Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα νεος σαν μέλος, αλλα μεγαλος σε ηλικιά και ασχετος ολίγων..χαχα.εχω το ιδιο κινητο και θελω να περασω αλλη ρομ, μπορειτε να μου πειτε ποια και εαν μπορειτε υπαρχει κάποιος οδηγος για άσχετους...χαχα, για να τα περασω...:lol: εχω διαβασει απο εσας αλλα μπερδευομαι με τα gapps tiw rom kai τετοια ,ειμαι και μιας ηλικιας..χαχα...

εαν ειναι κ κανεις αοπο Ιωαννινα να συναντηθουμε θα ηταν τελεια η εστω κοντα στα δυττθικα προαστια Ελευσινα χαιδαρι περιστερι που ερχομαι συχνα... ΕΠΕΙΔΗ λεφτα για νεο κινητο δεν παιζει ενα μπορω εστω να το βελτιωσω.και κερναω μπυρες μετα..χαχα

ευχαριστω ΣΩΤΗΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εισαι αστερι, μονο κ μονο που δεχτηκες ,ευχαριστω ,ελπιζω μεσα στο μηνα ν κατεβω Ελευσινα,οποτε θ κανονισουμε, .Μπορουμε ν βαλουμε ,οποια εκδοση θελουμε η μας περιοριζει κατι ;Ευχαριστω και παλι ειμαι υποχρεως
Link to comment
Share on other sites

Εισαι αστερι, μονο κ μονο που δεχτηκες ,ευχαριστω ,ελπιζω μεσα στο μηνα ν κατεβω Ελευσινα,οποτε θ κανονισουμε, .Μπορουμε ν βαλουμε ,οποια εκδοση θελουμε η μας περιοριζει κατι ;Ευχαριστω και παλι ειμαι υποχρεως

 

Μας περιοριζει μονο το μεχρι που εχουν προχωρησει οι προγραμματιστες στο γραψιμο ρομς.Επιλογες υπαρχουν πολλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ και πάλι!!!

 

έκανα μια επαναφορά το κινητό εργοστασιακή και μετά το σύνδεσα στον ηυ στην lgpcsuite kai moy ebgale oti yparxei αναβάθμιση , έκανα την διαδικασία και κάποια στιγμή μου λέει αποσυνδέστε το κινητό απο το ηυ βγάλτε την μπαταριά και συνδέστε πάλι το κινητό στον ηυ ,το έκανα απο τότε στην εικόνα του lg pc suite μου γράφει αναβάθμιση αλλά εχει κολλήσει στο 0% ενω το κινητο εχει πράσινη οθόνη με κάτι γραμμές να πηγαινοέρχονται σαν τρελές:lol: Αυτο εδω και ενα τέταρτο, τελικα το αποσυνδεσα και δεν εγινε τιποτα..

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

4.0.3 , κανονικά αυτό δεν θα έπρεπε να αναβαθμιστη μόνο του ? Αφου και συνδεση ιντερνετ εχει παντα αλλα και μόνος μου έκανα έλεγχο ενημερώσεων και ποτέ δεν μου έβγαλε οτι χρειάζεται..
Link to comment
Share on other sites

Δε βγηκε για ασυρματη ενημερωση.Μονο μεσω προγραμματος γινεται.Αν θες να το ενημερωσεις χειροκινητα μπορω να σου δειξω την διαδικασια.
Link to comment
Share on other sites

Δε βγηκε για ασυρματη ενημερωση.Μονο μεσω προγραμματος γινεται.Αν θες να το ενημερωσεις χειροκινητα μπορω να σου δειξω την διαδικασια.

 

εαν δεν σου είναι κόπος ? Ευχαριστώ πάλι :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικώς αποφάσισα να το δώσω. Μάλιστα, όχι μόνο το δικό μου το μαύρο αλλά και το λευκό της συζύγου, μιας και εκείνης έχει αντικατασταθεί ήδη από 12/2015 με το εξαιρετικό G4.

 

Όντας σε εξαιρετική κατάσταση και τα 2 (προστατευμένα σε θήκες από την 1η μέρα), ελπίζω να φύγουν σύντομα. Ο αντικαταστάτης; Μάλλον για το V10, εκτός αν δεν μου φτάσουν και πάω επίσης σε G4.

 

 

 

Λίγο off topic το επόμενο, αλλά ήθελα τη σεβαστή άποψη του Leolipop αλλά και των υπολοίπων έμπειρων χρηστών για το V10. Έχω διαβάσει τα καλύτερα εκτός φόρουμ, θα διαβάσω και εδώ τα όσα υπάρχουν...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το v10 φαινεται να ειναι "οπλο" . Δεν του λειπει τιποτα.Επειδη τον τελευταιο καιρο ειμαι με ενα 640 και δε καιγομαι να το αλλαξω (δεν μπορω κιολας) ωρες ωρες σκεφτομαι κατι σε LG φυσικα.Εχει , το πρωην δικο μου G3 , η συζυγος και με τρωει λιγο παραπανω...Προσωπικα ισως κινηθω καποια στιγμη προς το flex 2 γιατι αναλογως της ζητησης πεφτει σε αδιανοτητες τιμες σαν καινουργιο και συμπαρασυρει και τα μεταχειρισμενα...

 

Με το καλο να το παρεις το v10 , απορω πως αντεξες τοσο καιρο !! :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι χρήστης του στυλ "όλη μέρα στο τηλέφωνο" για ότι μπορείς να φανταστείς φίλε Leo. Δεν του έκανα Root (διαδικασία για μένα και ο χρόνος λίγος για να ασχοληθώ) αλλά σέρνεται εδώ και μήνες σε πιο βαριές εφαρμογές. Όπως όλα, πρέπει να τελειώσει και να πάω σε επόμενο,μια συσκευή που όταν θα ανοίγω πχ δεδομένα, θα "πετάει" και θα με εξυπηρετεί σε χρόνο μηδέν.

