Jump to content

Xperia Neo V : Ξεκλείδωμα bootloader, εγκατάσταση custom rom και kernel


rioener
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 762
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να μου αναγνωρισει το τηλεφωνο σε Fastboot, ποιους drivers πρεπει να εχω περασμενους;

 

μπες εδω Xperia Neo V : .62 root, OEM .42 restore, CWM install κατεβασε τον οδηγο κανε αποσυμπιεση τον φακελο ADB drivers στον φακελο του sony ericcson και μετα σβησε τον αλλο φακελο που εχει μεσα (pc companion).εγω ετσι το εχω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν ξερω αν δοκιμασατε την codename 9 αλλα εμενα μου εδωσε να καταλαβω ποσο καλο ειναι το κινητο μας.. Απλα δεν παιζεται... Το lag ειναι απλα μηδαμινο....
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν ξερω αν δοκιμασατε την codename 9 αλλα εμενα μου εδωσε να καταλαβω ποσο καλο ειναι το κινητο μας.. Απλα δεν παιζεται... Το lag ειναι απλα μηδαμινο....

 

Την codename 8 εννοείς φαντάζομαι! Αυτήν έχω μόνιμα πλέον στο κινητό, και πραγματικά είναι μακράν η καλύτερη... Το κινητό πετάει!

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Την codename 8 εννοείς φαντάζομαι! Αυτήν έχω μόνιμα πλέον στο κινητό, και πραγματικά είναι μακράν η καλύτερη... Το κινητό πετάει!

 

codename 9 μάλλον θα εννοεί.

Link to comment
Share on other sites

codename 9 μάλλον θα εννοεί.

 

Ο emann στην 8 σταμάτησε... Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω?? Στείλε κανα link αν είναι...

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Ο emann στην 8 σταμάτησε... Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω?? Στείλε κανα link αν είναι...

 

Και όμως συνέχισε και ακόμα πιο smooooth ! :)

 

Έχει βγάλει τις test version της codename 9. Είπε ότι τώρα έχει έτοιμη και την codename 9 final και περιμένουμε να την ανεβάσει..

 

Κοίτα στο τοπικ της codename στο xda, γράφω από το κινητό και δεν μου είναι εύκολο να βάλω links.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε μενα στην test version 09 ενω την εγκαθηστω και μπαινει το κινητο οταν μπει δεν αναγνωριζει την καρτα sim και δεν εχει ουτε wi-fi ..... τι να κανω καμια λυση????RIOENER ΕΔΩ http://i.minus.com/1346505633/BrvrzQgI3yGnK5tsYkg-ag/dbc4xjc1maa86m/signed_codename_09_31aug.zip αν την περασεις ριξε κανενα σημα πως το εκανες γιατι με οτι εκανα δεν περαστηκε σωστα Edited by crav
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω το ιδιο και απελπιστικα αλλα το καταφερα.. Λοιπον βγαλε την Sim ανοιξε το κινητο διαλεξε γλωσσα.. Κανε restart βαλε τα addons ανοιξε το κανε τον οδηγο ρυθμισης και μετα κλειστο βαλε την sim και εισαι ετοιμος ;)

 

 

Και οσοι θελουν την ROM http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30952839&postcount=1817 απλα ακολουθηστε τις οδηγιες ειδικα για τα addons

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω το ιδιο και απελπιστικα αλλα το καταφερα.. Λοιπον βγαλε την Sim ανοιξε το κινητο διαλεξε γλωσσα.. Κανε restart βαλε τα addons ανοιξε το κανε τον οδηγο ρυθμισης και μετα κλειστο βαλε την sim και εισαι ετοιμος ;)

 

 

Και οσοι θελουν την ROM http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30952839&postcount=1817 απλα ακολουθηστε τις οδηγιες ειδικα για τα addons

 

kaliakman ολα καλα αρχικα αλλα οταν ερθει η ωρα να βαλω την sim μου κανει παλυ τα ιδια!!!!:X

Link to comment
Share on other sites

kaliakman ολα καλα αρχικα αλλα οταν ερθει η ωρα να βαλω την sim μου κανει παλυ τα ιδια!!!!:X

 

