Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την προηγούμενη Παρασκευή και μετά από αρκετό ψάξιμο αγόρασα το HTC One S Grey Z520E από e-shop στην Αθήνα.

Το κουτί του είχε αυτοκόλλητο σε γερμανική γλώσσα και κατά το ξεκίνημα εμφανίζει το λογότυπο της T-mobile Γερμανίας. Υπάρχουν επίσης εγκατεστημένες μερικές εφαρμογές που ανήκουν στην T-mobile.

Το τηλέφωνο μετά από πλήρη φόρτιση με το ζόρι κρατάει 10-12 ώρες. Το σήμα έπαιζε από 0 έως 5 'μπάρες' μέχρι που το έβαλα σε λειτουργία GSM only και συνήλθε...

Φεύγοντας από το WiFi του σπιτιού θεωρεί ότι το ίδιο δίκτυο υπάρχει και στη δουλειά. Σβήνω το WiFi το ξαναανάβω και συνδέεται στο σωστό (της δουλειάς), Επιστρέφοντας στο σπίτι μία από τα ίδια αντίστροφα...

Έχω την έκδοση firmware 1.77 και ενεργοποιημένο Bluetooth, WiFi & σύνδεση data.

Έχοντας ψάξει πριν την αγορά για αναφερθέντα παρόμοια προβλήματα ήμουν ευτυχής για το ότι δεν φαινόταν να υπάρχουν...

Πλήρης απογοήτευση και να σκεφθεί κανείς ότι αντικαθιστά 2,5 ετών HTC Desire...

Έχω πέσει σε βλαμένο κομάτι;

Κάποιος με αντίστοιχες εμπειρίες;

 

Πήγαινε το κατευθείαν πίσω και απαίτησε έντονα να σου δώσουν Ελληνικό. Ήταν υποχρεωμένοι να σε ενημερώσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες το ξερω οτι δεν ειναι το καταληλο θεμα αλλα αν ενδιαφερεται κανεις να πουλησει one s ας με ενημερωσει

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη Παρασκευή και μετά από αρκετό ψάξιμο αγόρασα το HTC One S Grey Z520E από e-shop στην Αθήνα.

Το κουτί του είχε αυτοκόλλητο σε γερμανική γλώσσα και κατά το ξεκίνημα εμφανίζει το λογότυπο της T-mobile Γερμανίας. Υπάρχουν επίσης εγκατεστημένες μερικές εφαρμογές που ανήκουν στην T-mobile.

Το τηλέφωνο μετά από πλήρη φόρτιση με το ζόρι κρατάει 10-12 ώρες. Το σήμα έπαιζε από 0 έως 5 'μπάρες' μέχρι που το έβαλα σε λειτουργία GSM only και συνήλθε...

Φεύγοντας από το WiFi του σπιτιού θεωρεί ότι το ίδιο δίκτυο υπάρχει και στη δουλειά. Σβήνω το WiFi το ξαναανάβω και συνδέεται στο σωστό (της δουλειάς), Επιστρέφοντας στο σπίτι μία από τα ίδια αντίστροφα...

Έχω την έκδοση firmware 1.77 και ενεργοποιημένο Bluetooth, WiFi & σύνδεση data.

Έχοντας ψάξει πριν την αγορά για αναφερθέντα παρόμοια προβλήματα ήμουν ευτυχής για το ότι δεν φαινόταν να υπάρχουν...

Πλήρης απογοήτευση και να σκεφθεί κανείς ότι αντικαθιστά 2,5 ετών HTC Desire...

Έχω πέσει σε βλαμένο κομάτι;

Κάποιος με αντίστοιχες εμπειρίες;

 

Ιδια περιπτωση με σενα ημουν, το πηγα πισω την ιδια μερα και πηρα τα χρηματα μου. Κανε το ιδιο. Παιζει να το εχουμε παρει και απο το ιδιο καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρηκα την εφαρμογη ιστορικο κλισεων...Δεν υπαρχει ?

