Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, μόνο με restart διορθώνεται!

Και αν του κάνω restart με ενεργή τη λειτουργία πτήσης, δε διορθώνεται!

Δηλαδή απενεργοποιώ το Flight Mode, κάνω restart και φτιάχνει!

 

Μπορει να σου ακουστει ηλιθιο αλλα οταν το βαζεις flight mode και μετα το γυρνας κανονικη λειτουργεια το τηλ κλειδωνει...Ξεκλειδωσε το κανονικα με το slide κουμπι της οθονης και απλα ξαναβαζεις το pin...Δλδ θελει να ξαναβαλει pin και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει να σου ακουστει ηλιθιο αλλα οταν το βαζεις flight mode και μετα το γυρνας κανονικη λειτουργεια το τηλ κλειδωνει...Ξεκλειδωσε το κανονικα με το slide κουμπι της οθονης και απλα ξαναβαζεις το pin...Δλδ θελει να ξαναβαλει pin και εισαι οκ

 

Η απάντηση σου με έβαλε σε σκέψεις...

Και η λύση βρέθηκε!

Χρησιμοποιούσα το Go Locker, μια custom lock screen εφαρμογή!

Και προφανώς δημιουργούσε αυτό το θέμα!

Το απεγκατέστησα και τώρα όλα OK!

Ξεκλειδώνω με τη SE unlock screen, ζητάει PIN και μετά απενεργοποιείται η Λειτουργία Πτήσης!

Κρίμα ρε γμτ και ήταν πολύ όμορφη, πρακτική και ελαφριά unlock screen εφαρμογή!

Θα στείλω μνμ στους προγραμματιστές της!

Οπότε, έχετέ το κατά νου, θα σας δημιουργήσει αυτό το θέμα!!!

 

Ευχαριστώ για τη λύση firekostas!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!!

έχω την εξής απορία? το root τι ακριβώς κάνει και ποια η χρησιμότητα του?

σε κάνει superuser της συσκευής ώστε να κάνει ότι θες με software/hardware?

πχ αν ακάνω root Θα μπορώ να απεγκαταστήσω το facebook από το κινητό μου?

επίσης, τι πρόβλημα έχει η οθόνη και λέτε όλοι για αυτήν? εμένα μια χαρά μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!!

έχω την εξής απορία? το root τι ακριβώς κάνει και ποια η χρησιμότητα του?

σε κάνει superuser της συσκευής ώστε να κάνει ότι θες με software/hardware?

πχ αν ακάνω root Θα μπορώ να απεγκαταστήσω το facebook από το κινητό μου?

επίσης, τι πρόβλημα έχει η οθόνη και λέτε όλοι για αυτήν? εμένα μια χαρά μου φαίνεται

 

Ευγε!απαντησες μονος σου σε ολα!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη εχει χαμηλη φωτεινοτητα! Σε καποιους τους αρεσει σε καποιους οχι, γουστα ειναι αυτα

 

thnx και τους δύο!!!

α οκ, νόμιζα θέμα πως λέγατε για θέμα ευκρίνειας.

ε ναι όντως ένα θέμα υπάρχει αλλά δε νομίζω πως είναι τραγικό έτσι κι αλλιώς με φουλ φωτεινότητα δεν επηρεάζεται και η μπαταρία? εγώ την έχω στο 70%. να φανταστώ αμα μπεί αυτό το auto/moto brightness η οθόνη κάνει παπάδες σαν αυθεντική BRAVIA?

Edited by mariosk89
Link to comment
Share on other sites

Οπως το ειπες! ;)

 

Αν γινεις ρουτ θα μπορεις να απεγκαταστησεις οτι θες με προσοχη ομως! Ετοιμαζει ο φιλος zxr οδηγο για ρουτ και για ολα!!

