Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Θελω συσκευη για παρκολουθηση ταινιων (ειτε με Popcorn Time ειτε με Download), XBMC, Live Streaming (Flash ,AceStream και SopCast). Καλο θα ηταν να μπορω να συνδεσω και εξωτερικο σκληρο. Δεν θελω να φυγω πολυ πανω απο τα 50€. Με TV stick 1gb ram γινεται η δουλεια, ή χρειαζεται κατι δυνατοτερο?
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Θελω συσκευη για παρκολουθηση ταινιων (ειτε με Popcorn Time ειτε με Download), XBMC, Live Streaming (Flash ,AceStream και SopCast). Καλο θα ηταν να μπορω να συνδεσω και εξωτερικο σκληρο. Δεν θελω να φυγω πολυ πανω απο τα 50€. Με TV stick 1gb ram γινεται η δουλεια, ή χρειαζεται κατι δυνατοτερο?

προσωπική μου άποψη ...χρειάζεσαι κάτι με 2 gb μνήμη ram και με κεραία εξωτερική ...για καλυτερη λήψη wifi... και 16 gb rom (καλύτερα να ξεφύγεις λίγο οικονομικά ..πάρα να μετανιώσεις για την αγορά που θα κανεις)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Σε Tronsmart Draco AW80 επιβεβαιωνω και εγω οτι δουλευει μια χαρα.:)

 

αν το μηχάνημα είναι ροuτ πρέπει να το κάνω πρώτα hide ή όχι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αν το μηχάνημα είναι ροuτ πρέπει να το κάνω πρώτα hide ή όχι ?

Η έκδοση που ποσταρα δουλεύει με root!!δεν χρειάζεται να κρύψεις τίποτα! απλή εγκατάσταση και είσαι έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που ποσταρα δουλεύει με root!!δεν χρειάζεται να κρύψεις τίποτα! απλή εγκατάσταση και είσαι έτοιμος!

Alex Γιατί μου κατεβάζει ένα αρχείο μόνο 100 kb το οποίο Όταν παω να το εγκαταστήσω μου βγάζει σφάλμα;

Edit , το βρήκα......

Η διαδικασία είναι, πάω μέσα από το novago.gr αφαιρώ την υπάρχουσα συσκευή και μετά μέσω της εφαρμογής βάζω τα υφιστάμενα pass και user ?

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το MXIII amlogic S802 2.0 GHz Quad core που εχει το geekbuying σε προσφορα τι λεει;Ειναι καλο σε γενικες γραμμες;

Το έχω ένα εξάμηνο... Πολύ ικανοποιημένος, πολύ καλή εικόνα στα videos και καλός πολυκαναλος ήχος. Αρκετά γρήγορη μνήμη, το μόνο πρόβλημα είναι ότι μου χάλασε η θύρα της microsd αλλά μικρό το κακό όταν μπορεις να χρησιμοποιήσεις USB stick..

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκαν τα Review για το Ugoos UT3S

Εξαιρετικός όπως πάντα:thanks:

Μπορούν μήπως να εγκατασταθούν και windows;

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικός όπως πάντα:thanks:

Μπορούν μήπως να εγκατασταθούν και windows;

ΌΧΙ ....για windows χρειάζεται επεξεργαστής της Intel

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που ποσταρα δουλεύει με root!!δεν χρειάζεται να κρύψεις τίποτα! απλή εγκατάσταση και είσαι έτοιμος!

 

alex την πάτησα :(

εγκατέστησα την εφαρμογή, έβαλα τα στοιχεία και τζίφος, μου λέει ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη.......έκανα reboot και πλέον δεν μου ανοίγει ούτε την εφαρμογή......κάνει ότι την ανοίγει και σε μισό ΄΄ κλείνει......, το προσπάθησα πάλι με απεγκατάσταση και εγκατάσταση της εφαρμογής....τα ίδια, προσπάθησα με hide το root....πάλι τζίφος......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

alex την πάτησα :(

εγκατέστησα την εφαρμογή, έβαλα τα στοιχεία και τζίφος, μου λέει ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη.......έκανα reboot και πλέον δεν μου ανοίγει ούτε την εφαρμογή......κάνει ότι την ανοίγει και σε μισό ΄΄ κλείνει......, το προσπάθησα πάλι με απεγκατάσταση και εγκατάσταση της εφαρμογής....τα ίδια, προσπάθησα με hide το root....πάλι τζίφος......

δοκίμασε μια ..εκκαθάριση μνήμης cache ,εκκαθάριση δεδομένων (του προγράμματος ) ..και μια επανακκινησει του router ..

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια, δεν ξεκινάει καν η εφαρμογή..

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Να φταίει ότι είναι 4.2.2 τι μηχάνημα;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στο tronsmart draco που εχω η εφαρμογη δουλεψε μονο οταν ανοιξα το wi-fi,με το ethernet δεν παιζει.

 

ωωωω φιλαράκι τι είπες τώρα ??????

