Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω δει αλλά δεν υπάρχει στην Ελλάδα. . . :o

 

Όντως... με λίγο ψάξιμο που έκανα δεν βρήκα τίποτα, πέραν του expansys. Αν μπορείς να το παραγγείλεις από εξωτερικό πάντως, στο Play.com το έχει στα 20,49€!

 

Καλησπέρα. Δεν ξέρω πόσοι το ξέρετε, αν στην κεντρική οθόνη κάνετε με τα δυο δάχτυλα γρήγορα την κίνηση σα να κάνετε zoom out μια φωτό, τότε όλα τα widgets και των 5 οθονών μαζεύονται σε μια. Κάτι σαν άμεση πρόσβαση σε όλα τα widgets

 

Ναι. Αυτό γίνεται μόνο με τον Stock Launcher φυσικά.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μέγιστη εκπεμπόμενη ακτινοβολία είναι συνάρτηση πολλών παραγόντων. Ένας από αυτούς είναι και η κάλυψη. Όσο πιο πολλές κεραίες τόσο λιγότερη ακτινοβολία. Το 3G δεν έχει παντού σταθερή και επαρκή κάλυψη με αποτέλεσμα το κινητό να χάνει το σήμα και να προσπαθεί να επικοινωνήσει με τις κεραίες εκπέμποντας με μεγαλύτερη ισχύ.

 

Δηλαδή το GSM "βρίσκει" πιο εύκολα σήμα κι εκπέμπει με χαμηλότερη ισχύ?

 

Αυτό που με παραξένεψε, είναι ότι έχοντας τα ηχεία του υπολογιστή μου ανοιχτά και βρισκόμενος στο δίκτυο GSM, όταν ερχόταν εισερχόμενη κλήση, το καταλάβαινα από το βουητό που έκαναν τα ηχεία, ενώ σε αντίστοιχη περίπτωση, με το WCDMA, δεν συμβαίνει το ίδιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την μπαταρία την εχει δοκιμάσει κανείς??

υποστηρίζει οτι είναι made in jappan!

και στο thread για το nokia n95 προτείνετε η αντίστοιχη σαν άριστη!

http://www.ebay.com/itm/2430MAH-HIGH-CAPACITY-BA700-GOLD-BATTERY-XPERIA-MT11-NEO-V-/190598327649?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2c608bad61

Τελικα την πήρα ..σε amazon και ebay λενε τα Καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την πήρα ..σε amazon και ebay λενε τα Καλύτερα

 

Καλορίζικη! Αναμένουμε εντυπώσεις όταν έρθει με το καλό!

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

giothesuper ευχαριστω για τη βοηθεια.

Δε μου λετε στον καιρο στην εφαρμογη πως θα αλλαξω την ωρα ;; εβαλα αθηνα και μου βγαζει στις 3 το μεσημερι 5 βαθμους ενω το βραδυ στις 2 14 βαθμους δλδ μου δειχνει τη μεσημεριανη θερμοκρασια τα ξημερωματα και αναποδο

Μου βγαζει ενημερωσεις για το φβ,το τουιτερ και τους χαρτες αλλα τα σχολια που γραφουν απο κατω για αργη λειτουργια με κανουν να τα απορριπτω

Μου ειπαν να το καθαριζω με 1 στεγνο πανακι

 

αυτο ηταν το προβλημα με το ιντερνετ:)?

για τον καιρο δεν ξερω γιατι εχω βαλει accu weather για καιρο

χαρτες ειδοποιησεις δεν εχω ξαναδει...αλλα για τα αλλα 2 ναι..απλα φιλε μου πατας εκκαθαριση και μεσα απο τις ρυθμισεις κλεινεις την εφαρμογη

 

εχω αρκετα κρασαρισματα στην εφαρμογη fb ιδιαιτερα οταν παω να μοιραστω φωτο η να γραψω κατι στο statua μου, εχει κανεις τετοια προβληματα?

