Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να το βγάλεις φωτό να δούμε; Μου φαίνεται περίεργο να ξεφλουδίζει αυτό το υλικό. Τι χρώμα είναι, μαύρο ή άσπρο;

 

Το λευκό έχω, εμένα προσωπικά δεν μου φάνηκε παράξενο γιατί είδα πως είναι βαμένο (φαίνεται στα σημεία που είναι κρυμένα) και έχω κακή εμπειρία από τα χρώματα που χρησιμοποιούν με όλα τα κινητά που έχω αγοράσει, φεύγει με τον καιρό από τις γωνίες και τα σημεία που ακουμπάει το κινητό όταν το αφήνεις σε ένα τραπέζι για παράδειγμα! :mad:

Τα πιο πρόσφατα παραδείγματα μου είναι Xperia X1, X10, Arc, Arc S και τώρα το S! Και τα προσέχω έτσι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω παλι πρόβλημα με ξεφλουδισματα δεν είχα ποτε μου.και σε κινητα που χρησιμοποιούσα καιρο.

Τελικα χαίρομαι που το πούλησα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πρόβλημα με ξεφλουδισματα δεν είχα ποτε μου.και σε κινητα που χρησιμοποιούσα καιρο.

Τελικα χαίρομαι που το πούλησα.

 

Γλυτωσαμε αδερφε !!

Link to comment
Share on other sites

Η sonyericsson απο παλιά είχε θέμα με το ξεφλουδισμα στις συσκευές της.Απλα στο Xperia s μου κάνει εντύπωση λόγω του υλικού της.Δεν σου δίνει την εντύπωση ότι θα ξεφλουδισει.
Link to comment
Share on other sites

Ποια βαφη ρε παιδια ..σιγα μην το περασαν κι ασταρι και λουστρο μετα ..

Τελικα δεν αντεξα και το πηρα μετα το Neo V που θα παει στην συζυγο..η οθονη του ολα τα λεφτα + ταχυτητα και πληροτητα ,ειναι αρκετα μεγαλο και θελει προσοχη και θηκη σιγουρα ,που δεν βρηκα σε κανενα καταστημα εδω..βλεπω τα λινκς πιο πανω για θηκες κι ειναι απο εξω ..κατι απο Ελλαδα online ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πάρει την παραπάνω θήκη nillkin hard case white όχι την δερμάτινη , και εφαρμόζει τέλεια (μόνο πάνω και κάτω δεν προστατεύει). Γύρω στα 12 ευρώ από ebay.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αισθητηρας φωτεινοτητας υπαρχει και δουλευει στο τεστ μενου του τηλεφωνου αλλα δεν υπαρχει επιλογη στο μενου για ενεργοποιηση-απενεργοποιηση, θα την ηθελα και εγω αυτη την επιλογη.

Φίλε Karthan, υπάρχει σχετική εφαρμογή για τα xperia, η Toggle ALS, αν δεν κάνω λάθος, διαθέσιμο στο μάρκετ και κάνει αυτή τη δουλειά - ενεργοποιεί και απενεργοποιεί τον αισθητήρα - Αθηνά και χείρα κίνει!

Sinking to new depths of paranoia since 1927... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Η sonyericsson απο παλιά είχε θέμα με το ξεφλουδισμα στις συσκευές της.Απλα στο Xperia s μου κάνει εντύπωση λόγω του υλικού της.Δεν σου δίνει την εντύπωση ότι θα ξεφλουδισει.

