Jump to content

Xperia Neo V : Ξεκλείδωμα bootloader, εγκατάσταση custom rom και kernel


rioener
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα την 07.. Αλλα.. Οταν ανοιγω το notification bar ειναι ολα διαφανα :S Εκτος του LBE... Μπορω να το ρυθμισω να τα βλεπω ολα?

 

Είτε flashare το αρχείο σε αυτό το post για να επιλύσεις το πρόβλημα ή ξανά κάνε install την rom και στο aroma διάλεξε quickpanel based system ui. (κάπως έτσι λέγεται)

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/ban.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 762
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δουλεψε!!! Ευχαριστω.. Εχω και ενα ακομα προβλημα... Το app Favourite Contacts που στην 06 επαιζε μια χαρα.. Εδω σταματαει να αποκριννεται...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Περασα αυτην τη ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1542115 και φαινεται σουπερ μεχρι τωρα. Υπαρχει μονο ενα θεμα αρκετα σοβαρο. Δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο ενω εχει ελληνικο μενου. Τι μπορω να κανω;:(
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κατεβάσεις ένα άλλο πληκτρολόγιο από το market, όπως αυτό

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω rioener! Η rom ειναι σουπερ τελεια μεχρι τωρα. Ολα δουλευουν τελεια, ειναι πιο γρηγορη και ελαφρυα απο i-scream & KA20.1. Μεχρι και το led αναβει ΚΑΙ για αναπαντητες ΚΑΙ για sms!:w00t::dance:
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη και από την 12 του emann; Φοράω την test version τώρα και απλά είμαι καταπληκτική.

 

 

 

Sent from my I-Screamed NEO V !

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη και από την 12 του emann; Φοράω την test version τώρα και απλά είμαι καταπληκτική.

 

 

 

Sent from my I-Screamed NEO V !

 

Ειχα την 11. Μια χαρα ηταν. Θα δοκιμασω οταν βγει η τελικη 12. Παντως η JJ's HYBRID ROM v3.1 ειναι η πιο smooth απο ολες. Αυτο που παλευω απο τι πρωι ειναι να βρω ενα πληκρολογιο που να υποστηριζει 160 χαρακτηρες. Καμια ιδεα;...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την 11. Μια χαρα ηταν. Θα δοκιμασω οταν βγει η τελικη 12. Παντως η JJ's HYBRID ROM v3.1 ειναι η πιο smooth απο ολες. Αυτο που παλευω απο τι πρωι ειναι να βρω ενα πληκρολογιο που να υποστηριζει 160 χαρακτηρες. Καμια ιδεα;...

 

Βάλε handent SMS. Δεν φταίει το πληκτρολόγιο..

Link to comment
Share on other sites

Βάλε handent SMS. Δεν φταίει το πληκτρολόγιο..

 

Δεν θα το αποφυγω το handsent τελικα. Εχω βρει μερικα καταπληκτικα πληκτρολογια αλλα παρολο που υπαρχει επολογη απο την ιδια την ρομ για 160 χαρακτηρες δεν δουλευει... Μικρο το κακο...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το αποφυγω το handsent τελικα. Εχω βρει μερικα καταπληκτικα πληκτρολογια αλλα παρολο που υπαρχει επολογη απο την ιδια την ρομ για 160 χαρακτηρες δεν δουλευει... Μικρο το κακο...:ninja:

 

Πληκτρολόγιο κράτα όποιο θες, απλά βάλε το handcent για να στέλνεις sms με 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγιο κράτα όποιο θες, απλά βάλε το handcent για να στέλνεις sms με 160 χαρακτήρες.

 

Σωστος! Αυτο θα κανω!:)

Link to comment
Share on other sites

Η I-Scream 12b έγινε ακόμα πιο smooth με τον νέο kernel του Night-Elf :)

 

Ο emann δηλώνει πως η 12b φθάνει τα επίπεδα της codename 7 σε smoothness... Για πες μας την άποψή σου αν θέλεις μια και την δοκίμασες...

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Ο emann δηλώνει πως η 12b φθάνει τα επίπεδα της codename 7 σε smoothness... Για πες μας την άποψή σου αν θέλεις μια και την δοκίμασες...

 

Λοιπόν, όπως λέω στην υπογραφή έχω δύο neo v.

 

Σε αυτό που έχω την 12b έχω όλες μου τις εφαρμογές (περίπου 150 είναι). Το άλλο το έχω stock codename 7:)

 

Νοιώθω πιο smooth την codename 7 αλλά σήμερα που έβαλα τον νέο κέρνελ η 12b έγινε πραγματικά αρκετά smooth φτάνοντας την codename 7.

