Jump to content

[ROM] Omega AOKP Jelly Bean


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το swype που υπάρχει σαν προεπιλογή στην AOKP έχει ελληνικά (από ρυθμίσεις-γλώσσα εισαγωγή-προεπιλογή swype και επιλέγεις στη συνέχεια αγγλικά ελληνικά). Πολύ καλό theme είναι το cobalt.

 

Δεν το είχα πάρει πρέφα ότι έχει προεπιλογή το Swype και ότι διαθέτει και ελληνικά, πάω να το τεστάρω άμεσα. ;)

 

Αυτό το Tangerine ή το Vivid έλεγα να βάλω.

Τα δίνει και δωρεάν απ' ότι κατάλαβα ο themer, μέσω του XDA, αρκεί να φτιάξεις το .apk εσύ από τα αρχεία που σου δίνει:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1620990

Εγώ δεν το κατέχω το θέμα, αλλά αν κάποιος ενδιαφέρεται, έχει οδηγίες.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 447
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αισθάνομαι οτι η AOKP εχει <ατονίσει> αρκετά η μου φαίνεται?Μήπως σταματήσει εδώ η εξελιξή της λόγω του ότι ο Γιάννης αφιερώνει,με το δίκιο του,περισσότερο χρόνο κατά πρώτον στο s3 και κατα δεύτερον στην 4.0.3?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα παρατήρησα ότι η οθόνη ανάβει μόνη της και σβήνει μετά από λίγο (με ενεργοποιημένο το κινητό). Τις τελευταίες μέρες το μόνο που έκανα ήταν να φλασάρω ένα theme από το XDA. Σας έχει τύχει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα παρατήρησα ότι η οθόνη ανάβει μόνη της και σβήνει μετά από λίγο (με ενεργοποιημένο το κινητό). Τις τελευταίες μέρες το μόνο που έκανα ήταν να φλασάρω ένα theme από το XDA. Σας έχει τύχει;

ίσως δεν ήταν συμβατό , αν πέρασες πολλά θέματα κάπου μάλλον μπερδεύτηκε

βάλε πάλι το θέμα της omega απο την κουζίνα

Παίδες μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω το fix για την αλλαγή από emmc σε external sd;

αυτό θέλεις ??

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4120756#post4120756

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες σα πολυ δε σκαλωνει η συγκεκριμενη ρομ?

εχω βαλει την omega 4.0 AOKP android 4.0.4

και kernel τον siyah-v3.2.6

 

-πολλες φορες σκαλωνει ασχημα οταν πας να το ξεκλειδωσεις

-μου σκαλωσε μια και το nova luncher και χρειαστηκε να κανω εκαθαρση της cache του για να παρει τα ισια του.

-το navigon οποτε το παταω βγαζει error και κλεινει και μετα τις 4 προσπαθειες ανοιγει.

-πολλες φορες δεν εμφανιζει τα προγραμματα μεσα στο apps( τα κανει μονο loading και τιποτα)

-και μου τυχαινει να χανει και τα widgets καμια φορα...

 

εχει κανεις καμια ιδεα?

βεβαια απο μπαταρια τα παει καλα σε σχεσει με την v14 omega 4.0.3 που ειχα πριν.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες σα πολυ δε σκαλωνει η συγκεκριμενη ρομ?

εχω βαλει την omega 4.0 AOKP android 4.0.4

και kernel τον siyah-v3.2.6

 

-πολλες φορες σκαλωνει ασχημα οταν πας να το ξεκλειδωσεις

-μου σκαλωσε μια και το nova luncher και χρειαστηκε να κανω εκαθαρση της cache του για να παρει τα ισια του.

-το navigon οποτε το παταω βγαζει error και κλεινει και μετα τις 4 προσπαθειες ανοιγει.

-πολλες φορες δεν εμφανιζει τα προγραμματα μεσα στο apps( τα κανει μονο loading και τιποτα)

-και μου τυχαινει να χανει και τα widgets καμια φορα...

 

εχει κανεις καμια ιδεα?

βεβαια απο μπαταρια τα παει καλα σε σχεσει με την v14 omega 4.0.3 που ειχα πριν.

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (θα κάνει διαγραφή δεδομένων, προγραμμάτων κ.λ.π)

φλάσαρε πάλι , και εάν δεν βαριέσαι με full wipe την περνάς πάλι ,

η άλλαξε kernel , ίσως δεν κάθισε καλά στην συσκευή σου

 

η rom σε μένα δουλεύει μια χαρά

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες σα πολυ δε σκαλωνει η συγκεκριμενη ρομ?

εχω βαλει την omega 4.0 AOKP android 4.0.4

και kernel τον siyah-v3.2.6

 

-πολλες φορες σκαλωνει ασχημα οταν πας να το ξεκλειδωσεις

-μου σκαλωσε μια και το nova luncher και χρειαστηκε να κανω εκαθαρση της cache του για να παρει τα ισια του.

-το navigon οποτε το παταω βγαζει error και κλεινει και μετα τις 4 προσπαθειες ανοιγει.

-πολλες φορες δεν εμφανιζει τα προγραμματα μεσα στο apps( τα κανει μονο loading και τιποτα)

-και μου τυχαινει να χανει και τα widgets καμια φορα...

 

εχει κανεις καμια ιδεα?

βεβαια απο μπαταρια τα παει καλα σε σχεσει με την v14 omega 4.0.3 που ειχα πριν.