 

Στο δικό μου μια φορα, μέχρι και πρώτο στάδιο ρεκτιφιέ που έχει φάει από τις χύμες και τους χτύπους, ακόμη δεν έχει φανεί τίποτα τέτοιο... Μήπως παίζει τίποτε άλλο;

Sinking to new depths of paranoia since 1927... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ας μην είμαστε υπερβολικοί.Οχι και βάσανο.Δειτε τι γίνεται και σε ακριβότερες συσκευές και απο εταιρίες που δήθεν φημίζονται για την ποιότητα κατασκευή τους.Μην γενικευετε καταστάσεις απο ένα γεγονός.Εκτος αν υπάρχουν και αλλα παρόμοια περιστατικά.Φιλικα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ας μην είμαστε υπερβολικοί.Οχι και βάσανο.Δειτε τι γίνεται και σε ακριβότερες συσκευές και απο εταιρίες που δήθεν φημίζονται για την ποιότητα κατασκευή τους.Μην γενικευετε καταστάσεις απο ένα γεγονός.Εκτος αν υπάρχουν και αλλα παρόμοια περιστατικά.Φιλικα πάντα.

 

Θα συμφωνησω.γενικα για ολα τα πραγματα ισχυει αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου ούτε ξεφλουδίσματα ούτε τίποτα και η μπαταριά μου πάει μια μέρα ολόκληρη και μισή ακόμα με νορμάλ χρήση έχω 17 ώρες τώρα κ έχω υπόλοιπο 63% νομίζω οτι είστε υπερβολικοί σε πολλά . Ταξιδιώτη δυο φορές το πήρες και το έδωσες μην λες λοιπόν ότι γλίτωσες εσύ ήσουν που έλεγες ότι σου έλειπε αν κοιτάξουμε της πρώτες σελίδες.... Το κινητό είναι από τα καλύτερα ούτε κολλήματα ούτε τίποτα τώρα αν κάποιού θέλουν υπολογιστή να το δουλεύουν όλοι μέρα και να κρατάει δυο και 3 μέρες δεν τούς φταίει κανείς ας πάρουν εξωτερική μπαταριά που φορτίζει εν κινήσει όπως πήρα και εγώ .
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου ούτε ξεφλουδίσματα ούτε τίποτα και η μπαταριά μου πάει μια μέρα ολόκληρη και μισή ακόμα με νορμάλ χρήση έχω 17 ώρες τώρα κ έχω υπόλοιπο 63% νομίζω οτι είστε υπερβολικοί σε πολλά . Ταξιδιώτη δυο φορές το πήρες και το έδωσες μην λες λοιπόν ότι γλίτωσες εσύ ήσουν που έλεγες ότι σου έλειπε αν κοιτάξουμε της πρώτες σελίδες.... Το κινητό είναι από τα καλύτερα ούτε κολλήματα ούτε τίποτα τώρα αν κάποιού θέλουν υπολογιστή να το δουλεύουν όλοι μέρα και να κρατάει δυο και 3 μέρες δεν τούς φταίει κανείς ας πάρουν εξωτερική μπαταριά που φορτίζει εν κινήσει όπως πήρα και εγώ .

 

Αυτα ίσχυαν στις πρώτες όπως λες σελίδες,γιατι τωρα?ουτε λόγος να ξαναγυρισω πίσω.

Οσο για τους χρόνους αναμονής που έχεις?μακαρι να συνεχίσει έτσι και στην πορεία στα χέρια σου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου αναφέρει γιατί αγανάχτησε με αυτό το κινητό και γλύτωσε δίνοντας το;

επειδή το φόρουμ το διαβάζει πολύ κόσμος τέτοιες αφοριστικές δηλώσεις για ένα από τα καλύτερα κινητά της αγοράς θα ήταν προτιμότερο να τις αποφεύγετε.δεν έχουν όλοι τη δυνατότητα κάθε βδομάδα να αλλάζουν κινητό όταν το βαριούνται....γιατί κινήσεις του τύπου το αγόρασα 2 φορές και το έδωσα μόνο αυτό δείχνουν.

