Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στην παρεα. Τις τελευταιες μερες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Ενω το κινητο ειναι σε κατασταση αναμονης κλειδωνει η Sim και μου βγαζει καθε τοσο να βαλω το Pin με αποτελεσμα να χανω τα παντα μηνυματα,κλησεις. Εχει αντιμετωπισει καποιος το ιδιο προβλημα. Εχω βγαλει Sim καθαριστηκε τα παντα ολα ξανα περασμα την Rom ( 2-3 εχω δοκιμασει ).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

LG 4x L880 Όταν με παίρνουν τηλέφωνο δε μπορούν να με ακούσουν ενώ εγώ τους ακούω, αυτό δε συμβαίνει όλες της φόρες. Γνωρίζει κάποιος κάτι γιαυτό.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια καινουργια sd πως μπορω απο τη παλια να μεταφερω ο.τι εχω στη καινουργια?

 

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι σε υπολογιστή με card reader. Δημιουργείς ένα φάκελο στον σκληρό του υπολογιστή, βάζεις την παλιά κάρτα στον card reader και αντιγράφεις όλα τα αρχεία της στον φάκελο αυτό. Στη συνέχεια βάζεις την καινουρια κάρτα στον card reader και αντιγράφεις από τον φάκελο στην κάρτα.

Αν δεν έχεις card reader υπάρχουν διάφορες εφαρμογές στο play (πχ SyncMe) που μέσω wifi μεταφέρουν αρχεία μεταξύ τηλεφώνου και υπολογιστή, αλλά πολύ πιο αργά από ενα card reader.

 

Άλλος τρόπος είναι να μεταφέρεις τα αρχεία μέσω της εσωτερικής sd του τηλεφώνου, αρκεί να υπάρχει αρκετός ελεύθερος χώρος σε αυτή.

 

Και τέλος υπάρχει και η λύση του cloud, πχ google drive, dropbox κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Θα ηθελα να ρωτησω που μπορω να βρω ιδιο ανταπτορα(αυτο που μπαινει το usb και μετα στην πριζα) με αυτο που ειχε στο κουτι του?????? Δηλαδη να ειναι ιδια Output δεν θυμαμαι ποσο ηταν. Και αν μπορει να μου πει και μαγαζι Θεσσαλονικη ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

2 amper είναι η έξοδος του γνήσιου.Παντού μπορείς να βρεις τέτοιον Ίσως και με απευθείας καλώδιο για να μην χρειάζεται να ακουμπήσεις το usb.κοίτα στο Σκρουτζ πρώτα.
Link to comment
Share on other sites

Mαλλον μπερδευτηκα με τον φορτιστη του nexus 7 ... Ναι θα φορτιζει πιο γρηγορα με οποιονδηποτε απο 1.5 εως 2 .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,

περιμένω να παραλάβω από το service το τηλέφωνο και θέλω να το χειρουργήσω. :lol:

Είναι stock, jb.

Ποια rom δουλεύει καλύτερα και χωρίς κολλήματα στο συγκεκριμένο τηλέφωνο;;

Stock ή κάποια Cyanongenmod ; Κάποιο mod για να πηγαίνει σφαίρα;;

Τα φώτα σας παρακαλώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

περιμένω να παραλάβω από το service το τηλέφωνο και θέλω να το χειρουργήσω. :lol:

Είναι stock, jb.

Ποια rom δουλεύει καλύτερα και χωρίς κολλήματα στο συγκεκριμένο τηλέφωνο;;

Stock ή κάποια Cyanongenmod ; Κάποιο mod για να πηγαίνει σφαίρα;;

Τα φώτα σας παρακαλώ..

 

Ούτε ένας να απαντήσει;;;;;;

Έλεος..!

Καλύτερα κλείστε το το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

ROM: MoKee

Karnel:Mourta-Kernel-3.4

βαλε αυτον τον συνδυασμό και σαν δωρο βαλε και αυτο Mother of All AD-BLOCKING

μετα δεν θα το αναγνωριζεις το p880,να ειναι καλα ο Mourta το ατομο κανει θαυματα!!!

Link to comment
Share on other sites

ROM: MoKee

Karnel:Mourta-Kernel-3.4

βαλε αυτον τον συνδυασμό και σαν δωρο βαλε και αυτο Mother of All AD-BLOCKING

μετα δεν θα το αναγνωριζεις το p880,να ειναι καλα ο Mourta το ατομο κανει θαυματα!!!