Δηλαδη το ανοιξες κανονικα χωρις σιμ??? Αυτο που εχω προσεξει ειναι οτι πρεπει να πατησεις γρηγορα το pin γιατι αλλιως εξαφανιζεται και δυστυχως δεν ξαναβγαινει... Αλλα μιας και ειναι test version ακομα δικαιολογειται:p Οπως σου ειπα εγω το ανοιξα κανονικα χωρις σιμ.. Το εκλεισα,εβαλα την sim και το ξανανοιξα και δουλευε μια χαρα..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το ανοιξες κανονικα χωρις σιμ??? Αυτο που εχω προσεξει ειναι οτι πρεπει να πατησεις γρηγορα το pin γιατι αλλιως εξαφανιζεται και δυστυχως δεν ξαναβγαινει... Αλλα μιας και ειναι test version ακομα δικαιολογειται:p Οπως σου ειπα εγω το ανοιξα κανονικα χωρις σιμ.. Το εκλεισα,εβαλα την sim και το ξανανοιξα και δουλευε μια χαρα..

 

δεν πειραζει kaliakman θα περιμενω την final version:)

Link to comment
Share on other sites

Οκ οπως προτιμας.. Ετσι και αλλιως δεν αργει.. Ειπε οτι ειναι σχεδον ετοιμη και περιμενουμε να την ανεβασει απο μερα σε μερα ;))
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31325227&postcount=1894

 

 

Its final folks enjoy ;)

 

προς το παρων χρησιμοποιειστε τα add on απο την τεστ.. Δουλευουν μια χαρα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω neo v με κλειδωμένο bootloader μπορώ να ακολουθήσω το βήμα 2 έτσι;τώρα είμαι στην 2.3.4 0.42 official με root και cwm.δε πιστεύω να έχω κανένα πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με κλειδωμενο bootloader οποτε μπορω να κανω κατι αλλο; Να γυρισω στην 2.3.4;

Αυτη τι στιγμη εχω ICS 4.0.4 rooted μπορω να βαλω την Codename κατευθειαν ή να γυρισω σε Gingerbread;

Edited by Baltazar
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με κλειδωμενο bootloader οποτε μπορω να κανω κατι αλλο; Να γυρισω στην 2.3.4;

Αυτη τι στιγμη εχω ICS 4.0.4 rooted μπορω να βαλω την Codename κατευθειαν ή να γυρισω σε Gingerbread;

 

Flashαρε τον official gb kernel και βάλε την codename που είναι για locked bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με κλειδωμενο bootloader οποτε μπορω να κανω κατι αλλο; Να γυρισω στην 2.3.4;

Αυτη τι στιγμη εχω ICS 4.0.4 rooted μπορω να βαλω την Codename κατευθειαν ή να γυρισω σε Gingerbread;

 

Θα πρέπει να ακολουθήσεις τα βήματα σε αυτόν τον οδηγό για να γυρίσεις σε gb, και μετά μπορείς να περάσεις την Codename για locked

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα στην gb με αυτον τον οδηγο και τωρα θα προσπαθησω να περασω την codename;

do a full backup of your current rom (always). Ξερει κανεις πως να κανω αυτο το βημα;

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα στην gb με αυτον τον οδηγο και τωρα θα προσπαθησω να περασω την codename;

do a full backup of your current rom (always). Ξερει κανεις πως να κανω αυτο το βημα;

 

Εννοεί να κάνεις ένα backup των εφαρμογών σου (και τυχόν αρχείων σου που έχεις στην εσωτερική μνήμη) γιατί θα διαγραφούν τα πάντα από την εσωτερική μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω, περασα με επιτυχια την rom. Θα ηθελα και κατι ακομα να μου πειτε, αυτα τα addons πως να περναω; Επιδη εχω το neo v και γραφει οτι χρεαζεται τα addons.

Επισης εχω και ενα προβλημα (το ειχα και παλια οταν ειχα αλλη codename) το wifi δεν ανοιγη και λεει σφαλμα. Λετε για αυτο να φταινε τα addons;

Edited by Baltazar
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω, περασα με επιτυχια την rom. Θα ηθελα και κατι ακομα να μου πειτε, αυτα τα addons πως να περναω; Επιδη εχω το neo v και γραφει οτι χρεαζεται τα addons.

Επισης εχω και ενα προβλημα (το ειχα και παλια οταν ειχα αλλη codename) το wifi δεν ανοιγη και λεει σφαλμα. Λετε για αυτο να φταινε τα addons;

 

για το wifi: flash stock wifi modules (επίσης σβήσε τυχόν αρχεία στον φάκελο /system/lib/module)

 

τα addons τα εγκαθιστάς μέσω του cwm.

Edited by barca10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...