Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή είναι η μπαταρία που είχε όταν πήρα το κινητό (7/2013) : http://i.imgur.com/J5NhpXz.jpg

Και αυτή είναι που μόλις παρέλαβα : http://i.imgur.com/hfl3gc4.jpg

 

Η ημερομηνία που γράφουν κάτω-κάτω είναι η ημ/νία παραγωγής της μπαταρίας ή της λήξης;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι και στα κινέζικα και δεν καταλαβαίνουμε τίποτα...

Εγώ ήξερα ότι στις μπαταρίες αναγράφεται η ημ/νία λήξης.

Και αυτός ήταν και ο λόγος για τον οποίο επέστρεψα την προηγούμενη που είχα πάρει πριν από αυτή που πήρα σήμερα, είδα 2014 και νόμιζα ότι μου πούλησαν ληγμένη.

 

:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα σε ολους παιδια.πρωτη φορα γραφω στο φορουμ μιας και οι οδηγοι ειναι αναλυτικοτατοι και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.τωρα ομως εχω:D λοιπον μετα απο φλασαρισμα ρομ σε στοκ 4.0.3 ολα πηγαν καλα και δεν ειχα προβλημα μετα απο μια μερα δεν αναγνωριζει την καρτα sim και το imei λειπει. επισης προσπαθησα να ξαναβαλω 4.1 μπας και διορθωθει το προβλημα αλλα δεν την περναει κολλαει και δεν συνεχιζει το φλασαρισμα.καμια βοηθεια πως μπορω να επαναφερω το imei?ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι αμεσως μετα το φλασαρισμα δεν χαθηκε το ΙΜΕΙ ; Δοκιμασες μεσω του LG support tool να κανεις επιδιορθωση ;
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν χάθηκε κατευθείαν το δουλεψα μια μέρα σίγουρα .όχι δε το προσπάθησα με το lg support tool.θα δουλεψει σε ρουταρισμενο τηλ?
Link to comment
Share on other sites

Και με καστομ ρομ αμα εισαι στο επαναφερει . Δε χανεις τιποτα να δοκιμασεις.Μακαρι να εισαι τυχερος...
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το δοκιμασω και θα επανερθω.αν δεν γίνει τίποτα λέμε γεια στο τηλέφωνο?δεν υπάρχει τίποτα άλλο να κάνω ε?ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Link to comment
Share on other sites

αν δεν γίνει τίποτα λέμε γεια στο τηλέφωνο?δεν υπάρχει τίποτα άλλο να κάνω ε?ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Aν δεν γίνει κάτι τότε πας αντιπροσωπεία με χαρτιά βέβαια που αποδεικνύουν το imei του και ότι είναι δικό σου και πράτεις αναλόγως το κόστος...

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα πως το επαθαν αρκετοι φλασαροντας καποια CM στο τηλεφωνο , και σχεδον σε ολους επανηλθε περνωντας μεσα μια nightly η επαναφεροντας backup που ειχαν.Υποθετω πως δεν εχει διαγραφει απο το τηλεφωνο αλλα για καποιο λογο η ρομ δεν μπορει να το διαβασει.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το προσπαθησα και δεν καταφερα τιποτα με το lg support tool υπαρχει κανενασ οδηγος πουθενα να το δω μηπως κανω κατι λαθος?επισης δε με αφηνει να μπω στην recovery. πατωντας τα κουμπια για να μπω εμφανιζει το logo lg και πανω αριστερα 3 κοκκινες γραμμες με τα εξης......[LGE SECURITY]ERROR boot image signature δευτερη σειρα ....critical failure unable tostart kernel και η τριτη...urecoverrable bootloader error<0x00000002> που εχω μπεξει:lol: υπαρχει σανιδα σωτηριας? το τηλεφωνο βγαζοντας την μπαταρια ανοιγει κανονικα στο ui με ολες τις λειτουργειες χωρις ιμει και δυνατοτητα τηλεφωνου οποτε δεν το λες και brick. οποια βοηθεια δεκτη ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα περιεργη η περιπτωση σου....

