Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα!!ελπίζω να είστε όλοι καλά :) εγω πάλι δεν ειμαι καλα-για την ακρίβεια μες τα νεύρα..Σήμερα καθώς έψαχνα τα κλειδιά μου και μιλούσα στο κινητο με hands-free μου έπεσε το κινητο και έσπασε η οθόνη(?).Επειδή δεν ειμαι πολύ ειδικός...εχω να πω το εξής: νομίζω οτι έσπασε μόνο το προστατευτικο τζαμακι..η οθόνη δεν εμφανίζει κάποια μαυρίλα!ξέρετε αν μπορώ να αλλαξω μόνο το τζαμακι;;αν είχε και κάποιος άλλος την ατυχία μου και μπορεί ας επικοινωνήσει με p.m μαζί μου για να μηνκουραζουμε τους υυπόλοιπους!Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε δυστυχώς η οθονη είναι κολλημένη στο τζάμι και δεν μπορείς να αλλάξεις μόνο το τζαμί.και η τιμή της οθόνης είναι κάπως τσουχτερη..:(
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στα του OTG,επειδη σημερα μου ηρθε το καλώδιο.

Για να μου αναγνωρίσει το στικακι επρεπε να κατεβασω απο store το USB host controller.

 

Ερώτηση: Για να το βλεπει κάθε φορά πρέπει πρωτα να ανοιγω την εφαρμογή;; Την ανοιγω βαζω το στικακι,το βλεπει κανονικά,παω ξνα στην εφαρμογή και μου βγαζει ενα ατελείωτο "please wait" . Δεν μπορω να πατησω κατι,ουτε στο info ουτε στα settings. Δεν υπαρχει καπου επιλογη για ασφαλη καταργηση του USB??Το πεταμε εξω οπως ειναι;;

 

Edit: Βρηκα πως απενεργοποιηται,μεσα απο τις ρυθμίσεις του κινητού! ;)

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στα του OTG,επειδη σημερα μου ηρθε το καλώδιο.

Για να μου αναγνωρίσει το στικακι επρεπε να κατεβασω απο store το USB host controller.

 

Ερώτηση: Για να το βλεπει κάθε φορά πρέπει πρωτα να ανοιγω την εφαρμογή;; Την ανοιγω βαζω το στικακι,το βλεπει κανονικά,παω ξνα στην εφαρμογή και μου βγαζει ενα ατελείωτο "please wait" . Δεν μπορω να πατησω κατι,ουτε στο info ουτε στα settings. Δεν υπαρχει καπου επιλογη για ασφαλη καταργηση του USB??Το πεταμε εξω οπως ειναι;;

 

Edit: Βρηκα πως απενεργοποιηται,μεσα απο τις ρυθμίσεις του κινητού! ;)

 

Προσωπικά τρέχω το "USB host controller" και το αφηνω να τρέχει, δε νομίζμ πως επιβαρύνει ram ή cpu. Το πρόβλημα που είχα όμως ήταν πως όταν έβλεπα φωτο ή ακουγα μουσική (με τις ταινίες δεν είχα πρόβλημα) από στικάκι usb, οταν έκλεινε η οθόνη μου αποσύνδεε και το usb otg. Η λύση ήτανε: Κατάβασα το "wake lock" που κρατάει ενεργή την οθόνη ή και μόνο τον επεξεργαστή και το πρόβλημα λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους.

Αν και χρόνια χρήστης android δεν έχω ασχοληθεί με ροοτ και θα ήθελα μερικές πληροφορίες.

1. Υπάρχει κάποιος ΠΟΛΥ αναλυτικός οδηγός για ροοτ του S3?

2. Μπορώ να κάνω ροοτ στην εργοστασιακή rom και να μην χρειαστεί να περάσω κάποια custom?

3. Αν κάτι πάει στραβά και το τηλ μπρικάρει γνωρίζει κανείς κανένα μαγαζί που μπορεί να σώσει την κατάσταση (στη Θεσσαλονίκη) ή πάμε για άλλο κινητό?

Ευχαριστώ

Edited by TAZ_DEV

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους.

Αν και χρόνια χρήστης android δεν έχω ασχοληθεί με ροοτ και θα ήθελα μερικές πληροφορίες.