 

Η οθονη εχει χαμηλη φωτεινοτητα! Σε καποιους τους αρεσει σε καποιους οχι, γουστα ειναι αυτα ;)

 

EDIT: Με προλαβε ο iliasx8 :P

 

διορθωση εχει αυτοματη φωτεινοτητα ο αισθητηρας αναλογα με τον χωρο κανονιζει και την φωτεινοτητα της οθονης εμενα προσωπικα δεν με χαλαει το βρισκω μια χαρα...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα σε όλους με υγεια!Αυτο ετοιμαζει ο zxr

Κι όχι μόνο αυτό! Ετοιμάζω ολόκληρο οδηγό με συγκεκριμένα βήματα για το πως μπορεί να στήσει κανείς το κινητό από το μηδέν. Προφανώς και όταν αναρτηθεί θα πέσει πολύ συζήτηση με δικές σας προτάσεις για μεγαλύτερη βελτίωση!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ε ναι όντως ένα θέμα υπάρχει αλλά δε νομίζω πως είναι τραγικό έτσι κι αλλιώς με φουλ φωτεινότητα δεν επηρεάζεται και η μπαταρία? εγώ την έχω στο 70%. να φανταστώ αμα μπεί αυτό το auto/moto brightness η οθόνη κάνει παπάδες σαν αυθεντική BRAVIA?

 

Όσο πιο χαμηλά είναι η φωτεινότητα τόσο περισσότερη οικονομία στην μπαταρία κάνεις. Προσωπικά την έχω στο 100%. Το να μου κρατήσει η μπαταρία 6 ώρες παραπάνω (αν δεν υπάρχει ανάγκη φυσικά) το βρίσκω συμβιβασμό μπροστά στην οπτική απόλαυση που προσφέρει η οθόνη στο μέγιστο της φωτεινότητας.

 

Η BRAVIA δεν κάνει μεγάλη διαφορά όταν χρησιμοποιείς τη συσκευή σαν κινητό. Όταν όμως βλέπεις βίντεο και φωτό τότε όντως υπάρχει διαφορά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο χαμηλά είναι η φωτεινότητα τόσο περισσότερη οικονομία στην μπαταρία κάνεις. Προσωπικά την έχω στο 100%. Το να μου κρατήσει η μπαταρία 6 ώρες παραπάνω (αν δεν υπάρχει ανάγκη φυσικά) το βρίσκω συμβιβασμό μπροστά στην οπτική απόλαυση που προσφέρει η οθόνη στο μέγιστο της φωτεινότητας.

 

Η BRAVIA δεν κάνει μεγάλη διαφορά όταν χρησιμοποιείς τη συσκευή σαν κινητό. Όταν όμως βλέπεις βίντεο και φωτό τότε όντως υπάρχει διαφορά.

 

Μπορειτε να μου εξηγεισετε τι παιζει με την φωτεινοτητα και το ροοτ ; προσωπικα λυπαμαι να κανω το κινητο ακομα και ροοτ μιας και ειναι *αματο απο την μανα του. οποτε εξηγειστε αν αξιζει να κανω ροοτ για την φωτεινοτητα..

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

@kaloudis ευχαριστω για τις ταχειες κλησεις...

 

Το συγκεκριμενο το εψαξα στο android market και δε το δινει δωρεαν....

Να το κατεβασω απο αυτη τη σελιδα που δινεις?

 

Ακούστε τώρα το πρόβλημα μου...

 

Βάζω κανονικά το κινητό σε Λειτουργία Πτήσης. (είτε από "Ρυθμίσεις->...", είτε από Power Button)

Μόλις απενεργοποιώ τη Λειτουργία Πτήσης, μου βγάζει στο Status Bar ένα κίτρινο τριγωνάκι με θαυμαστικό και λέει:

 

:!: Δεν υπάρχει υπηρεσία

Επιλ. δίκτυο (vodafone GR) μη διαθέσιμο

 

Πατάω πάνω στο notification και με βάζει στο μενού Εταιρείες Δικτύου

Μετά από 5-6 δευτερόλεπτα, αφού ψάχνει για δίκτυα, μου βγάζει μια λίστα με τα διαθέσιμα.

Αλλά όπου και να πατήσω, είτε στο κανονικό μου δίκτυο (vodafone), είτε σε οποιοδήποτε άλλο, δε συνδέεται και μου βγάζει:

 

Η κάρτα SIM δεν επιτρέπει τη σύνδεση σε αυτό το δίκτυο.

 

Και μετά μόνο με reboot ξανασυνδέεται στη vodafone!

Να σημειωθεί πως το κινητό λειτουργεί κανονικά, δεν έχω άλλο πρόβλημα με το δίκτυο!

Είναι κάπως εκνευριστικό προβληματάκι, μιας και το βράδυ θέλω να βάζω το κινητό σε Flight Mode, αλλά με αυτό το θέμα πρέπει κάθε πρωί να κάνω restart!

