Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Έκανα factory reset στη συσκευή, κατέβασα την εφαρμογή πάλι, έβαλα κανονικά τον λογαριασμό (με 9.000 αποθηκευμένες λέξεις), και δεν έκανε ούτε μόνο του συγχρονισμό αλλά και πατώντας την τροχαλία για sync now, αυτή δεν ανταποκρίνεται.

Δοκίμασα και σε άλλη συσκευή και πάλι τα ίδια.

Το SwiftKey το έχω χρόνια χωρίς ποτέ κανένα πρόβλημα μετά από αλλαγή συσκευής ή factory reset.

Το απεγκατέστησα και το εγκατέστησα αρκετές φορές χωρίς να γίνει κάτι.

Είπα να χρησιμοποιήσω το gb, αλλά ο συγχρονισμός του είναι για γέλια... Ξεχνάει τα πάντα...

Προς ενημέρωση... Μπήκα στο forum του SwiftKey, γενικό το κακό... Διαμαρτύρονται πολλοί... Περιμένω update.

Edited by spyrdano
Link to comment
Share on other sites

Έκανα factory reset στη συσκευή, κατέβασα την εφαρμογή πάλι, έβαλα κανονικά τον λογαριασμό (με 9.000 αποθηκευμένες λέξεις), και δεν έκανε ούτε μόνο του συγχρονισμό αλλά και πατώντας την τροχαλία για sync now, αυτή δεν ανταποκρίνεται.

Δοκίμασα και σε άλλη συσκευή και πάλι τα ίδια.

Το SwiftKey το έχω χρόνια χωρίς ποτέ κανένα πρόβλημα μετά από αλλαγή συσκευής ή factory reset.

Το απεγκατέστησα και το εγκατέστησα αρκετές φορές χωρίς να γίνει κάτι.

Είπα να χρησιμοποιήσω το gb, αλλά ο συγχρονισμός του είναι για γέλια... Ξεχνάει τα πάντα...

Προς ενημέρωση... Μπήκα στο forum του SwiftKey, γενικό το κακό... Διαμαρτύρονται πολλοί... Περιμένω update.

ναι και εμένα μετά από ένα Hard reset το εγκατέστησα πάλι, έκανα Log in αλλά εκεί που έχω ενεργοποιήσει το sync λέει πότε έγινε τελευταία φορά :ποτέ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε Swype έχετε παρατηρήσει ότι αποθηκευμένες λέξεις διαγράφονται μόνες τους;

Να φέρω ένα παράδειγμα:

Έχω αποθηκεύσει άπειρες φορές τη λέξη "Κίμι" και "κομπλέ", δύο λέξεις που χρησιμοποιώ συχνά (μεταξύ άλλων :p ), και που και που τις "ξεχνάει" τελείως. Τις αποθηκεύω ξανά, τις θυμάται για καμπόσο καιρό και μετά από κάποιο καιρό δεν εμφανίζονται σαν λέξεις...

 

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα να δοκιμάσω το Swype μετά από καιρό να δω πως πάει. Κάνω log in και δε φορτώνει καμία λέξη από το λεξικό που είχα παλιά..

 

Ξαναβγήκε στο 5 λεπτό..

me > you
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια διαβασα και για τον συγχρονισμο του swiftkey προσφατα, γι αυτο δεν ειναι να βασιζομαστε στους συγχρονισμους πρωτον και

