Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, xristosIT said:

Την δοκίμασα αλλά είναι ΧΑΛΙΑ εικόνα, είναι υποβαθμισμένη δε μπορείς να δεις.

Εννοούσα κάποια κανονική για Android 10 για BOX - TV δηλ NETFLIX για TV και συγκεκριμένα να εμφανίζεται η εφαρμογή στο αρχικό μενού.

Μέχρι στιγμής έχω τρέξει όλες που είναι για mobile τις τρέχει κανονικά αλλά δε δημιουργεί συντόμευση στην αρχική οθόνη.

Πρέπει να πας settings - apps - Netflix - open.

Συντόμευση φτιάχνει μόνο Netflix για TV αλλά βγάζει σφάλμα -13 όχι συμβατή συσκευή.

Φίλε Χρήστο σου στέλνω κάτι σε πμ να δοκιμάσεις😉

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

5 ώρες πριν, xristosIT said:

Την δοκίμασα αλλά είναι ΧΑΛΙΑ εικόνα, είναι υποβαθμισμένη δε μπορείς να δεις.

Εννοούσα κάποια κανονική για Android 10 για BOX - TV δηλ NETFLIX για TV και συγκεκριμένα να εμφανίζεται η εφαρμογή στο αρχικό μενού.

Μέχρι στιγμής έχω τρέξει όλες που είναι για mobile τις τρέχει κανονικά αλλά δε δημιουργεί συντόμευση στην αρχική οθόνη.

Πρέπει να πας settings - apps - Netflix - open.

Συντόμευση φτιάχνει μόνο Netflix για TV αλλά βγάζει σφάλμα -13 όχι συμβατή συσκευή.

Λοιπον ...
Και φυσικα δεν προκειται να δεις καλυτερα γιατι η εφαρμογη η ασπρη η καλη δεν εχει αδεια για το μποξακι αυτο!
Αν υπηρχε πολυ απλα η αναλογη αδεια απο την NETFLIX  θα ειχε και συντομευση στο κοντρολ σου...!
Οτι πατσαρισμενο υπηρχε σε εφαρμογη NETFLIX  ... καπουτ!
Ο μονος τροπος ειναι αυτη η μαυρη εφαρμογη για mobile συσκευες ...
Φυσικα λοιπον αφου δεν ειναι εφαρμογη ATV δεν προκειτε ποτε να γινει συντομευση στην σρχικη σελιδα σου...
Υπαρχει ομως λυση με μια εφαρμογη που θα γινεται κανονικα συντομευση και μεσα της θα μπορεις να βλεπεις και να χειριζεσαι οσες mobile εφαρμογες θελεις ... οσες εφαρμογες δηλαδη δεν ειναι ATV !
Αν σε ενδιαφερει να την δοκιμασεις ... εδω εισαι :

AppDrawer.zip

 

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gatos814 said:

Λοιπον ...
Και φυσικα δεν προκειται να δεις καλυτερα γιατι η εφαρμογη η ασπρη η καλη δεν εχει αδεια για το μποξακι αυτο!
Αν υπηρχε πολυ απλα η αναλογη αδεια απο την NETFLIX  θα ειχε και συντομευση στο κοντρολ σου...!
Οτι πατσαρισμενο υπηρχε σε εφαρμογη NETFLIX  ... καπουτ!
Ο μονος τροπος ειναι αυτη η μαυρη εφαρμογη για mobile συσκευες ...
Φυσικα λοιπον αφου δεν ειναι εφαρμογη ATV δεν προκειτε ποτε να γινει συντομευση στην σρχικη σελιδα σου...
Υπαρχη ομως λυση με μια εφαρμογη που θα γινεται κανονικα συντομευση και μεσα της θα μπορεις να βλεπεις και να χειριζεσαι οσες mobile εφαρμογες θελεις ... οσες εφαρμογες δηλαδη δεν ειναι ATV !
Αν σε ενδιαφερει να την δοκιμασεις ... εδω εισαι :

AppDrawer.zip 806 kB · 0 downloads

 

Αδερφέ στο άλλο box ( έχω μερικα για διάφορους λόγους ) με Android 11 παίζει κανονικά κ φτιάχνει κ συντόμευση στην αρχική οθόνη και είναι κ cartificate ( και τα δύο box ) τρέχει Netflix για συσκευή TV και δημιουργεί συντόμευση στην αρχική οθόνη.

