Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει πάρει κανένας από εσάς 2η μπαταρία από Ελλάδα; Έχετε καμία υπόψιν σας;
When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να έχω μπαταρία και την υπόλοιπη μισή μέρα χωρίς να χρειάζεται να το φορτίσω :p

μου τελειώνει αρκετά γρήγορα ορισμένες φορές και ενώ έχω φορτιστή στο αυτοκίνητο αλλά και στο τσαντάκι αρκετές φορές δεν γίνεται να το φορτίσω. Βρήκα κάποιες στο skroutz αλλά δεν υπάρχει κάτι στη Θεσσαλονίκη.

Θα ήθελα αν ξέρετε κάποιο κατάστημα που να έχει στοκ γιατί την χρειάζομαι από Δευτέρα-Τρίτη.

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Διάβαζω διάφορα οτι δεν λοκάρει εύκολα δορυφόρους το GPS του 4X . Είναι όντος έτσι τα πράγματα ?

 

Εγώ πριν μια εβδομάδα ακολούθησα τη συμβουλή που διάβασα πρόσφατα σε ένα forum και έβγαλα τους χάρτες google ( είμαι root).Aπό τότε και σε συνδυασμό με το patch κλειδώνω στο λεπτό περίπου χωρίς internet και χωρίς βοήθεια από εξωτερική εφαρμογή αντί για το 5λεπτο ή για το 20λεπτο.Τέσσερις δοκιμές έχω κάνει αλλά για να βγάλω τελικό συμπέρασμα ότι τελικά έκαναν conflict οι χάρτες google θέλω να το δοκιμάσω κι άλλες φορές.Πάντως στις 2 από τις 4 δοκιμές που έκανα το Sygic έχανε το στίγμα μου μερικές φορές με αποτέλεσμα να περνούσα δρόμους όπου έπρεπε να στρίψω και εκείνο να μου έλεγε "στρίψτε αριστερά" πχ 200 μέτρα μετά.Έχω μια υποψία ωστόσο ότι ευθύνεται γι' αυτό το πράγμα το Sygic και όχι ο δέκτης του κινητού.Το λέω αυτό γιατί όταν είχα τους google χάρτες, αυτοί με έβρισκαν πάντα πιο γρήγορα σε σχέση με το Sygic.Eπίσης παρατήρησα ότι έχοντας βάλει το patch οι εφαρμογές ενίσχυσης σήματος πιο πολύ κακό κάνουν.Το έχει αναφέρει αυτό και ο developer του patch στις παρατηρήσεις του ( 19) .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1466516

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποιος φταιει και τι , αυτο που ξερω ειναι οτι το θεμα πλοηγηση στο 4X ειναι προβλημα.Χθες με κρεμασε στα νοτια προαστια.Το ξεκινησα στη θηβων και εφτασα γλυφαδα και ακομα να λοκαρει.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Χτες πραγματι ηταν λιγο περιεργη η μερα... και εμενα αργουσε παρα πολυ να κλειδωσει και αν το εκλεινα και το ξανα ανοιγα αργουσε και παλι υπαρβολικα.Δεν ξερω αν φταιει η συσκευη γιατι και σε ενα vodafone smart 2 που το δοκιμασα εκανε περιπου 10 λεπτα για να κλειδωσει.

 

Νικο , οσο εισαι σε κινηση το δυσκολευεις να σε βρει. Πρεπει να εισαι σε ενα σημειο και μετα να ξεκινησεις.

 

Εβαλα ενα πατς απο το λινκ του Ipred και φαινεται να εκανε δουλεια γιατι μου εκανε μισο λεπτο χωρις δεδομενα τωρα που το δοκιμασα.Αν ειναι να το περασουμε και σε εσενα. ;)

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

κατ' αρχήν, γεια σε όλους

έχω ένα θεωρητικά μικρό πρόβλημα.

κάποια στιγμή - προφανώς μετά από κάποια εγκατάσταση - μου ζήτησε να ορίσω κωδικό ξεκλειδώματος

και χωρίς να το πολυσκεφτώ το έκανα :p .