 

Για όσο έχω πιάσει στα χέρια μου το G4 πάντως, με έχει ενθουσιάσει συνολικά. Και στα 300€+ ψιλά, δε θα βρω καλύτερο. Εκτός αν λέγεται V10 :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν του έκανα Root (διαδικασία για μένα και ο χρόνος λίγος για να ασχοληθώ) αλλά σέρνεται εδώ και μήνες σε πιο βαριές εφαρμογές. Όπως όλα, πρέπει να τελειώσει και να πάω σε επόμενο,μια συσκευή που όταν θα ανοίγω πχ δεδομένα, θα "πετάει" και θα με εξυπηρετεί σε χρόνο μηδέν.
Ξερεις τι θα εκανα στη θεση σου; Αφου οπως λες ειναι αριστο και εξωτερικα και λογικα εκτος εγγυησης μπορεις να του κανεις ρουτ και ξεκλειδωμα ,να του βαλεις μια zaiben η αλλη ρομ και να το φυλαξεις...Εκτος αν θες να το χαρισεις σε κανα πιτσιρικα , αλλα στο λεω επειδη μου το εχουν αναφερει αλλοι χρηστες , μετα απο custom lg rom δουλευει πολυ καλυτερα απο πριν.

 

Επειδη πχ εμενα το 640 εχει πεσει πολυ η τιμη του προτιμω να το βαλω σε μια ακρη και να το κρατησω παρα να το δωσω εστω και 50€...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο, αλλά έχω χαρίσει πάνω από 15 συσκευές τα τελευταία 13 χρόνια, πλην μίας που πουλήθηκε. Να τις κρατήσω, θα τις έχω ενθύμιο σε συρτάρι.:)

 

Πλέον ας φύγουν να βοηθήσουν και στο απαιτητό κεφάλαιο του V10 :lol:

Edited by athanaso77
Αγγελία
Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι αυτο που θα κρινει και τη συσκευη προς αποκτηση, δεκτο και φυσικα απολυτως λογικο.
Link to comment
Share on other sites

Αν και εχουμε χαθει τελευταια , ναι , αξιολογος ανθρωπος που με εχει βοηθησει ουκ ολιγες φορες...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ξερεις τι θα εκανα στη θεση σου; Αφου οπως λες ειναι αριστο και εξωτερικα και λογικα εκτος εγγυησης μπορεις να του κανεις ρουτ και ξεκλειδωμα ,να του βαλεις μια zaiben η αλλη ρομ και να το φυλαξεις...Εκτος αν θες να το χαρισεις σε κανα πιτσιρικα , αλλα στο λεω επειδη μου το εχουν αναφερει αλλοι χρηστες , μετα απο custom lg rom δουλευει πολυ καλυτερα απο πριν.

 

Καλημέρα Leolipop, επειδή μου χάρισαν τελευταία το κινητό αυτό θα ήθελα να σε ρωτήσω ποια άλλη ρομ θα συνιστούσες και αν πηγαίνει καλύτερα με κιτκατ ρομ. Σ' ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Leolipop, επειδή μου χάρισαν τελευταία το κινητό αυτό θα ήθελα να σε ρωτήσω ποια άλλη ρομ θα συνιστούσες και αν πηγαίνει καλύτερα με κιτκατ ρομ. Σ' ευχαριστώ.

Σορρυ που πεταγομαι αλλά νομίζω πως gnabo είναι ότι καλύτερο κυκλοφόρησε για αυτή τη συσκευή.

 

LG-D855

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις καλυτερα απο εμενα φιλε προφανως.Απλα του προτεινα να περασει καποια ΚΚ και οχι LP η ΜΜ (αν υπαρχει) γιατι οσες τετοιες ειχα δοκιμασει στο νεξους ταμπλετ μου που εχει επισης tegra 3 , η συσκευη ηταν για γερα νευρα αν οχι πεταμα !
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις καλυτερα απο εμενα φιλε προφανως.Απλα του προτεινα να περασει καποια ΚΚ και οχι LP η ΜΜ (αν υπαρχει) γιατι οσες τετοιες ειχα δοκιμασει στο νεξους ταμπλετ μου που εχει επισης tegra 3 , η συσκευη ηταν για γερα νευρα αν οχι πεταμα !

Εννοεις σε cm?

Όσες είχα δοκιμάσει προσωπικά είχα θέμα με την μπαταρία ακόμα και με custom kernel.

Το ποια είναι "καλύτερη" ROM ήταν πάντα υποκειμενικό ζήτημα έτσι κ αλλιώς.

 

LG-D855

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

έχω το κινητό περίπου 3 χρόνια και πλέον έχει σοβαρά προβλήματα λειτουργικότητας σε βαθμό που δεν δουλεύει ούτε ως τηλέφωνο αφού κολλάει και δεν προλαβαίνω κλήσεις. Αν και σκέφτομαι να αγοράσω κάποιο καινούργιο θα ήθελα να δοκιμάσω να το "αναβαθμίσω". Το κινητό είναι τελείως εργοστασιακό. Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός για το πώς μπορώ να του περάσω καινούργιο λειτουργικό;

 

Επειδή δεν έχω κάνει ποτέ κάτι παρόμοιο θα ήθελα και τη συμβουλή σας για το ποιο λειτουργικό να περάσω. :O

 

Φιλικά,

Νικος

Link to comment
Share on other sites

Κανεις αυτα με τη σειρα που τα βλεπεις :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356894

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=362683

 

και μετα ξανα μιλαμε και απο κοντα αν σε εξυπηρετει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...