 

παρεπιπτοντος μπειτε με browser στο fb κ τσεκαρετε τις δυνατοτητες του mobile page. ριναι πολυ καλυτερη απ την εφαρμογη

 

γενικα το facebook κρασαρει σε ολους...αν και παρατηρησα οτι κανουν μικρο αναβαθμησεις τελευταια

 

Ρε παιδιά όταν κλειδώνεται την οθόνη κάνει το εφέ που κλίνει σαν παλιά τηλεόραση; Εμένα δεν το κάνει:(

 

εμενα το κανει και με την 0.62

 

Πείτε μου κάτι σας παρακαλώ,

πως μπορούμε να συνδέσουμε ασύρματο πληκτρολόγιο-ποντίκι;

Υπάρχει κάποιος-κάποια που να το έχει κάνει και να δουλεύει;

 

http://www.sonymobile.com/gb/products/accessories/livedock-multimedia-station/

απο οσο ξερω αυτο δουλευει

και σε ελλαδα θα το βρεις απο εδω

 

http://www.expansys.com.gr/sony-ericsson-livedock-multimedia-station-221384/

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια παίζουν και αυτες ..που στο σχετικο thread και πάλι για το n95 συμφουριτης προτείνει να μην παρουμε καμια αλλη after marker εκτος απο αυτές..

http://www.mugen-power-batteries.com/catalogsearch/result/?q=ba700&Search=%CE%A5%CF%80%CE%BF%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%AE

Της εχει δοκιμασει κανεις ... Υποσχονται πολλά..απλα λεει επειδή το κινητο δεν αναγνωριζει μεγαλες χωρητικότητες πρεπει να βγαζουμε τον φορτιστη και να τον συνδέουμε ξανα για να φορτιση τελείως..

Και οτι οταν λεει 1% εχει ακόμα 8ωρες

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

http://www.sonymobile.com/gb/products/accessories/livedock-multimedia-station/

απο οσο ξερω αυτο δουλευει

και σε ελλαδα θα το βρεις απο εδω

 

http://www.expansys.com.gr/sony-ericsson-livedock-multimedia-station-221384/

 

Το γνωρίζω αυτό αλλά και πάλι δεν υπάρχει εδώ σε κάποιο κατάστημα ώστε να το αγοράσω δια "χειρός".

Από το expansys αν δε βάλεις "πιστωτική" η χρέωση για την αποστολή σε περίπτωση αντικαταβολής για αυτό το αντικείμενο είναι +20euro (περίπου)!!

 

Αν όμως υπάρχει συγκεκριμένα άλλος τρόπος εκτός από το live dock, ευχαρίστως να το δω!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ρε παιδιά χρησιμοποιώ Handcent SMS. Υπάρχει ρύθμιση που μπλοκάρεις τα μηνύματα από τους πενταψήφιους αριθμούς (πχ 54344)? Συνήθως έρχονται σαν απάντηση αλλά τα στέλνουν οι εταιρείες και στο άσχετο, τα οποία μηνύματα χρεώνονται σε μας που τα δεχόμαστε
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε τι μνημη χρειαζομαι; microSDHC η microSD; Ευχαριστω πολυ!

 

Και οι 2 κάνουν, απλά η πρώτες έχουν μεγαλύτερη χωρητικότητα (>2 giga)

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει αλλά δεν υπάρχει στην Ελλάδα. . . :o

 

Φίλε romane το καλώδιο αυτό είναι που περιέχει η συσκευασία του Ν8 ?

 

 

δεν μπορώ να το ξέρω γιατί το καλώδιο το βρήκα στο δρόμο πεταμένο πριν λίγες μέρες :cry:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μαγκιτες διαβάζω το φορουν μήνες και εχω μάθει πολλά από αυτό. Μπράβο σας ! Μια ερώτηση και από έμενα . έχει δει κάνεις αυτό το 3D panorama σε τηλεόραση 3D. αξίζει για είναι μοuφα?

