Jump to content

Samsung Galaxy Pocket (S5300)


runner70
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://st2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-galaxy-pocket.jpg

 

Οθόνη 2.8” QVGA LCD (320 x 240)

Επεξεργαστής 832MHz

Κάμερα 2MP

Αποθηκευτικός χώρος 3GB (επέκταση με microSD έως 32GB)

WiFi, Bluetooth 3.0, microUSB 2.0

Προεγκατεστημένη εφαρμογή Samsung ChatON

Λειτουργικό σύστημα Android 2.3 Gingerbread με TouchWiz UI

Μπαταρία 1200mAh

Διαστάσεις 103.7 x 57.5 x 12mm

Βάρος 97gr

 

Περισσότερες πληροφορίες:

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_pocket-4612.php

 

Τιμή: Στο skroutz απο 128€ και στη WIND στα 129€

 

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kinita-amp-suskeues/kinita-suskeues/view-device/?deviceid=384

 

http://www.skroutz.gr/s/1743595/Samsung-Galaxy-Pocket.html

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 156
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχει πάρει κανένας να μας πει εντυπώσεις;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Τα πλήκτρα φωτίζουν γιατί σε ότι βίντεο βλέπω δεν φωτίζουν!Γνωρίζει κανείς?

 

Αν εννοείς τα πλήκτρα κάτω από την οθόνη όχι δεν φωτίζουν. Μήπως γνωρίζει κανείς πως βλέπω αν είμαι συνδεμένος σε 3g ή 2g και που βρίσκω αυτήν την ρύθμιση; Στα δίκτυα δεν βρήκα κάτι.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα πλήκτρα κάτω από την οθόνη όχι δεν φωτίζουν. Μήπως γνωρίζει κανείς πως βλέπω αν είμαι συνδεμένος σε 3g ή 2g και που βρίσκω αυτήν την ρύθμιση; Στα δίκτυα δεν βρήκα κάτι.

 

Το κινητό δεν το έχω αλλά αν είναι σαν το S2 το καταλαβαίνεις από το γράμμα που βγάζει δίπλα από το σήμα της κεραίας.Δηλαδή G,H,H+...

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα πλήκτρα κάτω από την οθόνη όχι δεν φωτίζουν. Μήπως γνωρίζει κανείς πως βλέπω αν είμαι συνδεμένος σε 3g ή 2g και που βρίσκω αυτήν την ρύθμιση; Στα δίκτυα δεν βρήκα κάτι.

 

 

Θα πας Mενού->Ρυθμίσεις->Ασύρμ.επικοιν.και δίκτυα->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας->Χρήση μόνο δικτύων 2G

Πραγματικά μου άρεσε πάρα μα πάρα πολύ το λευκό Samsung Galaxy Pocket GT-S5300 (Android 2.3.6)...

Είναι πανέμορφο, λειτουργικό, πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι και φιλικότατο στον χρήστη!

 

Το σημαντικό είναι πραγματικό δώρο από τo F2G της Wind !!!! Όποιος δεν το πήρε και έχει ενδιασμό ας το πάρει ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

Θα πας Mενού->Ρυθμίσεις->Ασύρμ.επικοιν.και δίκτυα->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας->Χρήση μόνο δικτύων 2G

Πραγματικά μου άρεσε πάρα μα πάρα πολύ το λευκό Samsung Galaxy Pocket GT-S5300 (Android 2.3.6)...

Είναι πανέμορφο, λειτουργικό, πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι και φιλικότατο στον χρήστη!

 

Το σημαντικό είναι πραγματικό δώρο από τo F2G της Wind !!!! Όποιος δεν το πήρε και έχει ενδιασμό ας το πά ρ ει ανεπιφύλακτα !

 

μου βγάζει την ένδειξη Η δίπλα από το σήμα .Δεν θα έπρεπε να βγάζει 3G;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω απο wind το ειχα παραγγειλει απο την περασμενη πεμτη μολις ειχε βγει η προσφορα και ηρθε σημερα πολυ πρωτο !!!!! η καλυτερη προσφορα!!!!της wind :D:D

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρε μια φιλη μου μεσω wind οταν ομως παει να κανει κληση το τηλεφωνο κλειδωνει αμεσως και δεν προλαβαινει να το κλεισει αν θελει να κανει αναπαντητη εχουμε καμια λυση για να μην κλειδωνει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρε μια φιλη μου μεσω wind οταν ομως παει να κανει κληση το τηλεφωνο κλειδωνει αμεσως και δεν προλαβαινει να το κλεισει αν θελει να κανει αναπαντητη εχουμε καμια λυση για να μην κλειδωνει?