Στο box με Android 10 κάνοντας εγκατάσταση Netflix για tv version κάνει συντόμευση αλλά βγάζει σφάλμα (-13).

Τρέχει κανονικά έκδοση Netflix για mobile κινητό αλλά δε δημιουργεί συντόμευση εικονιδίου Netflix στην αρχική οθόνη, πρέπει να πας από settings κλπ όπως ανέφερα πιο πάνω.

Και τα δύο παίζουν Netflix κανονικότητα έκδοση για mobile

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, xristosIT said:

Αδερφέ στο άλλο box ( έχω μερικα για διάφορους λόγους ) με Android 11 παίζει κανονικά κ φτιάχνει κ συντόμευση στην αρχική οθόνη και είναι κ cartificate ( και τα δύο box ) τρέχει Netflix για συσκευή TV και δημιουργεί συντόμευση στην αρχική οθόνη.

Στο box με Android 10 κάνοντας εγκατάσταση Netflix για tv version κάνει συντόμευση αλλά βγάζει σφάλμα (-13).

Τρέχει κανονικά έκδοση Netflix για mobile κινητό αλλά δε δημιουργεί συντόμευση εικονιδίου Netflix στην αρχική οθόνη, πρέπει να πας από settings κλπ όπως ανέφερα πιο πάνω.

Και τα δύο παίζουν Netflix κανονικότητα έκδοση για mobile

Λοιπον για να καταλαβω...
Εχεις στην κατοχη σου και αλλο μποξακι ΕΟΝ με Android 11 και παιζει κανονικα την καλη ασπρη εφαρμογη της Netflix ...σωστα ;
Και πως εχεις φτασει στο συμπερασμα οτι και τα 2 ειναι certificated ;
Certificated απο  που ;
Απο την Netflix ;
Εχεις ψαξει στο μενου τους να δεις αν αναγραφεται το αδειοδοτημενο ESN Netflix ;
Κατι σαν και αυτο δηλαδη που δειχνει αυτη η φωτο του διαδικτυου :

3694a4e25df34d44d7c9e4973a6af338.jpg

Καλο θα ηταν να μας πεις ποια ακριβως ειναι τα 2 ''επιμαχα'' μποξακια σου απο την παρακατω λιστα μηπως και βγαλουμε ... ακρη !
https://www.androidtv-guide.com/?s=EON+Smart+Box
Απο αυτα που γνωριζω ... τουλαχιστον μια εταιρια (SDMC)
απο αυτες εχει αρκετα απο τα μποξακια της ... Pre-certificate σε Netflix ... Prime Video και Disney+ ...
Οχι ομως ολα!
Για τις αλλες εταιριες δεν εχω αποψη...
Ομως οπως σου ειπα και πριν καπου μεσα στις ρυθμισεις θα πρεπει να βρισκεται το Netflix ESN που θα ''μαρτυραει''  και την αληθεια!

Αν τελικα εχουν και τα 2 ενα τετοιο ''μακρυναρι'' κωδικο και το ενα παιζει και το αλλο δεν παιζει η πρωτη κινηση ειναι η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και η δευτερη ... η επικοινωνια με την εταιρια !

 

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Cosmote TV Δωρεάν για 1 μήνα (μόνο για συνδρομητές κινητού/σταθερής ??)

Μετά από την NOVA που έδωσε δωρεάν ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ για 1 μήνα ΕΟΝ+, φαίνεται ότι και η Cosmote δίνει την Cosmote TV δωρεάν για 1 μήνα. Η ενεργοποίηση γίνεται μέσα από την εφαρμογή της, ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΚΕΙ κατά την γνώμη μου, δηλαδή ή  κινητό ή σταθερό. Μετά βάζεις Cosmote TV όπου θέλεις με τους κωδικούς. Εάν είναι κάτι διαφορετικό πείτε το.

https://www.cosmotetvott.gr (αφού έχετε πάρει κωδικό από την εφαρμογή της)(ή πληκτρολογήστε την διεύθυνση όπως την βλέπετε εδώ αντί να πατήσετε το λινκ)

Link2

***άντε να γυρίσει από έξω η γυναίκα μου που έχει καρτοκινητό Cosmote να πάρω κωδικούς😁

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ath156 said:

Cosmote TV Δωρεάν για 1 μήνα (μόνο για συνδρομητές κινητού/σταθερής ??)

