Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aκριβως αυτο :cool:

 

Ακολουθηστε τα βηματα install οπως προτεινει και ο Νικολας στο OP thread του XDA

 

Nemesis 5.3 kernel--->enigma 5.5--->boot into rom-->nemesis 5.4 kernel--->wipe data/cache/dalvik

 

και ολα θα δουλεψουν τελεια

 

Φανερη διαφορα σε αποδοση απο την 5.1 στο UI, και τα benchmark πηραν την πανω βολτα ;)

 

εμενα παλι με εφαγε η επανεκινηση!!!! δεν μου δουλεψε!!!! :dash:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα παλι με εφαγε η επανεκινηση!!!! δεν μου δουλεψε!!!! :dash:

 

H rom εχει ανεβει ξανα και υποθετω οτι εχεις την πρωτη εκδοση της :) κατεβασε την ξανα και φλασαρε τη

Link to comment
Share on other sites

μια απορια εμενα με kernel nemesis v5.4 και ainigma v5.5 στις πληροφοριες στην εκδοση android γραφει 4.1.2 ενω στα screenshot στο thread της αινιγμα στην εκδοση android γραφει ainigma rom v5.5 και ενω εμενα στον αριθμο εκδοσης γραφει 6.2.Α.1.100 στο screenshot γραφει παλι ainigma rom v5.5 γιατι γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Πως γενειν αυτο? :lol:

 

Μαλλον το screenshot ειναι απο αλλη εκδοση της ROM που εχει αλλες πληροφοριες

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

μια απορια εμενα με kernel nemesis v5.4 και ainigma v5.5 στις πληροφοριες στην εκδοση android γραφει 4.1.2 ενω στα screenshot στο thread της αινιγμα στην εκδοση android γραφει ainigma rom v5.5 και ενω εμενα στον αριθμο εκδοσης γραφει 6.2.Α.1.100 στο screenshot γραφει παλι ainigma rom v5.5 γιατι γινεται αυτο?

 

Την πέρασες από πάνω από αυτή που είχες; Θέλει επανεκκίνηση ώστε να δουλέψει το script που του install :-)

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασες από πάνω από αυτή που είχες; Θέλει επανεκκίνηση ώστε να δουλέψει το script που του install :-)

 

ειχα ainigma 5.1 με nemesis 5.3 περασα την αινιγμα 5.5 μπηκα κανονικα μετα περασα τον nemesis 5.5 εκανα wipe data/cache/davlink cache και το ανοιξα

Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαγες ακομα και στο filesystem οποτε θα ελεγα ολα τα wipes :) (το cwm θα πρεπει να περαστει ξανα μετα εφόσον εχεις locked bootloader)
Link to comment
Share on other sites

μας σκοτωσες:)

οκ,ευχαριστω παντως,θα την δοκιμασω και αυτην.

(με το'' tap to answer'' εκανες κατι μηπως?)

 

Σε αρκετους που μιλησα με pm δεν ηθελαν αυτη την λειτουργικοτητα.Η αλλαγη απαιτει πολυ χρονο και ειναι εφικτη αλλα δεν ζητειται μαζικα.. θα ηθελες να δοκιμασεις αυτο αν δεν σε πειραζει ? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lowveld.ucs

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι δεν με πειραζει καθολου νικο.

δεν ξερω τι απαιτειται για να γινει μια αλλαγη στο λειτουργικο,απλα μια προσωπικη προτιμηση εξεφρασα.

οπως επισης,εννοειται οτι δεν θα καθησεις να σπαταλησεις το χρονο σου για κατι που δεν το θελουν οι περισσοτεροι χρηστες.

thanks anyway

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.....

Η Παρασκευη και 13 χτυπησε......

Τελος ο υπολογιστης....τελος και το κινητο :wacko:

Ο Υπολογιστης επανηλθε με φορματ και cd αποκαταστασης....Το κινητο δεν τολμαω να το κλεισω γιατι μετα θελω μιση μερα για να το ξανανοιξω....

Οπως καταλαβαινεται εχω χασει ολα τα αρχεια και τα προγραμματα απο τον υπολογιστη και φυσικα δεν μπορω να κανω και επαναφορα του τηλεφωνου απο την αρχη.....

Θελω μια μικρη βοηθεια αν μπορειται με καποια βασικα αρχεια και προγραμματα....Το flashtool που βρηκα και κατεβασα δεν μου ανοιγει λεγοντας οτι τα windows7 δεν αναγνωριζουν το προγραμμα (κατεβαζω καποιες ενημερωσεις αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν θα ανοιξει...) Εχει κανεις αλλη διευθηνση (μεσα απο τους xda το πηρα ) που να ανοιγει σε windows7 ????

Επισης τι πρωτεινεται για επαναφορα του κινητου? Να του περασω την ics .75 η' να βαλω απ'ευθειας τον κερνελ της JB .100

Εχω ξεκλειδωτο bootloader και θελω να περασω τις αναβαθμισεις του Νικου. Αλλα μηπως ειναι καλυτερα να επαναφερω το κινητο απο την αρχη?

Το ftf της .100 το εχει κανεις γιατι στους xda αυτα που βρισκω με μπερδευουν αρκετα...το ενα εχει δυο μερη και ενα αλλο που ειδα κατεβαινει απο προγραμμα που δεν το υποστηριζω...

