Jump to content

[ROM] Omega AOKP Jelly Bean


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 447
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση φιλε γιαννη...αυτη η ρομ τι διαφορα εχει απο την cm9;γτ χρησιμοποιω cm9...ειναι καλυτερη η ειναι βασιζμενη πανο σε αυτι τι λογικη απλα;

 

Ειναι απλα καλυτερη!

 

Τι διάφορα θα υπάρξει με τον siyah 3.2.4?

Αξίζει να τον φλασαρω?

1. enabled pegasusq governor. any other existing hotplug mechanisms will be disabled if you select it.

2. enabled smooth scaling for pegasusq governor

3. set pegasusq governor as default governor using extweaks settings. ondemand will still be the default governor for recovery.

4. set charging touch sensitivity mov&Iter value the same as battery movHIter value.

5. default lower freq level is set to 200MHz. do not use 25 or 50 if you are going to use pegasusq or ondemand.

Φλασαρε τον, θα δεις διαφορα με τον pegasusq governor ως default, το τηλεφωνο εχει την τελεια παντρεια και ραβει!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα την 3.0 και έχασα το modded youtube , και την κουζίνα... Δεν ασχολήθηκα περισσότερο γιατί είμαι στο γραφείο.

Έχει κανείς παρόμοιο θέμα ; Ή απλά να κάνω clean install ?

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Αφού πω μπράβο και να ευχαριστήσω , για άλλη μια φορά για την πολύ ωραία δουλειά ,να ενημερώσω γιατι το δοκίμασα ότι ,στην v3 δουλεύει το all call recorder--other party voice ,πράγμα που σημαινει ηχογράφηση και απο τις δυο πλευρές (καλούντα -καλούμενο) και με συσκευή bluetooth....:)

 

Με πιο πρόγραμμα κάνεις call recording. Γιατί δοκίμασα το Total recall for Galaxy S2 και πάει να ανοίξει και κλείνει απότομα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχω ενα αλλο θεματακι με ολες τις AOKP που εχω φλασαρει.....

Πατε στην λιστα κλησεων και προσπαθηστε να την κατεβασετε γρηγορα προς τα κατω ετσι ωστε να δειτε καποια απο τα τηλ που εχετε κανει πριν απο καμποσες μερες (η λιστα κραταει 500 κλησεις τουλαχιστον).

Οταν φτασει σε καποιο επιπεδο που εγω το εντοπιζω περιπου στην μεση της λιστας μου κρασαρει η εφαρμογη Επαφες και μου βγαζει την ενδειξη: "Δυστυχως η εφαρμογη Επαφες εχει σταματησει".

Αυτο συμβαινει ειτε προσπαθησω να κατεβασω την λιστα γρηγορα ειτε λιγο πιο αργα.

Ποτε ομως δεν εχω αντιμετωπισει το ιδιο οταν ειμαι με 4.0.3 εκδοση....

 

Που μπορει να οφειλετε;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα χθες το remountSD το οποίο κάνει την emmc να την βλέπει ως /sdcard/external_SD και όταν συνδέω USB με PC (Εντοπισμός σφαλμάτων ON) δεν ενεργοποιείται στο PC.
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα του ηχου που παραμορφονετε οταν τραβας βιντεακι σε χωρο με πολυ θορυβο λυνετε με καποιο τροπο;το εχετε παρατηρησει;
Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα χθες το remountSD το οποίο κάνει την emmc να την βλέπει ως /sdcard/external_SD και όταν συνδέω USB με PC (Εντοπισμός σφαλμάτων ON) δεν ενεργοποιείται στο PC.
Eγω το τρέχω και μου λέει αυτό. Επίσης πέρασα το μοντάκι απο την κουζίνα για την αποθήκευση των φωτογραφιών στην εξωτερική αλλά ενώ μου έχει δώσει την επιλογή στα settings να το αλλάξω, όταν το επιλέγω και βγάζω μια φωτογραφία δεν τη βλέπω στον viewer ούτε πάνω δεξιά την ωρα που την τραβάω. Σα να μην την αποθηκεύει πουθενα δηλαδή. Επίσης δε μου αναγνωρίζει το τηλ και το pc τώρα οταν το συνδέω, κολλάει.

Eφόσον δε δουλευει και δημιουργεί και αυτό το πρόβλημα όπου θεωρώ οτι ευθύνεται αυτό πως βγαινει χωρις disable mod;

Το mod για την v2.16 του youtube που εξυπηρετει αφου την δίνει εξαρχής την εκδοση με την επιλογη του download?

