Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλοριζικο φιλε, λογικα δεν θα εχεις προβλημα με την εγγυηση, μιας και νομιζω ειναι πανευρωπαικη, οποτε θα σε καλυψει η htc hellas.

 

meanwhile, περιμενω και το δικο μου αυριο. wish me luck. :p

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλοριζικο φιλε, λογικα δεν θα εχεις προβλημα με την εγγυηση, μιας και νομιζω ειναι πανευρωπαικη, οποτε θα σε καλυψει η htc hellas.

 

meanwhile, περιμενω και το δικο μου αυριο. wish me luck. :p

 

Δυστυχως δεν το δεχεται ενω θα επρεπε η HTC Hellas

 

Καλη τυχη !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει κανενας υπ' οψιν του συγκριτικά benchmarks του One S με τον S3 και τον S4 ?

Δλδ ποσο πιο σφαιρα παει ο S4 οταν ο S3 πεταει ?

Ευχαριστώ

 

Ψάχνοντας για την απαντηση στο ερωτημα που ο ιδιος σας εθεσα και σε συνδυασμό με τα πολυ χρησιμα links που περεθεσε ο φιλος jpjp παραπανω (#541), επεσα πανω σ'αυτο το site, οπου γραφει (1-6-12) οτι η HTC πιθανως λογω προβληματος διαθεσιμοτητας του S4, αρχισε να εφοδιαζει το One S με τον υπερχρονισμενο S3 (και με αλλο κυκλωμα GPU, βλ παραπομπες του jpjp) και αυτο μαλλον εγινε απο τον Μαιο-Ιουνιο και μετα. Αρα, οσοι πηραν τελευταια το κινητο τους (οπως εγω) θα πεσουν μαλλον στον S3, ενω οι "βιαστικοι" early adopters μαλλον τσιμπησαν το σωστο chip. Aυτα ειναι τα κακα νεα, γιατι τα καλα ειναι οτι, οπως αναφερει ενα κινεζικο site (eprice.com) στο οποιο παραπεμπει με link το αρχικο site που σας εγραψα παραπανω, οι δυο επεξεργαστες εχουν ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ επιδοσεις. Μαλιστα δειχνει και συγκριτικες εικονες απο το Antutu benchmark στο οποιο οι διαφορες ειναι πραγματικα ασημαντες (7234 εναντι 7182) και υποθετει οτι αυτο οφειλεται στον υπερχρονισμο του S3 στα 1.7 ΜΗz, αν και αυτο εγειρει ευλογα ερωτηματα οσον αφορα την θερμοκρασια του chip και κυριως την μακροζωϊα του. Δειτε και μονοι σας εδω (μεταφρασμενο στα Αγγλικα απο το google)

Αρα μπορει και να μην ειναι και τοσο μαυρα τα μαντατα για οσους απο μας βρεθηκαμε (και θα βρεθουμε) με το S3 πιστευοντας οτι αγορασαμε το S4.

Παρεπιμπτόντως, το δικο μου One S (με τον S3, υπενθυμιζω) εβγαλε ενα σεβαστο 7225 στο Antutu (v2.8.3). Aλλα One S εβγαλαν μεχρι και 8300, δεν ξερω αν ηταν με τον S4, rooted ή οχι. To δικο σας ?

(πριν το κανετε, βεβαιωθειτε οτι δεν τρεχει κανενα app στο background και οτι δεν ειστε on line, καντε το καλυτερα σε flight mode για να μην απασχολειται η CPU ουτε και με το τηλεφωνο.

 

ΥΓ: Με γεια Γιαννη, να το χαρεις !

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσουμε ότι η Qualcomm αντιμετωπίζει γενικότερα ένα θέμα με τον S4, λόγω μεγάλης ζήτησης δεν μπορεί να καλύψει τις ανάγκες παραγωγής του και πρόσφατα έκανε συμφωνία με άλλες εταιρίες προκειμένου να αντεπεξέλθει, οπότε είναι και άλλες οι συσκευές που ενώ θα έπρεπε να έχουν τσιπ S4 έχουν τον Snapdragon S3, αλλά αυτό θα λυθεί σε ορισμένες μέρες και όλα θα κυλήσουν ομαλά και πάλι.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν το δεχεται ενω θα επρεπε η HTC Hellas

 

Καλη τυχη !!!

 

Καλοριζικο Γιάννη!!!

Τι εννοείς δεν το δέχεται η HTC Hellas;;;

Το κουτί τι γλώσσα γράφει πάνω;;Ιταλικα;;;Πως γίνεται αυτό,από το Κωτσόβολο δεν το πήρες;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από αυτούς που έτρεξαν πρώτοι να το πάρουν... το κουτί στα στοιχεία της πίσω πλευράς γράφει "CPU 1.5 GHz, dual core" και όντως φοράει τον S4... Αρα για όσους θέλουν οπωσδήποτε να φοράει S4 θα πρέπει να δούνε αυτή την αναγραφή στο κουτί...
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο Γιάννη!!!

Τι εννοείς δεν το δέχεται η HTC Hellas;;;

Το κουτί τι γλώσσα γράφει πάνω;;Ιταλικα;;;Πως γίνεται αυτό,από το Κωτσόβολο δεν το πήρες;;

 

Ναι απο Κωτσοβολο το πηρα αλλα το κουτι αν ειδες τις φωτο δεν θυμιζει τα κουτια της htc αλλα ειναι λευκο σκεπαστο με μια ταινια τυλιγμενο στην οποια γραφει και ελληνικα τα χαρακτηριτικα του

 

Το κουτι ειναι σαν το λευκο δεξια

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο Κωτσοβολο το πηρα αλλα το κουτι αν ειδες τις φωτο δεν θυμιζει τα κουτια της htc αλλα ειναι λευκο σκεπαστο με μια ταινια τυλιγμενο στην οποια γραφει και ελληνικα τα χαρακτηριτικα του

 

Εμένα στο ONE X που έχω είναι το ίδιο κουτί με την φώτο σου και η γλώσσα από πίσω είναι Ιταλικά και στο πλάι είναι Ελληνικά. Το πήρα από κατάστημα Γερμανού.