Και μια άλλη ερώτηση ταξιδιώτη.τώρα τι κινητό έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου αναφέρει γιατί αγανάχτησε με αυτό το κινητό και γλύτωσε δίνοντας το;

επειδή το φόρουμ το διαβάζει πολύ κόσμος τέτοιες αφοριστικές δηλώσεις για ένα από τα καλύτερα κινητά της αγοράς θα ήταν προτιμότερο να τις αποφεύγετε.δεν έχουν όλοι τη δυνατότητα κάθε βδομάδα να αλλάζουν κινητό όταν το βαριούνται....γιατί κινήσεις του τύπου το αγόρασα 2 φορές και το έδωσα μόνο αυτό δείχνουν.

Και μια άλλη ερώτηση ταξιδιώτη.τώρα τι κινητό έχεις;

 

Κοιτα,το κινητο ειναι αρκετα καλο,δεν το ειπα κακο.

Άσχετα με το θέμα της οθόνης που ευτυχως και λογικα η Sony κανει αντικατάσταση αν βρεθεί καποιο πρόβλημα σε οθονη.

Αυτο που δε δέχτηκα εγω,όπως και κάποιοι άλλοι ειναι η απαράδεκτη μπαταρία,τελικα πιστεύω οτι το galaxy s2,πως ήταν και ειναι ακόμα σταθερή αξια.ακομα και στην μπαταρία,είχε το κάτι παραπάνω στο θέμα αυτονομίας,κάτι που το Xperia s δεν μου έδωσε εμένα,αλλα και σε άλλους.

Επισης,στην δεύτερη συσκευη έπειτα απο μερες,το κάτω κομμάτι,το οποίο ειναι κουμπωτο είδα οτι άρχισε να αποκτά τζόγο,κάτι που ειναι εκνευριστικο,όπως επισης και στο πίσω μέρος,το καπάκι,στο κάτω μέρος είχε αρχίσει κι αυτο να έχει τζόγο.

Αυτη την στιγμη έχω ενα lumia 800 κι ενα λευκο arc s,δεν ειναι παράξενο που δεν έδωσα τότε το arc s???φυσικα και ειναι,απο την στιγμη που το arc ειναι κατωτερο σαν συσκευη απο το Xperia s,όμως όταν δε με καλύπτει μια συσκευη,καλυτερα να παίρνει τον δρόμο της πώλησης,γιατι το arc προς το παρόν στέκεται βράχος στις απαιτήσεις μου,που δεν ειναι και τραγικές,λίγο σερφαρισμα,καμία 10αρια μηνύματα και περίπου μισή ώρα ομιλία,χωρις βέβαια να ειναι και κάτι στάνταρ σε αυτούς τους χρόνους που αναφέρω,ε,το Xperia s ούτε στους χαμηλούς χρόνους αλλα ούτε και στις μεγαλύτερες απαιτήσεις μου έδωσε αυτο που περίμενα.

Ωραία η οθονη,ωραίο σαν σουλουπι,αλλα όχι για μενα.

Και λογικο οτι δεν ειναι εύκολο καποιος να αλλάζει συσκευές απο τη μια στιγμη στην άλλη.δεν αποτελεί όμως πρόβλημα μου,εγω αυτο που είδα θα το γραψω,είτε πριν την πώληση,είτε αργότερα αφου πλέον θα χέι δωθει.

Και το Xperia δε δόθηκε επειδη το βαρεθηκα ,ούτε επειδη είχε πρόβλημα,άλλωστε έπαιζε και η διαδικασία της αντικατάστασης,δωθηκε γιατι δε με ικανοποιούσε.

Απο κει και πέρα ειναι δικαίωμα του καθενός να πίνει νερό στο όνομα του κινητου που διαθέτει,να το γουστάρει,να το θαυμάζει,να το προτείνει αλλα και να το απορρίπτει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

@ταξιδιωτης με καλυψες με τη απαντηση σου....αυτο που ηθελα να δω ειναι αν δεν σε καλυψε η αποδοση της συσκευης και την εδωσες.απο οτι καταλαβα η ποιοτητα συναρμογης και η μπαταρια ειναι αυτα που σε απογοητευσαν.