 

Το αντιμετωπίζει και κανένας άλλος αυτό το θέμα;

 

Και εμενα το κανει αυτο και μαλιστα το εκανε και την πρωτη φορα που το ανοιξα νομιζα οτι δεν εβλεπε τη σιμ.

Δε χρειαζεται ομως επανεκιννηση απλα το πιν ξαναβαζεις γιατι κλειδωνει απο μονο του.

 

Οι ερωτησεις μου:

1.Δεν αποθηκευονται οι ραδιο-σταθμοι?

2. Πως θα κανω να γραφει απο κατω(οταν γραφω απο το κινητο) πχ Sent from my Xperia Neo V????

3.Ποιος ο λογος για ν βαλω το widgetsoid (που το κατεβασα αλλα δε καταλαβα τι κανει) αφου ρυθμιζετε η φωτεινοτητα και χειροκινητα???

4.Γιατι σε ολα κραταει το τελευταια που εχω κανει?Πχ ανοιγω android market και με βγαζει στην τελευταια αναζητηση που κανω....Ανοιγω τα μηνυματα και με βγαζει το τελευταιο μηνυμα που εστειλα....

5.Ποιο ειναι το μαμα widget καιρου????Το εσβησα καταλαθος....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που θα βρω τον DRIVER MT6516???

Δεν μου το περναει με τιποτα

Κατεβασε τους drivers απο εδω http://www.akshayy.com/sonyericsson/tutorials/installing-usb-flash-drivers/ λογικα εχει και τον συγκεκριμενο μεσα.Πηγαινε στη διαχειριση συσκευων και περασε τους απο εκει.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου εξηγεισετε τι παιζει με την φωτεινοτητα και το ροοτ ; προσωπικα λυπαμαι να κανω το κινητο ακομα και ροοτ μιας και ειναι *αματο απο την μανα του. οποτε εξηγειστε αν αξιζει να κανω ροοτ για την φωτεινοτητα..

 

Το κινητό εχει αισθητήρα για να προσαρμόζει μονο του την φωτεινότητα ανάλογα με το περιβάλλον που βρίσκετε.Αυτο δεν μπορει να απενεργοποιηθεί σαν επιλογή απο το κινητό.Μερικοί δεν θέλουν να χαμηλώνει ο φωτισμός οταν είναι κάπου σκοτεινά για παράδειγμα για αυτο και κάνουν ρουτ για να μπορούν να χρησιμοποιήσουν ενα πρόγραμμα που απενεργοποιεί την αυτόματη ρύθμιση.

 

Τώρα έχω και γω λίγες ερωτήσεις,εσείς που το έχετε κάμποσο καιρό το ξυπνητήρι χτυπάει όταν είναι και στο αθόρυβο

(απενεργοποιημένο?)?πως πάει από επανεκκινήσεις και πως από μπαταρία ?

Για παράδειγμα ξεκίνησαν reboot μια στο τόσο και έγιναν πιο συχνά.

Το αντικαταστήσανε με DOA και όλα Οκ?

Κάνατε update και σταμάτησαν?

 

Σε περίπτωση αρκετών επανεκκινήσεων(δεν λεμε για 1 την βδομάδα) πως το αντιμετωπίζουμε τελικά?DOA-UPDATE ή κάτι άλλο ?

 

Επίσης οι επανεκκινήσεις μπορεί να συμβαίνουν και μετα την αναβάθμιση που έρχεται όταν ανοίξουμε το κινητό ?

 

Άμα υπάρχουν διάφορα κολληματακια ή κουφά(όπως αυτό για το flight mode ή άλλα),και γίνει αναβάθμιση και συνεχίσουν τι κάνουμε ???

 

(Εχω πάθει μια μικρή κρίση με τα reboots μου φαίνεται:confused: )

Edited by giannakosv6
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου εξηγεισετε τι παιζει με την φωτεινοτητα και το ροοτ ; προσωπικα λυπαμαι να κανω το κινητο ακομα και ροοτ μιας και ειναι *αματο απο την μανα του. οποτε εξηγειστε αν αξιζει να κανω ροοτ για την φωτεινοτητα..

 

Καμία σχέση το rooting με την φωτεινότητα. Το μοναδικό σημείο στο οποίο έχουν σχέση είναι μόνο στην περίπτωση που θες να εγκαταστήσεις το Disable AutoBrightnes (απαιτεί root), προκειμένου να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ρύθμιση φωτισμού. Κατά τα άλλα δεν συνδέονται αυτά τα δυο. Το κινητό είναι όντως υπέροχο αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν χρειάζεται root.