:D
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο ONE X που έχω είναι το ίδιο κουτί με την φώτο σου και η γλώσσα από πίσω είναι Ιταλικά και στο πλάι είναι Ελληνικά. Το πήρα από κατάστημα Γερμανού.

 

Καθυσιχαστικο μαλλον αυτο και για τους δυο μας...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καθυσιχαστικο μαλλον αυτο και για τους δυο μας...

 

Φαντάζομαι ότι μέσα στο κουτί το βιβλιαράκι της εγγύησης το γράφει στα Ελληνικά.

:D
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι μέσα στο κουτί το βιβλιαράκι της εγγύησης το γράφει στα Ελληνικά.

 

Ναι το γραφει....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν το δεχεται ενω θα επρεπε η HTC Hellas

Αυτό τώρα πως προκύπτει? Μόνο από το κουτί? :O

BTW, αυτό είναι το σχέδιο των κουτιών της σειράς One...

Link to comment
Share on other sites

Είναι το ποιο άθλιο κουτί που έχω πάρει σε κινητό!!!

 

Όντως και εγώ δεν το είχα ξανά δει το κουτί και έμεινα!Από φελιζόλ είναι;; :p

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Είναι το ποιο άθλιο κουτί που έχω πάρει σε κινητό!!!

 

Συμφωνω απολυτα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ετοιμο αλλα δεν ηξερα οτι θελει microsim και περιμενω να ανοιξει η Vodafone...:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ετοιμο αλλα δεν ηξερα οτι θελει microsim και περιμενω να ανοιξει η Vodafone...:(

 

καλώς ήρθες στο κλαμπ, θα πάθεις πλάκα με το τηλέφωνο ότι επεξεργαστή και να φοράει., μιας και ουσιαστικά διαφορά δεν θα δεις σε καθημερινή χρήση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα microsim και το ...μπαχαλευω !!! Φανταστικο....

Δεν βρηκα την εφαρμογη ιστορικο κλισεων...Δεν υπαρχει ?

 

Ο επεξεργαστης ειναι ARMv7 Proccesor rev 4(v7l) 1674Mhz

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

πάντως σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το κατάστημα που είχα προαναφέρει προηγουμένως (δε το ξαναγράφω μη θεωρηθεί διαφήμιση) με διαβεβαίωσαν ότι εμπορεύονται μόνο τον καινούργιο επεξεργαστή και ότι αν έρθει με τον παλιό μπορώ να το στείλω πίσω. Ακόμη ότι είναι γαλλικής αντιπροσωπείας λόγω έδρας και στην ερώτηση αν είναι branded δεν την πολυκατάλαβα την απάντηση " το τηλέφωνο έρχεται με ξεκλείδωτο μενού από την htc " και ρωτάω προσθέτετε εσείς κάποια μενού αφού έρχεται ξεκλείδωτο κτλ και η απάντηση ήταν όχι.... Αυτό το ξεκλειδωμένο με μπέρδεψε μπορώ να πω..
Link to comment
Share on other sites

πάντως σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το κατάστημα που είχα προαναφέρει προηγουμένως (δε το ξαναγράφω μη θεωρηθεί διαφήμιση) με διαβεβαίωσαν ότι εμπορεύονται μόνο τον καινούργιο επεξεργαστή και ότι αν έρθει με τον παλιό μπορώ να το στείλω πίσω. Ακόμη ότι είναι γαλλικής αντιπροσωπείας λόγω έδρας και στην ερώτηση αν είναι branded δεν την πολυκατάλαβα την απάντηση " το τηλέφωνο έρχεται με ξεκλείδωτο μενού από την htc " και ρωτάω προσθέτετε εσείς κάποια μενού αφού έρχεται ξεκλείδωτο κτλ και η απάντηση ήταν όχι.... Αυτό το ξεκλειδωμένο με μπέρδεψε μπορώ να πω..

Ειναι ξεκλειδωτο δηλαδη unbranded.. Γιατι να μπερδευτεις ολα καλα με το τηλεφωνο σου

Link to comment
Share on other sites

Όντως και εγώ δεν το είχα ξανά δει το κουτί και έμεινα!Από φελιζόλ είναι;; :p

 

Το κουτί - όπως γράφει στην πίσω πλευρά - είναι 100% ανακυκλώσιμο και κατα 99% ανανεώσιμο υλικό (βιοδιασπώμενο ένα πράγμα).. Και μάλλον είναι απο χαρτί. Ότι πιο σωστό απο μια εταιρία κατα την άποψη μου... Γιατί και μένα μου κακοφάνηκε λίγο όταν είδα την συσκευασία.. ;)

Edited by Patentas11
Link to comment
Share on other sites

Καλές οι environmental friendly συσκευασίες, αλλά ας ταιριάζουν και σε ένα κινητό τέτοιας κατηγορίας τιμής... ;)
Link to comment
Share on other sites

 

Ο επεξεργαστης ειναι ARMv7 Proccesor rev 4(v7l) 1674Mhz

 

Τελικα ο S3 ή ο S4 ειναι ο επεξεργαστης μου ?:(:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...