 

@vairas5770 αντιλαμβανεσαι οτι με το τροπο που απαντας (ακομα και αν εχεις χιλια δικια) κανεις δεν προκειται να σε παρει στα σοβαρα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί λέτε εδώ μέσα αλλά εμένα μου βγάζει 2μιση μέρες το κινητό όλη μέρα ανοιχτό, με φωτεινότητα στο 65 με 70 %, ομιλία γύρω στην 1 ώρα, σερφάρισμα 20 λεπτο, bluetooth ανοιχτό συνεχώς για 2μιση μέρες τζόγος από πίσω ή τριξίματα καθόλου και ξεφλούδισμα εννοείται πώς όχι. Όσο για κατάσταση αναμονής "τρώει" στις 7 ώρες το βράδυ που δεν το χρησιμοποιώ (αλλά είναι ανοιχτό όχι απενεργοποιημένο) γύρω στα 4-5%. Σίγουρα από όλες τις λειτουργίες περισσότερη μπαταρία από ότι κατάλαβα τρώει το wifi. Δηλαδή αν κάποιος το θέλει αποκλειστικά για σερφάρισμα δεν θα μείνει πλήρως ικανοποιημένος αν και νομίζω ότι όλα τα κινητά έχουν θέμα με το wifi.

Γιατί νομίζετε ότι htc one x τα πάει καλύτερα με την μπαταρία?? Δεν το νομίζω από ότι διαβάζω στα forum.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί λέτε εδώ μέσα αλλά εμένα μου βγάζει 2μιση μέρες το κινητό όλη μέρα ανοιχτό, με φωτεινότητα στο 65 με 70 %, ομιλία γύρω στην 1 ώρα, σερφάρισμα 20 λεπτο, bluetooth ανοιχτό συνεχώς για 2μιση μέρες τζόγος από πίσω ή τριξίματα καθόλου και ξεφλούδισμα εννοείται πώς όχι. Όσο για κατάσταση αναμονής "τρώει" στις 7 ώρες το βράδυ που δεν το χρησιμοποιώ (αλλά είναι ανοιχτό όχι απενεργοποιημένο) γύρω στα 4-5%. Σίγουρα από όλες τις λειτουργίες περισσότερη μπαταρία από ότι κατάλαβα τρώει το wifi. Δηλαδή αν κάποιος το θέλει αποκλειστικά για σερφάρισμα δεν θα μείνει πλήρως ικανοποιημένος αν και νομίζω ότι όλα τα κινητά έχουν θέμα με το wifi.

 

Για τα τριξιματα και τα χαζα ξεφλουδισματα συμφωνω ΔΕΝ εχει τετοια θεματα το κινητο . Ειναι αψογο σε θεμα κατασκευης και μου επεσε 2 φορες απο την τσεπη ( ειπαμε ειναι μεγαλο) . ΟΣο για την μπαταρια δεν πιστευω οτι κραταει τοσο. Ανεβασε φωτο να μας πεισεις.

Την ημερα την βγαζει με ζορι αν εχεις κλειστα τα παντα :D

 

Επισης για το HTC που λες,χτες ημουν μαζι του περιπου 1 ωριτσα. Δεν μου αρεσε και δε νομιζω η μπαταρια να κραταει πανω απο 4 ωριτσες .

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,το κινητο ειναι αρκετα καλο,δεν το ειπα κακο.

Άσχετα με το θέμα της οθόνης που ευτυχως και λογικα η Sony κανει αντικατάσταση αν βρεθεί καποιο πρόβλημα σε οθονη.

Αυτο που δε δέχτηκα εγω,όπως και κάποιοι άλλοι ειναι η απαράδεκτη μπαταρία,τελικα πιστεύω οτι το galaxy s2,πως ήταν και ειναι ακόμα σταθερή αξια.ακομα και στην μπαταρία,είχε το κάτι παραπάνω στο θέμα αυτονομίας,κάτι που το Xperia s δεν μου έδωσε εμένα,αλλα και σε άλλους.