 

Φυσικά και θα παίζει ρόλο που έχω γεμίσει με εφαρμογές το i-scream 12b και καθόλου το codename, μάλλον θα έπρεπε το αντίθετο!

Link to comment
Share on other sites

Με έβαλες σε μπελάδες πάλι, και δεν έχω και νετ για κατέβασμα εδώ που είμαι! Χαχαχα! Ευχαριστώ φίλε μου για τις εντυπώσεις...

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όπως λέω στην υπογραφή έχω δύο neo v.

 

Σε αυτό που έχω την 12b έχω όλες μου τις εφαρμογές (περίπου 150 είναι). Το άλλο το έχω stock codename 7:)

 

Νοιώθω πιο smooth την codename 7 αλλά σήμερα που έβαλα τον νέο κέρνελ η 12b έγινε πραγματικά αρκετά smooth φτάνοντας την codename 7.

 

Φυσικά και θα παίζει ρόλο που έχω γεμίσει με εφαρμογές το i-scream 12b και καθόλου το codename, μάλλον θα έπρεπε το αντίθετο!

Απο μπαταρια ποια ειναι πιο καλη?

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ωρα να δοκιμασω την CM9! Ολα καλα μεχρι τωρα ομως θελω να αλλαξω το battery icon με ενα που να εχει ποσοστο %. Καμια ιδεα; Εχω φαει τον κοσμο αλλα δεν εχω βρει κατι.

 

edit.

Ακυρο παιδια. Ηταν μεσα στο μενου. Δοκιμασα αυτες τις μερες και την MIUI (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1599499).

Πααααααρα πολυ καλη! Ειπα να δοκιμασω και την CM9 αλλα νομιζω πως θα επιστρεψω στην MIUI.

Edited by MonDeChristo
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ωρα να δοκιμασω την CM9! Ολα καλα μεχρι τωρα ομως θελω να αλλαξω το battery icon με ενα που να εχει ποσοστο %. Καμια ιδεα; Εχω φαει τον κοσμο αλλα δεν εχω βρει κατι.

 

edit.

Ακυρο παιδια. Ηταν μεσα στο μενου. Δοκιμασα αυτες τις μερες και την MIUI (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1599499).

Πααααααρα πολυ καλη! Ειπα να δοκιμασω και την CM9 αλλα νομιζω πως θα επιστρεψω στην MIUI.

 

Καταφερες να περασεις MIUI 2.6.16? δυο μερες τωρα προσπαθω να την περάσω αλλα τιποτα, εχω συνεχεια bootloops!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταφερες να περασεις MIUI 2.6.16? δυο μερες τωρα προσπαθω να την περάσω αλλα τιποτα, εχω συνεχεια bootloops!!!!

 

Δεν ειχα καποιο προβλημα. Ακολουθησα τις οδηγίες. Δεν περασα το supercharger script. Ολα τα αλλα, κανονικα. Εκανες full wipe;

Ξαναδοκιμασε. Ειναι αισθητικα πολυ καλη, smooth (οχι σαν την παλια καλη gb) και δουλευουν ολα (εκτος απο 160 χαρακτηρες στα ελληνικα. Μα τι πραγμα ειναι αυτο; Γραφεις αγγλικα: 160. Γραφεις ελληνικα: 80!)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα καποιο προβλημα. Ακολουθησα τις οδηγίες. Δεν περασα το supercharger script. Ολα τα αλλα, κανονικα. Εκανες full wipe;

Ξαναδοκιμασε. Ειναι αισθητικα πολυ καλη, smooth (οχι σαν την παλια καλη gb) και δουλευουν ολα (εκτος απο 160 χαρακτηρες στα ελληνικα. Μα τι πραγμα ειναι αυτο; Γραφεις αγγλικα: 160. Γραφεις ελληνικα: 80!)

 

Ναι παντα κανω Full Wipe. Ποιο Kernel χρησιμοποιηεις? Εγω δοκιμασα Night-Elf και shardul_seth.

Link to comment
Share on other sites

Ναι παντα κανω Full Wipe. Ποιο Kernel χρησιμοποιηεις? Εγω δοκιμασα Night-Elf και shardul_seth.

 

Night-Elf κι εγω. Την lite.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1566871

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΙΑ CUSTOM ROM ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΡΑ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ..ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ ΚΟΛΗΜΕΝΗ ΣΤΟ 85% ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΑΔΕΙΑΖΕΙ.ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΜΠΑΤΑΡΙΑ Η ΟΧΙ

ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ????

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...