 

 

Ειαι 99% σιγουρος οτι καποιος φιλος μου απαντησε αλλα ψαχνω τοση ωρα και δεν μπορω να το βρω απο που βλεπουμε το ιστορικο κλισεων μιας και δεν εχει τετοια εφαρμογη...

Μαλλον ...γερασα και θελω και smartohone τρομαρα μου....:mad::mad:

Απο εκει εκανα αποκλεισμο καλουντος στο desire S

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ειαι 99% σιγουρος οτι καποιος φιλος μου απαντησε αλλα ψαχνω τοση ωρα και δεν μπορω να το βρω απο που βλεπουμε το ιστορικο κλισεων μιας και δεν εχει τετοια εφαρμογη...

Μαλλον ...γερασα και θελω και smartohone τρομαρα μου....:mad::mad:

Απο εκει εκανα αποκλεισμο καλουντος στο desire S

Πατάς το τηλέφωνο και ήδη δείχνει τις πρόσφατες κλήσεις.

Έχει και κάτω δεξιά πλήκτρο 'Ιστορικό κλήσεων'

Link to comment
Share on other sites

Πατάς το τηλέφωνο και ήδη δείχνει τις πρόσφατες κλήσεις.

Έχει και κάτω δεξιά πλήκτρο 'Ιστορικό κλήσεων'

 

Αυτιο θυμομουν κι εγω αλλα εχει πληκτρο "Επαφες" .Τι αλλαξα ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτιο θυμομουν κι εγω αλλα εχει πληκτρο "Επαφες" .Τι αλλαξα ???

Στο μενού (τις 3 τελείες επάνω αριστερά) δίνει επιλογή "επεξεργασία καρτελών". Μάλλον εκεί πήγε...

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού (τις 3 τελείες επάνω αριστερά) δίνει επιλογή "επεξεργασία καρτελών". Μάλλον εκεί πήγε...

 

Ναι το ατιμο...Εκει ειχε παει και το εσειρα κατω...Ευχαριστω πολυ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ειστε ευχαριστημενοι απο αυτο το τηλεφωνο, λεω να πουλησω απο το iphone , βαρεθηκα τη μικρη οθονη..
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ειστε ευχαριστημενοι απο αυτο το τηλεφωνο, λεω να πουλησω απο το iphone , βαρεθηκα τη μικρη οθονη..

 

Αν δεν εισαι απο τους κολλημενους με τα μηλοφωνα προχωρα αφοβα.θα δεις φως!!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα και εγώ από τα expansys, αφού τους τόνισα στα σχόλια ότι σε περίπτωση που δεν είναι με τον S4 ή είναι branded θα το επιστρέψω κατευθείαν. Ελπίζω να τα λαμβάνουν υπόψιν τους, αλλιώς μπλεξίματα με επιστροφές , πιστώσεις κτλ...

 

Υ.Γ. Να πώ ότι πήρα το γρι λόγω τον γνωστών προβλημάτων με το μαύρο

Link to comment
Share on other sites

To μαύρο ξεφλουδιζει ακόμα? Πως μπορω να το ξέρω πριν το αγοράσω?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, πόση διάρκεια μπαταρίας πρέπει να περιμένει κανείς από το One S;

Μπορεί κάποιος κάτοχος να μας πληροφορήσει για το πόσες ώρες λειτουργίας πετυχαίνει και κάτω από ποιές περίπου συνθήκες;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, πόση διάρκεια μπαταρίας πρέπει να περιμένει κανείς από το One S;

Μπορεί κάποιος κάτοχος να μας πληροφορήσει για το πόσες ώρες λειτουργίας πετυχαίνει και κάτω από ποιές περίπου συνθήκες;

 

Ανάλογα και τη χρήση.Κάνα 3ωρο συνεχόμενο browsing μέσω 3g το βγάζει.

www.to-kladeutiri.com
Link to comment
Share on other sites

To μαύρο ξεφλουδιζει ακόμα? Πως μπορω να το ξέρω πριν το αγοράσω?