Μετά από την NOVA που έδωσε δωρεάν ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ για 1 μήνα ΕΟΝ+, φαίνεται ότι και η Cosmote δίνει την Cosmote TV δωρεάν για 1 μήνα. Η ενεργοποίηση γίνεται μέσα από την εφαρμογή της, ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΚΕΙ κατά την γνώμη μου, δηλαδή ή  κινητό ή σταθερό. Μετά βάζεις Cosmote TV όπου θέλεις με τους κωδικούς. Εάν είναι κάτι διαφορετικό πείτε το.

https://www.cosmotetvott.gr/#!/  (αφού έχετε πάρει κωδικό από την εφαρμογή της)

***άντε να γυρίσει από έξω η γυναίκα μου που έχει καρτοκινητό Cosmote να πάρω κωδικούς😁

COSMOTE_Xmas2023.thumb.jpg.f6585ead79ed1ba034b5be30a404a1e1.jpg

Απο ... techmaniacs.gr

''θα προσφέρει φέτος τα Χριστούγεννα σε όλους τους συνδρομητές της το Entertainment Pack της υπηρεσίας Cosmote TV, εντελώς δωρεάν για ένα μήνα για να παρακολουθήσουν τις αγαπημένες τους ταινίες και σειρές σε όλα τα αποκλειστικά κινηματογραφικά κανάλια Cosmote CINEMA και Cosmote SERIES, τα ντοκιμαντέρ του COSMOTE HISTORY αλλά και ένα πλούσιο περιεχόμενο από τα ελληνικά κανάλια. Παράλληλα ο χρήστης μέσα από το pop up κανάλι Cosmote CINEMA CHRISTMAS HD μπορεί να έχει πρόσβαση δωρεάν σε περισσότερες από 120 ταινίες, με 35 από αυτές να έρχονται σε Α’ τηλεοπτική προβολή και αγαπημένα Xmas all-time classics.''

 

Οπως το φανταστηκες ειναι...
Αντε ... τι μας εμεινε τωρα...
Χμμ ... η Vodafone!
Αντε να παιρνει σειρα και αυτη (;) !

😃

 

 

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά σε όλους. Ήρθε ο καιρός να πειραματιστώ και εγώ με το μποξακι μου το h96 max x3 με την ρομ απο την μανα του απο banggood. Ποια προτείνετε να βαλω και κανενας οδηγος θα το εκτιμούσα.  Ευχαριστώ  

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις και συμπεράσματα από Cosmote TV.

1. Τελικά έχει και κάποια οφέλη το να είσαι παντρεμένος. Ειδικά εάν η γυναίκα σου έχει Cosmote και εσύ δεν έχεις😁🤣

2. Η εγκατάσταση στο X88 King της εφαρμογής έγινε άμεσα από το Playstore. Μετά ξεκίνησε άνετα η εφαρμογή χωρίς να βγάλει κάποια ασυμβατότητα με την AOSP 0.5.4 Ugoos port που έχω εκεί. Αντίθετα η ΕΟΝ από το Playstore έβγαζε πρόβλημα και έπρεπε να βάλω άλλη έκδοση (που είχα από παλαιότερες δοκιμές).

- Τα πάντα προχώρησαν σωστά (δημιουργία προφίλ, προτιμήσεις, κωδ.ασφαλείας κλπ).

- Όμως έκπληξη. Μόλις πήγα να ξεκινήσω μία ταινία, έβγαλε μήνυμα λάθους λόγω root🙃   αντίθετα στην ΕΟΝ κανένα θέμα.

