το μοντ μου με ΜΟΝΟ θερμοκρασία μπροστά....του το είχα δώσει εγώ και το είχε συμπεριλάβει.

3.   Ειδικά για το μπλε λεντ στο HK1 Box έχω ειδικό σκριπτ (μαζί με αυτό της θερμοκρασίας).....επιλέγεις τι θέλεις. Τα scripts αυτά εγκαθίστανται με το TWRP.....μπορεί και το ένα επάνω στο άλλο. Είχα βγάλει και κάποιο που "μηδενίζει" όλα αυτά (εάν το θελήσει κάποιος).

Το λινκ στο 4pda ......Scripts for Temperature (and Blue Led of HK1 Box)

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-04-16 190524.png

Temp.Blue.Led2.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. 

Ενα Xiaomi mi box gen2 μπορεί να γυρίσει σε aosp ;

Η τέλος πάντων να μπορώ να εγκαταστήσω ότι εφαρμογή θέλω 

 

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nik187 said:

Με έκαψες. 

Για προσπάθησε να κατεβάσεις από Playstore την εφαρμογή downloader. Μπορεί με αυτή να σε αφήσει να κάνεις sideload. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο θα σε αφήσει το Android 11.

Τώρα για το ότι σε έκαψα , αυτά να τα πεις στον επιστήμονα που μιλούσε για πιστοποιημένο κουτί ευκαιρία στα 45,80€  από το eshop, χωρίς να σου πει τα αρνητικά. Ο ίδιος όμως παίρνει TOX3.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nik187 said:

Παιδιά Καλημέρα. 

Ενα Xiaomi mi box gen2 μπορεί να γυρίσει σε aosp ;

Η τέλος πάντων να μπορώ να εγκαταστήσω ότι εφαρμογή θέλω 

 

Καλημερα.Τί εννοείς οτι εφαρμογη θέλεις;

Σημασία πιστευω έχει να "παίζει" αυτές που θέλεις εσυ.

Το πήρα για φίλο..., του έβαλα εφαρμογες για ταινίες..., και live αγώνες..., επίσης kodi, ertflix, ant1+ κ.α...και γενικά γι΄αυτό που το ήθελε ήταν μιά χαρά!

Δέν το πείραξα και ούτε με ενδιέφερε να το "σκαλίσω" αφού με στοκ έκανε αυτά που "επρεπε"...

 

Edited by saviano
Link to comment
Share on other sites

Kodi έπαιξε 

Stremio νομίζω ναι,  δεν θυμάμαι 

BeeTv όχι.  Ενώ το κάνει εγκατάσταση,  δεν μου το εμφανίζει μέσα στις εφαρμογές στον launcher. 

Το πάσαρα σε ένα φίλο να ασχοληθεί 

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nik187 said:

Kodi έπαιξε 

Stremio νομίζω ναι,  δεν θυμάμαι 

BeeTv όχι.  Ενώ το κάνει εγκατάσταση,  δεν μου το εμφανίζει μέσα στις εφαρμογές στον launcher. 

Το πάσαρα σε ένα φίλο να ασχοληθεί 

Υπάρχει "τρόπος" να τις δείς....αλλά αφου το έδωσες...οκ.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, nik187 said:

Kodi έπαιξε 

Stremio νομίζω ναι,  δεν θυμάμαι 

BeeTv όχι.  Ενώ το κάνει εγκατάσταση,  δεν μου το εμφανίζει μέσα στις εφαρμογές στον launcher. 

Το πάσαρα σε ένα φίλο να ασχοληθεί 

Ίσως το παρακάτω άρθρο να σου δώσει κάποια ιδέα τι μπορείς να κάνεις (εύκολα ή πιο δύσκολα) How to have shortcuts for sideloaded apks

Δηλαδή εγώ που έχω 65άρα τηλεόραση με Google TV, πως βλέπω τα sideloaded apks?

Πάντοτε βέβαια υπάρχει η δυνατότητα απλά να πας στα Settings-All apks και να κάνεις κλικ εκεί για να τρέξει αυτό που θέλεις - όχι τόσο πρακτικό ίσως, αλλά μία ακόμα λύση, χωρίς να ασχοληθείς ιδιαίτερα😉

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, saviano said:

Υπάρχει "τρόπος" να τις δείς....αλλά αφου το έδωσες...οκ.

Θα το πάρω πίσω μάλλον,  οπότε μόλις το έχω στα χέρια μου θα γράψω 

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, panosss567 said:

Καλημέρα, σε παλιό box της wind που δεν παίζει πλέον netflix τι APK να βάλω;

Για δοκιμασε αυτο :

https://github.com/aidanmacgregor/Netflix_ATV_L3_DRM_Uncertified_Mod

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ιδιο προβλημα εχω, ειχα αυτο, αλλα πλεον το βγαζει οτι ειναι για παλιοτερο android (android 10 τρεχει το box της eon που εχω) και

δεν το αφηνει να τρεξει το play protect πως λεγεται για λογους ασφαλειας 😞

edit: εχουν και issue(s) ανοικτο:

https://github.com/aidanmacgregor/Netflix_ATV_L3_DRM_Uncertified_Mod/issues/35

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, patrickdrd said:

κι εγω ιδιο προβλημα εχω, ειχα αυτο, αλλα πλεον το βγαζει οτι ειναι για παλιοτερο android (android 10 τρεχει το box της eon που εχω) και