 

Οι ερωτησεις μου:

1.Δεν αποθηκευονται οι ραδιο-σταθμοι?

2. Πως θα κανω να γραφει απο κατω(οταν γραφω απο το κινητο) πχ Sent from my Xperia Neo V????

3.Ποιος ο λογος για ν βαλω το widgetsoid (που το κατεβασα αλλα δε καταλαβα τι κανει) αφου ρυθμιζετε η φωτεινοτητα και χειροκινητα???

4.Γιατι σε ολα κραταει το τελευταια που εχω κανει?Πχ ανοιγω android market και με βγαζει στην τελευταια αναζητηση που κανω....Ανοιγω τα μηνυματα και με βγαζει το τελευταιο μηνυμα που εστειλα....

5.Ποιο ειναι το μαμα widget καιρου????Το εσβησα καταλαθος....

 

1. Και βέβαια αποθηκευονται. Επιλέγεις τη συχνότητα που θες και στη συνέχεια πατάς πάνω στο αστεράκι ώστε να το κάνεις "Αγαπημένο". Η πλήγηση ανάμεσα στα Αγαπημένα γίνεται με τα βελάκια που εμφανίζονται πάνω και κάτω.

2. Αυτό είναι επιλογή του tapatalk. Το σωστό ερώτημα θα ήταν πως να το κάνεις να μην γράφεις γιατί είναι λίγο σπαστικό για τους υπόλοιπους! :p

3. Κανένας. Ότι μπορείτε να το κάνετε με το stock λογισμικό το κάνετε με αυτό. Δεν χρειάζονται third party apps.

4. Έτσι δουλεύει το πράγμα. Κι εμένα με ενοχλεί λίγο και το ψάχνω.

5. Καλύτερα που το έσβησες. Αυτή είναι μια καλή περίπτωση όπου χρειάζεσαι third party apps!!! :p

Κοίτα στο market για κάποιο άλλο. Αν το θες όπωσδηποτε θα το βρεις στο site της SE

 

@giannakosv6

Δεν θα το χαρακτήριζα απλά κρίση αλλά υστερία! :p :P

Όπως έχω ξανά γράψει στο κινητό με το που το πήρα του πέρασα με το SEUS το λογισμικό παό την αρχή. Κατόπιν έκανα root και μετά όλα τα άλλα! Το έχω πάνω 1,5 μήνες και ειλικρινά δεν ξέρω πως είναι το reboot! Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν κάνει rebοοts το πρόβλημα λύνεται μέσω του SEUS.

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση το rooting με την φωτεινότητα. Το μοναδικό σημείο στο οποίο έχουν σχέση είναι μόνο στην περίπτωση που θες να εγκαταστήσεις το Disable AutoBrightnes (απαιτεί root), προκειμένου να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ρύθμιση φωτισμού. Κατά τα άλλα δεν συνδέονται αυτά τα δυο. Το κινητό είναι όντως υπέροχο αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν χρειάζεται root.

 

 

 

1. Και βέβαια αποθηκευονται. Επιλέγεις τη συχνότητα που θες και στη συνέχεια πατάς πάνω στο αστεράκι ώστε να το κάνεις "Αγαπημένο". Η πλήγηση ανάμεσα στα Αγαπημένα γίνεται με τα βελάκια που εμφανίζονται πάνω και κάτω.

2. Αυτό είναι επιλογή του tapatalk. Το σωστό ερώτημα θα ήταν πως να το κάνεις να μην γράφεις γιατί είναι λίγο σπαστικό για τους υπόλοιπους! :p

3. Κανένας. Ότι μπορείτε να το κάνετε με το stock λογισμικό το κάνετε με αυτό. Δεν χρειάζονται third party apps.

4. Έτσι δουλεύει το πράγμα. Κι εμένα με ενοχλεί λίγο και το ψάχνω.

5. Καλύτερα που το έσβησες. Αυτή είναι μια καλή περίπτωση όπου χρειάζεσαι third party apps!!! :p

Κοίτα στο market για κάποιο άλλο. Αν το θες όπωσδηποτε θα το βρεις στο site της SE

 

βασικα τι παραπανω θα μπορω να κανω με ροοτ ;

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

1. Και βέβαια αποθηκευονται. Επιλέγεις τη συχνότητα που θες και στη συνέχεια πατάς πάνω στο αστεράκι ώστε να το κάνεις "Αγαπημένο". Η πλήγηση ανάμεσα στα Αγαπημένα γίνεται με τα βελάκια που εμφανίζονται πάνω και κάτω.