δευτερον χωρις titanium backup δεν παμε πουθενα

Link to comment
Share on other sites

για το swiftkey μόλις κλικαρα το wifi only δούλεψε ο συγχρονισμός! πριν δεν.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ναι, το έφτιαξαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω το swiftey ,θελω να συγχρονισει με το email ,ειναι ασφαλες με τον τροπο που το ζητα; δεν θα επρεπε να ειχε επιλογη για δευτερο email που θελω ;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο πληκτρολόγιο Τ9 και στα ελληνικά; Είχα δει παλιότερα ότι είχε τέτοια διάταξη το TouchPal ή το SwiftKey. Δε βρίσκω σε κανένα από τα δύο πληκτρολόγιο Τ9. Τι παίζει; Έχουν αφαιρέσει τη δυνατότητα αυτή;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο πληκτρολόγιο Τ9 και στα ελληνικά; Είχα δει παλιότερα ότι είχε τέτοια διάταξη το TouchPal ή το SwiftKey. Δε βρίσκω σε κανένα από τα δύο πληκτρολόγιο Τ9. Τι παίζει; Έχουν αφαιρέσει τη δυνατότητα αυτή;
Στο TouchPal υπάρχει ακόμα. Στη ρύθμιση που είναι για τη γλώσσα θα βρεις την επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Στο TouchPal υπάρχει ακόμα. Στη ρύθμιση που είναι για τη γλώσσα θα βρεις την επιλογή

 

Πω πω, μπροστά στα μάτια μου ήταν ρε συ!

Τη βρήκα. Πατάς κρατημένο το πλήκτρο της γλώσσας και μετά έχει την επιλογή phonepad. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στο swiftkey είναι μέσα στις ρυθμίσεις της Πληκτρολογησης το τ9.
που ακριβώς; γιατί δεν το βρίσκω!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

που ακριβώς; γιατί δεν το βρίσκω!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ρυθμίσεις, Πληκτρολογηση, Πληκτρολογηση και αυτόματη διόρθωση d18d9e80e1cc608fc74db7ce5c7bd246.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, Πληκτρολογηση, Πληκτρολογηση και αυτόματη διόρθωση d18d9e80e1cc608fc74db7ce5c7bd246.jpg
όχι εννοούμε το κλασικό τ9 με τα 9 πλήκτρα!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδιά.

 

Από χτες, εντελώς ξαφνικά, δε μου εμφανίζει το πληκτρολόγιο όταν θέλω να γράψω μήνυμα ή να ψάξω στο chrome. Δοκίμασα reboot κτλ, αλλά τίποτα. Το έχει πάθει κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδιά.

 

Από χτες, εντελώς ξαφνικά, δε μου εμφανίζει το πληκτρολόγιο όταν θέλω να γράψω μήνυμα ή να ψάξω στο chrome. Δοκίμασα reboot κτλ, αλλά τίποτα. Το έχει πάθει κάποιος άλλος;

Θα βοηθούσε να έλεγες ποιο πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς... ;)

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδιά.

 

Από χτες, εντελώς ξαφνικά, δε μου εμφανίζει το πληκτρολόγιο όταν θέλω να γράψω μήνυμα ή να ψάξω στο chrome. Δοκίμασα reboot κτλ, αλλά τίποτα. Το έχει πάθει κάποιος άλλος;

Μάλλον το έσβησες κατά λάθος ή σε κάποια εργασία για εξοικονόμηση χώρου στο έσβησε η συσκευή(αν δεν ήταν το εργοστασιακό αυτή η περίπτωση). Μπες στις Ρυθμίσεις και επέλεξε ξανά πληκτρολόγιο αν έχεις κάποιο άλλο ή της συσκευής

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δουλεύει σε κανέναν η αυτόματη αποθήκευση και ο συγχρονισμός στο Gboard; Σταθερά και όχι να θυμάται για λίγο τις λέξεις που δεν έχει στο λεξικό και υποτίθεται μαθαίνει από μόνο του.

Είναι τυχαίο που στο Play store δεν μιλάει πια καθόλου για αποθήκευση και συγχρονισμό;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Στο swiftkey beta που δουλεύω το διαγράφεις το account ναι κ θα μου προκαλούσε έκπληξη εάν και στο live δεν συνέβαινε το ίδιο.
me > you
Link to comment
Share on other sites

Στο swiftkey beta που δουλεύω το διαγράφεις το account ναι κ θα μου προκαλούσε έκπληξη εάν και στο live δεν συνέβαινε το ίδιο.

 

Και μια τελευταία ερώτηση και σταματάω να σε ζαλίζω. Τα θέματα που κατεβάζεις, ενώ είσαι logged in, μένουν και μετά την αφαίρεση του λογαριασμού;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...