δεν το αφηνει να τρεξει το play protect πως λεγεται για λογους ασφαλειας 😞

edit: εχουν και issue(s) ανοικτο:

https://github.com/aidanmacgregor/Netflix_ATV_L3_DRM_Uncertified_Mod/issues/35

Το μποξακι (wind) το εχει φιλος και νομιζω εχει Android 9 ...
Τα πραγματα ειναι λιγο πιο ... ''ευκολα'' στο Android 9 απο το Android 10 που εχει το δικο σου μποξακι της ΕΟΝ !
Εχω καιρο να τον δω αλλα τελευταια φορα νομιζω επαιζε μια χαρα ...
Βεβαια εχει περασει κανα τριμηνο και δεν μπορω να ξερω σιγουρα τι γινεται στο τωρα !
Θα ρωτησω και θα μαθω παντως...!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gatos814 said:

Το μποξακι (wind) το εχει φιλος και νομιζω εχει Android 9 ...
Τα πραγματα ειναι λιγο πιο ... ''ευκολα'' στο Android 9 απο το Android 10 που εχει το δικο σου μποξακι της ΕΟΝ !
Εχω καιρο να τον δω αλλα τελευταια φορα νομιζω επαιζε μια χαρα ...
Βεβαια εχει περασει κανα τριμηνο και δεν μπορω να ξερω σιγουρα τι γινεται στο τωρα !
Θα ρωτησω και θα μαθω παντως...!

Ευχαριστώ, όντως android 9 είναι . Θα σας γράψω αν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να το επιβεβαιώσω κι εγώ που δουλεύω το συγκεκριμένο μποξακι, πως δουλεύει μια χαρα το Netflix και όλα τα αλλά συνδρομητικά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, patrickdrd said:

κι εγω ιδιο προβλημα εχω, ειχα αυτο, αλλα πλεον το βγαζει οτι ειναι για παλιοτερο android (android 10 τρεχει το box της eon που εχω) και

δεν το αφηνει να τρεξει το play protect πως λεγεται για λογους ασφαλειας 😞

edit: εχουν και issue(s) ανοικτο:

https://github.com/aidanmacgregor/Netflix_ATV_L3_DRM_Uncertified_Mod/issues/35

Για δες και αυτό....είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που λες???....γιατί εμένα σε compare που του έκανα βγάζει κάποιες αλλαγές στο τέλος. Δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις. Netflix

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, panosss567 said:

Ευχαριστώ, όντως android 9 είναι . Θα σας γράψω αν δουλεύει.

Θέλει κάτι το ιδιαίτερο στην εγκατάσταση; Ξεκινάει και στο τέλος λέει δεν εγκαταστάθηκε.

Link to comment
Share on other sites

κάτι παρόμοιο και σε μένα, κατάφερα να πατήσω με το ποντίκι install anyway αλλά το open είναι ανενεργό και δεν μπορώ να την βρω πουθενά να την ανοίξω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panosss567 said:

Θέλει κάτι το ιδιαίτερο στην εγκατάσταση; Ξεκινάει και στο τέλος λέει δεν εγκαταστάθηκε.

Εισαι σιγουρος οτι δεν εγκατασταθηκε ;
Ελπιζω να το ξαναπροσπαθησες και να ειχες αισιο τελος !

 

1 hour ago, patrickdrd said:

κάτι παρόμοιο και σε μένα, κατάφερα να πατήσω με το ποντίκι install anyway αλλά το open είναι ανενεργό και δεν μπορώ να την βρω πουθενά να την ανοίξω

Μπορεις να βρεις την εφαρμογη μεσα στις ρυθμισεις --> εφαρμογες και να την τρεξεις απο εκει και να δεις αν ''κανει'' την δουλιτσα !

 

Και κατι τελευταιο...

Μου αρεσε που ο συμφορουμιτης μας εκανε και compare τις 2 εφαρμογες νετφλιξ και τις βρηκε με καποιες αλλαγες στο ... τελος !!!
Αχ ...Αχ...!!!

olo.thumb.png.cfb1befaddf3be5efce36ef9ab9a5cc4.png

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, ath156 said:

Το compare έγινε εδώ...ίδιο μέγεθος αλλά......άλλο md5

1.png

Και τι σχεση εχει αυτη η εφαρμογη της φωτο με το λινκ που εβαλες απο το mega.nz ;
Χμμ....
Εχεις καταλαβει οτι εχεις βαλει αλλο λινκ και αλλο ... compare η μηπως οχι ;;;!!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gatos814 said:

Εισαι σιγουρος οτι δεν εγκατασταθηκε ;
Ελπιζω να το ξαναπροσπαθησες και να ειχες αισιο τελος .

 

Δυστυχώς δεν γίνεται η εγκατάσταση, μάλλον γιατί υπάρχει προεγκατεστημένη σε αυτό το box και ότι προσπαθήσεις να του βάλεις μετά το βλέπει σαν update και δεν το βάζει.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, panosss567 said:

Δυστυχώς δεν γίνεται η εγκατάσταση, μάλλον γιατί υπάρχει προεγκατεστημένη σε αυτό το box και ότι προσπαθήσεις να του βάλεις μετά το βλέπει σαν update και δεν το βάζει.

Καλημέρα,

Έτσι από περιέργεια δοκίμασες Netflix μέσω KODI ? Δεν θα έχεις και την καλύτερη ανάλυση βέβαια εκεί, όμως μπορεί να είναι μία λύση. Δεν έχω κωδικούς Netflix, αλλά νομίζω ότι ακόμα είναι ΟΚ εκεί.

Επίσης δοκίμασες να απεγκαταστήσεις την εφαρμογή που ήδη έχει? Η δεν σε αφήνει? Τι επεξεργαστή έχει το κουτί?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...