2. Αυτό είναι επιλογή του tapatalk. Το σωστό ερώτημα θα ήταν πως να το κάνεις να μην γράφεις γιατί είναι λίγο σπαστικό για τους υπόλοιπους! :p

3. Κανένας. Ότι μπορείτε να το κάνετε με το stock λογισμικό το κάνετε με αυτό. Δεν χρειάζονται third party apps.

4. Έτσι δουλεύει το πράγμα. Κι εμένα με ενοχλεί λίγο και το ψάχνω.

5. Καλύτερα που το έσβησες. Αυτή είναι μια καλή περίπτωση όπου χρειάζεσαι third party apps!!! :p

Κοίτα στο market για κάποιο άλλο. Αν το θες όπωσδηποτε θα το βρεις στο site της SE

Ευχαριστωωω πολύ!

1.Ε μα λεω πως γινετε να αποθηκευονται οι σταθμοι?:pΔεν εβγαζε και καποιο μενου απο το δεξι κουμπακι...

2.Δλδ να μη το ψαξω εεεε?:lol:

3.Ωραια γιατι το απεγκατεστησα.Η φωτεινοτητα μια χαρα μου φαινετε εμενα...

4.Μονο στο ιντερνετ το βρηκα πως να μπαινει στην αρχικη.Δεξι κλικ μεσα στο ιντερνετ->Περισσοτερα->Ρυθμισεις-> ξετικαρισμα ανοιγμα σελ.στην επισκοπιση..Δλδ νομιζω οτι το βρηκα:p

5.Μα ειπανε οτι ειναι το πιο ελαφρυ...Γιαυτοοοοοο..Εβαλα ενα αλλο,αλλά σα βαρυ να ταν..:lol:

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

@zxr.....και οποιον αλλον, τελος παντων, επειδη κοντευω να τρελαθω! παραθετω μερικες ενδεικτικες φωτογραφιες (η τελευταια ειναι alcatel).....any idea?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό εχει αισθητήρα για να προσαρμόζει μονο του την φωτεινότητα ανάλογα με το περιβάλλον που βρίσκετε.Αυτο δεν μπορει να απενεργοποιηθεί σαν επιλογή απο το κινητό.Μερικοί δεν θέλουν να χαμηλώνει ο φωτισμός οταν είναι κάπου σκοτεινά για παράδειγμα για αυτο και κάνουν ρουτ για να μπορούν να χρησιμοποιήσουν ενα πρόγραμμα που απενεργοποιεί την αυτόματη ρύθμιση.

 

Τώρα έχω και γω λίγες ερωτήσεις,εσείς που το έχετε κάμποσο καιρό το ξυπνητήρι χτυπάει όταν είναι και στο αθόρυβο

(απενεργοποιημένο?)?πως πάει από επανεκκινήσεις και πως από μπαταρία ?

Για παράδειγμα ξεκίνησαν reboot μια στο τόσο και έγιναν πιο συχνά.

Το αντικαταστήσανε με DOA και όλα Οκ?

Κάνατε update και σταμάτησαν?

 

Σε περίπτωση αρκετών επανεκκινήσεων(δεν λεμε για 1 την βδομάδα) πως το αντιμετωπίζουμε τελικά?DOA-UPDATE ή κάτι άλλο ?

 

Επίσης οι επανεκκινήσεις μπορεί να συμβαίνουν και μετα την αναβάθμιση που έρχεται όταν ανοίξουμε το κινητό ?

 

Άμα υπάρχουν διάφορα κολληματακια ή κουφά(όπως αυτό για το flight mode ή άλλα),και γίνει αναβάθμιση και συνεχίσουν τι κάνουμε ???

 

(Εχω πάθει μια μικρή κρίση με τα reboots μου φαίνεται:confused: )

 

Για το original πρόγραμμα αφύπνισης δε γνωρίζω να σου πω. Έχω το alarm clock plus, το οποίο δουλεύει και όταν είναι στο αθόρυβο το κινητό.

 

Με επανεκκινήσεις δεν έχω πρόβλημα εδώ και 10 μέρες που το έχω το κινητό.