 

edit: Απο την βιασυνη μου δεν ειδα καποιες οδηγιες στην αρχικη σελιδα....λεω να ξεκινησω απο εκει....Αν εχετε καποια πιο ανωδυνη διαδικασια φωναξτε !!!!!!!!!!!!

Edited by Expendable
Link to comment
Share on other sites

H rom εχει ανεβει ξανα και υποθετω οτι εχεις την πρωτη εκδοση της :) κατεβασε την ξανα και φλασαρε τη

 

 

δεν δουλευει αδερφε. κανει reboot με το που μπει

Link to comment
Share on other sites

H rom εχει ανεβει ξανα και υποθετω οτι εχεις την πρωτη εκδοση της :) κατεβασε την ξανα και φλασαρε τη

 

Eυχαριστω φιλαρακι!!!! δουλεψε!!!!! :up::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλευει αδερφε. κανει reboot με το που μπει

 

To θεμα ειναι οτι δουλευει :) απλα εχεις κατεβασει την προηγουμενη εκδοση.Εχει ανεβει ξανα με αλλαγμενο το script που το προκαλουσε :) την χρησιμοποιουν ηδη 17132 ατομα

 

Eυχαριστω φιλαρακι!!!! δουλεψε!!!!! :up::yahoo:

 

Ελπιζω να σου αρεσει :)

 

Θα γινονται release και Beta εκδοσεις με νεα χαρακτηριστικα στο core κυριως του λειτουργικου αλλα οχι μονο. Απλα αυτες οι εκδοσεις οπως ανακοινωσα και στο xda θα ειναι διαθεσιμες σε donators και αυτο γιατι πιστευω οτι χρειαζεται μια επιβραβευση για τις εξαιρετικα πολλες ωρες developing. Οι final εκδοσεις θα ειναι publicly released.

 

Με εκτιμηση

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Την περασα και εγω Νικο...Ολα καλα ...Αρκει να ακολουθησουμε την διαδικασια οπως την περιγραφεις...;)

Βεβαια εγω τα εκανα ολα απο την αρχη γιατι δεν πηγαινε αλλο με τα κολληματα....;)

Παντως δουλευουν ολα αψογα...

Πιστευεις οτι το xcore που χρησιμοποιω κανει δουλεια?

Αν ναι μηπως να το περναγες σε κανα update? :D

Link to comment
Share on other sites

Την περασα και εγω Νικο...Ολα καλα ...Αρκει να ακολουθησουμε την διαδικασια οπως την περιγραφεις...;)

Βεβαια εγω τα εκανα ολα απο την αρχη γιατι δεν πηγαινε αλλο με τα κολληματα....;)

Παντως δουλευουν ολα αψογα...

Πιστευεις οτι το xcore που χρησιμοποιω κανει δουλεια?

Αν ναι μηπως να το περναγες σε κανα update? :D

 

Σε ευχαριστω καταρχας που την χρησιμοποιεις. Το xcore δεν θα κανει την διαφορα γιατι ουτως η αλλως απενεργοποιειται ο ενας πυρηνας αναλογα με τον φορτο χρησιμοποιωντας το Nemesis Kernel v5.4 και γινεται underclock η gpu για εξοικονομηση μπαταριας :)

Link to comment
Share on other sites

το ξανα κατεβασα, συνεχως επανεκκινήσεις. καμια ιδεα;

 

Την περνας πανω απο προηγουμενη εκδοση? Οπως και να χει διεγραψε απο το zip το 04Optimize και φλασαρε ξανα

Link to comment
Share on other sites

ναι, την περναω απο πανω.

 

τιποτε και πάλι.

 

να σβησω τπτ αλλο;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

να σβησω τπτ αλλο;

 

εχεις ακολουθησει τις οδηγιες που δινω στο xda? Αλλα κι εδω το μελος Aftergr εδωσε τις οδηγιες. Οχι δεν χρειαζεται να σβησεις κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να σου αρεσει :)

 

καλη ειναι θα την τρεξω κ θα σου πω για πιθανον προβληματα!!!!

 

να σβησω τπτ αλλο;

 

βαλε τον μαμα κερνρλ της jb!!! περνα την ρομ enigma 5.5 κ μετα φλασαρε το κερνελ!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι,το md5 hash στους xda ειναι σωστο για την 5.5?

την κατεβασα 2 φορες και το κοιταξα με es file manager και μου βγαζει διαφορετικο

Link to comment
Share on other sites

elephantas ....Μηπως εχεις αλλαξει και εσυ πολλες ρομ και κερνελ και την πατησες σαν και εμενα????? :D

Εγω ξαναπερασα απο την αρχη το tft της 6.1.0.Α.100 με flashtool και μετα εβαλα τον Nemesis v5.3 με την στοκ ρομ ( ο Νεμεσις εχει και ρουτ και cwm ...).

Υστερα φλασαρα την Enigma v5.5 με ολα τα wipes και το αφησα να επανεκινηση μονο του... Μετα περασα και τον Nemesis v5.4 και τελος....Το μονο που συναντησα ηταν ενα bootloop μεταξυ στοκ κερνελ και Νεμεσις 5.3 αλλα εκανα hard reset και επανηλθε...

Μεχρι στιγμης (24 ωρες λειτουργιας) ολα πανε καλα....

 

Μια ερωτηση για τον Νικο η' οποιον αλλον ξερει....

Μπορω να περασω την cybershot γιατι μου αρεσει πιο πολυ απο αυτη που εχει η Enigma ?

Θα δουλευει η' θα εχει προβλημμα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...