Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2239328

 

αυτην την δοκιμασε κανεις;

 

με τιποτα..μιλαμε για πολυ μαπα..το τηλεφωνο σερνεται

Link to comment
Share on other sites

με τιποτα..μιλαμε για πολυ μαπα..το τηλεφωνο σερνεται

 

α οκ ευχαριστω

φαινοταν ωραια και ηταν και για LB αλλα αν ειναι ετσι δεν το σκεφτομαι καν

Link to comment
Share on other sites

 

χαιρομαι ιδιαιτερα αδερφε...οντως πεταει το κινητακι μας με αυτη τη ρομ.

 

μπραβο!! στα αλανια!!!

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι ιδιαιτερα αδερφε...οντως πεταει το κινητακι μας με αυτη τη ρομ.

 

μπραβο!! στα αλανια!!!

 

Το ωραίο είναι ότι εκτός από ό,τι tweaks έχει για επιδόσεις, έχει και xperia look!!!! Και μου αρέσει πολύ ότι το φόντο στις ρυθμίσεις είναι μαύρο και όχι γκρι όπως σε fxp, cm10 .....

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχεις ξεκλείδωτο το bootloader?

 

 

 

 

Για μένα είναι πολύ καλύτερη από την ultimate! Και το λέω εγώ που έχω έρωτα με την συγκεκριμένη!

 

Μ αρέσει γιατί έχει παρά πολλές επιλογές και συγκεκριμένα για τη status bar, έχει ωραία κλείδωμα/ξεκλειδωμα! Έχει άλλο στυλ γενικά!

 

Και το σημαντικό είναι ότι όλα αυτά δεν επιβαρύνουν την μνήμη!

 

Το αρνητικό είναι ο launcher θεωρώ γιατί δεν είναι ο κλασσικός launcher με συρτάρι εφαρμογών! Αλλά μικρή σημασία έχει γιατί αυτό αλλάζει!

 

Η μνήμη αυτή τη στιγμή είναι στα 85mb αλλά είναι ανοιχτό και το tapatalk αλλιώς συνήθως είναι 100-120!

 

Και πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας σε σχέση με την ultimate καμία σχέση!

 

Την προτείνω ανεπιφύλακτα!

 

Και για kernel night-elf 1.5.

 

Δοκίμασε την δεν έχεις να χάσεις τίποτα!

 

Θα τη δοκιμάσω με stock kernel γιατί δεν έχω ξεκλειδώσει bootloader

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Για locked bootloader κάνει? Φαντάζομαι τον κερνελ 587 έτσι?

Link to comment
Share on other sites

ο Πατρινος ειναι στην τελικη ευθεια!συντομα θα εχουμε κ κερνελ 3.0.8.αυτο το παλικαρι δεν παιζεται τελικα.κανει τα αδυνατα δυνατα!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την Ultimate 2.0.3 και ειμαι ευχαριστημενος..αλλα αν υπαρχει καποια καλυτερη στην ταχυτητα κ στην μπαταρια θα ηθελα να την περάσω..θα ηθελα να μου προτεινετε καποιες καλυτερες.. ευχαριστω.. να πω πως ειμαι με στοκ κερνελ.. :)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα πω βλακεια αλλα, το κινητο δεν αναγνωριζει hands free οποιασδηποτε αλλης εταιριας εκτος της sony (ετσι εχω παρατηρισει τουλαχιστον). Μηπως ξερετε αν γινεται να κανω κατι για να το αποφυγω αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα πω βλακεια αλλα, το κινητο δεν αναγνωριζει hands free οποιασδηποτε αλλης εταιριας εκτος της sony (ετσι εχω παρατηρισει τουλαχιστον). Μηπως ξερετε αν γινεται να κανω κατι για να το αποφυγω αυτο;

 

επωνυμια εταιριας hand's free?

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Εχει η κοπέλα μου το neo v τελειως μαμα, μονο root εχω κανει οταν το πηρε.