 

Η μπαταρία μου βγάζει 2 μέρες με αρκετό πείραγμα (εγκαταστάσεις εφαρμογών, παιχνίδια, κλήσεις), ενώ την τελευταία φορά που το χρησιμοποίηση μόνο για κλήσεις (πάνω από 3 ώρες) μου κράτησε 2μιση μέρες!

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε με ποια μεταφορικη στελνει η vodafone το κινητο;

 

Με τη speedex...

Με εμενα εγινε χαμος...Γιατι ο μεταφορεας μου ειπε πως την περιοχη μου την εξυπηρετει πρωινα ενω εγω ζηταγα απογευμα για να μπορω να το παραλαβω η ιδια...Με τουτα και με εκεινα αντι για τεταρτη,παρασκευη το πηρα...

 

Η μπαταρία μου βγάζει 2 μέρες με αρκετό πείραγμα (εγκαταστάσεις εφαρμογών, παιχνίδια, κλήσεις), ενώ την τελευταία φορά που το χρησιμοποίηση μόνο για κλήσεις (πάνω από 3 ώρες) μου κράτησε 2μιση μέρες!

 

επανεκκινησεις ουτε εγω εχω.

Αλλα η μπαταρια με το ζορι μου βγαζει μερα...Χθες του εβαλα το easy battery saver και μεχρι τωρα η μπαταρια εφτασε το 55%,χωρις πολυ πειραγμα...και σκεφτομαι για αυριο που θα λειπω να το φορτισω,μηπως και δε με φτασει...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερώτηση και εγω.. οταν κανουμε εγκατάσταση παιχνιδια η μεγάλες εφαρμογές πχ gps οπου η εφαρμογή κατεβάζει μετα μόνη της αλλα 500 mb πχ απο wifi τοτε οταν κάνουμε uninstall γιατι τα 500 μένουν μεσα και βγάζει μονο το .apk? υπάρχει καμια εφαρμογή στο μαρκετ που να τα ξηλώνει ολα στο uninstal?? ευχαριστώ !
Link to comment
Share on other sites

ωχχχχ θα εχω και γω θεμα, αυτα ειναι!!! θα σηκωσουμε ανασταση λιγους μηνες νωριτερα!! χαχαχαχα:lol:

σε πηραν τηλ. πρωτα σωστα;; γτ εγω δεν θα ειμαι σπιτι! :/

εμ αυτο το λαθος εκανα.Εδωσα το τηλ του σπιτιου και με πηραν την ωρα που εφευγα.

Παντως μη κωλωσεις.Παρε τη βονταφον και πρηξτην....

Τεταρτη πρωι με πηραν απο τη μεταφορικη,τεταρτη απογευμα εκανα παραπονα στη βονταφον αλλά παρασκευη αποφασισε να ασχοληθει με το θεμα μου και το απογευμα της ιδιας μερας μου το εφεραν τελικα,στις 6.30 ενω παραδοσεις καναν μεχρι τις 5(οφειλω να τους το αναγνωρισω αυτο)

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερώτηση και εγω.. οταν κανουμε εγκατάσταση παιχνιδια η μεγάλες εφαρμογές πχ gps οπου η εφαρμογή κατεβάζει μετα μόνη της αλλα 500 mb πχ απο wifi τοτε οταν κάνουμε uninstall γιατι τα 500 μένουν μεσα και βγάζει μονο το .apk? υπάρχει καμια εφαρμογή στο μαρκετ που να τα ξηλώνει ολα στο uninstal?? ευχαριστώ !

 

με εναν file manager π.χ (astro file manager) αφου βρεις τον φακελο που θες στην sd τον σβηνεις ..σε κανενα δεν γινεται unistal μαζι το apk και ο φακελος μαζι .. τον φακελο τον σβηνεις εσυ ....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλει το handset sms, εχω απενεργοποιησει τις ειδοποιησεις αλλα μου δειχνει νεα μηνυματα στην lockscreen και στο εικονιδιο του εργοστασιακου προγραμματος.

 

Πως το βαζω να μην δεχεται μηνυματα;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τη speedex...

Με εμενα εγινε χαμος...Γιατι ο μεταφορεας μου ειπε πως την περιοχη μου την εξυπηρετει πρωινα ενω εγω ζηταγα απογευμα για να μπορω να το παραλαβω η ιδια...Με τουτα και με εκεινα αντι για τεταρτη,παρασκευη το πηρα...

 

Εμένα μου το έφερε η γενική ταχυδρομική.:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...