Edited by PCIFIAS
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Eγω το τρέχω και μου λέει αυτό. Επίσης πέρασα το μοντάκι απο την κουζίνα για την αποθήκευση των φωτογραφιών στην εξωτερική αλλά ενώ μου έχει δώσει την επιλογή στα settings να το αλλάξω, όταν το επιλέγω και βγάζω μια φωτογραφία δεν τη βλέπω στον viewer ούτε πάνω δεξιά την ωρα που την τραβάω. Σα να μην την αποθηκεύει πουθενα δηλαδή. Επίσης δε μου αναγνωρίζει το τηλ και το pc τώρα οταν το συνδέω, κολλάει.

Eφόσον δε δουλευει και δημιουργεί και αυτό το πρόβλημα όπου θεωρώ οτι ευθύνεται αυτό πως βγαινει χωρις disable mod;

Το mod για την v2.16 του youtube που εξυπηρετει αφου την δίνει εξαρχής την εκδοση με την επιλογη του download?

Εμένα το mod cam μου εφτιαξε το προβλημα,πως το κατεβασες?

Και εμενα την πρωτη φορα δεν λειτουργησε αλλα στην δευτερη ok..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το mod cam μου εφτιαξε το προβλημα,πως το κατεβασες?

Και εμενα την πρωτη φορα δεν λειτουργησε αλλα στην δευτερη ok..

Απο την κουζινα το κατεβασα κανονικα. Το ξανα φλασαρα τιποτα, τα ιδια.

Γιανναρε καμια βοηθειααααα..

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Απο την κουζινα το κατεβασα κανονικα. Το ξανα φλασαρα τιποτα, τα ιδια.

Γιανναρε καμια βοηθειααααα..

 

Έχεις πατημένο ενεργοποίησή αποθήκευσής και εξωτερικής κάρτας?

Ξανακατεβασετο και κανε reboot.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πατημένο ενεργοποίησή αποθήκευσής και εξωτερικής κάρτας?

Ξανακατεβασετο και κανε reboot.

Τα έχω δοκιμάσει όλα δεν γίνεται τίποτα, μέχρι και με ultrex λούστικα..

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δοκιμάσει όλα δεν γίνεται τίποτα, μέχρι και με ultrex λούστικα..

 

Την rom την πέρασες με full wipe??

Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα χθες το remountSD το οποίο κάνει την emmc να την βλέπει ως /sdcard/external_SD και όταν συνδέω USB με PC (Εντοπισμός σφαλμάτων ON) δεν ενεργοποιείται στο PC.

μετά την εγκατάσταση του remountSD (που κάνει τα καλά που είπες)

εγώ εγκατέστησα αυτό (την πληρωμένη έκδοση ) από το play store

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rafoid.multimountsdcard.widget.free&hl=el

πως δουλεύει

το τρέχεις κοιτάς τα τσεκαρίσματα

στο κινητό μας από τα Γραφικά στοιχεία (πατάμε παρατεταμένα την οθόνη) επιλέγουμε το widget , Multi Mount SD-Card

όταν θέλουμε να συνδέσουμε με το p.c. μας , πατάμε το widget , Multi Mount SD-Card , κατεβάζουμε κουρτίνα το επιλέγουμε και συνδεόμαστε (τοποθετούμε το καλώδιο) , πατάμε το Turn on USB storage

Αν τσεκάρεις και το Auto-un/mount sd-card συνδέεται τελείως αυτόματα (όταν συνδέεις το p.c. με το κινητό)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Thanks tora33

 

Έχει κανείς το stupid zombies?

Όταν πατάς PLAY κλείνει και σε πάει έξω στα εικονίδια.

Edited by kostasza
Link to comment
Share on other sites

με την lgcamera

https://play.google.com/store/apps/details?id=rubberbigpepper.lgCamera&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwyLDEwOSwicnViYmVyYmlncGVwcGVyLmxnQ2FtZXJhIl0

μπορούμε να αποθηκεύσουμε τις φωτογραφίες μας , όπου θέλουμε , και στην εξωτερική κάρτα , αρκεί να το επιλέξουμε από τις ρυθμίσεις της

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είναι δηλ. αυτή με τα λιγότερα προβλήματα;

 

Νομίζω είναι η πιο σταθερή,δεν ξαναγυρνάω σε 4.0.3...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...