τώρα στο "κλείδωμα οθόνης" μου έχει απενεργοποιημένες τις 3 πρώτες επιλογές (κανένα, σύρετε, ξεκλ. προσώπου).

απεγκατέστησα τις τελευταίες εφαρμογές χωρίς επιτυχία.

θα εκτιμούσα πολύ τη βοήθειά σας

 

* τελικά το πρόβλημα ήταν το vpn - όλα οκ

Edited by ChoMol
λύση του προβλήματος
Link to comment
Share on other sites

Χτες πραγματι ηταν λιγο περιεργη η μερα... και εμενα αργουσε παρα πολυ να κλειδωσει και αν το εκλεινα και το ξανα ανοιγα αργουσε και παλι υπαρβολικα.Δεν ξερω αν φταιει η συσκευη γιατι και σε ενα vodafone smart 2 που το δοκιμασα εκανε περιπου 10 λεπτα για να κλειδωσει.

 

Νικο , οσο εισαι σε κινηση το δυσκολευεις να σε βρει. Πρεπει να εισαι σε ενα σημειο και μετα να ξεκινησεις.

 

Εβαλα ενα πατς απο το λινκ του Ipred και φαινεται να εκανε δουλεια γιατι μου εκανε μισο λεπτο χωρις δεδομενα τωρα που το δοκιμασα.Αν ειναι να το περασουμε και σε εσενα. ;)

Να το βαλουμε Λεωνιδα....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδες,εχοντας απενεργοποιησει τους χαρτες google,ειδα αισθητη αυξηση στην μπαταρια,τουλαχιστον στην αναμονη,αν θελετε δοκιμαζετε...
Link to comment
Share on other sites

Να το βαλουμε Λεωνιδα....

 

Πρεπει να κανει δουλεια .Το περασα και στο σμαρτ 2 και σε λιγοτερο απο λεπτο κλειδωσε το sygic. Επισης εχω να σου περασω και νεοτερο χαρτη που μολις κατεβασα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Χτες πραγματι ηταν λιγο περιεργη η μερα... και εμενα αργουσε παρα πολυ να κλειδωσει και αν το εκλεινα και το ξανα ανοιγα αργουσε και παλι υπαρβολικα.Δεν ξερω αν φταιει η συσκευη γιατι και σε ενα vodafone smart 2 που το δοκιμασα εκανε περιπου 10 λεπτα για να κλειδωσει.

 

Νικο , οσο εισαι σε κινηση το δυσκολευεις να σε βρει. Πρεπει να εισαι σε ενα σημειο και μετα να ξεκινησεις.

 

Εβαλα ενα πατς απο το λινκ του Ipred και φαινεται να εκανε δουλεια γιατι μου εκανε μισο λεπτο χωρις δεδομενα τωρα που το δοκιμασα.Αν ειναι να το περασουμε και σε εσενα. ;)

 

Κρίμα γιατί έλεγα να το χτυπήσω,....διότι απο οτι βλέπω παραμένουν ακόμη τα προβλήματα με το GPS όπως και στο 2X ,το οποίο κράτησα για πολύ λίγο στην κατοχή μου. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω ορισμένους κατασκευαστές οι οποίοι κάνουν την προσπάθεια και βγάζουν μια πολύ αξιόλογη συσκευή(4X) αλλά δεν λύνουν κάποια βασικά θέματα όπως το GPS . Δέν ξέρω τι παίζει με το GPS του Optimus G ?.......απλά εκεί το budget ανεβαίνει λιγάκι. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω κανενα παραπονο .Σημερα πχ ολα ηταν αψογα και ποσες φορες ακομα που το εχω χρησιμοποιησει ηταν μια χαρα. Επισης επειδη η γυναικα μου εχει το 2Χ , δε θα ελεγα οτι και εκεινο εχει προβλημα , δεν εχω παραπονο και απο εκει...
Link to comment
Share on other sites

Τι γνωμη εχετε για τον next launcher 3d απο εμφανιση τα σπαει. Αλλα νομιζω ρουφαει λιγο μπαταρια παραπανω. Τον εχει δοκιμασει κανεις?