 

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση

λοιπον μεσω του LG pc suite εκανα back up τις επαφες μου και μου τις εσωσε ετσι Contact.ecbk

 

γνωριζει κανεις πως μπορω να τις διαβασω και να τις μεταφερω σε αλλο τηλ ?? οχι lg

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αμα ξερει καποιος και αμα του εχει τυχει το συγκεκριμενο θεμα με το κινητο. Μετα το 20% της μπαταριας αρχιζει και μου κανει ενα κουλο θεμα. Χανεται το σημα και μου πεταει την οθονη την αρχικη με το Pin (δεν κανει επανεκιννηση) και πρεπει να πληκτρολογω για να ξαναμπω στο κινητο. Αυτο το κανει μετα το 20% της μπαταριας. Του εχω βαλει Mokee Rom.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκανα την πατατα μαλλον

πηγα να βαλω 4.4 με το All-In-One-Toolkit v1.4.1και τωραοταν ανοιγω το τηλ μου βγαζει το λογοτηπο της lg 2 κοκκινες γραμμες με γραμματα επανω που δεν μπορω να διαβασω γιατι ειναι πολυ μικρα και μετα κλεινει ανοιγω ξανα τα ιδια παταω power vol down τα ιδια τη πατατα εχω κανει;

αυτο που γραφει ειναι [LGE _SECURITY]error: boot image signature

[LGE _SECURITY]5 seconds after power is turned off for power saving

 

λοιπον καταφερα να το επαναφερω απο xda σε v10h και android 4.0.3

μπορει καποιοσ να μου πει πως βαζω 4.4

ευχαριστω

Edited by bells
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ 4.0.3 ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΩΣΤΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ JELLY B. EXΩ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ICE CREAM
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ 4.0.3 ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΩΣΤΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ JELLY B. EXΩ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ICE CREAM

 

απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2179126&highlight=roll+back

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Μπορεί να βοηθησει καποιος χρησιμοποιησα το lg flash tools & assessories για να επιστρεψω σε i.c.s και ενω εκανα ολη τη διαδικασια (θελω να πιστευω) στο τελος οταν πηγε να φορτωση την παλια rom V10h στο 10% σταματαει η διαδικασια βγαζοντας ενδειξη download fail!!(0) σημεωτεοNοτι φοραω την τελευταια rom V20B

Link to comment
Share on other sites

ROM: MoKee

Karnel:Mourta-Kernel-3.4

βαλε αυτον τον συνδυασμό και σαν δωρο βαλε και αυτο Mother of All AD-BLOCKING

μετα δεν θα το αναγνωριζεις το p880,να ειναι καλα ο Mourta το ατομο κανει θαυματα!!!

 

 

Λοιπον κατεβασα :

 

MK44.4-p880-141223-RELEASE.zip

mourta-kernel-3.4-11-27.zip

LATEST_MoaAB_ADBlocking_08December2014_R2_CWM.zip

 

Κατεβασα τα σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Τα σωστά κατέβασες νομίζω

Νομιζω πρεπει να κανεις unlock bootloader και να βαλεις CWM , δες το τοπικ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359655

Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!!!! Σαν αρχαριος χρηστης στο android θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και παρακαλω τους διαχειριστες να με βαλουν στο σωστο topic. Ευχαριστω.

Lg optimus 4x με cyanogenmod 11-20141223-NIGHTLY-p880 (2014), android 4.4.4, επεσε στα χερια μου. Δν το εκανα εγω customization rom. Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης :

Απο την μεση της οθονηςκαι πανω δεν αντιδραει καλα η αφη. Κατεβασα μια εφαρμογη για καλιμπραρισμα της αφης αλλα τιποτα. Και εδω η ερωτηση μου, ειναι θεμα της συγκεκριμενης rom η του digitizer?

Θα ηταν καλο να το γυρισω στις εργοστασιακες ρυθμισεις για να δω αν εκει δουλευει κανονικα η υπαρχει καποιος αλλος σιγουρος τροπος να το τσεκαρω?

Ευχαριστω προκαταβολικα ολους και συγνωμη για το μεγαλο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...