Αυτό ήταν.....παίζει ΄΄τζάμι΄΄ !!!!

Thanks για την βοήθεια :):)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αφού το έφτιαξες ...

Σιγά το φτιαξιμο....Εσύ με την καβατζα σου και ο φίλος με την πρόταση του....Εγώ εκτελεστικό όργανο ήμουν :-)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

σήμερα ανακάλυψα ότι υπάρχουν τα tv-boxes.

Θα ήθελα να ρωτήσω, μπορώ να συνδέσω ένα τέτοιο (όπως της επικεφαλίδας) με απλή οθόνη υπολογιστή και να το χρησιμκοποιήσω ως pc;

Απλά για να σερφάρω, ή τι άλλες δυνατότητες έχει, και τι μπορώ να συνδέσω επάνω, (εκτός από χειριστήριο παιχνιδιών), mouse, πληκτρολόγιο, εκτυπωτή, ηχεία, ακουστικά;

Eίναι πολύ οικονομικό κι έχει διπλό λειτουργικό, που δεν βρίσκω σε τίποτε άλλο (κανονικό pc ή laptop).

Eυχαριστώ

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση: Αν αγοράσω ένα tvbox με προεγκατεστημένο xbmc και θέλω να εγκαταστήσω νεότερη έκδοση,τι κάνω? Απεγκαθιστώ την παλιά,αλλά θα βγαίνει?

Αν δεν βγαίνει, βάζω παράλληλα και την καινούργια? χωρίς να δημιουργηθεί πρόβλημα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Αγόρασα αυτό http://www.ebay.com/itm/321342441769 στις 20 Ιανουαρίου. Αφού το παρέλαβα μετά από ένα μήνα διαπίστωσα ότι έκανε συνεχώς επανεκινήσεις και έβλεπα μόνο το λογότυπο android. Μετά από αλληλογραφία και ... πειράματα το έστειλα πίσω και πάλι μετά ένα μήνα παρέλαβα ένα ίδιο, αλλά έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα. Τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Αγόρασα αυτό http://www.ebay.com/itm/321342441769 στις 20 Ιανουαρίου. Αφού το παρέλαβα μετά από ένα μήνα διαπίστωσα ότι έκανε συνεχώς επανεκινήσεις και έβλεπα μόνο το λογότυπο android. Μετά από αλληλογραφία και ... πειράματα το έστειλα πίσω και πάλι μετά ένα μήνα παρέλαβα ένα ίδιο, αλλά έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα. Τι μπορεί να συμβαίνει;

Mπας και σου εστειλαν το ιδιο ξανα??:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Αγόρασα αυτό http://www.ebay.com/itm/321342441769 στις 20 Ιανουαρίου. Αφού το παρέλαβα μετά από ένα μήνα διαπίστωσα ότι έκανε συνεχώς επανεκινήσεις και έβλεπα μόνο το λογότυπο android. Μετά από αλληλογραφία και ... πειράματα το έστειλα πίσω και πάλι μετά ένα μήνα παρέλαβα ένα ίδιο, αλλά έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα. Τι μπορεί να συμβαίνει;
Aπαντώ στο φίλο για το θέμα αλλά και ταυτόχρονα απευθύνομαι στο φόρουμ για τον προβληματισμό μου στο θέμα.

Φίλε μου να σε ρωτήσω, την δεύτερη φορά είχες το πρόβλημα αμέσως η πέρασε πάλι κανάς μήνας?

Αν στο κανε αμέσως δεν ξέρω να σου απαντήσω,αλλά αν στο κανε μετά απο κανά μήνα πάλι,τότε πιθανόν να χαλάει λόγω υπερθέρμανσης. Ύστερα απο ψάξιμο κατάλαβα ότι τα τσιπάκια της rockchip έχουν μεγάλο πρόβλημα σε αυτό και αν και τα εκτιμούσα είμαι πλέον προβληματισμένος.Επιπλέον ένα στικάκι δεν μπορεί να έχει τον εξαερισμό ενός tvbox και τα πράγματα δυσκολεύουν. Δείτε εδώ: http://www.unlockpwd.com/rkm-v5-android-review-of-hdblog/

Ακόμη και αυτό το ακριβό και προσεγμένο στικάκι με τα κορυφαία ίσως χαρακτηριστικά αυτή την στιγμή έχει χοντρό θέμα.

Αναρωτιέμαι πόσο μπορεί να αντέξει αν καθημερινά ανεβάζει θερμοκρασίες 100 βαθμών! για μίας ώρα ας πούμε παίξιμο παιχνιδιού την ημέρα.

Επίσης αναρωτιέμαι να μας πουν παιδιά που είχαν στικάκι με rockchip, πόσο τους κράτησε. Υπάρχει κανείς που να έχει κρατήσει πάνω απο δύο χρόνια η έστω ένα δουλευντας το καθημερινά?

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε αμέσως. Δεν έχω προλάβει να δω πως δουλεύει. Πάντως σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...