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Αυτον εχω και δε θα ελεγα οτι τρωει παραπανω μπαταρια....Μια χαρα ειναι την ωρα. Δεν εχω παραπονο.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να μπω στο κρυφο μενου πληκτρολογωντας 3845#*880# και μου βγαζει connection problem or invalid MMI code.

Καμια ιδεα?

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχει γινει και αυτο. Ποια εφαρμογη ειναι να την επαναφερω?

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποιος φταιει και τι , αυτο που ξερω ειναι οτι το θεμα πλοηγηση στο 4X ειναι προβλημα.Χθες με κρεμασε στα νοτια προαστια.Το ξεκινησα στη θηβων και εφτασα γλυφαδα και ακομα να λοκαρει.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

 

 

Ωχ!...τι είναι αυτά τα πράγματα? ......όντος απαράδεκτο. Η Lg τί λέει για αυτό το θέμα ? Προτείνει κάποια λύση ?

Link to comment
Share on other sites

Επανεγκατεστησα τα lg mlt, lg systemserver kai aat me to titanium backup εκανα reboot και εχει κολησει το κινητο στο

μηνυμα Unfortunately LGSystemServer has stopped. Παταω οκ αλλα δε γινεται τιποτα.

Βοηθεια παιδια, τι να κανω να βγαλω την μπαταρια? Ουτε να κλεισω το κινητο δε μπορω. Το μηνυμα αυτο μου το βγαζει εκει στο πεδιο πριν βαλω το pin της σιμ.

Eχω μπει clockwordmod recovery και αναμενω οδηγιες!

Edited by streetwise_23

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

με titanium πρεπει να αφαιρεσα καποια εφαρμογή της ρομ και αφότου εκανα ενα factory reset δεν προχωραει ο οδηγος εκκίνησης , στο τέλος τερματιζεται και δεν ξεκιναει το τηλ. τι κανουμε ? πως μπορώ να ξαναεγκαταστησω την αρχική ρομ και με ποιο τρόπο

leolipop help

Link to comment
Share on other sites

Εκανα factory reset αλλα ματαια παλι το ιδιο μηνυμα μου βγαζει, ειχα κανει back up το τηλεφωνο πριν αρχισω να το σκαλιζω στην εξωτερικη sd card. Προσπαθω να το επαναφερω απο το clockword mod recovery αλλα μεχρι τωρα δεν τα εχω καταφερει.

Βοηθεια παιδια.

 

 

Υγ ενταξει το εφτιαξα, φτου και απο την αρχη ομως τωρα.

Edited by streetwise_23

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

με titanium πρεπει να αφαιρεσα καποια εφαρμογή της ρομ και αφότου εκανα ενα factory reset δεν προχωραει ο οδηγος εκκίνησης , στο τέλος τερματιζεται και δεν ξεκιναει το τηλ. τι κανουμε ? πως μπορώ να ξαναεγκαταστησω την αρχική ρομ και με ποιο τρόπο

leolipop help

 

Φιλε ολα καλα μη σε αγχωνει τιποτα .Κανε οτι λεει εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357042 και απλα θα χρειαστει να ξαναπερασει μετα root και cwm.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το να μη μπορω να μπω στο κρυφο μενου παραμενει. Σιγουρα εχει να κανει με καποια εφαρμογη που εχω απεγκαταστησει μεσω τιτανιουμ μπακαπ. Ξερει κανεις ποια ειναι, αμαρτια ειναι να γυρισω παλι σε factory reset και να παω ακομα πιο πισω απ οτι ηρθα σημερα!

 

 

ΥΓ Μολις μπηκα οποτε ακυρο και αυτο. Ολα καλα.

Edited by streetwise_23

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

γύρισα ξανά σε στοκ κέρνελ από iodak, 22% drain το βράδυ με xmm_baseband 5 ώρες και κάτι έλεος. Αντί να κοιτάξουν να λύσουν αυτά τα θέματα ασχολούνται με overclocking και άλλα δευτερεύοντα, λες και το κινητό δεν πετάει ήδη σε επιδόσεις. Δυστυχώς μόνο στην LG μπορούμε να ελπίζουμε για να λύσει όλα τα προβλήματα του κινητού αλλά δεεν το βλέπω...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...