Επισης,στην δεύτερη συσκευη έπειτα απο μερες,το κάτω κομμάτι,το οποίο ειναι κουμπωτο είδα οτι άρχισε να αποκτά τζόγο,κάτι που ειναι εκνευριστικο,όπως επισης και στο πίσω μέρος,το καπάκι,στο κάτω μέρος είχε αρχίσει κι αυτο να έχει τζόγο.

Αυτη την στιγμη έχω ενα lumia 800 κι ενα λευκο arc s,δεν ειναι παράξενο που δεν έδωσα τότε το arc s???φυσικα και ειναι,απο την στιγμη που το arc ειναι κατωτερο σαν συσκευη απο το Xperia s,όμως όταν δε με καλύπτει μια συσκευη,καλυτερα να παίρνει τον δρόμο της πώλησης,γιατι το arc προς το παρόν στέκεται βράχος στις απαιτήσεις μου,που δεν ειναι και τραγικές,λίγο σερφαρισμα,καμία 10αρια μηνύματα και περίπου μισή ώρα ομιλία,χωρις βέβαια να ειναι και κάτι στάνταρ σε αυτούς τους χρόνους που αναφέρω,ε,το Xperia s ούτε στους χαμηλούς χρόνους αλλα ούτε και στις μεγαλύτερες απαιτήσεις μου έδωσε αυτο που περίμενα.

Ωραία η οθονη,ωραίο σαν σουλουπι,αλλα όχι για μενα.

Και λογικο οτι δεν ειναι εύκολο καποιος να αλλάζει συσκευές απο τη μια στιγμη στην άλλη.δεν αποτελεί όμως πρόβλημα μου,εγω αυτο που είδα θα το γραψω,είτε πριν την πώληση,είτε αργότερα αφου πλέον θα χέι δωθει.

Και το Xperia δε δόθηκε επειδη το βαρεθηκα ,ούτε επειδη είχε πρόβλημα,άλλωστε έπαιζε και η διαδικασία της αντικατάστασης,δωθηκε γιατι δε με ικανοποιούσε.

Απο κει και πέρα ειναι δικαίωμα του καθενός να πίνει νερό στο όνομα του κινητου που διαθέτει,να το γουστάρει,να το θαυμάζει,να το προτείνει αλλα και να το απορρίπτει.

 

 

Ρε Ταξιδιώτη όταν το πούλησες (μεσα σε μια βδομάδα) και μετά είπαν ότι το κινητό είναι κομπλέ το ξαναπήρες και το ξαναεκθείασες. Τελικά το σπρωξες πάλι...

 

Καλά κάνεις αν δεν σε καλύπτει, αλλά καλύτερα να γράφεις την γνώμη σου αφού κλείσεις κανά μήνα με κάποια συσκευή μπας και την ζήσεις καθόλου....Το θέμα είναι ότι δεν το έκανες μια φορά με το xperia s αλλά με ότι παίρνεις κάθε φορά. Και με το Lumia τα ίδια που ξαναπήρες και το ξαναδίνεις....Τα μηνύματά σου να δεις κάποιος στις συσκευές π.χ. που ανέφερα δεν θα καταλάβει τελικά τι παίζει...Έτσι αποπροσαντολίζεις τον κόσμο...Και καλά με τους τζόγους, αλλά όταν είναι θέμα sw πρέπει να μαθαίνεις τα χούγια των συσκευών. Εδώ αν και παλιός χρήστης όπως λες έχεις ακόμα task manager στις συσκευές σου...Με το να λες ότι έχουν περάσει οι τάδε συσκευές από τα χέρια σου, δεν λέει και τίποτα...