βαλε τον siyah v3.2.7 θα δεις διαφορα σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

όταν αλλάζουμε συχνά Kernel , γίνετε "μπάχαλο" η rom (γνωστό) ,

να μην ξεχνάμε πριν την αλλαγή kernel να κάνουμε εγκατάσταση το Kernel Cleaning Script (υπάρχει στην κουζίνα)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (θα κάνει διαγραφή δεδομένων, προγραμμάτων κ.λ.π)

φλάσαρε πάλι , και εάν δεν βαριέσαι με full wipe την περνάς πάλι ,

η άλλαξε kernel , ίσως δεν κάθισε καλά στην συσκευή σου

 

η rom σε μένα δουλεύει μια χαρά

 

βαλε τον siyah v3.2.7 θα δεις διαφορα σε ολα.

 

όταν αλλάζουμε συχνά Kernel , γίνετε "μπάχαλο" η rom (γνωστό) ,

να μην ξεχνάμε πριν την αλλαγή kernel να κάνουμε εγκατάσταση το Kernel Cleaning Script (υπάρχει στην κουζίνα)

 

 

Κατεβασα μεσα απο το site του Siyah τον kernel siyah 3.3.2+ που φαινετε να ειναι ο τελευταιος που εχει βγαλει μεχρι στιγμης για Galaxy2 και ολα δειχνουν να εχουν διορθωθει πληρως..

 

σαφως πριν το περασω εκανα και εγκατασταση το Kernel Cleaning Script απο την κουζινα.

 

Σας ευχαριστω για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατί ή εγώ είμαι κούκου ή κάτι δεν πάει καλά..

 

Βάζω την Omega V15 η οποία λέει στο τίτλο πως είναι XWLPG... μόλις τελειώνω την εγκατάσταση κατεβάζω το Jkay Framework για την XWLPG και στο CWM όταν πάω να το εγκαταστήσω μου σκάει μύνημα Status 7 Error και δεν την βάζει..

 

Δοκίμασα και Odexed και Deodexed και κάνει πάλι το ίδιο... επίσης δοκίμασα και την XXLPW γιατί ενώ στο XDA λέει πως είναι η XXLPG μόλις τελειώνει η εγκατάσταση το κινητό μου λέει πως έχω την XXLPW... Επίσημα έχω εγκαταστήσει την

Omega_v4.0_AOKP_build_37_ICS_4.0.4.zip από τορρεντ

 

Έχει κανείς καμία άποψη γιατί το χάνω?

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Ξερει κανεις παιδια αν το widget του καιρου που εχει η v15 παιζει στην AOKP κι αν ναι ας στο στειλει,σας ευχαριστω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

μετα απο ποσαααα κινητα σημερα γυρισα ξανα στο s2....τι το θελα

δοκιμασα να βαλω αυτην την custom rom και ενω την ρομ την φλασαρε κανονικα,μετα πηγα να φλασαρω και τα gapps ωσπου καποια στιγμη εγραψε unmounting system,κολλησε το κινητο,εσβησε και δεν αναβει απο τοτε.

 

πιστευω οτι εχω στα χερια ενα ωραιοτατο τουβλακι τωρα

 

εχει κανεις καμια ιδεα να μου πει?

σε recovery mode δεν μπαινει, σε download mode δεν μπαινει, με usb jig δεν ανοιγει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Omega v5.0 AOKP Jelly Bean Build-2

Σύντομα θα είναι διαθέσιμη :)

 

http://desmond.imageshack.us/Himg708/scaled.php?server=708&filename=59765343.jpg&res=landing

 

EDIT:

Νέα έκδοση Omega v5.0 AOKP Jelly Bean

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1489197

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

EDIT:

Νέα έκδοση Omega v5.0 AOKP Jelly Bean

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1489197

Καλημέρα. Γιατί δεν βλέπω το link? Υπάρχουν διαθέσιμες εκδόσεις μέχρι την 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

Αφου γραφει πως συντομα θα ειναι διαθεσιμη οποτε υπομονη.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αφου γραφει πως συντομα θα ειναι διαθεσιμη οποτε υπομονη.

 

την έχει ανεβάσει σε ξεχωριστό θέμα στο xda

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1290468

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιάννης δίνει ένα link στην αρχή του παρόντος thread αλλά όταν το ανοίγεις, ναι μεν είναι καταχωρημένο στο τμήμα του SGS2 αλλά το banner γράφει για SGS3. Λέω να μη την εγκαταστήσω πριν ξεκαθαριστεί το μπέρδεμα, μη το κάνω τούβλο...:X
Link to comment
Share on other sites

εκανα backup μετα απο λιγο πηγα να κανω restore αλλα στο recovery μου γραφει md5 mismatch ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?

στο μενου /device options/radio πως μπορουμε να ξετικαρουμε αν εχουμε επιλεξει κατι ? (ποια απο τις 3 ειναι η σωστη επιλογη για Ελλάδα?)

Link to comment
Share on other sites

καλη και ωραι η j b αλλα αν δεν υπαρχει ραδιόφωνο και το my files που υπαρχουν στις 4.0.3 και 4.0.4 δεν αξίζει μια !!!

καλο το spirit FM αλλα δεν ειναι free και ολοι οι files explorer που κυκλοφορουν ειναι πολυ δύσχρηστοι και ειναι σπαστικο να μην υπαρχει η microSD στο φακελο "externan_sd".

Επειση το menu της καμερας ειναι απαραδεκτο !!!!! πολυ μπερδεμα και ταλαιπωρία !!!!!

Αν διωρθωθουν αυτα τοτε θα αξιζει η j b , μεχρι τωρα ειναι απαραδεκτη !!!!!

( φυσικα δεν αναφερομαι στην Omega αλλα στο λογισμικο jelly bean που εχει αυτα τα προβληματα )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...