 

Το εχω 45 μερες και δεν ξεφλουδισε καθολου (με προσοχη, βεβαια)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ρωτησε καποιος για μπαταρια, απλα να πω οτι εβγαλα ταξιδι χτες με 1.30 ωρα βιντεο, παιχνιδια, ραδιο, μουσικη και εννοειται 3g browsing και watsapp και συνολικο screen time κοντα στις 5 ωρες..
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ρωτησε καποιος για μπαταρια, απλα να πω οτι εβγαλα ταξιδι χτες με 1.30 ωρα βιντεο, παιχνιδια, ραδιο, μουσικη και εννοειται 3g browsing και watsapp και συνολικο screen time κοντα στις 5 ωρες..

 

Το παράπονό μου ήταν ότι από πλήρως φορτισμένη μπαταρία στις 9 το πρωί και με χρήση 15-20' ομιλία, 10-20' ανάγνωση e-mail και 10-20' λοιπή χρήση, άδειαζε τελείως γύρω στα μεσάνυκτα. Είχα βέβαια μονίμως ενεργό BT & WiFi.

 

Τελικά δεν άντεξα και το επέστρεψα. Ελπίζω να έχω καλύτερη τύχη με το Galaxy SIII που στοχεύω πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Εχω στο pc ενα bluettooth turboX και βλεπει το κινητο με το ονομα του αλλα το γνωστο κιτρινο θαυμαστικο διπλα και δεν μπορω να στειλω και να παρω αρχεια.....Καποια καλη ιδεα ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχω στο pc ενα bluettooth turboX και βλεπει το κινητο με το ονομα του αλλα το γνωστο κιτρινο θαυμαστικο διπλα και δεν μπορω να στειλω και να παρω αρχεια.....Καποια καλη ιδεα ? Ευχαριστω.

 

Συζευξη εχεις κανει μεταξυ τους..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 45 μερες και δεν ξεφλουδισε καθολου (με προσοχη, βεβαια)

 

Ευτυχώς γιατί θέλω να πάρω το μαύρο... Νομίζω πως είναι πολυ πιο όμορφο απο το γκρι.

Link to comment
Share on other sites

Συζευξη εχεις κανει μεταξυ τους..;

 

Ναι εχω κανει και εβαλα και στο κινητο τον κωδικο που μου εδωσε το pc

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το παράπονό μου ήταν ότι από πλήρως φορτισμένη μπαταρία στις 9 το πρωί και με χρήση 15-20' ομιλία, 10-20' ανάγνωση e-mail και 10-20' λοιπή χρήση, άδειαζε τελείως γύρω στα μεσάνυκτα. Είχα βέβαια μονίμως ενεργό BT & WiFi.

 

Τελικά δεν άντεξα και το επέστρεψα. Ελπίζω να έχω καλύτερη τύχη με το Galaxy SIII που στοχεύω πλέον.

 

Περιεργο,εμενα με 1-2 ωρες wi-fi , bluetooth μονιμα και πανω απο 2 ωρες ομιλια,. χαλαρα με πηγαινε μεχρι το βραδι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς γιατί θέλω να πάρω το μαύρο... Νομίζω πως είναι πολυ πιο όμορφο απο το γκρι.

 

Εγώ νομίζω ότι το γκρι είναι πολύ πιο ωραίο γτ. τονίζονται και γίνονται διακριτές κάποιες λεπτομέρειες ενώ στο μαύρο χάνονται... Βέβαια είναι τελείος υποκειμενικό το θέμα. Γούστα είναι αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Τα βιντεο που τραβαμε που αποθυκευονται παιδια ???? Ψαχνω με τον astro και δεν τα βρισκω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...