μόλις εγκατέστησα στο neo v μου την εφαρμογή Camera ICS+ από το market και είδα πολύ καλύτερη ποιότητα εικόνας..τα λέμε

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μαγκιτες διαβάζω το φορουν μήνες και εχω μάθει πολλά από αυτό. Μπράβο σας ! Μια ερώτηση και από έμενα . έχει δει κάνεις αυτό το 3D panorama σε τηλεόραση 3D. αξίζει για είναι μοuφα?

μόλις εγκατέστησα στο neo v μου την εφαρμογή Camera ICS+ από το market και είδα πολύ καλύτερη ποιότητα εικόνας..τα λέμε

 

Ποσα Μb ειναι οι φωτογραφιες με αυτη την εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βράδυ δεν μπορώ να συνδεθώ με GPRS (Vodafone LIVE). Ενω το Wi-Fi λειτουργεί, όταν το χρειάστηκα εκτός εμβέλειας του router παρέμεινε ανενεργό...Γνωρίζει κανείς αν είναι θέμα Vodafone ή θα πρέπει να συμβιβαστώ με την ιδέα οτι πριν κλείσω μήνα θα πάει για service....
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βράδυ δεν μπορώ να συνδεθώ με GPRS (Vodafone LIVE). Ενω το Wi-Fi λειτουργεί, όταν το χρειάστηκα εκτός εμβέλειας του router παρέμεινε ανενεργό...Γνωρίζει κανείς αν είναι θέμα Vodafone ή θα πρέπει να συμβιβαστώ με την ιδέα οτι πριν κλείσω μήνα θα πάει για service....

 

Δες αν οι ρυθμισεις internet ειναι ok.

Link to comment
Share on other sites

1.57 mb ( 507 kb με τη μαμισια εφαρμογή)

 

Σαφως ειναι βελτιωμενη η συμπιεση αλλα και παλι παραμενει σε υψηλα επιπεδα. Γενικα δεν μπορω να καταλαβω πως τους ηρθε στη Sony να προβουν σε μια τετοια αποφαση. Για να δουμε τι θα γινει με την ICS...

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να το ξέρω γιατί το καλώδιο το βρήκα στο δρόμο πεταμένο πριν λίγες μέρες :cry:

 

Μόλις το κοίταξα και είναι αυτό που έχει το Ν8, http://europe.nokia.com/find-products/accessories/all-accessories/memory-cards-and-cables/cables/nokia-adapter-cable-for-usb-otg-ca-157

Θα το δοκιμάσω και εγώ (σύνδεση πληκτρολόγιο+ποντίκι), θα συνδέσω και το τηλέφωνο μέσω HDMI στη tv και θα επανέλθω! :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δες αν οι ρυθμισεις internet ειναι ok.

 

Δεν εχει αλλαξει κατι απο χθες...Μεχρι και το απογευμα λειτουργουσε μια χαρα....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Γνωριζετε αν υπαρχει βυσμα που να μετατρεπει το hdmi σε micro hdmi ? Ευχαριστω
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Γνωριζετε αν υπαρχει βυσμα που να μετατρεπει το hdmi σε micro hdmi ? Ευχαριστω

 

Διαλέχτεεεεε :D http://www.cable-shop.gr/micro-hdmi-cables.html

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω rootαρσμενο και μου λέει τώρα ότι έχει νέα αναβάθμιση σε 4.0.2.a.0.62

 

, να το κάνω το update έτσι απλά ή πρέπει να το ξέ-ροοταρω πρωτα;

 

Send from my smarty-pants phone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω rootαρσμενο και μου λέει τώρα ότι έχει νέα αναβάθμιση σε 4.0.2.a.0.62

 

, να το κάνω το update έτσι απλά ή πρέπει να το ξέ-ροοταρω πρωτα;

 

Send from my smarty-pants phone

δεν χρειαζεται να το "ξέ-ροοταρεις" απλα να ξερεις οτι δεν θα εισαι πλεον root με την 0.62

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...