- Επιστρατεύθηκε το Magisk και με μία απλή κίνηση ΟΛΑ ΟΚ😁❤️

3. Η εγκατάσταση στην 49 Smart TV LG έγινε επίσης γρήγορα. Το μόνο θέμα ήταν ότι αναγκάσθηκα να κάνω είσοδο με QR γιατί αλλιώς με του κωδικούς έβγαζε λάθος !!! Άγνωστο γιατί, παρόλο που ΄ηταν όλα σωστά. Από εκεί και πέρα άρχιζε να παίζει ταινία 'αμεσα😁

UPDATE : Μία άλλη δυσάρεστη έκπληξη....στην ΚΟΣΜΟΤΕ TV δεν έχει τα Αθλητικά?....έβαλα ένα live παιχνίδι νέων και λέει ότι δεν είναι στην συνδρομή μου🤐   ταινίες ΟΚ αλλά αθλητικά γιοκ? Σε αυτή την περίπτωση ΕΟΝ - COSMOTE = 1 - 0 (μην πω κατευθείαν 2-0)

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

EON   σε     A95X F3 Air Amlogic S905x3 Android 9.0 8K δυστυχως δεν παιζει...

Βγαζει μυνημα , δεν ειναι συμβατη η συσκευη.... 

https://www.geekbuying.com/item/A95X-F3-Air-Amlogic-S905x3-Android-9-0-8K-Video-Decode-TV-Box-4GB-32GB-422217.html

 

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dim_33 said:

EON   σε     A95X F3 Air Amlogic S905x3 Android 9.0 8K δυστυχως δεν παιζει...

Βγαζει μυνημα , δεν ειναι συμβατη η συσκευη.... 

https://www.geekbuying.com/item/A95X-F3-Air-Amlogic-S905x3-Android-9-0-8K-Video-Decode-TV-Box-4GB-32GB-422217.html

 

Άντε για εσένα και όσους έχουν αντίστοιχο θέμα.....Δοκίμασε αυτή που βάζω εδώ και πες μου😎😉😉

EON TV

Προσοχή βέβαια και σε αυτό που ήδη έχω γράψει ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ath156 said:

Cosmote TV Δωρεάν για 1 μήνα (μόνο για συνδρομητές κινητού/σταθερής ??)

Μετά από την NOVA που έδωσε δωρεάν ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ για 1 μήνα ΕΟΝ+, φαίνεται ότι και η Cosmote δίνει την Cosmote TV δωρεάν για 1 μήνα. Η ενεργοποίηση γίνεται μέσα από την εφαρμογή της, ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΚΕΙ κατά την γνώμη μου, δηλαδή ή  κινητό ή σταθερό. Μετά βάζεις Cosmote TV όπου θέλεις με τους κωδικούς. Εάν είναι κάτι διαφορετικό πείτε το.

https://www.cosmotetvott.gr/#!/  (αφού έχετε πάρει κωδικό από την εφαρμογή της)

***άντε να γυρίσει από έξω η γυναίκα μου που έχει καρτοκινητό Cosmote να πάρω κωδικούς😁

Εγώ φίλε έχω καρτοκινητο cosmote αλλά μπαίνοντας στην εφαρμογή της μου ζητάει να πάω στο cosmote tv gr και να διαλέξω πακέτο....

Και να καλέσω στο 13888

Πώς βγάζω κωδικούς τελικά??

Επιπλέον στο σάιτ της δεν βλέπω καμιά πληροφορία για προσφορά 

Edited by johnstef33
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, johnstef33 said:

Εγώ φίλε έχω καρτοκινητο cosmote αλλά μπαίνοντας στην εφαρμογή της μου ζητάει να πάω στο cosmote tv gr και να διαλέξω πακέτο....

Πώς βγάζω κωδικούς τελικά??