Της βγαζει λοιπον συνεχεια οτι δεν εχει χωρο για εφαρμογες κλπ κλπ.

Πως μπορω να το παρακαμψω αυτο; καποια εφαρμογη να στελνει εφαρμογες στην καρτα ή να δημιουργεί εξτρα χωρο για αποθηκευση στην καρτα....

Πχ στο hd2 που ειχα δημιουργουσαμε ενα expart στην καρτα και το εβλεπε σαν εσωτερική μνημη...

Link to comment
Share on other sites

επωνυμια εταιριας hand's free?

 

Samsung κλπ

Εν το μεταξύ αν δεν βάλω ολόκληρο το βισμα μέσα λειτουργούν.

 

Και τα κανονικά ακουστικά λειτουργούν

Link to comment
Share on other sites

Samsung κλπ

Εν το μεταξύ αν δεν βάλω ολόκληρο το βισμα μέσα λειτουργούν.

 

Και τα κανονικά ακουστικά λειτουργούν

 

Και αμα κρατας πατημένο το κουμπακι θα παιζουν νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτή τη rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2216069 αλλά δεν βλέπω να έχει weather widget. Το θέμα είναι ότι έχει τον launcher του xperia z και δεν ξέρω ποιο widget δουλεύει. Έχει κανείς καμία ιδέα γιατί έχω ψάξει λίγο αλλά δεν έχω βρει κάτι αξιόλογο....
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την Ultimate 2.0.3 και ειμαι ευχαριστημενος..αλλα αν υπαρχει καποια καλυτερη στην ταχυτητα κ στην μπαταρια θα ηθελα να την περάσω..θα ηθελα να μου προτεινετε καποιες καλυτερες.. ευχαριστω.. να πω πως ειμαι με στοκ κερνελ.. :)

 

Μπορεις να δοκιμασεις αν θελεις την jelly sandwich 9, στην οποια καταληγω τελικα σχεδον παντα μετα απο καθε πειραμα αλλαγης ρομ γιατι την θεωρω πιο γρηγορη απο ολες. αν και ειναι λιγο παλια και λιγο "ασχημη" ! αλλα με μερικες αλλαγες σε εικονιδια και σε toggles ειναι μια χαρα, και απο μπαταρια βγαζω 2 μερες με επεξεργαστη στο 1,4

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1928946

Edited by xristos9298
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να βοηθήσει πως να περάσω την jelly sandwich 9?

 

οπως και καθε αλλη custom rom! οδηγιες υπαρχουν στο λινκ που παρεθεσα , επισης στο Myphone εχει ειπωθει απειρες φορες πως εγκαθιστουμε μια custom rom (καλυτερα ακολουθα οδηγιες απο το myphone και οχι απο το παραπανω λινκ). βεβαια εξαρταται και απο το σε τι φαση βρισκεται το κινητο σου. Λιγο search και λιγο διαβασμα και θα εισαι οκ!

Edited by xristos9298
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2246010 Αυτό τι σημαίνει για το κινητό μας αν τελικά γίνει;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Εχει η κοπέλα μου το neo v τελειως μαμα, μονο root εχω κανει οταν το πηρε.

Της βγαζει λοιπον συνεχεια οτι δεν εχει χωρο για εφαρμογες κλπ κλπ.

Πως μπορω να το παρακαμψω αυτο; καποια εφαρμογη να στελνει εφαρμογες στην καρτα ή να δημιουργεί εξτρα χωρο για αποθηκευση στην καρτα....

Πχ στο hd2 που ειχα δημιουργουσαμε ενα expart στην καρτα και το εβλεπε σαν εσωτερική μνημη...

 

Κάποια βοήθεια εδω;

Link to comment
Share on other sites

CREAM CARAMEL την δοκιμασε κανεις και αν ναι το μενου κλησης ειναι xperia η της google αξιζει να την δοκιμασουμε γιατι μου φαινεται μεγαλη η καταλωση μπαταριας στην zelly

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...