 

μενου>ρυθμησεις>οθωνη>ληξη χρονικου οριου οθωνης...και επιλεγειςβαλτο στο 1 λεπτο.. τωρα απο την μανα του ειναι στα 15 δευτερα....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι στα 30 δευτερόλεπτα και πάλι κλειδώνει αμέσως, όταν πάω να κάνω μία κλίση και όποιο χρονικό περιθώριο και αν το βάλω πάλι κλειδώνει αμέσως!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι στα 30 δευτερόλεπτα και πάλι κλειδώνει αμέσως, όταν πάω να κάνω μία κλίση και όποιο χρονικό περιθώριο και αν το βάλω πάλι κλειδώνει αμέσως!

 

και σε μενα το ιδιο κανει φιλε μου ισως να μην υπαρχει λυση

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το ιδιο κανει φιλε μου ισως να μην υπαρχει λυση

 

το πρόβλημα λύνεται αν πατε ρυθμίσεις >πρόσβασιμοτητα> και επιλεξετε κατω κατω την επιλογη ακυρωσης κλησης απο το πλαινο κουμπι που κλειδωνει το κινητο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ,

 

να ρωτησω κατι, οταν ειναι στο αθορυβο, πως ενεργοποιω να εχει την δόνηση σε λειτουργία ?

στις ρυθμισεις, στο "ηχος" εχω επιλεξει δόνηση: Πάντα αλλά απρ ολα αυτα στο αθορυβο δεν λειτουργει καθολου η δονηση.

 

κανεις ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

συμπαθητικο ειναι αλλα σε αυτα τα χρηματα νομιζω θα προτιμουσα το vodafone smart2

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ,

 

να ρωτησω κατι, οταν ειναι στο αθορυβο, πως ενεργοποιω να εχει την δόνηση σε λειτουργία ?

στις ρυθμισεις, στο "ηχος" εχω επιλεξει δόνηση: Πάντα αλλά απρ ολα αυτα στο αθορυβο δεν λειτουργει καθολου η δονηση.

 

κανεις ιδεα ?

 

Πρόσεξε με:

Πας στο play store (android market) και κατεβαζεις την free και ελαφριά εφαρμογή QUick Profiles και οριζεις ο,τι προφίλ τραβάει η ψυχή σου.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε με:

Πας στο play store (android market) και κατεβαζεις την free και ελαφριά εφαρμογή QUick Profiles και οριζεις ο,τι προφίλ τραβάει η ψυχή σου.

 

να'σαι καλα ρε φιλε, δε το ξερα αυτο. ειμαι σχεδον πεπεισμενος οτι η "μαμισια" εφαρμογη των sms, εχει κολλημα, καθως κατα την πληκτρολόγηση δεν εχει την χαρακτηριστική δονηση στα πληκτρα. θα κανω οπως λες. στην εφαρμογή swype λειτουργει κανονικα η δονηση. εννοειται στις ρυθμισεις το εχω "δονηση: Πάντα".

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η δονηση στην πληκτρολογηση (το haptic feedback όπως το λενε αλλιως στα Ελληνικα) είναι μια συνήθεια, που τρωει και μπαταρια! Εγω την έκοψα και έβαλα απλά και μονο ήχο (το χαρακτηριστικο κλικ) στην πληκτρολόγηση και το συνηθησα πια.

Απο τις ρυθμίσεις-> ηχος -> ανταπόκριση δονησης κλπ το ρυθμίζεις. Εγω το έχω απενεργοποιημενο.

Απλα μια συνηθεια είναι.

Αυτα, αν καταλαβα καλα την απορια σου

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η δονηση στην πληκτρολογηση (το haptic feedback όπως το λενε αλλιως στα Ελληνικα) είναι μια συνήθεια, που τρωει και μπαταρια! Εγω την έκοψα και έβαλα απλά και μονο ήχο (το χαρακτηριστικο κλικ) στην πληκτρολόγηση και το συνηθησα πια.

Απο τις ρυθμίσεις-> ηχος -> ανταπόκριση δονησης κλπ το ρυθμίζεις. Εγω το έχω απενεργοποιημενο.

Απλα μια συνηθεια είναι.

Αυτα, αν καταλαβα καλα την απορια σου

 

ναι ακριβως καλα καταλαβες. αναγνωριζω οτι οντως μια συνηθεια ειναι , αλλά είναι ασχημο να ξερω οτι δε λειτουργει οπως θα επρεπε η δυνατότητα. Μονη λυση ισως καποια στιγμη να το αναφερω στην wind, ν'ασχοληθω με εγγυηση κτλ. Αν και εντος του Σ/Κ σκεφτομαι να δοκιμασω root οπου ισως να διορθωθει το θεμα αυτο (πρωτη φορα θα κανω root σε andorid και δε ξερω εαν ξαναπερνιέται όλο το λειτουργικό απ'την αρχή).

οπως και να εχει, το τηλεφωνακι ειναι εξαιρετικο και με εχει βολεψει, με μονο σημειο όπου κανω συμβιβασμούς την κάμερα του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Pocket (S5300)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...