1. Υπάρχει κάποιος ΠΟΛΥ αναλυτικός οδηγός για ροοτ του S3?

2. Μπορώ να κάνω ροοτ στην εργοστασιακή rom και να μην χρειαστεί να περάσω κάποια custom?

3. Αν κάτι πάει στραβά και το τηλ μπρικάρει γνωρίζει κανείς κανένα μαγαζί που μπορεί να σώσει την κατάσταση (στη Θεσσαλονίκη) ή πάμε για άλλο κινητό?

Ευχαριστώ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1583427 εγω απο εδω εκανα απλα εβαλα twrp για recovery.. γενικα ειναι ευκολο.. τωρα αμα θελεις να βαλεις και rom εμενα αυτη που εβαλα ηθελε και s-off γιατι ειχε αλλο kernel νομιζω κατι τετοια. τωρα για βοηθεια δεν εχω και μεγαλη εμπειρια απο τετοια. πιο πολυ google και xda..

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1583427 εγω απο εδω εκανα απλα εβαλα twrp για recovery.. γενικα ειναι ευκολο.. τωρα αμα θελεις να βαλεις και rom εμενα αυτη που εβαλα ηθελε και s-off γιατι ειχε αλλο kernel νομιζω κατι τετοια. τωρα για βοηθεια δεν εχω και μεγαλη εμπειρια απο τετοια. πιο πολυ google και xda..

 

Αν η συσκευή είναι root αλλά με τη μητρική ρομ δεχεται τα επίσημα updates ; ( όχι ότι περιμένουμε κατι για το one s αλλα για να ξερω)

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή είναι root αλλά με τη μητρική ρομ δεχεται τα επίσημα updates ; ( όχι ότι περιμένουμε κατι για το one s αλλα για να ξερω)

 

να σου πω την αληθεια δεν γνωριζω.. αλλα δεν νομιζω να υπαρχει θεμα απο μερια updates απο τη στιγμη που συνεχιζεις και εχεις την εργοστασιακη rom.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά υπάρχει ενοτητα για αγοραπωλησίες μεταχειρισμένων κινητών; Αν όχι έχετε να προτείνεται κανένα σάιτ; Edited by TAZ_DEV

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά υπάρχει ενοτητα για αγοραπωλησίες μεταχειρισμένων κινητών; Αν όχι έχετε να προτείνεται κανένα σάιτ;

 

Buy and Sell

 

Ρίξε μια ματιά εδώ

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως θα συγχρονισω τα γενέθλια των φιλών στο FB με το ημερολόγιο της htc;;;

 

Το ειχα κανει καποτε στο Desire αλλα δεν θυμαμαι ακριβως πως...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως θα συγχρονισω τα γενέθλια των φιλών στο FB με το ημερολόγιο της htc;;;

 

Το ειχα κανει καποτε στο Desire αλλα δεν θυμαμαι ακριβως πως...

 

Πηγαίνεις επεξεργασία του ημερολογίου και της ατζέντας γτ αλιώς θα στα εμφανίζει μόνο στο ένα και επιλέγεις τους λογαριασμούς που θες να συγχρονίζει.

- Θα πρέπει όμως να έχεις ενεργό τον συγχρονισμό από τους Λογαριασμοί & Συγχρονισμός(facebook) στο μενού ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις επεξεργασία του ημερολογίου και της ατζέντας γτ αλιώς θα στα εμφανίζει μόνο στο ένα και επιλέγεις τους λογαριασμούς που θες να συγχρονίζει.