 

 

Δεν έχω τίποτα προσωπικό απέναντί σου, άλλωστε δεν ανέφερα και κάτι που δεν ισχύει. Όταν όμως ο λόγος ύπαρξης της κοινότητας είναι η ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών, καλό είναι αυτές να είναι πιο εμπεριστατωμένες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου αναφέρει γιατί αγανάχτησε με αυτό το κινητό και γλύτωσε δίνοντας το;

επειδή το φόρουμ το διαβάζει πολύ κόσμος τέτοιες αφοριστικές δηλώσεις για ένα από τα καλύτερα κινητά της αγοράς θα ήταν προτιμότερο να τις αποφεύγετε.δεν έχουν όλοι τη δυνατότητα κάθε βδομάδα να αλλάζουν κινητό όταν το βαριούνται....γιατί κινήσεις του τύπου το αγόρασα 2 φορές και το έδωσα μόνο αυτό δείχνουν.

Και μια άλλη ερώτηση ταξιδιώτη.τώρα τι κινητό έχεις;

 

Θα σου πω και εγω με την σειρά μου ότι πουλαω το one x και κρατάω το Xperia s .Τι θέλω να πω με αυτο ;Φίλε μου γούστα είναι αυτά.Στον καθενα ταιριαζει διαφορετική συσκευη.Εμενα παράδειγμα δεν με ενοχλει που κουνιέται λίγοι το κάτω μέρος.Για άλλους είναι απαράδεκτο.Εγω πχ δίνω μεγάλη σημασία στην προστασία της κάμερας,πράγμα που μου το προσφέρει το s..Αυτες, και ένα σωρό τέτοιες ,μικρές η μεγάλες λεπτομέρειες ,είναι που θα πρέπει να συζητήσουμε ,

Τώρα αν κάποιοι γίνονται κάπως ακραίοι στις απόψεις τους τι να κάνουμε..Δεν νομίζω ότι το κάνουν για να παραπλανησουν .Για να βοηθήσουν το κάνουν.

Αυτός είναι άλλωστε και ο σκοπός του κάθε forum.

 

Δεν ξέρω τί λέτε εδώ μέσα αλλά εμένα μου βγάζει 2μιση μέρες το κινητό όλη μέρα ανοιχτό, με φωτεινότητα στο 65 με 70 %, ομιλία γύρω στην 1 ώρα, σερφάρισμα 20 λεπτο, bluetooth ανοιχτό συνεχώς για 2μιση μέρες τζόγος από πίσω ή τριξίματα καθόλου και ξεφλούδισμα εννοείται πώς όχι. Όσο για κατάσταση αναμονής "τρώει" στις 7 ώρες το βράδυ που δεν το χρησιμοποιώ (αλλά είναι ανοιχτό όχι απενεργοποιημένο) γύρω στα 4-5%. Σίγουρα από όλες τις λειτουργίες περισσότερη μπαταρία από ότι κατάλαβα τρώει το wifi. Δηλαδή αν κάποιος το θέλει αποκλειστικά για σερφάρισμα δεν θα μείνει πλήρως ικανοποιημένος αν και νομίζω ότι όλα τα κινητά έχουν θέμα με το wifi.

Γιατί νομίζετε ότι htc one x τα πάει καλύτερα με την μπαταρία?? Δεν το νομίζω από ότι διαβάζω στα forum.

Φίλε geornirv εκτός απο το τριξιμο στο κατω μέρος, σε όλα τα αλλα ,συμφωνώ απόλυτα μαζι σου.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ρε Ταξιδιώτη όταν το πούλησες (μεσα σε μια βδομάδα) και μετά είπαν ότι το κινητό είναι κομπλέ το ξαναπήρες και το ξαναεκθείασες. Τελικά το σπρωξες πάλι...