Σε update mode μπαινει ; (Με κλειστο κινητο πατας το κατω του ηχου και βαζεις ταυτοχρονα το καλωδιο)

 

Στο lg support tool επιλεγεις σφαλμα επαναφορας αναβαθμισης για να σου περασει επισημη ρομ και κοιτα τι εκδοση οδηγους εχεις . Το προγραμμα της LG κατεβαζει τους οδηγους οτι μοντελου επιλεξεις αλλα στο G2 μου μου κατεβαζει τους 3.8.1 που δεν ειναι πληρως συμβατοι με την συσκευη και εχω φυλαξει απο παλια που ειχα κατεβασει του 3.10.1 .

 

Ισως και αυτος να ειναι ενας λογος που δεν μπορεις να φλασαρεις....για κοιταξε το.

Link to comment
Share on other sites

ναι μπαινει αλλα δεν μπορω να φλασαρω τιποτα με kdz κολαει στο 207 και δεν συνεχιζει να ολοκληρωσει το φλασαρισμα. οι drivers ειναι οι σωστοι μιας και γω τους ειχα κρατημενους.θα δοκιμασω παλι αυριο με καθαρο μυαλο αν και απελπιστικα ειναι η αληθεια.πιστευω οτι η lg θα μπορεσει να το επαναφερει αν δεν μπορεσω εγω.τεσπα θα επανερθω αυριο καλο βραδυ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν καταφερα τιποτα τελικα και μαλλον θα το στειλω για σερβις.αν υπαρχει καμι αλλη ιδεα δεκτη.ευχαριστω για την βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2725749 .λοιπον ειναι οπως στο λινκ που προσπαθησε το παιδι ωα φλασαρει το τηλεφωνο.κολαει στο 207 και δεν συνεχιζει καθολου το αφησα πανω απο μιση ωρα και δεν συνεχιζει.Επισης στελνω και ενα 2ο λινκ με το error που μου βγαζει οτα παω να μπω στην recovery.παντως το τηλλ δουλεει κανονικα ολες οι αλλες λειτουργιες. του.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2407914

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να πω επισης οτι το δοκιμασα σε 2 υπολογιστες με τα ιδια αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

Απο οσα βλεπω πρεπει να εχει θεμα οπωσδηποτε η recovery partition αφου δεν μπαινει καν.

Δοκιμασες να το βαλεις σε update mode και να το επαναφερεις με lg support tool ;

 

Το λεω για προχθες καταφερα και μπρικαρα το G2 Μου σε σημειο η οθονη να δειχνει μονο μαυρο , να μην μπαινει ουτε σε fastboot ουτε recovey και στον υπολογιστη να μην το αναγνωριζει και να πεταει 20 partitions για format...

Το update mode δουλευευ και μεσω του εργαλειου της lg το επανεφερα.

Link to comment
Share on other sites

Το προσπαθησα αλλα ενω ξεκιναει την διαδικασια μετα απο λιγο μου λεει οτι ειναι αποσυνδεμενο το τηλ και σταματαει η διαδικασια.μπορεις να μου στειλεις ενα λινκ πως γινεται μηπως κανω κατι λαθος?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα φροντισε να μην εχεις απενεργοποιησει το Lg modem στην διαχειριση συσκευων.

Βαλε το τηλεφωνο σε update mode , ανοιξε το support tool . Επελεξε σφαλμα επαναφορας αναβαθμισης (καπως ετσι) στο κουτι που θα βγαλει βαλε το ιμει απο το κουτι που υποθετω οτι εχεις και ξεκινα την διαδικασια

 

Και παλι σου λεω να τσεκαρεις οτι δεν εχεις απενεργοποιησει το μοντεμ....στο kdz απαιτειται αλλα στο προγραμμα της lg μπορει για αυτο τον λογο να μη στο προχωραει....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το δοκιμασα και σταματαει την διαδικασια στο 45 και βγαζει οτι εχει αποσυνδεθει η συσκευη.χρειαζεται και αλλους drivers εκτος απτον 3.10.1?επισης θα το δοκιμασω σε σταθερο μηπως φταιει το λαπτοπ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...