- Θα πρέπει όμως να έχεις ενεργό τον συγχρονισμό από τους Λογαριασμοί & Συγχρονισμός(facebook) στο μενού ρυθμίσεις

 

Εβαλα απο τις ρυ6μισείς συγχρονισμου το fb μονο για ημερολόγιο αλλα δν μου το εμφανίζει....πρεπει να συγχρονισω και τις επαφες μου με το fb;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα προχθές το LG G2. Πολύ καλό κινητό αλλά με έκανε να εκτιμήσω ακόμα περισσότερο το One S. Σε επίπεδο smoothness κατά τη χρήση δεν βλέπεις διαφορά. Και μιλάμε για τον S3.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα προχθές το LG G2. Πολύ καλό κινητό αλλά με έκανε να εκτιμήσω ακόμα περισσότερο το One S. Σε επίπεδο smoothness κατά τη χρήση δεν βλέπεις διαφορά. Και μιλάμε για τον S3.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Το htc one s με τον s3 είναι από τα πιο παρεξηγημένα κινητά που έχουν βγεί ποτέ. Eγω πήρα to lg g pad 8.3 που έχει φυσικά πολύ καλύτερα specs, αλλά έπαθα την πλάκα μου όταν είδα πόσο πιο smooth είναι το ταπεινο one s. Από προσωπική πείρα χτυπάει στα ίσα και το galaxy s3 σε ταχύτητα και απόκριση

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Θέλω να ρωτήσω όσους έχουν βάλει custom rom στο one s με s3 αν έχουν υπόψην τους κάποια που να αξίζει να βάλω στη θέση της stock rom.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2531065

 

 

Πολυ καλη γρηγορη και σταθερη.

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω αν η rom της cyanogenmod http://wiki.cyanogenmod.org/w/Ville_Info κανει για την εκδοση c2 με τον s3 snapdragon. εχω δοκιμασει αυτες που εχουν στο xda αλλα ειτε δε δουλευουν σωστα ειτε δεν ανοιγει το τηλεφωνο καθολου.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν έχει βρεθεί λύση στο "γνωστό" πρόβλημα του helicoptering (πάτημα/ενεργοποίηση του home button κατά τη διάρκεια κλήσης)?
Link to comment
Share on other sites

Λύση τέλεια δεν υπάρχει, μιας και μάλλον είναι hardware πρόβλημα, διάφορα workaround μόνο, δες στο σχετικό thread του xda, έχουν αναφερθεί διάφορα. Δες και τα posts της τελευταίας σελίδας που δεν αναφέρονται στο αρχικό...
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω διαβάσει ήδη, απλά είπα να ρωτήσω και εδώ μπας και μου ξέφυγε τίποτα, δοκίμασα 1-2 λύσεις αλλά τίποτα. Το έστειλα και στο service πριν 1 περίπου χρόνο και μου είχαν αλλάξει οθόνη. Διορθώθηκε για 3-4 μήνες αλλά μετά τα ίδια. Είναι πάρα πολύ ενοχλητικό...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας,

 

έστειλα για δεύτερη φορά τη συσκευή στην HTC και την έβγαλαν εκτός εγγύησης λόγω γδαρσίματος...:rolleyes:

 

Διάβασα στους xda ότι με custom rom μπορώ να απενεργοποιήσω το Home button και με την εφαρμογή Button Savior να βάλω ένα software button να κάνει την ίδια δουλειά. Ψάχνω να βρω μια σταθερή rom χωρίς προβλήματα που να έχει τη δυνατότητα απενεργοποίησης του hardware home button για την S3 έκδοση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Το έστειλες για το helicoptering issue, και στο έβγαλαν εκτός εγγύησης επειδή έχεις γδάρει την οθόνη? :O
Link to comment
Share on other sites

Το έστειλες για το helicoptering issue, και στο έβγαλαν εκτός εγγύησης επειδή έχεις γδάρει την οθόνη? :O

 

Ναι αλλά όχι επειδή έχει γδάρσιμο η οθόνη. Επειδή έχει γδάρσιματα η υπόλοιπη συσκευή (κάλυμμα κτλ) και 1 χτύπημα κάτω αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,αρχικα ειμαι ασχετος με την διαδικασια root unlock bootloader κτλ, εχω ενα htc one s και καθω προσπαθουσα να κανω unlock τον bootloader οταν ετρεχα την εντολη identifier_token δεν μου βγαζει τιποτα απλα περιμενει σαν να μην αναγνωριζει την συσευη οταν ειναι σε bootloader mode κοιτωντας στις συσκευες μου δειχνει ενα htc και ενα κιτρινο τριγωνο πανω του και μ λεει οτι δεν λειτουργει σωστα.. εχω εγκαταστησει drivers java sdk ...παιδες τα φωτα σας..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...