Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, το εργοστασιακό λογισμικό.

 

Πήγα εκεί που λες και είμαι έτοιμη να πατήσω Διαγραφή δεδομένων εφαρμογής ( θα χάσω πράγματα; )

Τί κάνω στη συνέχεια;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν κάνει τίποτα ,πιθανότητα κάποια στιγμή ενημερώθηκαν οι υπηρεσίες και κάτι σκαλωσε εκει.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αντιμετωπιζω ένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο τηλέφωνο,πρόσφατα έκανα εγκατάσταση μια εφαρμογή που λέγετε link2sd επειδή ήθελα να μεταφέρω εγκατεστημένες εφαρμογές σε micro sd αλλά τελικά αντί να μεταφερθουν, μου εμφανίστηκε ενα πρόβλημα και δεν μπορεί να διαβάσει το τηλέφωνο τις καρτες sd δηλαδή εισαγω κανονικά την κάρτα μου εμφανίζετε μια ειδοποίηση που λέει "προετοιμασία κάρτας sd" αλλά όταν πάω στις ρυθμηθεις στον αποθηκευτικό χώρο μου εμφανίζει μονο τον εσωτερικό αποθηκευτικό χωρο.Πιστεύω δεν φταίει η sd γιατι δοκίμασα και αλλη.Επίσης δοκιμασα factory reset και παλι το ίδιο πρόβλημα.Με λιγα λόγια μου λέει οτι γίνετε προετιμασια αλλά στις ρυθμησεις-αποθηκευτικος χώρος δεν εμφανιζεται αλλά ουτε σε κάποιο file explorer π.χ zarchiver.Και στο clockworkmod recovery δεν γίνετε να την κάνω format μου βγάζει error
Link to comment
Share on other sites

ααα μαλιστα..το ειδα..Σιγουρα θα γνωριζετε τοτε και μια καλη συμβατη με 4x microsd να μου προτεινετε για αγορα!
Mεχρι 32gb παιρνεις οτι θελεις απο εκει και μετα οσο μεγαλυτερες ταχυτητες αναγνωσης-εγγραφης εχει , τοσο το καλυτερο.
Link to comment
Share on other sites

Όχι,απλως εκανα εγκατάσταση το link2sd και το link2sd plus και μετα απο οτι θιμαμε μου έλεγε οτι δεν μπορω να μεταφέρω τα obb file για κάποιο λογο και πατατισα σύνδεση με την sd

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο οτι έχω παρατηρήσει το κινιτο αντιλαμβανετε κανόνικα οτι εισαγω κάρτα sd αλλά δεν το αναγνωρίζει κανένα file explorer

Link to comment
Share on other sites

θελει διαδικασια ...

 

Πρωτα απο ολα πρεπει να ειναι rooted η συσκευη.

 

Για να λειτουργησει σωστα πρεπει να κανεις ενα Partition στην sd , ext2 , ext3 η ακομα και fat32 για να λειτουργει με αυτο η εφαρμογη και ο υπολοιπος χωρος θα ειναι για οποιαδηποτε αλλη χρηση.Μπορεις να κανεις την διαδικασια ακολουθωντας αυτον τον οδηγο : http://www.xperiablog.net/2011/12/12/link2sd-guide-never-worry-about-internal-memory-limits-again/ απο το βημα 4 και κατω.

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και κάτι ακόμα οτι ουτε το lik2sd αναγνώριζε την sd

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οποτε και σε αυτή τη περίπτωση ακολουθώ αυτό τον οδηγό? επειδή δεν μου αναγνωρίζει γενικώς καμια εφαρμογή την sd

Link to comment
Share on other sites

βαλε το προγραμμα που σου λεει ο οδηγος το mini partition tool.Αν εχει τη μνημη στο κινητο και δεν εχει χαλασει τοτε αμα εχεις συνδεδεμενο το κινητο σε υπολογιστη , θα την εμφανισει εκει την καρτα και ισως να την επαναφερεις φορμαρωντας την .
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτισω αυτή η μέθοδος σίγουρα θα επαναφέρει το τηλέφωνο όπως ηταν πριν που διάβαζε τις καρτες sd γιατί πιστεύω δεν έχει πρόβλημα η sd επειδή δοκιμασα και αλλη και είχα το ίδιο πρόβλημα δεν εμφανιζόταν καμια απο τις δυο στο φάκελο που ηταν η εξωτερική sd (/storage/sdcard1).Πιστεύω με κάποιο κατάφερα και εκανα το ίδιο το τηλέφωνο να μην κανει mount τις καρτες sd.Δεν δοκιμασα το συγκεκριμένο οδηγό γιατί έχει ενα πρόβλημα το pc μου.Αλλά δοκιμασία με μια εφαρμογή το Aparted να κάνω format και στη συνέχεια να να δημιουργήσω τα partition ext2,ext3,fat32. Όταν άνοιγμα το link2sd γινόταν μονο με τα δυο πρωτα να κάνω 2ο διαμέρισμα , με το fat32 δεν γινοταν , γινόταν επανεκκίνηση ανοιγα τι link2sd και μου εμφάνιζε το 2ο διαμέρισμα αλλά μου εμφάνιζε την external sd γριζαρισμενη δηλ δεν την αναγνώριζε.Οποτε πιστεύω έχει πρόβλημα το ίδιο το τηλέφωνο και δεν αναγνωρίζει τις sd. Μήπως γινετε ε κάποιο τροπο να ξανά φλασαρω την stock ics.Διαφορετικά θα δοκιμασω να φλασαρω το cyanogenmod 10 μήπως διορθωθεί το πρόβλημα.Αυτη η ιστοσελιδα αναφερει το προβλημα μου αλλα εγω το καταφερα με την εφαρμογη link2sd. http://www.androidauthority.com/community/threads/external-sd-card-wont-mount.15953/
Link to comment
Share on other sites

Sorry που αργησα φιλε.Υπαρχει οδηγος για να το ξανακανεις εργοστασιακο ωστε να εξακριβωσεις αν ειναι θεμα λογισμικου που δεν σου διαβαζει καρτες

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357042

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο να σε ρωτισω φιλέ, γίνετε να κάνω εγκατάσταση custom rom και να την έχω αποθηκευμένη στο internal storage.Πριν τη φλασαρω θα κάνω factory reset,wipe cache partition και wipe dalvik cache.Υπάρχει πιθανότητα να σβηστουν τα δυο zip (rom και gapps) που θα είναι στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...