 

Καλά κάνεις αν δεν σε καλύπτει, αλλά καλύτερα να γράφεις την γνώμη σου αφού κλείσεις κανά μήνα με κάποια συσκευή μπας και την ζήσεις καθόλου....Το θέμα είναι ότι δεν το έκανες μια φορά με το xperia s αλλά με ότι παίρνεις κάθε φορά. Και με το Lumia τα ίδια που ξαναπήρες και το ξαναδίνεις....Τα μηνύματά σου να δεις κάποιος στις συσκευές π.χ. που ανέφερα δεν θα καταλάβει τελικά τι παίζει...Έτσι αποπροσαντολίζεις τον κόσμο...Και καλά με τους τζόγους, αλλά όταν είναι θέμα sw πρέπει να μαθαίνεις τα χούγια των συσκευών. Εδώ αν και παλιός χρήστης όπως λες έχεις ακόμα task manager στις συσκευές σου...Με το να λες ότι έχουν περάσει οι τάδε συσκευές από τα χέρια σου, δεν λέει και τίποτα...

 

 

Δεν έχω τίποτα προσωπικό απέναντί σου, άλλωστε δεν ανέφερα και κάτι που δεν ισχύει. Όταν όμως ο λόγος ύπαρξης της κοινότητας είναι η ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών, καλό είναι αυτές να είναι πιο εμπεριστατωμένες.

Δεν το κάνω φίλε μου με οτι πάρω,με lumia και Xperia s ok,αν και με το πρώτο ήμουν αρνητικός εξ αρχής για το θέμα της μπαταρίας.μέχρι και task manager εβαλα να δοκιμάσω μηπως και καλα λόγω του οτι άφηνε εφαρμογές ανοιχτές έτρωγε απο κει μπαταρία,Φαντάσου,μέχρι εκει με έφτασε και σκέφτηκα να βάλω task manager που στην ουσία δε χρειάζεται,απλα εβαλα το αν.....

Ξέρω πολυ καλα τι παίζει με τα κινητα φίλε μου,τοσα χρονια άστα να πανε.

Οσο για το lumia,του έδωσα δευτερη ευκαιρία και ειπα να το ψάξω καλυτερα.

Ο λόγος που θα δωθει αν δωθει ειναι γιατι περιμένω αύριο το one s....ευελπιστω να ειναι καλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εγω καταλαβα οτι το ξεφλουδισμα και το τριξιμο συμβαινουν μονο σε 2 ατομα οποτε μην δινετε σημασια και γενικα οτι τα πουλανε μεσα σε μια εβδομαδα φανταζεστε πως τα μεταχειρίζονται για εμενα αυτο ειναι ανευθυνότητα και ταρζανιες εγω το κινητο το εχω 1 μηνα περιπου μου επεσε μια φορα και καθε μερα για καφε πανω σε τραπεζια σερνετε ολη την ωρα και δεν εχει παθει τιποτα και αυτονων απο την απλη χρηση χαλασαν ????? κατι δεν καθετε καλα και γενικα οσο τα προσεχεις τοσο ποιο πολυ θα σου κρατησουν κοινη και απολυτη λογικη οσο για την μπαταρια και εμενα μου κραταει περιπου 2 μερες με αρκετη χρηση :ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ αλλάζω κινητό κάθε 6 μήνες περίπου πριν είχα xperia arc πιο πριν το x10 προσωπικά για τα δικά μου γούστα το κινητό το θεωρώ παρα πολύ καλο δεν κολλάει με τίποτα είναι πολύ γρήγορο έχει καλή camera και από ποιότητα το θεωρώ καλο και η μπαταρία κρατάει άνετα μια μέρα
Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε να αλλάξετε θέμα! Όλες οι απόψεις είναι σεβαστές αλλά υπάρχει κι ένα όριο. Το topic αναφέρεται σε προβλήματα που αφορούν το συγκεκριμένο κινητό. Φιλολογίες και παραφιλολογίες δεν βοηθούν κανέναν. Εστιάστε σε ουσιαστική συζήτηση και μην επαναλαμβάνεστε.

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ.: Όπως θα διαπιστώσατε η "σκούπα" χρησιμοποιείται λίγο πιο έντονα στο παρόν topic οπότε να είστε προσεκτικοί.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...