Επιπλέον στο σάιτ της δεν βλέπω καμιά πληροφορία για προσφορά 

Φίλε θα με βάλεις να χωρίσω με την γυναίκα μου😁 αναγκάσθηκα να της πάρω πάλι το κινητό για να σου δείξω. Αυτό που έκανα εγώ ήταν:

- μπήκα στο κινητό της - εκεί που είναι το βελάκι κάνεις κλικ - βγαίνουν όλες οι προσφορές - επέλεξα την προσφορά TV - ενεργοποιηθηκε και στάλθηκε μηνυμα στο μειλ

- μετά στα υπολοιπα έμπαινα είτε με τους κωδικού της (credentials) της Cosmote είτε με QR code (σκαν από την εφαρμογή)  π.χ. βάλε το λινκ που έδωσα στο αρχικό ποστ μου για την ΚΟΣΜΟΤΕ σε Chrome or Firefox (OPERA δεν παίζει)) ή ξεκίνα την εφαρμογή COSMOTE TV σε smart TV.

Screenshot_1.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ath156 said:

Φίλε θα με βάλεις να χωρίσω με την γυναίκα μου😁 αναγκάσθηκα να της πάρω πάλι το κινητό για να σου δείξω. Αυτό που έκανα εγώ ήταν:

- μπήκα στο κινητό της - εκεί που είναι το βελάκι κάνεις κλικ - βγαίνουν όλες οι προσφορές - επέλεξα την προσφορά TV - ενεργοποιηθηκε και στάλθηκε μηνυμα στο μειλ

- μετά στα υπολοιπα έμπαινα είτε με τους κωδικού της (credentials) της Cosmote είτε με QR code (σκαν από την εφαρμογή)  π.χ. βάλε το λινκ που έδωσα στο αρχικό ποστ μου για την ΚΟΣΜΟΤΕ σε Chrome or Firefox (OPERA δεν παίζει)) ή ξεκίνα την εφαρμογή COSMOTE TV σε smart TV.

Screenshot_1.jpg

Εμένα στις προσφορές μόνο αυτά μου βγάζει δυστυχώς...

Screenshot_2023-12-12-18-52-37-74_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, johnstef33 said:

Εμένα στις προσφορές μόνο αυτά μου βγάζει δυστυχώς...

Screenshot_2023-12-12-18-52-37-74_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Οι προσφορές ήταν 4. Μήπως ήδη το έχεις ενεργοποιήσει με κάποιο άλλο τρόπο? Τα μειλ σου τα είδες? Δοκίμασες να μπεις από λαπτοπ/PC με το λινκ που έδωσα και τους κωδικούς με τους οποίους μπαίνεις στο apk Cosmote στο κινητό σου?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kostas123464 said:

Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά σε όλους. Ήρθε ο καιρός να πειραματιστώ και εγώ με το μποξακι μου το h96 max x3 με την ρομ απο την μανα του απο banggood. Ποια προτείνετε να βαλω και κανενας οδηγος θα το εκτιμούσα.  Ευχαριστώ  

Ξεκινάμε με την αναγνώριση του wifi chip, βάλε το device Info HW και δες τι σου γράφει στο wifi chip. Για ΌΛΑ έχει βγάλει ο slimhouse custom Rom. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, johnstef33 said:

Και μένα αυτό βγάζει τελικά...

Δοκίμασε https://www.cosmotetvott.gr/#!/home      ή και σκέτο https://www.cosmotetvott.gr

Chrome or Firefox only

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, makis1024 said:

Ξεκινάμε με την αναγνώριση του wifi chip, βάλε το device Info HW και δες τι σου γράφει στο wifi chip. Για ΌΛΑ έχει βγάλει ο slimhouse custom Rom. 

bcmsgh_sdmmc η λάθος κάμω ο χαζός?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ath156 said:

Άντε για εσένα και όσους έχουν αντίστοιχο θέμα.....Δοκίμασε αυτή που βάζω εδώ και πες μου😎😉😉

EON TV

Προσοχή βέβαια και σε αυτό που ήδη έχω γράψει ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Δυστυχως, μαυρο χαλι, η εφαρμογη εγκατασταθηκε, αλλα δεν παιζει σχεδον τιποτα,  ουτε με το mouse προχωραει, ουτε με to remote control.  σαν να εχει κολησει, παιζει  το καναλι της βουλης  😉

Θα δοκιμασω αργοτερα και στην  TCL 65c635 να δω τι  κανει εκει   

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dim_33 said:

Δυστυχως, μαυρο χαλι, η εφαρμογη εγκατασταθηκε, αλλα δεν παιζει σχεδον τιποτα,  ουτε με το mouse προχωραει, ουτε με to remote control.  σαν να εχει κολησει, παιζει  το καναλι της βουλης  😉

Θα δοκιμασω αργοτερα και στην  TCL 65c635 να δω τι  κανει εκει   

Μην χρησιμοποιείς το mouse. Χρησιμοποίησε βελάκια και ΟΚ κουμπιά μόνο. Υπάρχει πιθανότητα να δουλεύει και με τα κουμπιά πλοήγησης της τηλεόρασής σου😉

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ath156 said:

Μην χρησιμοποιείς το mouse. Χρησιμοποίησε βελάκια και ΟΚ κουμπιά μόνο. Υπάρχει πιθανότητα να δουλεύει και με τα κουμπιά πλοήγησης της τηλεόρασής σου😉

Δεν εργαζεται,  ειναι σαν να  "σερνεται"  σtο TV box, to mouse εργαζεται , κινειται, αλλα δεν κανει σχεδον τιποτα.

   Δεν πειραζει  σε ευχαριστω που ασχοληθηκες 

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, kostas123464 said:

bcmsgh_sdmmc η λάθος κάμω ο χαζός?

Πάρε φακό και δες το χρώμα της μητρικής, από κάτω ανάμεσα στις γρίλιες, είναι πράσινη ή μπλε η μητρική;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, makis1024 said:

Πάρε φακό και δες το χρώμα της μητρικής, από κάτω ανάμεσα στις γρίλιες, είναι πράσινη ή μπλε η μητρική;

Πρασινη

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ath156 said:

Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις και συμπεράσματα από Cosmote TV.

1. Τελικά έχει και κάποια οφέλη το να είσαι παντρεμένος. Ειδικά εάν η γυναίκα σου έχει Cosmote και εσύ δεν έχεις😁🤣

2. Η εγκατάσταση στο X88 King της εφαρμογής έγινε άμεσα από το Playstore. Μετά ξεκίνησε άνετα η εφαρμογή χωρίς να βγάλει κάποια ασυμβατότητα με την AOSP 0.5.4 Ugoos port που έχω εκεί. Αντίθετα η ΕΟΝ από το Playstore έβγαζε πρόβλημα και έπρεπε να βάλω άλλη έκδοση (που είχα από παλαιότερες δοκιμές).

- Τα πάντα προχώρησαν σωστά (δημιουργία προφίλ, προτιμήσεις, κωδ.ασφαλείας κλπ).

- Όμως έκπληξη. Μόλις πήγα να ξεκινήσω μία ταινία, έβγαλε μήνυμα λάθους λόγω root🙃   αντίθετα στην ΕΟΝ κανένα θέμα.

- Επιστρατεύθηκε το Magisk και με μία απλή κίνηση ΟΛΑ ΟΚ😁❤️

3. Η εγκατάσταση στην 49 Smart TV LG έγινε επίσης γρήγορα. Το μόνο θέμα ήταν ότι αναγκάσθηκα να κάνω είσοδο με QR γιατί αλλιώς με του κωδικούς έβγαζε λάθος !!! Άγνωστο γιατί, παρόλο που ΄ηταν όλα σωστά. Από εκεί και πέρα άρχιζε να παίζει ταινία 'αμεσα😁

UPDATE : Μία άλλη δυσάρεστη έκπληξη....στην ΚΟΣΜΟΤΕ TV δεν έχει τα Αθλητικά?....έβαλα ένα live παιχνίδι νέων και λέει ότι δεν είναι στην συνδρομή μου🤐   ταινίες ΟΚ αλλά αθλητικά γιοκ? Σε αυτή την περίπτωση ΕΟΝ - COSMOTE = 1 - 0 (μην πω κατευθείαν 2-0)

 Έχω ένα tanix tx3 με Ρομ slimbox δεν έχω magisk έχω super user και ενώ δεν είναι root από οτι λέει το βλέπει root τι κάνω

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...